Reklama

pátek 12. února 2016

6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop?/1

Radim Valenčík
12. 2. 2016    RadimValenčíkPíše
Uplynul téměř týden od demonstrací 6.2.2016 a útoku na "Kliniku". Zatím jsme nebyli informováni o tom, zda vyšetřování případu "Klinika" mělo nějaké výsledky. Ačkoli k rychlému vyšetření vyzval samotný premiér Sobotka. Uvedu argumenty, které mě vedou k názoru, že šlo o velmi nebezpečnou provokaci koordinovaně pořádanou určitými složkami naší policie či spíše zpravodajské služby (nemusela to být BIS), České televize a patrně koordinovanou i se zahraničními "poradci", kteří zde byli v souvislosti s tím, že demonstrace na Hradčanském náměstí proběhla (byť i jen zprostředkovaně přes přímý televizní přenos) za účasti německého hnutí Pegida.Návazně uvedu, jaký předpokládám další vývoj šetření případu.
Nejvýznamnější argumenty, které mě k výše vyslovenému názoru vedou, vycházejí z toho, co říkají autoři článku "Policejní provokace nebo blamáž konspirátorů?" označeni jako "antifa" uveřejněného 8.2.2016 na webových stránkách "Antify". Celý článek je zde:

Doporučuji ho přečíst i prohlédnout. Je obsáhlý, psaný poctivě, přemýšlivě, doprovozen fotodokumentací. Vyznívá v neprospěch toho, co říkám. Tj. podle autorů jde o blamáž konspirátorů.
Ještě než začnete číst můj pohled na to, co autoři článku říkají, velmi dobře se podívejte na video, které zachycuje celou akci v Thunovské ulici nedaleko Poslanecké sněmovny a Senátu. Videozáznam k pochopení toho, o čem píšu dál, je nezbytné vidět. Najdete ho zde:

Jeho pravost nikdo nepopírá a ani nemůže popřít. Jedná se o záznam ČT, ze kterého byly pečlivě vystříhány určité záběry, který byly následně opakovaně využity v televizním zpravodajství tak, aby byla "podbarveno" a "překryto" zpravodajství o hlavní demonstraci, která se konala na Hradčanském náměstí. Informaci o demonstraci i s foto, tak jak proběhla, jsem dal zde:

A hned návazně jsem upozornil na to, jak zpravodajství na ČT manipulovalo s diváky, mj. i včetně toho, že ani jednou neukázalo záběr na Hradčanské náměstí, aby si divák nemohl udělat představu o tom, kolik lidí se tam sešlo a jaké bylo jejich složení, viz:

