Reklama

.

.

neděle 14. února 2016

10 věcí, které vám neřekli o vodní tragédii ve Flintu. Já vám je řeknu

Michael Moore
14. 2. 2016  E-republika

Republikánský guvernér Rick Snyder anuloval svobodné volby ve Flintu, odvolal starostu a městskou radu. Poté do vedení města jmenoval svého vlastního člověka. Proto, aby uspořili peníze, rozhodli se odpojit lidi ve Flintu z jejich vlastního zdroje vody, Huronského jezera, a místo toho přinutili veřejnost pít toxickou vodu z řeky Flint.


Zprávy o krizi způsobené otrávenou vodou ve Flintu už vyvolaly velký ohlas po celém světě. To základní je už známo: Republikánský guvernér Rick Snyder anuloval svobodné volby ve Flintu, odvolal starostu a městskou radu. Poté do vedení města jmenoval svého vlastního člověka. Proto, aby uspořili peníze, rozhodli se odpojit lidi ve Flintu z jejich vlastního zdroje vody, Huronského jezera, a místo toho přinutili veřejnost pít toxickou vodu z řeky Flint.

Když guvernérův úřad zjistil, jak moc je ta voda otrávená, rozhodli se to uchovat v tajnosti a zakrýt rozsah škod, které byly způsobeny občanům Flintu, jež nejvíce působí na děti, kterým způsobuje nevratné a trvalé poškození mozku. To vše odkryli občanští aktivisté a guvernér teď čelí stále rostoucímu tlaku na to, aby odstoupil a byl uvězněn.

Existuje deset věcí, které se pravděpodobně z médií nedozvíte, protože ta se k tomuto příběhu dostala příliš pozdě na to, aby toho mohla tolik zpracovat. Pokud však žijete ve Flintu nebo ve americkém státu Michigan jako já, víte stejně dobře, že to, co bylo řečeno většině veřejnost, pouze klouže po povrchu.

1. Zatímco děti ve Flintu byly nuceny pít otrávenou vodu, získal General Motors zvláštní přístup k čisté vodě
Několik měsíců poté, co guvernér Snyder odpojil Flint od čisté vody, kterou jsme tam pili po celá desetiletí, přišel k němu nějaký hlavoun z General Motors a stěžoval si mu, že voda z řeky Flint způsobuje korozi dílů, které se jí myjí na výrobní lince. Guvernér se upřímně vyděsil, když uslyšel, že vzniká škoda na majetku GM, takže proskočil několka obručemi a tiše utratil 440 tisíc USD, aby připojil GM zpět na vodu z Huronského jezera. Zbytek Flintu nechal pít vodu z řeky Flint.

Znamená to, že zatímco děti ve Flintu pily vodu plnou olova, existovalo jedno - a pouze jedno - místo ve Flintu, které dostávalo čistou vodu: továrna General Motors.
 

2. Této krizi mohlo být zabráněno za pouhých 100 dolarů denně

Federální zákony požadují, že vodovodní systémy, které obsahují olověné trubky, musí obsahovat aditivum, jež brání uvolňování olova do vody. Kdosi na začátku požádal guvernéra, aby přidali tuto protikorozní látku do vody pocházející z řeky Flint.

"Jak moc to bude stát?" zněla otázka. Odpověď byla: "100 dolarů denně po dobu tří měsíců."

Soudím, že to bylo příliš mnoho, takže kvůli úspoře 9 000 USD řekla vláda státu vys...m se na to - a výsledkem bylo, že stát teď bude platit 1,5 mld. USD na nápravu tohohle bordelu.
 

3. V řece Flint není jenom olovo

Nejenom, že děti ve Flintu byly každodenně tráveny olovem, vypadá to, že v dalších měsících uslyšíme o několika dalších nemocech. Počet případů legionářské nemoci ve Flintu se od přechodu na říční vodu zvýšil desetinásobně.

Onemocnělo jí sedmaosmdesát lidí, nejméně dest už na ni zemřelo. Přitom za posledních pět let před přechodem na říční vodu nezemřel ve Flintu na legionářskou nemoc ani jeden člověk. Lékaři teď v krvi občanů Flintu nalezli další půltucet jedů, což vyvolává obavy, že na obzoru je další zdravotní katastrofa.
 

