AA

Reklama

bb

pondělí 22. února 2016

Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku


- Pozorovatelka -
22. 2. 2016 AENews


Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku.

V květnu 2015 proběhla v Moskvě k 70. výročí konce 2. světové války vojenská přehlídka, před kterou smekli i ti největší odpůrci Ruska. Zmiňovat tuto událost v únoru 2016, kdy žádné výročí není aktuální, se může jevit jako nesmyslné. Ale jelikož všichni soudní vidí, jaký nátlak je na Rusko vyvíjen od doby tzv. anexe Krymu poté, co došlo k ukrajinskému Majdanu, dále od doby, kdy Rusko vstoupilo do bojů v Sýrii a obzvláště za situace, kdy je každý, kdo Rusku fandí proti expanzi NATO směrem až do Moskvy, považován za rusofila, stojí kus historie za připomenutí.

A to především v té souvislosti, že za dobu nějakých 200 let své existence Spojené státy nikdy nebyly postaveny před nutnost takové obrany své země, v jaké se nejednou ocitlo Rusko. Spojené státy proto nikdy nemohou pochopit rozdíl mezi žoldáckou a vlasteneckou armádou. A Spojené státy, stejně jako všichni amerikofilové, nikdy nemohou pochopit, co rok co rok v Rusku znamená ticho před hodinou desátou, jak to naposledy bylo k vidění za vojenské přehlídky v květnu 2015. Z května 2015 vkládám video, ale není nutné jej vidět celé, k pochopení dalších souvislostí stačí shlédnout úvod, resp. prvních 8, max. cca 30 minut :

Pro neznalé se to všechno může jevit jako ruská propaganda, ale k pochopení je nutné se vrátit do let, ve kterých celá rok co rok se opakující přehlídka ruské „expanze“ začala, tedy do 10. hodiny 22. června roku 1941, kdy z ampliónu zaznělo: „Pozor, pozor, hovoří Moskva. Občané a občanky Sovětského svazu, dnes 22. června 1941 německá vojska napadla naši zemi. Překročila naše hranice a začala bombardovat naše města…“ Píseň „Vstavaj strana ogromnaja“ , která poprvé zazněla hned 24. června, byla později označena za další ruskou zbraň:


Komu se každoroční ruská vojenská přehlídka na oslavu konce války pořád jeví jako pouhé gesto bez ohledu na obranné, a tedy zcela vlastenecké kořeny jejího původu, ten ať se podívá na nejpodstatnější video, a to video, které v rámci velkého cyklu odvysílala i česká TV na stanici čt2 a které nelze vložit a k vidění je pouze zde Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu. První porážka Hitlera a opět u Moskvy, stejně jako za Napoleona! Co je podstatné – ruská expanze se opět rozšířila „až“ do Moskvy, no co si to ti Rusové dovolují! Ale co je nepodstatnější – nad Hitlerem stejně jako nad Napoleonem nezvítězili žoldáci, ale vlastenci! Kdysi jsem četla analýzu, kterou po válce vypracovali Němci a ve které řešili, jak mohlo zaostalé Rusko porazit technologicky velmi vyspělé Německo a ve které Němci došli k závěru, že za vším stála ruská (slovanská) duše…

Já bych k tomu dodala, že duše vlastenecká. Což je něco, co američtí (a NATO) žoldáci nikdy nemohou pochopit, protože obzvláště ti američtí nikdy nepoznali, co znamená bránit vlast. Jsem samozřejmě laik přes vojenství, ale četla jsem, že každá armáda má plnit především obranný charakter. A kdy ve své historii takový charakter splňovala americká armáda? Jestli jsou tím myšleny rakve s americkými vojáky, dopravované z Vietnamu, Afgánistánu, Iráku, Libye, Sýrie a z jiných částí světa, tak jsme přesně u toho, že američtí vojáci jsou pouhými žoldáky, kteří skutečný boj za vlast nikdy nepoznali. A proto nikdy nemohou pochopit, o čem je každoroční květnové ticho před desátou hodinou v Moskvě. Ze stejného důvodu nemohou pochopit, co znamená skutečné vlastenectví. A ze stejného důvodu nemohou pochopit sílu v očích těch, kteří hrdě pochodovali ve vojenské přehlídce v Moskvě 2015 a kteří pro současnost mají válečný song s textem: „Jsme klidní jako skála, ale nedrážděte nás – my jsme armáda své země a svého národa, jim jsme složili přísahu. A jako za Napoleona, i teď na Moskvu musíte přes nás.“ Laicky bych dodala, že každý ministr obrany může jen tiše závidět…


