Reklama

sobota 13. února 2016

6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop? / 2

Radim Valenčík
13. 2. 2016   RadimValenčíkPíše
Včera jsem uveřejnil první část článku "6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop?" zde. Dnes si dovolím trochu zafabulovat. Vyjdu ze dvou prognóz, které k případu dává "Antifa": "Nejasná zůstala pouze role "muže v hnědé bundě". Týdeník Policie přinesl informaci, že v žádném případě nešlo o nikoho zaměstnaného u policie. To je patrně jediná informace, které skutečně nevěříme. Podle našeho názoru jde o policistu, který dotyčné chuligány zná."


"Z informací, které jsme představili, dost jasně vyplývá, že přestože se na demonstracích 6. 2. 2016 sešla téměř celá česká chuligánská scéna (plus nějaké polské družby z Katowic a Wroclawi), prim dne hrála radikální část Tribuny Sever pod vedením Jana "Karlose" Králíka. Spekulace o tom, že šlo o policejní nebo policií řízenou provokaci, považujeme za nepravděpodobnou. Můžeme v tento moment říct, že tato samá skupina zaútočila i na autonomní centrum Klinika? Zatím ne. Ale mnoho věcí tomu nasvědčuje. Nechme se překvapit, co přinesou další dny." viz: antifa.cz

1. Také souhlasím, že šlo spíše o důstojníka policie, nejspíše kriminalistu, příp. některé naší zpravodajské služby, jakéhosi "asistenta režie" akce v Thunovské ulici. Ale pochybuji, že bude zjištěna jeho identita (přestože policii je určitě dobře známa). Spíše bude někam "uklizen". Pokud by vyšetřovatelé případu chtěli zjistit, kdo to byl. Bylo by to velmi snadné. Právě z důvodů, které autoři článku uvádějí.

2. Možná, že útočníci v případu "Klinika" byli skutečně (zčásti) ta stejná skupina, jako ta, která "účinkovala" v Thunovské ulici. Ale právě proto se případ buď nevyšetří, nebo bude nalezena jiná "skupina notoricky známých slávistických chuligánů a neonacistů", příp. příbuzného typu. Ta, která účinkovala v Thunovské ulici a kterou "Antifa" podrobně zmapovala, je příliš profláknutá na to, aby ji bylo možné použít ještě jednou.

K tomu:

Vyšetřovatelé přece nemohou připustit, že tatáž skupina, která sehrála špatně připravené divadlo v Thunovském ulici, prošla či projela bez problémů celou Prahou, a sehrála stejné divadlo (o kterém dramaticky informovala ČT, aby se posléze ukázalo, že bylo sehráno se stejnou "něžností" jako v Thunovské ulici). Tj. pokud to byla stejná skupina (a "něžnost" chování v obou případech tomu nasvědčuje, předpokládám, že vyšetřovatelé nic nevyšetří. A najít někoho jiného? To bude těžký oříšek. Proto se domnívám, že stopy případu se zametají. Představme si, že šlo skutečně o mladíky, kteří se nechali rozvášnit nějakými projevy (kterými?), prošli celou Prahou (do kopce a najisto na místo, jehož účel málokdo zná kromě místních), nikdo jejich pohyb nemonitoroval (i když museli být nápadní, Praha je plná bezpečnostních kamer a v té době i tajných policistů) – a dodnes nejsou vypátrání!

Je to moje prognóza, která vychází z následující mojí fabulace (a berte ji, prosím, jen jako moji fabulaci, mohu se mýlit). Vše se odehrálo asi takto:

- V souvislosti s tím, že akce byla pojata jako mezinárodní a byla první mezinárodní akcí tohoto typu za účasti Pegidy, přijeli do Prahy i odborníci na Pegidu ze zpravodajských služeb Německa. (To je v pořádku, dokonce by bylo divné, kdyby nepřijeli.)

- Během akce fungoval odborný tým složený ze zástupců našich silových i zpravodajských složek, České televize a již zmíněných profesionálů z Německa. Měli jen neformálně vyhodnocovat situaci, podle mě nebyli k žádné "nadstandardní aktivitě" instruování od vedení Policie ČR, BIS či Ministerstva vnitra ČR. (I na tomto ještě není nic, co by překračovalo meze přijatelného.)