4. Domy ve Flintu ztratily svoji hodnotu, protože si je nikdo nekoupí

Koupili byste si právě teď dům ve Flintu? Kdo z vás? Takže všichni vlastníci domů ve Flintu jsou přikováni k domu, který má nulovou hodnotu. Celková hodnota domů ve výši 2,4 mld. USD odtekla do "volnotržního" kanálu. Lidé ve Flintu, jednoho z nejchudších měst ve Spojených státech, mají opravdu hluboko do kapsy a pro mnohé z nich byl jediným majetkem jejich dům.

Takže teď k tomu, že byli otráveni, jsou na mizině. (A co se týče zaměstnání, kdopak asi přemístí pracovní místa, aby otevřel podnik ve Flintu za těchto podmínek? Nikdo.) Byla budoucnost Flintu právě spláchnuta do řeky?
 

5. Byli nejen vystaveni otravě, ale současně i bombardování

Existuje jeden příběh, o němž se mimo Flint píše jen málo nebo vůbec. Během těch dvou let, kdy zde byla kontaminovaná voda, museli se obyvatelé Flintu vypořádat z rozhodnutím Pentagonu, který využil Flint jako střelnici. Doslova. Opravdová neohlášená vojenská cvičení - s ostrou municí - byla loni uskutečněna uvnitř města Flint. Armáda se rozhodla ve Flintu nacvičovat boj ve městě, k čemuž využila tisíce opuštěných domů, které mohla bombardovat.

Ulice se zchátralými domy byly ostřelovány raketami. Flint pro neurčitý počet vojáků představoval Bagdád nebo Damašek. Vypadalo to, jako by na město útočila okupační armáda nebo teroristé. Lidé byli šokováni z toho, že se to děje v jejich sousedství.

Počkejte - řekl jsem "lidé"? Měl jsem na mysli lidi z Flintu. Podle guvernéra bylo naprosto v pořádku zneužít komunitu, která neměla žádnou politickou moc ani peníze, aby kladla odpor. Bum!


6. Manželka guvernérova personálního šéfa pracuje jako mluvčí Nestlé, největšího vlastníka soukromých vodních zdrojů.
"Sledujte toky peněz." Tohle "Deep Throat" (v aféře Watergate - pozn. edit.) řekl Woodwardovi a Bernsteinovi. Dennis Muchmore, Snyderův personální šéf po celou dobu, kdy byl Flint tráven, byl úzce zapojen do všech rozhodnutí týkajících se Flintu. Jeho ženou je Deb Muchmoreová, která se právě stala tiskovou mluvčí společnosti Nestle v Michiganu. Nestle je největší vlastník soukromých vodních zdrojů v Michiganu.

Nestle bylo v severním Michiganu opakovaně zažalováno kvůli 650 litrům čerstvé vody, které každou minutu čerpá ze země a balí do lahví jako pramenitou vodu pod značkou Ice Mountain. Manželé Muchmoreovi měli osobní zájem na tom, aby Nestle ukradlo co nejvíce vody - zvláště, když města jako Flint budou v budoucnu potřebovat Ice Mountain.

7. V Michiganu se od vody ve Flintu, přes kriminalitu a vraždy až po spínací skříňky u General Motor jedná o tu samou kulturu smrti.

Není to jen voda, která je bezohledně užívána k tomu, aby dávala lidské životy v sázku. Existuje mnoho věcí, které se dějí ve Flintu a jež vyvolávají pocit, že zde na lidském životě jen málo záleží. Míra kriminality a vražd ve Flintu patří k nejvyšším v zemi. Jen pro srovnání: Pokud by New York City mělo stejný výskyt vražd jako Flint, počet lidí zavražděných tam v minulém roce by byl téměř čtyři tisíce - místo skutečných 340, kteří tam byli v roce 2015 zavraždění. Není to však jen pouliční kriminalita, která nás nutí zabývat se tím, co se děje v Michiganu.

Loni bylo odhaleno, že už zase dal jeden z detroitských výrobců automobilů přednost zisku před lidskými životy. General Motors zjistil, že instaloval vadné spínací skříňky zapalování do mnoha svých aut. Místo toho, aby ten problém jednoduše odstranil, pracovníci na střední úrovní řízení ho utajili před veřejností.