Jsou věci, které žádné peníze nenahradí – tak asi tak. Rusko má historii a Rusko má zkušenosti, o jakých se Spojeným státům ani nesnilo. Ani páru o tom nemají američtí (či jiní NATO) žoldáci, ale když už to nedělají jejich vůdcové, tak alespoň oni by měli mít na paměti, že na ruském vlastenectví už pohořeli Napoleon i Hitler… V neposlední řadě by si to konečně už měla uvědomit Evropa…

A úplně v neposlední řadě – opravdu nevidím důvod, proč by země, která jako první zastavila Napoleona i Hitlera, která dále je zdrojově soběstačná a která navíc oplývá velikým duchovním bohatstvím, měla „tančit tak, jak někdo – ať už je za oceánem či co by vládce všech moří – píská“.

A protože na rusofilském označení už stejně nic nezměním, tak na závěr ještě „ruské mosty“, jinak řečeno - ruská představa globalizace, která je k vidění v závěru videa:


Jak se v minulosti nejednou potvrdilo a jak se v budoucnu nejspíš opět potvrdí, je dobře, že existuje Rusko a že se nedá pokořit (čímž rozhodně nemám na mysli obhajobu komunismu). A budu věřit, že ani Čína nezapomněla, kdo ji osvobodil. 
Rudá armáda v čínském městě Dalian (video „Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem“ nelze vložit, je pouze k přehrání ZDE)

51 komentářů :

 1. JE POTŘEBA ZAHÁJIT VOJENSKÉ ROJENÍ ABY TAKY POZNALI CO TO JE A NENECHAT JE V KLIDU ALE UDRŽOVAT JE V NAPĚTÍ ZMRDY ZASRANÝ

  OdpovědětSmazat
 2. OBLOŽIT USÁCKÝ HRANICE PONORKAMI A KŘIŽNÍKY Z OBOU STRAN NA HRANICI S MEZINÁRODNÍMI VODAMI A SETRVAT DO ÚPLNÉHO ZEŠÍLENÍ USÁCKÝCH ZMRDŮ !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. začni frajere

   Smazat
  2. Ty ponorky tam jsou a na průplav Kanada - Mexiko stačí jen dvě.

   Smazat
 3. jo, kdyz jsem lezel na pokoji v usarmy nemocnici v norimberku v r.1986 s us vojackem, tak se me ptal kdyby doslo k boji mezi rusy a amiky, kdo by vyhral???rikam asi rusi, prave z duvodu jak popsano v clanku! hlavne mu rikam, ze jsou moc zhyckani a rozmazleni vymozenostmi usarmy a primou valku nikdy nevedli, tak se jen divil!

  OdpovědětSmazat
 4. Máme tu smůlu, že z našich vojáků se stali také jen žoldáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano bohužel máme tu smůlu, že z našich vojáků se stali také jen žoldáci. Ovšem český voják dokáže i při plnění rozkazu přemýšlet a ne pochodovat jako stroj na smrt. Český voják si ve své hlavě dokáže srovnat co je správné a dobré a co ne a když přijde na lámání chleba, tak se rozhodl zatím vždy správně. Uvidíme co přinese budoucnost.

   Smazat
  2. Možná proto novela braného zákona připustila verbování cizinců do Armády ČR - co kdyby ti Češi selhali...
   KR

   Smazat
 5. Máme tu smůlu, že z našich vojáků se stali také jen žoldáci.