- Nedlouho před akcí však na základě určitých tlaků byl přijat "akční plán" překrytí a diskreditování demonstrace na Hradčanském náměstí. Byla připravena (narychlo, s nedostatečnou znalostí českých reálií, diletantsky) akce v Thunovské ulici a návazná akce, resp. případ "Klinika". (To už normální není, resp. to už je provokace, která je krokem k přeměně normálního státu ve fašistický.)

- Měl být vytvořen dojem, že "xenofobní, fašounské a nesnášenlivé projevy vyprovokovaly násilníky k hrůzným činům".

Scénář nevyšel. Akce na Hradčanském náměstí proběhla důstojně. A k tomu ještě unikl plný záznam akce v Thunovské ulici.

V závěru chci znovu zdůraznit, co jsem napsal již v článku "Policejní provokace? Trvat na důsledném vyšetření!", který jsem na svém blogu uveřejnil 9. 2. 2016:

POKUD NĚKDO OBVIŇUJE NĚKOHO BEZ ŘÁDNÉHO PROŠETŘENÍ, NAHRÁVÁ PROVOKATÉRŮM.

Tomuto se ovšem zpronevěřil právě ten, kdo by měl společnost před excesy tohoto typu hájit z titulu své funkce, tj. ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Tím je současné Jiří Dienstbier ml. Ten však "měl jasno" hned:

"Já si myslím, že těch věcí se za posledních několik dní stalo více," uvedl pro ČT24 Dienstbier. "Je to otázka celkové atmosféry ve společnosti, kdy se nenávistné projevy stávají zcela běžným, včetně výzev k osobní likvidaci nebo k použití střelných zbraní proti politikům. Fyzický útok na Kliniku tento víkend byl prozatímním vyvrcholením. A pokud nechceme, aby situace dále eskalovala, tak se tím rozhodně musíme zabývat," dodal. Podle Dienstbiera by se proti těmto útokům měli postavit všichni politici z demokratického spektra. "Řada politiků se na současné situaci snaží přiživit, místo toho, aby poskytovali informace, které jsou důležité. Ke strachu či panice není důvod. Ale lidé, pokud se bojí, tak přirozeně se uchylují k extremistickým stranám," uzavřel Dienstbier. Je důležité především uklidnit situaci ve společnosti, uzavřel s tím, že rozhodně nejsme cílem migrační vlny. Zdůraznil také snížení kriminality a růst ekonomiky.

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klinika-Vyjadril-se-Jiri-Dienstbier-V-CT-420893

Proto připomínám, že je nutné nenechat případ vyšumět a že je nutné trvat na důsledném vyšetření, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3144-policejni-provokace-trvat-na-duslednem-vysetreni.html

9 komentářů :

 1. O centrum klinika Prahy znalé obyvatelstvo nevědělo,krom pár lidí co bydleli přímo u toho.A kromě živnostníků kteří byli ultralevičáky terorizováni.Ultralevoćový sfetovaný drdaři agresivní dětičky levicových voličů,kteří doma od mala slyšeli jak za komunistů létaly pečení holuby do huby.A jejich rodiče na tom mají nemalé podíly-volili nacistickou ČSSD a nekomunistickou KSČM

  OdpovědětSmazat
 2. Je to snaha zamést to pod koberec.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. To by se poněkud tupý pán mdlého rozumu (A 17:45) soudě dle jeho oduševnělého příspěvku, velice, velice divil z jakých rodin pocházejí zfetovaní drdaři mající hrůzu, stejně jako mnoho dalších jim podobných, z nesvobodného režimu komunistů, aneb byla pracovní povinnost stanovena zákonem a basa za příživu. Jaká hrůza hrůzoucí.

  OdpovědětSmazat
 4. Dientsbier přichází o poslední zbytky soudnosti. A s ním i celá zrádná ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PAMATUJETE SI, KDYŽ ČSSD ZRADILA ČECHY PO ROC 1918?
   dnes vládnoucí oligarchie zavedla otrockou práci, vědomě a veřejně potlačuje základní lidská práva, terorizuje obyvatelstvo za pomoci justice a policie a prodává nás nadnárodnímu kapitálu!!!
   NEVÍM PROČ SE NENAJDE ANI JEDEN ČLOVĚK, KTERÝ BY VEŘEJNĚ OBVINIL Z TĚCHTO ZLOČINŮ VEDENÍ ČSSD PARLAENT A VLÁDU? ODBORY SAMOSEBOU MAŽOU DEKU S NIMI!!!