Automobilové odvětví má dlouhou historii zvažování nákladů toho, zda je levnější utratit peníze na opravu závady u milionů aut nebo jednoduše zaplatit za spoustu právních sporů ze strany členů rodin obětí. Má cynická, arogantní kultura jako tato usnadnit bývalému korporátnímu hlavounovi, nyní guvernérovi, přivírat oči nad tímto způsobem vedení, které bylo odhaleno kolem městské pitné vody?

8. Neříkejte tomu "Kauza detroitské vody" - jedná se o největší zdroj čerstvé pitné vody na světě
Média stále píšou o tom, že Flint používal "detroitskou vodu". Ta je však pouze filtrována a upravována detroitskou vodárnou. Jedná se o ledovcové jezero, které vzniklo před deseti tisíci lety během poslední doby ledové a stále je napájeno čistou podzemní vodou. Flint je geograficky posledním místem na zemi, kde byste čekali, že se bude pít otrávená voda.


9. VŠECHNY děti byly vystaveny intoxikaci, stejně jako všichni dospělí včetně mě
 
To je skutečnost. Pokud jste byli ve Flintu kdykoli mezi dubnem 2014 a dneškem a pili jste tu vodu, jedli jídlo z ní připravené, myli v ní své šaty, dali si sprchu, čistili si zuby nebo jedli zeleninu z něčí zahrady, byli jste intoxikováni. Pokud média hovoří o "9000 dětech do šesti let, které byly vystaveny jedům," znamená to VŠECHNY děti, protože součet všech obyvatel mladších než šest let ve Flintu je... 9000!

Média by prostě měla napsat "všechny". Když říkají, že "bylo pozitivně testováno 47 dětí", jsou to jen ty, které pily vodu přibližně v posledním týdnu. Olovo se dostává do těla a poškozuje mozek okamžitě. Nezůstává v krevním oběhu déle než několik dní a po měsíci už jej nelze detekovat. Takže když slyšíte "47 dětí", jsou to jen ty, které byly zjištěny za posledních 48 hodin. Ve skutečnosti jsou to všechny.
 

10. Stalo se to, jako mnoho věcí v těchto dnech, proto, aby bohatí mohli dostat velkou daňovou úlevu.

Když guvernér Snyder v roce 2011 nastoupil do funkce, jednou z prvních věcí, které udělal, bylo prosazení republikánské legislativy, která poskytla mnohamiliardové daňové úlevy pro bohaté a pro korporace. Vedlo to k menším daňovým výnosům a znamenalo to, že musel začít osekávat výdaje.

Mnoho věcí - školství, penze, sociální dávky, bezpečná pitná voda - tak bylo osekáno. A potom vyzval vládní úředníky, aby převzali města (všechny z nich měly většinově černé obyvatelstvo) poté, co vyházejí starosty a městské rady, které si místní lidé zvolili, a místo nich jmenoval své kamarádíčky, aby se v těchto městech chovali jako "diktátoři".

A jaké bylo jejich poslání? Ořezat veřejné služby, aby ušetřili peníze proto, aby bohatí mohli mít ještě více daňových úlev. To stálo za myšlenkou připojení Flintu na říční vodu. Uspořilo to 15 milionů dolarů! Bylo to snadné. Zruš demokracii. Osekej daně bohatým. Přinuť chudé pít otrávenou říční vodu. A všichni jsou šťastní.

Tedy kromě těch, co se v průběhu toho procesu otrávili. Tedy asi 102 tisíc lidí. V nejbohatší zemi na světě.

Klikněte zde, pokud chcete podepsat petici za uvěznění guvernéra Snydera.

Staňte se Michaelovými příznivci na Twitteru

Zdroj: Huffington Post
Překlad: Stan


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 750 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

26 komentářů :

 1. Moore? Pokrytecký tlusťoch, manipulátor s majetkem 50-100 milionů dolarů který dobře vydělává na blbosti kumunistů a socialistů kteří žerou jeho "dokumenty".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Závidíš, viď, havloidní omezený oposume! Vydělal prachy na tom, že říká Američanům nepříjemné pravdy. Naštěstí v tom velkém národu se najde pár stovek tisíc, možná miliony lidí, kteří to ocení. Na rozdíl od tasemnic a škrkavek v ČT, které lžou za naše peníze a proti našim zájmům. Marek

   Vymazat
  2. No jasně, má ty miliony uložené pod matrací a pranic mu nevadí že ho tlačí. Hele hloupostí se k milionům nedostaneš, ale nějaké drobné ti šoupnou. Tvoje cena je pořád stejná - 33 stříbrných

   Vymazat
  3. 13:51 Prosím neurážejte oposuma, to odolné zvířátko si to nezaslouží.

