Reklama

.

.

středa 17. února 2016

Báječná válka s Ruskem na dosah: Balancování na kraji jaderné propasti. Prorocká slova otce zakladatele se naplňují. Politika amerického impéria očima pravého konzervativce

Patrick Joseph Buchanan
17.2.2016   Protiproud
Sleduje se zděšením muže celoživotně oddaného svobodě, jak vojenské i politické elity jeho vlastního národa stále úspěšněji připravují zničení Ameriky a celého světa...
“Ze všech nepřátel svobodného života ve státě je zřejmě tím nejhrozivějším válka. Žádný národ světa si nemůže uchovat svou svobodu uprostřed vleklého válčení.”
Jestli jste si mysleli, že nejdelší válka, kterou Amerika kdy vedla - totiž ta v Afghánistánu - se blíží ke konci, mohu vás ubezpečit, že ani omylem.
Generál John Campbell, který právě odchází z funkce velitele amerických ozbrojených sil v místě samém, se nechal slyšet, že naše jednotky si pobudou v zemi ještě “léta”. Pokud by měla armáda dodržet slavný slib prezidenta Obamy, pak by, jak tvrdí Campbell, “ohrozila úspěch celé operace… Afghánistán nedosáhl trvalé bezpečnosti a stability, která by ospravedlňovala další snížení naší podpory místní vládě… a v roce 2016 se nejspíš situace o nic nezlepší.”

Patnáct let - a nic

Přeloženo do lidské řeči z řeči diplomatické, znamená to: Kdyby se armáda stáhla, z Kábulu se stane další Saigon a naši afghánští spojenci budou povražděni. Ze všech nepřátel svobodného života ve státě je zřejmě tím nejhrozivějším válka.

Je to už patnáct let. A pořád jsme tam, kde jsme byli.


A nekončí ani druhá nejdelší americká válka - ta v Iráku. Ministr obrany Ash Carter plánuje do Iráku vrátit jednotky 101. výsadkové divize a připojit je ke čtyřem tisícovkám Američanů, kteří v rozstřílené zemi stále bojují.

Turecký diktát v Bílém domě?

“ISIS je jako rakovina,” pravil tuhle Carter. A poté, co zničíme “primární nádor” ve městech Mosúl a Rakka, pokusíme se prý vyříznout menší “metastázy” v celém islámském světě.
Ale kdy ten Mosúl dobudeme? “Určitě ne letos,” mudruje hlava vojenské rozvědky, generálporučík Vincent Stewart.

A bude hůř. Jakmile vstoupil do války v Sýrii s leteckými údery Vladimir Putin, náhle se štěstěna přiklonila k Bašáru Asadovi. “Umírněné” rebely vyhánějí z Aleppa a k hranicím Turecka proudí desetitisíce uprchlíků. A turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je prý rozzuřen, že si Spojené státy dovolily spolupracovat se syrskými Kurdy proti ISIS a prezident Obama že se nedrží tureckem stanoveného mantinelu vyjádřeného mantrou: Asad musí pryč!

Docela bezpečné války


V takové situaci neskončí pro Ameriku nejen válka v Afgánistánu a Iráku, ale ani ta v Sýrii. Těžko také bude mír v Jemenu, kde z chaosu povstávají stará známá jména - ISIS a al-Kájda.

A to ještě Západ dumá nad tím, zda neprovést invazi do Libye, aby rozdrtil místní odnož ISIS a ucpal jednu z cest, kudy se valí davy uprchlíků do Evropy.

Zdá se to špatné? K vlastnímu neskonalému údivu ale zjišťujeme, že ačkoli Amerika válčí od Maghrebu po Afghánistán, ani jedna z těchto válek není “hrozbou pro národní bezpečnost” našeho státu. Alespoň to loni v létě prohlašoval generál Joseph Dunford, nový velitel generálního štábu.
“Největší hrozbou pro naši národní bezpečnost je jednoznačně Rusko. Pokud se tedy bavíme o zemi, která by mohla znamenat naše existenční ohrožení… pak je to zřejmé. Jeho chování je skutečně znepokojující.”
Dunford se ztotožnil s názorem Johna McCaina, že bychom měli dodat na Ukrajinu protitankovou výzbroj a děla, protože “bez nich se nedokáží bránit proti ruské agresi”.