Přejděme nyní k tomu nejdůležitějšímu. Jak události v Thunovské ulici vidí "Antifa". Vezmu to odstavec po odstavci (některé nepodstatné části vynechám):
Článek je uveden takto: "Během demonstrací 6.2.2016 v Praze proti islámu a na podporu uprchlíků došlo k řadě incidentů. Žádný z nich ale tak nezasáhl české internetové prostředí, jako krátká srážka v Thunovské ulici."
A k tomu by bylo nutné dodat: Ano, ale o ničem jiném také ČT neinformovala tak podrobně, jako o této epizodě, o této "krátké srážce". Zajímavé a příznačné.
Uvedení článku pokračuje: "Facebooková stránka We are here at home zveřejnila video, ve kterém se snaží dokázat, že skupina neonacistů ve skutečnosti byla skupinou policejních provokatérů. My jsme mezi nimi však našli notoricky známé slávistické chuligány a neonacisty."
Odkaz na video jsem uveřejnil přes Parlamentní listy. Je to totéž video. Ale hlavně – nikdo rozumný nebude tvrdit, že šlo o "skupina neonacistů ve skutečnosti byla skupinou policejních provokatérů". Tvrdí se něco jiného. Šlo o skupinu "notoricky známých slávistických chuligánů a neonacistů", kteří byli voděni jako loutky profesionály z bezpečnostních služeb a infiltrovanými agenty v těchto strukturách. Jen se dobře podívejte na video! Celá akce je aranžovaná. Scénář, dramaturgie, režie akce, výkony najatých herců i komparzu (tj. neinformovaných aktivistů ultra z obou stran, ale i řadových policistů) byly slabé. Akce byla nepochybně připravena narychlo. Kdo ji připravil a kdo o ní rozhodl? Kdo ji koordinoval s televizním zpravodajstvím a scénářem kauzy "Klinika"? – K tomu se ještě vrátím.
Nyní následují argumenty "Antify" ve prospěch toho, že jde o blamáž konspirátorů. Dovolím se k nim postupně vyjádřit. Toto píše "Antifa".
"Hlavní argument je v podstatě jeden – nemaskovaný člověk v hnědé bundě, který během celého střetu s chuligány komunikuje. Podle We are at home here je to jasný důkaz toho, že jde o policejního velitele, který celou akci diriguje. Jako podpůrné argumenty se pak objevují ještě dvě tvrzení. Zaprvé, několik chuligánů chodí tam a zpátky do dveří domu v Thunovské ulici, který patří Ministerstvu vnitra (MVČR). Pokud by zakuklenci nebyli ve skutečnosti od policie, nemohli by do domu údajně jen tak vcházet. Je tedy prý zřejmé, že jde o provokaci. A konečně, posledním a nejčastěji zmiňovaným argumentem je, že na videu je vidět chuligán, který při zasažení dlažební kostkou do nohy ani nemrkne, což prý není možné. Údajně je tím pádem jasné, že kostka byla gumová a je to další důkaz toho, že jde o nahranou záležitost.
Je s podivem, čemu všemu jsou dnes lidé ochotni věřit, aniž by si sami položili několik nabízejících se otázek. Proč by policejní důstojník, řídící operaci "pod falešnou vlajkou", stál celou dobu přímo před kamerami? Nebyl by spíše někde ve skrytu, aby se neobjevilo podezření, že jde o fake? Proč by fingovaní neonacisté byli shromážděni kolem domu, který patří MVČR? Aby signalizovali spojitost mezi akcí a ministerstvem vnitra? A je letící předmět skutečně dlažební kostka? Není to spíše něco jiného (jak je vidět, vzduchem tam létalo více věcí – namátkou: gumová předložka, lahve, plastové tyče atd.)"
Odpověď na uvedené otázky je přece jasná a jednoduchá: Protože dramaturg, scénárista režisér i herci věděli, že záznamu bude pečlivě sestříhán a originál se ven nedostane! Jak prosté. Na policistech v lehkých uniformách je přece vidět velká zmatenost. Už se jich někdo ptal, jaký měli při akci pocit? Každý z nich měl být vyslechnut těmi, kdo mají zájem na vyšetření celé věci.
Nyní méně důležitou část vynechám, abych pokračoval hlavními argumenty
"My ale nechceme zpochybňovat logiku videa We are here at home. Podobná debata se dá vést donekonečna a neustále přinášet nové a nové konspirativní vysvětlení. Ve skutečnosti chceme udělat něco jiného. My, na rozdíl od všech konspirátorů, kteří před monitory smolí své teorie, můžeme identifikovat jednotlivé útočníky. Tím se totiž celá věc dá rozlousknout poměrně snadno." – A následně "Antifa" přesvědčivě velkou část účastníků střetu identifikuje. Ale to je přece normální. Extrémistické skupiny (jak jsou definovány BIS) jsou přece infiltrovány a není těžké (alespoň dílčím způsobem) ovlivňovat jejich chování. Zvlášť, pokud je např. takovým úkolem pověřen zkušený kriminalista.
"Antifa" dále píše: "Nejasná zůstala pouze role "muže v hnědé bundě". Týdeník Policie přinesl informaci, že v žádném případě nešlo o nikoho zaměstnaného u policie.  To je patrně jediná informace, které skutečně nevěříme. Podle našeho názoru jde o policistu, který dotyčné chuligány zná. To není nic zvláštního, většina z nich se při svém stylu života s policií seznamuje poměrně často. Z videa je patrné, že se celou dobu snaží situaci uklidňovat. V několika momentech zcela zřetelně brání chuligánům v házení, přičemž chuligáni se nechají."
Tím ovšem jen z vlastních zkušeností potvrzují, že menší skupinu "chuligánů" či "extrémistů" lze s pomocí infiltrovaných informátorů a "kamarádů" z řad policie (většinou to bývají kriminalisté, kteří vědí, jak příslušné osoby umravnit) snadno ovládat. A ten dle závěrů je na jedné straně instruuje tak, aby "dobře vypadli" před kamerami, na druhé straně, aby to nepřehnali a nedošlo k nějakému zranění. Sehraná komedie.
(Dokončení zítra, kde si dovolím trochu zafabulovat a předpovědět, jak dopadne vyšetřování)
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3154-6-2-vysetrovani-pripadu-nebo-zametani-stop-1.html