   Vymazat
  4. Jasně hňupe 12:57, Detroit je výstavní perla motorismu a strojírenství a americké zdravotnictví je nejlepší, nejdostupnější a nejkvalitnější na světe. Možná jsi tam byl na operaci mozku, výsledek taky tak vypadá.

   Vymazat
  5. Ty vole 12.57 - proč tu vždycky vartuješ, abys byl se svýma kecama první? Nepřijde ti to průhledný, placenej zmetku? Snaž se víc a zakomponuj se do diskuse až následně. Jako agent stojíš za H-----!

   Vymazat
  6. Probíhá tam opravdu hrůzný děj, kdy si bohatí lidé neváží života a nechají pro pár dolarů otrávit celé město a ty píšeš toto. Před peklem Tě již nezachrání ani sám pánbůh.

   Vymazat
  7. 12:57
   ...A nejhorší na tom je, že počet komunistů
   už překročil 12 miliard a dále narůstá...

   Vymazat
 2. 12:57, mas to pomylene cti lepe!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo jak rika jirik mas spatne zpravy o moorovi koukni na net, ale ne na ty zidovske zdroje!!!
   hhh, sef

   Vymazat
 3. Já nevím,že se podivujete,je to země neomezených možností,ale jen pro bohaté.

  OdpovědětVymazat
 4. Ale vždyť je to typický pro tyto zločince z jú es ej, plemene potomstva deportovaných vězňů, zločinců a děvek. Trpí komplexy méněcennosti, které si léčí shrabováním peněz a zabíjením ostatních v jakési zvrácené touze po pomstě za své deportované přistěhovalecké předky. Je to společnost jednoznačně zvrácená, vyvíjejí chemické a bekteriální jedy, které zkoušejí na živých lidech ve státech, které si porobují. Všichni jsou z nich posraní, těžko pochopit proč.Bohatí nejsou, jejich poklady a peníze jsou úplně bez hodnoty. Jsou to vesměs degeneráti,směs přivandrovalců z celého světa a jejich potomstvo. Z toho se logicky zrodil jen světový zmrd a vrah všech smysluplných hodnot, protože oni sami žádné smysluplné hodnoty vytvořit nejsou schopni, nikdy nebudou originál, vždy jen kopie a opičárny, jako jsou ty jejich současné filmy. Boří a ničí všechno okolo, jako blbý, nafučený smrad na pískovišti, jemuž nejdou bábovičky, proto je boří všem, jimž jdou. Potřebuje jenom konečně pořádně dostat na prdel, aby s tím přestal.A k tomu dojde. Dříve nebo později.

  OdpovědětVymazat
 5. TY VOLE ! (13:33) Amerika je nadherna zeme, ktera stavi a ne bori ! Je progresivni dynamicka, pilne pracujici a ma tvrde zakony, chranici zivotni prostredi. (Environmental laws.)

  Znam Michigan, a to co se stalo, zavinila lidska hloupost a nekvalifikovanost ! Michigan ma nejvice sladke a dobre vody na svete. (Velka jezera, Huron, St. Clair, jsou blizko mesta Flintu.) Mozna je za tim vsim neco uplne jineho o cem se verejne nesmi mluvit, snazte se to prijit sami.

  NEPLETTE si zahranicni politiku Ameriky s Amerikou. Ta je z ni tak nestastna jako jste vy ! Poslouchejte kazde slovo ktere rekne Donald Trump, aby jste se KONECNE vyznali v tom, co se zde deje a kdo je kdo.

  Vase generalizovani a NEschopnost rozumet tomu, kdo za cim v Americe stoji a o co usiluje je udivujici.

  Vase neznalost dejin Ameriky je tragicka. Smrdi tou nejprimitivnejsi protiamerickou propagandou z 50-tych let.
  honolulu - americky obcan.

  OdpovědětVymazat
 6. Kazdy z vas se v Americe stane tim, cim se chce stat ! To k cemu mate inklinace, a to co vas bavi, vsak musite vedet pouze VY.
  Vim z vasich prispevku, ze mnozi z vas by se zde uplatnili a mnozi z vas NE ! Vse zalezi na vas, na vasich zivotnich strategiich a schopnostech... Nejvetsi neprijemnost v teto krasne zemi (Americe) je ta, ze se v ni starne, jako v Evrope.