  OdpovědětSmazat
 6. Je hezké jak soudružka neustále nazývá pejorativně US vojáky "žoldáky" a ty ruské "vlastency". Fakt je ovšem takový, že ruští vojáci jsou ti samí žoldáci jako ti američtí. Tzn., slouží a bojují v armádě za žold.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemají náhodou v Rusku vojenskou brannou povinnost?V USA ne,takže jsou žoldáci.Jako náš.

   Smazat
  2. V Rusku to je jako kdysi před rokem 1989 u nás. Existuje tam branná povinnost, což znemná, že všichni muži od 18 let věku výše musí na určitou dobu do armády. U nást to bylo na 2 roky, kolik to je v Rusku nevím. To že dostávají nějaký "žold" (prosím nezaměňovat s platem), tak to jež dnes ve všech armádách. Záleží z jakých pohnutek to mladí muži dělají. V NATO i v USA, ale i jinde to dělají pro peníze. Rusové, někteří samozřejmě i neradi, ale vždy z lásky k vlasti a to je to vlastenectví. To je obrana néroda a jeho kutury.

   Smazat
  3. Add 22.2. 21:41
   slova se stejným základem nemusí mít stejný význam, často je význám trochu nebo víc posunutý, jako v tomto případě.
   Žoldák neznamená vojáka, který dostává žold, ale vojáka, kterému je vuřt, za koho nebo za co bojuje, protože bojuje za žold. A právě o to m je ten článek.
   A kdo nechápe ani po tomto článku pojem vlastenectví, a význam ruského vlastenectví, tak je mi ho úpřimně líto.
   Jen díky takovým duševním mrzákům jsme tam kde jsme. V ... NATO.

   Smazat
 7. I já jsem sloužil v armádě za žold. Dělalo to celé dvě koruny denně.

  OdpovědětSmazat
 8. 21:41: výborný postřeh - podej si příhlášku ČTV.

  OdpovědětSmazat
 9. Anonymní22. února 2016 21:41
  "vlastencY" - ty si teda príma tvrďák, ty meziušní průvane. Vrať se do školy. Panebože, jen ať se tohle už nemnoží. Kdo to má furt živit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není důležitý jestli tvrdý Y,nebo měkký (asi proto,že ho má asi furt tvrdýho,to já měl za mlada taky),ale je důležitý,že poznal kdo je soudružka a co pejorativně označuje....
   Z jinýho konce:jakpak se maj ti dnešní chudáci mladí vyznat v tom složitým a veskrze zhovadilým světě,když ani neví,jaké "I" kam patří !?!?!
   Buďme shovívaví....

   Smazat
  2. 23:49 spravne, stale jsou zde jazykospytci, kteri nepisi nic, jen vyhledavaji chyby a posilaji ostatni do skolnich lavic!!!take nadavaji do blbu ci debilu, popripade poukazuji na vysku IQ, psychicke poruchy, mozny alkoholismus anebo jine deviace! amen!!!

   Smazat
  3. Co říkáte větě : Vojaky kupovali rohlici. No a tak se někdy ztratí i dobrá myšlenka. No hlavně,že ví co je pejorativní. Kdyby to napsal česky, nebyl by IN :-)

   Smazat
 10. jezis zase odbornici na usarmy! nikdo z nich v ni nebyl, ale znaji strukturu us forces perfektne!!!skoda ze. se musim opet podepsat
  amik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se máš čím chlubit ty blboňu hlópé.....

   Smazat
  2. @23:59 nevis, neznas, toz nebeeeekee ,hnupe!!!
   amik

   Smazat
  3. 23.08 V roce 1976-78 jsem byl na voj.škole a tam jsme se učili v tzv.průzkumné přípravě o technice NATO.Takže není třeba být v USarmy,abych věděl o co GO.Obrázky F-15,16,18,A-10,OT Bradley,tanku Abrams,PTRS TOW a jiného amerického dnes šrotu mám v živé paměti.Oni totiž neumí nic jiného,než bombardovat z bezpečné výšky,protože kdyby došlo na pozemní boj/třeba na bodák,tak budou hnědí až na zádech.