Báječná válka s Ruskem na dosah

Ale co bychom dělali, pokud by Putin na naši iniciativní “pomoc” Ukrajině odpověděl okupací Mariupolu a vystavěl pozemní spojnici s Krymem? To snad pošleme americké jednotky, aby Mariupol “osvobodily”? To si opravdu chceme začít s Ruskem válku?

Jak se zdá, asi ano - alespoň soudě podle dalších přesunů jednotek NATO do oblasti Baltu.

Jistě, Rusko s Ukrajinou i Gruzií má už pár let územní spory. Vlastně už od roku 1991, kdy se oba státy odtrhly. Jenže je stejně nepopiratelné, že v obou zemích (a dvanácti dalších státech, které opustily Sovětský svaz), zůstalo velké množství Rusů. Ti nikdy z Ruska pryč nechtěli. A teď se prostě chtějí vrátit Matičce Rusi na širokou hruď.

Jak přesně nás ohrožují národnostní, neřku-li "kmenové", rozmíšky kdesi ve východní Evropě? Proč je toto ohrožení “největší hrozbou pro naši národní bezpečnost”, podle prohlášení našich armádních generálů?

"Žebříček" padouchů, made in USA


Když měl generál Dunford ve stejném rozhovoru pro tisk jmenovat další “největší hrozby” pro naši bezpečnost, uvedl tento “žebřiček”: Čína, Severní Korea a ISIS.

Zajímalo by mě, proč a čím asi Čína ohrožuje Spojené státy? Tím, že se dohaduje s Filipínami o souostroví Spratly, s Japonskem o ostrovy Senkaku a s Hanojem o Paracel? Zdá se mi to, nebo jde ve všech případech o směšně malé kousky skály kdesi tisíce kilometrů daleko? Jak to ohrožuje naši bezpečnost?

Amerika se plíživě sune k okraji propasti atomové války se dvěma dalšími supervelmocemi z jediného důvodu: prohlásili jsme jejich vlastní zájmy za náš problém. A dohadujeme se s nimi o absurdní malé zemičky, městečka a vzdálené ostrůvky, jako by se nás to týkalo.

A Severní Korea? Ano, test jaderné zbraně, který provedla, pro nás může představovat hrozbu. Ale vysvětlil by mi prosím někdo, co dvaašedesát let po skončení korejské války ještě dělá naše armáda v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Koreou? To se Jižní Korea, která má dvakrát více obyvatel než její severní soused a ekonomicky je na tom čtyřicetkrát lépe, neumí ubránit?

Prorocká slova

Zdá se, že se letos nějak nedaří Íránu: “superpadouch” posledních let nám propadá v žebříčku dolů. Cenu útěchy mu nicméně udělil loni na podzim senátor a prezidentský kandidát Ted Cruz, který nás ujistil, že “naprosto největší hrozbou naší národní bezpečnosti momentálně je, kdyby Írán vlastnil atomovou bombu”.

Na mysl se vtírá, co kdysi napsal James Madison.
“Ze všech nepřátel svobodného života ve státě je zřejmě tím nejhrozivějším válka. Žádný národ světa si nemůže uchovat svou svobodu uprostřed vleklého válčení.”
Možná, že se pan Madison spletl.
Pokud ne, pak je šance na další přežití svobodné americké republiky - řekněme... poněkud pochybná.

Zdroj.