  Zde vas nikdo nebude vodit za rucicku a rikat, co mate, nebo nemate delat. Uplatnit se na trhu prace musite dokazat sami a musite vedet co chcete. Samozrejme, ze se musite umet domluvit. (Nikdy jsem nevidel Amika, ktery by rozumel cesky.)

  Vy zase nerozumite jeho jazyku, jinak by (13:33) nenapsal tolik slov nenavisti.

  Prijedte na vylet a projedte Ameriku, a budete ji mit radi. (Bez schopnosti se domluvit a rozumet zustante doma.) A nyni zpivejte se mnou !
  "Do Ameriky jezdej tam parniky, kdyz prijedes, pripada ti vsechnou veliky.... V Michiganu, maj slepice, co snazi vejce, jak cepice..atd.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ja potkal Americana co rozumel a mluvil! i kdyz ne dobre cesky. A co ta Kundolisa Rice? Ta prece cesky taky umi! Mam silny pocit,ze jsi pomyleny nebo zaplaceny. Kazdopadne nema cenu s tebou tratit vice casu.

   Vymazat
 7. Nechápu,proč někdo dokáže říci americký národ.Toto
  slovo se nehodí na sebranku ze všech koutů světa.
  Honolulu je toho sám příkladem(nemyslím to jako
  urážku).Nemám nic proti obyvatelům USA.Neznám to
  tam a tak nemohu kritizovat.Nemám rád zahraniční
  násilnickou politiku vedení USA,což zřejmě ovliv-
  ňuje názory přispěvovatelů.Co ovšem vím je,že je-
  jich společnost je založena na držbě peněz.Můj šef
  mi řekl,že kamarádovi z USA při návštěvě opravil
  splachování záchodu.Dostalo se mu poděkování,že mu
  ušetřil dva dolary.To je vše,co k USA mohu říci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Panove ! V Americe najdete ty nejlepsi a nejhorsi lidi na svete. Nejvetsi bidu a nejvetsi bohatstvi na svete.
  (Naguglujte ! Detroit slums images a potom napr. Pelican Bay FL. images.) At vidite ty rozdily !

  Proto se NEDA o Americe generalizovat ! Povsechne plati pravidlo ! Kde jsou belosi, tam je dobre a cisto. Kde jsou ti jini, je spina a nebezpecno ! (Tak, at piji olovo !)

  Zamestnani a prijem je podle kvalifikace. Remeslnici jsou placeni dobre a patri do stredni spolecenske tridy, ktera je nejvice pocetna a dely se na 3 skupiny. Profesionalni trida, technici, inzenyri, stejne i doktori a zdravotni sestry, ziji take velmi dobre.

  Amerika je zeme hracek, pro kazdeho muze, kazdeho veku.
  (Auta, motorky, lode, letadylka, atd. atd.) Jeden muj kamos ma zbirku zbrani, druhy ma hobby farmu a dalsi ma lod na more a chyta ryby.
  Vetsina Amiku jsou zahledeni do sebe. Vetsina z nich nevi, kde je Cesko a dokud nepoznaji ceske pivo a jahodove knedliky, tak se nepodivaji do mapy.

  Vnitropoliticky zivot Ameriky je bohatsi nez v Cesku a lide jsou casto plni emoci a zlosti.

  Zdravotnictvi je nejlepsi na svete a pro jine neni vubec pristupne... (Kdyz mam zarazene prdeni, tak mam 3 doktory k dispozici.)

  NEDIVTE se jim, Amikum, ze nemaji zajem o svet ! Zemepisne je Amerika krasna. Priroda je vsak nebezpecnejsi nez v Evrope... Pocasi je extrimni, exentricke - vedra a zimy, hurikany a tornada.

  Dokud Ameriku nepoznate, tak ji nikdy nebudete rozumet.
  Ano, Amerika ma svoje specificke problemy, ale o tech vetsina Cechu vubec ani nevi !

  Protoze to JE VELKA zeme, ktera se meni kazdych 2-300 mil, tak by zde kazdy dokazal najit misto, ktere by mel rad.
  To je ale opravdu ta nejtezsi vec, na stehovani se na jiny kontinent...