22 komentářů :

 1. Je to pasé. Dnes by už lidi nevybudil ani Zifčák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NARAZILI JSTE NA NĚCO VELKÉHO, KDYŽ K ODVRÁCENÍ POZORNOSTI HOŘET NÁRODNÍ MUZEUM!!!
   Ani bych se nedivil, kdyby střechu Národního muzea zapálili ti samí muži v bílých maskách. Chtělo by to trochu opatrnosti, nevkládat zde odkazy na krycí organizace Stb/BIS jako Antifa nebo Klinika, článek si můžete přečíst i přetištěný na ověřených webech, používejte ruský anonymizér.

   Smazat
  2. NARAZILI JSTE NA NĚCO VELKÉHO, KDYŽ K ODVRÁCENÍ POZORNOSTI MUSÍ HOŘET NÁRODNÍ MUZEUM!!!
   Na výběr byly z hlediska naléhavosti televizního vysílání ještě povodně skrze ovlivňování srážek radary, které dle Orgonetu ve svém dosahu (na snímcích v kruzích) odpuzují či přitahují srážkovou oblačnost a vyvolávají či rozpouštějí srážky, ale byl vybrán požár Národního.

   Smazat
 2. Počítám, že při příští demonstraci bude, ohavným způsobem, zabit student (sluníčkář), aby se ukázalo jak zlí jsou odpůrci islámu. Ten zabitý bude, po opláchnutí kečupu, pochopitelně, úplně zdráv.

  OdpovědětSmazat
 3. Metody všech bezpečnostních sil jakýchkoliv režimů, jsou v podstatě stejné a slouží k udržení stávajícího aktuálního režimu, dokonce mnohdy těmto režimům přerostou přes hlavu. Takže zdání, že žijeme v nějaké demokracii je opravdu jen zdání a zbožné přání. To je ten hlavní poznatek.

  OdpovědětSmazat
 4. Metody všech bezpečnostních sil jakýchkoliv režimů, jsou v podstatě stejné a slouží k udržení stávajícího aktuálního režimu, dokonce mnohdy těmto režimům přerostou přes hlavu. Takže zdání, že žijeme v nějaké demokracii je opravdu jen zdání a zbožné přání. To je ten hlavní poznatek.

  OdpovědětSmazat
 5. Policie byla zneužita politiky.
  Takovou práci nemá policie danou zákonem.
  To zneužívání se děje jen v totalitním státě.

  OdpovědětSmazat
 6. V otištěném článku chybí odkazy - doporučuji si pustit originál :
  http://radimvalencik.pise.cz/3154-6-2-vysetrovani-pripadu-nebo-zametani-stop-1.html

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby vládě šlo o vyšetření, pak je to poměrně jednoduché. Jméno řídícího policisty je jistě známé. On zná podle záběrů údajné radikály. Stačí tiskovka policie se zúčastněnými a konec. V opačném případě se jen potvrzuje špinavá hra, což je minimálně na odstoupení ministra.

  OdpovědětSmazat
 8. Proto taky to pokřikování trvá nekonečných 8 minut, aby měla čt dost materiálu na to, aby výsledný sestřih byl kulervoucí.A toho maskovaného umírněného nácka, který vylézá ze dveří Policie a ukazuje Tajm, tak to vysvětlila antifa jak? Jakože potřebovali vyčůrat, nebo co?