19 komentářů :

 1. Válka nebude. Není místo, kam by se šmejdi schovali a Rus je odtamtud nevytáhnul stejně, jako fašisty v Berlíně.

  OdpovědětVymazat
 2. Měli by to už konečně povědět po pravdě, vždyť už to stejně všichni vědí.
  "Největší překážkou proti naší národní rozpínavosti je jednoznačně Rusko. Pokud se bavíme o zemích, které by mohly zmařit naše plány ... pak je to zřejmé. Jejich síla, prozíravost a odhodlání je skutečně znepokojující."

  OdpovědětVymazat
 3. Centrum svetového fašizmu sa už presunulo do USA.Veď to vidí celý svet, že v koľkých krajinách sveta američania zabíjajú domácich obyvateľov. Záhadou pre mňa ostáva, že prečo je celý svet taký mierny a nepošle američanov už konečne do pekla.Zrejme sú to peniaze. Takže až keď američania stratia zdroje nakradnutých a vyrabovaných peňazí z celého sveta tak potom sa svet spojí a pošle američanov na to jediné miesto kde patria.Ako je vôbec možné, že takí Srbi ktorých američania bombardovali,stovky ich pozabíjali tak teraz chcú ísť k nim do fašistickej organizácie NATO?Predsa Srbi by im to mali vrátiť či o rok alebo desať, ale mali by im to vrátiť.A nielen američanom,ale aj západoeuropanom, ktorí ich tiež zabíjali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravděpodobně v Srbsku mají také sociální demokracii a stejně pitomé voliče, kteří dosadili srbské Zaorálky, Sobotky a Dientsbiery. Voliči ČSSD chtějí u nás imnigranty a pokud ne, tak ať nechodí k volbám.

   Vymazat
  2. Určitě stojí za to přečíst si pozorně volební zákon. Pak Ti přestane být divné, že ač vhodíš do urny cokoliv, vždycky z toho budou Zaorálkové, Sobotkové, Dienstbiéři a podobná verbež.

   Vymazat
 4. USA je největší zlo. Daleko větší, než Hitlerovo Německo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nacisti byli fakt mega zlo, amerika mi připomíná spíše caesara...

   Vymazat
  2. Pro 6:41: Neni mozno klast otazku co je vetsi nebo mensi zlo - to je otazka interpretace. Je nutno se ptat jinak, napriklad (a to je otazka pro zdejsi Shapirovske panoptikum): Uvedte jediny zlocin (valecny, mezinarodni, proti lidskosti...) ktery ta vase uSSacka pakaz jeste nespachala a/nebo zrovna nepacha. A tady je jeste jeden rozdil - Hitler NIKDY netvrdil ze je demokrat.

   Vymazat
  3. Anonymní18. února 2016 8:07,
   je to tak, hitler neříkal že je demokrat, ale to že je nadčlověk a němci že jsou nadlidi to říkal taky, tak jako obomba o američanech

   Vymazat
  4. 8:24 proč jste opomenul národního socialistů Stalina?Ruská média píší,jak se jeho božská předpověď naplňuje!:)

   Vymazat
 5. 6:39
  To přece není o voličích, to je jen divadlo. Figurky se dosazují jinak.

  OdpovědětVymazat
 6. Zasranou USA "ohrožuje" každý, kdo si může dovolit ignorovat jejich kecy, nařízení, lži a vyhrožování.

  OdpovědětVymazat
 7. To je ten problém,že USA už neudrží tyto země a jejich vlády,jak se řekne demokratickými způsoby,ale jen zbraněmi.Už ani falšováním voleb není záruka o vměšování se do státních záležitostí,vidíme nejlíp u nás Schapirem.Jak ale posuzovat Sobotku a další ministři,kteří si chodí pro rady za Schapirem.