  NEJEVROPSTEJSI mesto mimo Evropu je definitivne Toronto v Canade..(Na hranice USA je to pouze 2 hod. autem.) Zacnete toulani po Americe v canadskem Torontu, ale nebyl ULEK, tak velky.
  Blizi se jaro a cerven je v Torontu moc fain. Tam si pujcite van a hura do Ameriky. Zazijete nejvetsi slavu vaseho zivota.
  nick honolulu - momentalne poskakujici pri usti reky Caloosahatchee na jihozapadni Floride , kde je HODNE
  Cechu !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Ale honolulu - nikdy - NIKDY přece nemůžete popřít, že na pustý americký kontinent se vyváželi odsouzení zločinci z řady většiny evropských zemí, a taky děvky, na způsob jako do jakéhosi neznámého gulagu - aby tam chcípli. Ale oni to přežili, doslova zmasakrovali a vyhubili původní obyvatelstvo ( hovoří se o tom jako o genocidě, která nemá na světě obdoby) a dali tak vznik nové generaci. Pak se tam valily zástupy zkrachovalých existencí a přivandrovalců a taky tam bylo vyváženo spousta afrických černochů na práci. Tak z tohohle americký "národ" vznikl, a tyto zločinné a primitivní geny v sobě prostě mají, to neodkecáte, i kdybyste tady psal působivé romány. A tím neodkecáte ani skutečnost, že jú es ej společnost byla tradičně vždy plná lotrů, falešných hráčů, desperátů a naprosto bezskrupulozních lidí, kterým bylo úplně jedno, kde a jak pojdou. Nectí žádné lidské hodnoty. Neuznávají domov, vlast, kořeny, nic takového. Nemají ani ánunk o tom, jak vznikly jednotlivé jejich státy, a co tvoří jejich hranice. Na mapě je každý americký stát obdélníková nebo čtvercová placka, vyměřená tak a tak. Ano, staví, samozřejmě že staví, ale nikdy nejsou a nebudou originál, jen se opičí po vyspělých státech, a kdyby to šlo, převezli by si do Ameriky egyptské pyramidy, evropské hrady a zámky, úžasné památky tisícileté starověké Mezopotámie - to všechno civilizovaným zemím s bohatou historickou a kulturní tradicí závidí, a protože to nemůžou mít - a oni jsou zvyklí se zmocnit všeho co se jim líbí, buď to zaplatit, nebo majitele zabít a věc si vzít - zkrátka jsou bez zábran a bez skrupulí. Jak zabírali jejich lobbisté pozemky na železnice - na Jižní Pacifik například? Teklo při tom tisíce hektolitrů krve. Amerika je prosáklá krví, a prolezlá lumpy z celého světa, kteří tam zdomestikovali a dali základ nové generaci. Od nich, tím spíše ne od jejich potentátů od vesel, nelze čekat nic dobrého, všichni pocházejí ze zločinných líhní. Vy to vidíte příliš zjednodušeně, specifikujete místa, kde jste působil a ta skutečně mohou být krásná, sousedé mohou být i hodní a za ničivý trend amerických žoků falešných peněz a za jejich komplexy, které se přenášejí z otců na syny, oni opravdu nejsou zodpovědni, a jsou natolik primitivní a spotřební, aby nad tím byť jen přemýšleli. Ale doplatí na to - jednou to přijde. Když bůh uspořádal potopu světa, protože začal žít zvrhle a nemravně, nedělal žádnou výběrovou selekci - utopil všechno. Americký "kazisvět" musí dostat na prdel, aby přestal ničit bábovičky, a přestal topit nevinné, bezejmenné lidstvo světa v krvi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20.13
   Hezky a pravdivě napsáno.Díky.
   Co na to Honolulu.Vždyť i ten honolulu je přivandrovalec.Nic ve zlým,honolulu.

   Vymazat
  2. 20:13 Už jsem narazila na několik diskusí a slovo světový policajt to dokazuje, že USA mají svého nadřízeného a to má být někdo v Londýně. MI6 je údajně nadřazená CIA a Londýn má být plný agentů. Tam se kují největší špinavosti světa.
   A vemte si jak se předávala globální moc do Číny, přiletěl čínský prezident z chotí a královna mu dělala purkrle. Vozila jej ve zlatém kočáře a i na iDěsu najdete obrazovou dokumentaci, taky symbolika to vyzdvihuje. Katy si oblekla červené šaty což je svatební úbor čínské nevěsty.
   Akorát náš maistrém ještě nepochopil co se stalo a změnilo a dál žvaní hovadiny.
   USA, Evropa jdou do kelu, globalisté jdou na východ a my se tady hádáme a nadáváme si.