   Smazat
 5. Pavel Sklenář13. února 2016 20:26
  Situace v našem státě je natolik tristní, že jsem opravdu dlouze váhal se vyslovit. Po shlédnutí pátečního vysílání CNTV http://ubunturadio.cz/ 12.2.2016 asi ve 37 minutě jsem pochopil, že pokud jsme se všichni nezbláznili, musíme s tím něco dělat. Nebo chcete, aby naše děti v předškolním věku museli poslouchat takovou zrůdnost na motivy naší krásné, národní písně? Již dnes je naprosto jasné i příslušníku lůzi jako jsem já, že všechny vlády a strany EU se staly vlastizrádnými vlastním občanům za peníze svých voličů a USA. Řešení dnešní situace je složité i kdybychom na to měli deset let, ale mi ten čas nemáme! Spoléhat se na EU není nejisté, ale totálně scestné. Nemám rád Okamuru, je to ryzí prospěchář, viz. dvouletá čekací doba na členství. Jemu, ale v uvozovkách stačí jenom ty milióny co si převede na svůj účet za volební hlasy a příjem pro stranu ze státního rozpočtu. To Babiš je jiný kádr. Tam se již jedná o miliardy v dotacích EU a jiných rozkrádačkách našeho státu. Přesto ho volilo tolik lidí, když se nechal slyšet, že zatočí s korupcí, která samozřejmě všechny naše normální lidi na hranici chudoby opravdu irituje.
  Všichni erudovaní politologové a opravdu vzdělaní lidé, dříve i ve vedení státu, kterým se svou inteligencí ani já ani ostatní nepřiblíží, že takzvané protestní strany jsou schopné dosáhnout pouze 7 až 8% volebního výsledku, svých skalních voličů. Tak strašně rád bych viděl vzniknout novou stranu, nebo diktátora, kterým jde opravdu o naše lidi a naší republiku. Probuďte se však ze snu, to není možné! Ani Putin není křišťálově čistý, ale udělal pro Rusko snad nejvíc za jeho celou historii. Dal bych šanci Okamurovi a naprosto odmítnout všechny strany v dnešním parlamentu. Vyberme si menší zlo, pokud prosadí zastavení islamizaci našeho státu a prosadí referendum z pera HzPD.
  Důležitý je cíl, ne prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas s vámi. Není potřeba cokoliv dodat. Ivo

   Smazat
  2. Vidím to velmi podobně jako vy. Okamura sice není ideální, ta prospěchovost z něho poslední dobou jen čiší. Škoda že je už tak omezený, že to na sobě není schopen rozeznat. Ale on je volba menšího zla, ten zákon o referendu je ale zásadní, který nám jiné strany nenabízí. Proto by bylo vhodné ho volit. Koho rozhodně nevolit - to jsou staré zaběhnuté strany, včetně ANO. U nich se totiž žádné změny nedočkáme ani náhodou. Kam nás dovedli za 26 let vidíme všichni.
   Problém je, že je u nás spousta lidí na těch zavedených stranách závislých a tak je budou volit, ikdyž sem budou proudit davy uprchlíků. Státní, krajský, městský úředníci, to je rozhodující obří masa lidí, která bude vždy volit buď ČSSD, Ano, nebo ODS s Topkou. Chodí volit téměř v 100 % účasti. Dobře vědí, že jiná neznámá strana by mohla přistoupit k redukci nadbytečných teplých místeček v jejich vyhřátých kancelářích. Proto budou volit stále stejné strany, ikdyž jim budou bomby padat na hlavu. Systém si je prostě vychoval a zavázal. Strach z ekonomického pádu je u těchto lidí obrovský.Pak tu je obrovská masa důchodců, kteří už tolik nedokáží odhalit praktiky politiků. No a zbytek populace k volbám téměř nechodí. Proto nelze volbami nic změnit.

   Smazat
 6. Před chvílí jsem četla zajímavou zprávu ,že 16.BŘEZNA SE MÁ ROZHODOVAT O DALŠÍM PRONÁJMU TE ,,KLINIKY ,, A ZADARMO .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.