Reklama

neděle 24. ledna 2016

Zázrak modernej doby: vojenské cvičenie na Ukrajine sa premenilo na americkú základňu

24. 1. 2016 HlavneSprávy (podstatně kráceno)
Niektoré ukrajinské média si posvietili na najnovší zázrak na Ukrajine: zo spoločného vojenského cvičenia s americkou armádou na území Ukrajiny sa „vykľula“… americká vojenská základňa. Pritom je to v rozpore s ukrajinskou ústavou.Ukrajinskí novinári pripomínajú, ako k tomu „zázraku“ vôbec došlo. Vlani, tesne pred MDŽ, 5. marca 2015, ukrajinský prezident Petro Porošenko podpísal nariadenie „O pláne usporiadania medzinárodných vojenských cvičení a o účastí vojenských jednotiek cudzích štátov na týchto cvičeniach na území Ukrajiny v roku 2015.“

Bol uvedený aj počet účastníkov: celkovo do 2200 vojakov, pričom príslušníkov Ozbrojených síl Ukrajiny do 200 ľudí, Národnej gardy Ukrajiny do 1000 mužov a príslušníkov Ozbrojených síl USA do 1000 vojakov. Cvičenia sa uskutočnili na Javorskom polygóne vo Ľvovskej oblasti.

Novinkou bolo to, že podľa nového nariadenia prezidenta americké vojska sa mohli zdržať na území Ukrajiny už celý rok – všetkých 366 dní v tomto roku a počet zahraničných vojakov sa zdvojnásobil – 3000 amerických vojakov a 2000 vojakov amerických spojencov. Navyše americká armáda a jej spojenci mohli rozmiestniť na Javorskom polygóne po 6 lietadiel a vrtuľníkov a ukrajinská armáda do spoločných cvičení môže zapojiť 10 svojich lietadiel a vrtuľníkov, ako aj 10 000 vojakov.

Na Javorskom polygóne o rozlohe 360 kilometrov štvorcových sa nepretržite konajú medzinárodné vojenské cvičenia a samotný polygón sa premenil na zahraničnú vojenskú základňu na území Ukrajiny. Presne podľa tohto scenára americká armáda vytvorila svoje základne v Bulharsku a Rumunsku a snaží sa ich vybudovať aj v iných krajinách. Rozdiel je zatiaľ iba v tom, že v Bulharsku a Rumunsku vznik týchto základní bol spečatený dohodami s vládami týchto strán na obdobie 10 rokov a na Ukrajine termín pobytu cudzích vojsk na území krajiny (zatiaľ) obnovujú každý rok.

Eugen Rusnák


14 komentářů :

 1. A pak že se zázraky nedějí.
  Děda 2

  OdpovědětVymazat
 2. jak to probíhalo v Saigonu.... , když Amici utíkali z Vietnamu ? Kdo si vzpomíná....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. někdo přece musí chránit Jaceňjuka a Porošenka při evakuaci do amerického bezpečí

   Vymazat
  2. 13.25 -Já myslím,že si je oklídají sami Kijevané , aby jim beztrestně neuletěli :-)

   Vymazat
 3. no vidíte, ruská nedemokratická armáda se zase přiblížila mírumilovnému NATO o dalších pár set kilometrů, a zase je to dílo Putina

  OdpovědětVymazat
 4. Za všechny problémy světa může Rusko!
  Stále přibližuje své státní hranice k americkým zakladnám.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejsem vestec,ale vidim dost jasne brzkou budoucnost Ukrajiny...vsechny ty americka hov...na co sedi v Kijeve spolehaji na to,ze je odtamtud bezpecne americky zmrdi dostanou az to prijde.-NEDOSTANOU! Vyserou se na ne i na pulku svych marinaku a ti tam zhebnou!Budou se divit az zkusi odtamtud "potahnout posranou caru" kolik aktivnich spolehlivych PL kompletu se tam znenadani objevi...odtamtud se nedostane pryc ani 5-slovem PET procent toho vykvetu Ameriky a Ukrajiny! Je uplne zrejme ze se tam nacpou vsichni ti zmrdi az to zacne smrdet a ti na druhem konci u pultu si na to trpelive pockaji)))...nekomu se snad povede dostat se do Polska ale to bude jenom neco z tech mizernejch procent. A ja,-JA jim to preji z celeho srdce a bude mne moc lito ze prezije i tech par procent .
  Buh i cele peklo at pomaha tomu Americanovi kterej bude zranenej odkazanej na moji pomoc! Umlatim ho k smrti pazbou anebo mu slapnu na krk!!!
  Tohle neni jenom muj nazor,-je to nazor 3/4 narodu cely Europy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co k tomu napsat? Kolik států Evropy ještě není přímo okupováno? Teď přibyla Ukrajina.

   Vymazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=R-SpbkO9r8Q&feature=player_embedded I za tohle může prokletý Putin na ukrajině...banderovec běhající nahý po Kijevě- sláva ukrajně

  OdpovědětVymazat
 7. Nemluvíte pravdu.Mají to odtam blízko do Polska.
  Poláci je přivítají s otevřenou náručí.Snaží se
  pořád o vojenskou základnu USA v Polsku.Přitom
  ještě někteří lidé vítaj ve skupině V4.Není to
  tak dlouho,co Walesa vykřikoval,že by měli Polsko
  a Německo vytvořit jeden stát.Pro mne nejsou ti
  Poláci přátelé,neboť pro své zájmy zase zradí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. V Ukrajine chcu jest Hamburgeri a pit coca colu od M.Donalda.:)))))

  OdpovědětVymazat
 9. Prosze pana pan za pana nech pan drugieho pane nevidzi.To je rozkaz - provedte zakryt.
  A takovi debilove jednou budou tvorit polsko-ceskou armadu, tak radim - naucte se alespon ty zakladni povely- Jeszte Polska nezginula ale czeski narod zgine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plácáš tady kraviny. Poláci jsou hrdý národ i když jsou to trochu podvraťáci. Za peníze prodají úplně všechno.

   Vymazat
 10. Jestlipak je US dočasnost stejně dlouhá jako ta CCCP

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.