   Smazat
 11. Děkuji za článek,kdo nemá cit a hrdost nepochopí.Navlečte si boty onuce a 2 měsíce je noste na nohou.To je to nejmenší proti utrpení ,jež zažil ruský voják,občan.Už se neotírejte o Ruského člověka.Propaganda a neznalost boduje v mnoha hlavách a to je problem. 9669

  OdpovědětSmazat
 12. Kdyby ti rusáci, co tak nemají rádi Západ, měli aspoň trochu fantazie a nekopírovali západní rock viz ta "hudební vsuvka". Možná vedle čínské hudby by vzniklo i něco dalšího. Jenže Rusové jen pořád něco kopírují. Na víc prostě nemají. Ty méně šťastné národy, co se dostanou pod jejich nadvládu pak dostávají maximálně akorát ty nepovedení a trapné kopie. U nás to byly žigulíky, Ala Pugačeva a spousta vojenského haraburdí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku,na co Ti budou bouráky s moderní hudbou,když Tě bude svými zbraněmi "ochraňovat" NATO místo Rusů před imigranty a západními mosnostmi,které nás vždy podrazily a nebýt Rusů,tak jsme zde nebyli.Ti pokládaly životy za nás.Amíci sami už budou mít v kalhotách a na Tebe se vykašlou a Merklová už bude dávno u německého Chocholouška.

   Smazat
  2. Nevím jakou zásluhu má rusák na tom, že tu jsem. Bohužel američanům zazlívám, že internet se mohl dostat i k takovým jako jsi ty. Původně medium pro výměnu informací v kultivovaném akademickém prostředí se pod náporem primitivů jako jsi ty, mění v totální stoku. A to je horší než zástup uprchlíků.

   Smazat
  3. Kultivované akademické prostředí???Co je to za hovadinu....?Ty akademici se obvykle hádají jako psi!

   Smazat
  4. Idiot, co obdivuje Ameriku si vůbec neuvědomuje, že USA jsou hybatel všeho zla ve světě. Pořád vynáší internet. Ale vždyť amíci také se svými anglosaskými pobratimy vyvinuli největší světové šmírování právě přes internet. Amerika - to je nová totalita, která chce schlamstout celý svět a neplatit dluhy. Vše na náš účet.

   Smazat
  5. A takových imbecilů existuje.....

   Smazat
 13. Výborný a nosný článek.Naprosto střízlivá a přesná úvaha.Pozorovatelka opět nezklamala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně nezklama,opět propaganda.Ty minuty před 10 hodinou,byly původně za trest.Pestože se slavila Paběda,každý měl zpytovat svědomi a přemýšlet,proč je Hitler předběhl!!Dnes se to prezentuje jak zde psáno.Vlastenectví,hmm,záleží co si kdo pod tim pojmem představuje,že?Kolikrát si říkám,čím to,že se jim ohàní vždy nějaký idiot nebo gauner.V 21 století je vlastenectví výsadou debilů!Historie říká,ruské vlastenectví= šovinismus a taky vždy války!Rusko usiluje být součástí Evropy přes 500 let,ale pravě vlastenectví,šovinismus" je ta hlavní překážka.Jsou nepoučitelni,už L.N.Tolstoj jim to říkal!

   Smazat
  2. Pane Anonyme 19:57 - vaše rasistické a nablblé žvanění na téma Rusko mne pobavilo. Přesně odpovídá duševní omezenosti pražské lumpenkavárny. Jen tak dál. Bude s vámi ještě hodně srandy. Marek