  OdpovědětSmazat
 9. Je absolutní pitomost,že z domu,patřícímu MV může
  vyjít maskovaný člověk.Kdo jste měl co do činění
  s policií víte,že všude sedí někdo,kdo neznámého
  nepustí dovnitř.Já na policejní předvolání jsem
  byl nucen počkat,až si pro mne policajt příjde.
  Jedná se o zametání stop a tiskovka s ministrem
  nic nevyřeší.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Video je jasný důkaz, že CELÁ AKCE byla předem připravená a to včetně trasy a místa střetu. Vládu to sice nezajímá (může v tom mít někdo z ní dokonce i prsty), ale OBČANY ZAJÍMÁ, kdo a proč tuto akci připravil, vyvolal a uskutečnil. Nebo že by to byla akce na popud jednoho zámořského velvyslanectví? No, jedno je jisté, že to, co zajímá občany, prozměnu zase nezajímá politiky, potažmo vládu. A jak to dopadne? Jako vždy, občané se nedoví NIC!!! Uslyší jen prázdné, nic neříkající fráze, ale pocítí to v zákonech "ve jménu" BOJE PROTI TERORISMU A NEBO ANARCHISMU!

  OdpovědětSmazat
 11. Je to podivné, je to už týden, tvář toho chlapíka oběhla internet tisíckrát a nikdo doposud neví kdo to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Policie přiznala, že je to policista.

   Smazat
 12. Řekl bych, ne nějaká krátká inscenace, ale začátek nekonečného seriálu. A věřme, že tito scénáristé mají opravdu bujnou fantazii. Ostražitost je opravdu na místě.

  OdpovědětSmazat
 13. Chovali jste se rudohneda holoto jako dobytek. A z toho se uz nevylzete.

  OdpovědětSmazat
 14. Politolog a levicový aktivista Ondřej Slačálek podal podle mého přesvědčivější a racionálnější vysvětlení k ,,Muži v hnědé bundě."
  http://a2larm.cz/2016/02/muz-v-hnede-bunde-patrne-zaslouzi-uznani/

  OdpovědětSmazat
 15. ..jen doplnim drobnost, že policie do takhle nebezpečné akce poslala i ženy!...jestli má dnes u policie někdo trochu rozum, se ptát už radši nebudu, ať zbytečně nepřilévám do ohně..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak nebezpečná akce, když to bylo spíše baletní vystoupení a zbraněmi byly ohebné tenké tyčky, létající rohožky a vznášející se objekt ve varu kostky.

   Smazat
 16. Asi normální by bylo, kdyby ten policajt v hnědé bundě předstoupil před televizi a vysvětlil, co tam vůbec jako neuniformovaný policajt pohledával, jakým způsobem může udržovat pořádek na demonstraci policajt, který nemá uniformu a tedy nemá žádné indicie k tomu, aby ho vůbec někdo poslechnul? Přijdeli ke mě na demonstraci nějaký civil a řekne já jsem policajt, tak mu "řeknu táhni do prdele, nemáš uniformu, policajt nejsi".Policie si jenom chce získat čas na to, aby si vymysleli nějakou inteligentní lež. Proč do toho nepere opozice? Ano,bylo to připraveno US Embassy v Praze,a tak opozice drží hubu. Hanča s Tončou za 145 mil. českých Kč, to je hit, a policejně připravená provokace, k tomu, aby mohli všechny účastníky demonstrace nazvat fašisty, o tom se mlčí. Napsal jsem 2 x Chovancovi a jednou Sobotkovi at´ táhnou už do pr...a dnes napíši do televize. sobotka@psp.cz, chovanecm@psp.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste asi neviděl video, jak jsou z velitele operace pod falešnou vlajkou posratí členové antikonfliktního družstva Policie ČR, že jeden z nich dokonce zadrhává. Tímto padá verze, že by o hrané scénce nevědělo oněch 7 ne statečných, ale prohnilých esembáků, představte si, že teď jejich děti přijdou do školy a celá šatna ztichne a před fotrem toho v hnědém a šedém budou chlapi v hospodě držet bobříka mlčení. https://www.youtube.com/watch?v=SBK70_4nSAc

   http://aeronet.cz/news/video-dustojnik-ministerstva-vnitra-koordinoval-provokacni-akci-skupiny-maskovanych-muzu-behem-sobotni-demonstrace-proti-islamu-v-praze-neuveritelna-inscenace-rezimu/

   Smazat
  2. Jsem zvědavý, jestli někdo z těch 7 v sobě najde odvahu a přijde se omluvit národu jako ta mlátička na demonstracích na Letné.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.