   Vymazat
  3. Režisér Oliver Stone napsal knihu Utajené dějiny Spojených států. Přesně popsané, kdy kterou zemi USA napadly a zničily a jak lživě to před veřejností komentovaly. Je toho hodně.

   Vymazat
 10. Co na to honolulu ? Honolulu se od srdce zasmeje !
  Pan anonym (20:13) si popletl dejiny Australie s dejinami
  Ameriky.

  Do Ameriky se slo kvuli nabozenstvi, zlatu a pude.

  Prvni kolonie byla vyvrazeda Indiany, takze ta zeme je opravdu prosakla krvi, ale krvi nasi, bile pracovite rasy...

  Nastesti Indiani vychcipali, kvuli spatnemu (zdravotnimu) immunimu systemu, ktery nepracoval, ani proti malym nemocem belochu...Vubec mi neschazi. (Jejich potomci jsou ozrali 24 hod. denne 7 dni v tydnu..)

  Karel May psal Majovky o uslechtile rase a ja vim, ze nektere kmeny si brali svoje zajatce, jako zive konzervy, ktere za pochodu sezrali..

  Uplne prazdna zeme s urodnou pudou, byla pricinou odchodu zemedelcu z prelidnene Evropy do Ameriky. Tisice Cechu, slo do Nebrasky a do Iowi, a potom uz nikdy nemeli hlad.

  Amerika se dostala do rukou belochu, kvuli dvema vecem ! Zeleznice a vyhynuti krutych Indianu...Ta zeme je tak velka, ze dodnes je nekde prazdna.

  V Americe bylo zlato a nejvice v Jizni Dakote. Sexualni pracovnice z cele Evropy tam jely za byznysem..Zacatky byly drasticke, ale mnohe se vraceli do Evropy a koupili si aristokraticky titul. (Zenskejm nejde rozumet !)

  Bezvladi, banditismus a boj o nastoleni zakonu, byl nejhorsi v 19-tem stoleti, (z te doby ctete Cowboyky), a to se zapsalo Americanum do psychiky.

  Vy si vse nechte libit, vy ujarmeni nevolnici, a oni si nenechaji libit vubec nic, ale az po poznani -
  VO CO KRACI ? Coz je nekdy process zdlouhavy.

  Boje o nastoleni socialni spravedlnosti, byly 100 x horsi v Americe, nez v Nemecku, nebo Rusku.

  Mafie se narodila z Italu, Ircanu a Zidu. Dodnes existuje, ale pokud nemate ponorku na pasovani drog z Columbie, tak si vas nevsimne...

  Na kdysi divokem zapade, kde neexistovaly zakony je absolutni klid... Jediny stat, kde jde jeste dnes o hubu je Aljaska, ale to neni kvuli bezzakonosti, ale kvuli prirode.
  Pokracovani za 1/2 hod.
  honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Údajně za Velké krize zemřelo v USA 5 milionů lidí, i dnes je 100 milionů Američanů na potravinových lístcích.
   Na Prima ZOOM jedou dokumenty z USA a tak víme, co se dělo v Americe před 2.WW.
   My nejsme blbí Honolulu, Indiáni nám ukazují jak dopadneme. Ta muslimská invaze dopadne stejně jako příchod bílých do Ameriky, oni nás převálcují a bílé v USA převálcují Hispánci.

   Vymazat
 11. Pokracovani (0:20) - Panove, jsem posrpnovy emigrant ! Emigraci jsem zacinal v Jizni Africe. Dnes dozivam na jihozapadni Floride. Tato "jizda" zivotem byla moc fain.

  Obohatila me po vsech strankach a America byla ke me take moc fain.
  Ted uz nepracuji ! ZDEDKOVATEL (zestarnul) jsem, a penzi, (po cesku asi DUCHOD), bych si mohl nechat posilat kamkoliv na svete. Nikdy bych vsak nevymenil Ameriku za bydleni treba v Monacu, nebo na Vaclavaku v Praze !