   Smazat
 14. v každej rodine bol človek ktorý padol vo vojne, každý v CCCP poznal biedy vojny, zabíjanie a smrť, preto si život vážia, možno biedny, možno málo bezstarostný - ale dôstojný v postojoch k vlasti, mi sme si svoje kraje predali za trocha ilúzie o bohatstve, a nemáme nič, tak preto závidíme rusom ich nepoddajnosť a nezávislosť, nedobre sme sa dali dokopy s germánmi, frankami, a podobnými "hoch"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nedobre, nedobre veď hej! Jsme především slované a na to zapomínáme. Rozhodně máme blíž k rusům, než k Němcům a Američanům, ale prostě jsme už tak zblblý všemi těmi masážemi. A mladí? Nezajímá je historie, nezajímá je budoucnost, jen přežít teď hned, ..je to naprostá degradace lidství, soucitu, vzájemné pomoci a úcty k čemukoliv. Podívejte se na tyhlety mladé,..to je Ruský člověk,...

   http://www.cum.sk/v/tbtp/ruska-hymna-krym-2015

   Smazat
  2. Anonymní 7:51
   Naprosto souhlasím.
   Jen bych dodal,že nikdy Amerika neměla v úmyslu podpořit SSSR,ale škodit v četně spojenců.Tenkrát se to nenazývalo sankce,ale zákaz prodeje všemožné techniky.

   Smazat
 15. Všichni žoldáci,zejména Ti z USA nikdy nepochopí slovo Vlastenectví.Mudrují o něm a to je vše.CIA,NWO,sluníčkáři a pomatení multikulti,když jen uslyší to slovo VLASTENEC,hned uráží,haní,matou a bzučí jak sršni a vzbuzují nenávist i k vlasním.To jen dokazuje jejich nízkou ůroveň,jejich neznalost,neznalost vlastních dějin,kořenů,rodových pramenů a tradic,jejich život postrádá cítění,smysl,Svědomí,včetně nejnižšího chápání Lásky,o které nic neví,jsou na ůrovni cvičených opiček,mutují dolů,do ůrovní nejnižších živočichů,jejich existence je,,život bez života,bez ůrovně Člověka",bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano přesně, upadáním do neznalosti jsme cvičenými opičkami....a proto naše školství je na takové úrovni, že hamba blít...

   Smazat
 16. Článek je celkem výstižný a díky za něj. Nějak se za těch 70 let pozapomnělo, kdo "srdnatě" bojoval po boku Německa. Kromě nás a Britů to byla téměř celá Evropa. ( Dánové,Norové, Poláci,Francouzi,...) Takže tak ...

  OdpovědětSmazat
 17. Vynikající článek,blahopřeji. Morave

  OdpovědětSmazat
 18. Je ostuda, že se přehlídky neúčastnil nikdo z našich politiků. Ani Zeman nenašel odvahu jít na tribunu a vzdát čest hrdinství sovětského lidu. Je vidět, že nemáme ani dobré politiky, ani státníky. No a celá agrese proti Sovětskému svazu byla nejen pro suroviny, ale v neposlední řadě i kvůli nebezpečným myšlenkám komunismu ohrožující bohaté kapitalisty.

  OdpovědětSmazat
 19. От всех в России спасибо Вам за статью.

  OdpovědětSmazat
 20. Spasibo / Děkuju mnohokrát

  OdpovědětSmazat
 21. Nemyslím si , že v České republice jsou chytří lidé .

  OdpovědětSmazat
 22. Дорогие Чешские братья, выражаю Вам свое глубокое уважение за Вашу смелость публиковать правдивую статью в условиях повсеместной русофобии. Гитлер потерял на восточном фронте в СССР более 90% всей своей армии с 1941 по 1945 годы, за что Советский народ заплатил цену более 30000000 погибших. Относитесь, пожалуйста к этому с уважением. Мы знаем что такое война и хотим жить и растить своих детей в мире. Приезжайте в гости и мы вместе выпьем водки. А на следующий день поедем к Вам пить пиво ;)

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Случайно удалил свой комментарий. Просьба к модераторам сайта если есть такая возможность его восстановить. Спасибо.

   Smazat
 24. Dziękuję autorowi za lekcję patriotyzmu. Dziękuję z Moskwy. Siergiej (prosty polski, nie agent KGB :-))

  OdpovědětSmazat
 25. Спасибо. Люблю Чехию!
  Был приятно удивлён отношением к русским! Очень гостеприимный народ. А какая вкусная кухня !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.