  OdpovědětVymazat
 8. Pre niektorých to,že nič o Rusku nevedia povzbudzuje k "báječným valkam" iným to naháňa hrôzu.Rusí ukazujú svoje zbrane len keď ich potrebujú,nebyť konfliktu v Sýrií tak vo väčšine západ nemá o tých zbraniach ani potuchy.
  Rusko má aj iné zbrane aké to nikto nevie,pre niekoho je to dobré lebo je presvedčený,že Rusí nič iné nemajú ,tak je pokojný a veri v bleskové víťazstvo nad Ruskom.
  Chybou západných politikov je to,že úplne podliehajú svojej vlastnej propagande.Západná propaganda prísne cenzuruje výroky Ruských predstaviteľov,ktoré sa jej nehodia do krámu.
  Potom by sa nemohlo stať,že si nikto nevšimne Putinov výrok,kde hovorí,že v období okolo roku 2020 vznikne hospodárska kríza ,ktorú nebude zvládnuteľná za žiadnych okolnosti.Preto niekdy v rokoch 2020 až 2024 západ bud pravdepodobne nútený vyvolať svetovú vojnu.Keď zhodnotíme tento Putinov výrok potom jeho súčasný postup,ktorému nikto na západe nerozumie nie je až taký nepochopiteľný.
  Putin sa za každú cenu snaží zabrániť predčasnému vzniku celosvetovej vojny.Preto aby Rusko mohlo každú cenu dosiahnuť sebestačnosť v potravinách v energetickom a zbrojnom priemysle.Kde ani drobné súčiastky sa nesmú dovážať zo zahraničia.
  Sankciami tento proces západ ,Rusku uľahčuje urýchliť.
  V tom kontexte sa opomenuli výroky podpredsedu vlády pre obranný priemysel Rogozina,už spomínaný zákaz dovozu súčiastok zo západu určeným firmám,že všetko musí byť zaistené vlastnou produkciou.
  Zaujímave,že na západe nebol ani jedinou vetou spomenutý výrok Rogozina ,že obyvateľstvo planéty nemá ani potuchy aké zbrane sú zaradené do výzbroje,proti ktorým súčasné zbrane z pohľadu ľudí ako tie súčasne najhroznejšie zbrane vyznievajú ako neškodné hračky.
  Nakoniec prečo si nikto nevšimol súvislosti s vyhlásením Putina ,že do výzbroje Ruskej armády boli zaradené genetické zbrane,ktoré boli tak nešťastné odskúšané pri teroristickom útoku v Moskovskom divadle ,kde zomreli aj tí ktorí mali ostať na žive.O tejto kauze bolo vedené aj vyšetrovanie, počuduj sa svete na západe bez povšimnutia.Výsledkom bol konštatovanie ,že veliteľ zásahu naliehal na laboratórium aby okamžite bol vydaný geneticky plyn,zmätený a roztrasený laborant zle namiešal pomer a potom zomreli ľudia aj z inými genetickými parametrami ako mali.
  Treba konštatovať,že v tom čase bola genetická zbraň vo vývoji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl bych radši, kdyby vše uvedené byla propaganda.

   Vymazat
 9. dobry clanek dodavam ze tzv. brainwashing americkeho lidu vulgo oblbovani obyvatelstva je jiz dlouho v "provozu"!!!
  na dotaz us vojacka proc jste v iraku? odpoved zni: prisli jsme bojovat za nasi svobodu!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
 10. https://www.youtube.com/watch?v=q3vNq3j_2MI


  https://www.youtube.com/watch?v=UXtNfyg8gZU

  OdpovědětVymazat
 11. Sloučením ruských gubernií a ukrajinského hejtmanátu vznikla v dobách Sovětského svazu USSR. Tehdy to nevadilo, ovšem při rozpadu SSSR byl místo federace Rusínů, Ukrajinců a Rusů od stolu vytvořen umělý státní slepenec, což se s příchodem banderovců k moci ukázalo býti chybou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak víme bandarovci se osvědčili už za druhé světové války,takže nebyl problém,je tajně podporovat.Také je nutno k Ukrajině přidat i Polské chtíče a napomoci vytvořit frontu proti Rusku.

   Vymazat