  A ted nekolik praktickych rad pro vas. Musite mit na projeti Ameriky auto, zduraznuji PRAKTICKE.. Zde je mnoho pujcoven kolem vsech letist. Takove auto, ve kterem i prenocujete, kdyz spatne odhadnete dalku. (Coz se vam urcite stane, jako vsem Evropanum.)

  A potom musite vedet, kterou atrakci, nebo stat chcete videt. Rozhodne nezvladnete videt vsechno ! Chcete-li videt New York, tak NEVYPUJCUJTE si auto. Chcete-li poznat Floridu (doporucuji), tak rozhodne ne v cervenci. (Onemocnite vedrem.) Mate-li radi hory, tak nejezdete na Floridu, ale treba do Colorada... Mate-li radi blondynky jedte do Minnesoty - NE v zime ! A za brunetkama treba do New Mexica. Kazdy z vas zde najde to, co hleda.
  Hledte byt v dobre telesne kondici. T.j. velka zeme.

  Ta velka zeme, NEMA nic spolecneho se zahranicni politikou, ktera byla ukradena skupinou specialnich zajmu.
  Hlidejte KAZDE SLOVO Donalda Trumpa a prijedte na vylet.

  Pozor ! v pripade ze nekteri z vas budou nekdy kupovat Condo, nebo dum na Floride (Cesi to delaji casto), tak to nekupujte bez profesionalu, kteri vas uchrani pred spatnou smlouvou. (Neni za to poplatek, ten plati prodavajici.)
  A ted si naguglujte vas oblibeny stat nebo mesto.
  napr. Fort Myers FL. images a nebo San Francisko images.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. (2:42) ! V Americe se nikdy neumiralo hladem. Za velke krize se vsichni krmili navzajem. Cirkve to organizovaly a organizuji i dnes. Duchodci dostavaji obedy zdarma denne, ve svych centrech, a take maji bohaty program , aby nemeli deprese.

  Amerika je rasove polarizovane. Jak je to s cernochy nevim. Jejich kriminalita je obrovska. Nestykam se s nimi..

  Food stamps (poukazky na jidlo) ! Nikdy jsem je nevidel, ale slysel jsem o nich. Kdyby mi je nekdo nabydnul - bral bych je okamzite. Jenze nikdy jsem na ne nemel narok.

  Patril jsem cely zivot mezi lidi BLBE a poctive, stale se zivici praci. Vycuranci jsou sikovnejsi. Az jich po zruseni poukazek umre 5 millionu hladem, tak to nebudu, ani vnimat.

  Pane, nesmite se divat dolu do kanala, ale vzdy nahoru ke hvezdam ! Po americku !

  S ivazi Islamu do Evropy vsak mate pravdu. Ceka vas boj. Budete zniceni a povrazdeni, kvuli Merkerove a prizdisracu ve vasi vlade.

  Nas ceka boj take, ale z uplne jinych problemu o kterych nepisete. Casto se zasmeji predstavam Cechu o Americe. Nekteri si ji idealizuji a jini ji zatracuji... Je to vsak zeme prace, kde zodpovedni rostou a nezodpovedni upadaji. Jeji pracovnici, (delny lid), ma stejne hodnoty jako mate vy. Vy vsak na ne myslite denne, (na Ameriku), oni na vas vubec.
  Nekdo ma karieru a jiny je bez perspektivni.

  Americane maji definitivne vice hracek nez vy Cesi, ale nemaji tak dobry strudl. Neznaji jahodove knedliky a nemaji Plzen, Radegast, Kozel a jitrnice.

  Panove, to jsme se rozpovidal. Nadavejte mi az zitra vecer.
  Mame Presidents' Day jedu na slavnost.
  honolulu


  OdpovědětVymazat
 13. Kvalita lidské populace nic moc. V česku prý každý pátý dědí schopnosti k domácímu násilí. Slovo "domácí" není moc podstatné. (Rád bych věděl, jak jsou na tom ostatní ssavci.)

  A k tomu když přidáme koncentraci peněz a moci do ruk menšiny, nelze čekat nic jiného, než o čem píše článek a o co se "žducháme" v diskuzi.

  Návrhovat řešení si zde netroufám. Ale přál bych si větší aktivitu oněch 4/5 populace, a navrácení koncentrace peněz do ještě únosných mezí.
  Děda.

  OdpovědětVymazat