Reklama

.

.

pondělí 15. února 2016

Blesková zpráva generovaná bankovním komunikačním systémem SWIFT.

15. 2. 2016       zdroj
Bankéři a investoři jsou vyzýváni aby neprodleně stáhli své kapitálové investice (hotovost i akciové pzice) z Turecka a Saudské Arábie.Zpráva údajně varuje před "aktuální hrozbou velkých ztrát " na Saudskoarabském a Tureckém trhu v případě, že země započnou s invazí do Sýrie a budou konfrontováni s Ruskem.

Zpráva důrazně doporučuje, že investorům zbývá 48hod. na bezpečné odklonění jejich investicí ze zmíněných zemí.

Pro NR A.Frey

36 komentářů :

 1. Tak už to přijde?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,28.2.vyrazí 350.000 idiotů Saudskoarabské koalice s 20.000 kusů "plechové kavalérie",4.500 létadel a 2.500 vrtulníků k ivazi do Sýrie.Ale buďte v klidu,pokud se tak stane,tak je Rus zastaví taktickými jadernými hlavicemi a když se to nerozjede až do Evropy,tak můžeme bejt v klidu....

   Vymazat
  2. Anonymní 21:59
   Měl jste napsat 30 února,ať to každý pochopí.

   Vymazat
 2. To je prognoza typu, který jeden prognostik nazývá "samonaplňující se" ... a dobře jim tak:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Doporučení ke stažení volných investičních prostředků ze SA a Turecka může být chápáno nejen jako odborná rada pro velké investory směřující k ochránění jejich investic s vedlejším efektem posílení důvěry ve Swift. Může to být i velevýznamný vzkaz politickým špičkám, že válka kterou se chystají rozpoutat v Sýrii není bankéřům po chuti.
  Chápu, že Saudi i Turci mají v Sýrii své politické a ekonomické zájmy, které příchodem a zapojením Rusů na straně Asada padly do prachu dějin. Zdá se, že oba zmiňovaní mají o svých schopnostech a možnostech vyšší mínění, než jim ve skutečnosti náleží a že počítají i s aktivní zapojením dalších "spojenců". Možná, že pobídka k odsunu kapitálu z jejich zemí je důrazným varováním, aby s podporou otevřeného konfliktu nepočítali.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli Turek se Saudy do Syrie vjedou, tak dostanou takových na prdel, že nebudou stačit ani utíkat. Nevěřím, že by Rusové teď, když už má Asad vítězství na dosah ruky, toho nechali padnout. I Rusko má v Syrii svoje zájmy a nějaký podělaný Turek nebo Saud jim do toho kecat nebudou.

   Vymazat
  2. Velmi dobrý postřeh!

   Vymazat
  3. Bude to jasná zpráva pro V4, jestli počítat s Turkem, při řešení migrační krize, nebo nepočítat. Pochybuji, že se v hlavě makrely něco změnilo, s tím asi nikdo nepočítá.

   Vymazat
  4. Nerád robím prognózy, ale dám 10:1, že k žiadnej masívnej intervencii do Sýrie nepríde. Nie pre nedotknuteľnosť Ruska i keď jeho sila a ráznosť v tom hraje kľúčovú roľu. Globálne elity nemajú na svetovom konflikte záujem. Aktuálny stav nevznikol ako jednostranný prejav ruskej aktivity. Je výsledkom dohody veľmocí. Pokus kordinovaného úderu /Sýrie,Ukrajina/ narazil. Turecko márne čaká na súhlas USA k pozemnej operácii. Saudi by sa možno aj chceli pripojiť, ale sami sú iba kabaretným umelcom a predstava útoku zo cvičenia je rovnako z kategorie "mokrých snov". Nie, podstata riešenia sa už rýsuje. Kurdi /a USA/ dostanú kontrolu nad územím severu Sýrie východne od Eufratu. Allepo bude obkľúčené, ale konflikt bude regulovaný bez stupňovania bojov v mestskej zástavbe. Politické jednania sa uskutočnia so stúpencami tohoto riešenia.Saudi, ktorí si dnes nemôžu ani náhodou dovoliť odliv kapitálu, ktorým im bolo pohrozené, veľmi rýchlo "stiahnu drápky" a začnú konzultovať primeranejšie problémy. Nik úplne nezvíťazí, ale je to to najlepšie, čo možno z tejto vody uvariť.

   Vymazat
 4. Pro Turka i ty ručníkáře ta invaze bude HODNĚ drahá. A dobře jim tak, stejně ty prachy nakradli.

  OdpovědětVymazat
 5. Oni si myslí,že něco vojenským vpádem získají.Do-
  mnívám se,že budou zklamáni jak Turci,tak Saudové.
  Budou útočit na Kurdy v Sýrii a pomáhat teroristům.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak jim nezbylo na více než na šestou prioritu...

   Vymazat
  2. hodne blbec tady saudi nemaj co stratit a za rozjeti 3 světové je slušná odměna

   Vymazat
 6. Nevím, jak může Saud válčit s Asadem, když nemají společnou hranici, už válčí s Jemenem, přišel o jednu jižní provincii, má doma naštvané šíity a díru v rozpočtu.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 22:57 Odpověď je nasnadě: oni nejen že můžou, oni válčit musí, protože musí nějak odpoutat pozornost právě od těch vnitrostátních průserů, které jste vyjmenoval. Jenže válčit na dvou frontách je dost vošajstlich, to jak známo porazilo i jinýho frajera, nejznámnějšího to Rakušana v dějinách.

   Vymazat
  2. No válčit nemusej osobně, taky to doteď tak dělali krom Jemenu, který je jejich pohřebištěm a tak si nemyslím, že by do toho šli jinak než s podporou radikálů nebo spíše islamistů. . Nemají společnou hranici se Sýrií a tak si představovali, že do toho půjde Jordánsko. Jordánsko ale postupně nějak ustupuje ze svých pozic, zřejmě jim to již dochází, no a tak vlastně zbývá jen Turek. Jenže ten ví, že do Sýrie nemůže se svým letectvem a tak možná hledá někoho kdo by za něj dal všanc své letectvo. Nicméně poslední dobou všichni křičí, že do toho půjdou pouze spolu s USA. Ale panáček z bílého domu se nějak k tomu nemá a já se už ani nedivím.Udělat z této situace akci alá Irák už asi hold nejde. Takže se jedná o míru, tedy zatím spíše o příměří a dále se uvidí. Možná čekají, že Assad jej jako nebude dodržovat spolu s RF a pak se do toho půjde. No uvidíme. Ivo

   Vymazat
  3. 22:57-Podivej se na mapu ty trdlo a uvidíš,kde se odbývá to Saudi-koaliční cvičení a že přes Irák to má kousek....proto taky Irák poslal na tu hranici všechno,co má volné....

   Vymazat
 7. Turci potiahnu na Aleppo, Kurdi na Ankaru... Erdogan bude žvekať galstuk...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten depko erdogan skonci v gulagu.tam mu premastia tu prasacu rit.

   Vymazat
  2. Ten depko erdogan skonci v gulagu.tam mu premastia tu prasacu rit.

   Vymazat
 8. "tak co,bude válka?jdeme na to když jsme v NATO?"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USAhujer.
   Právě že na NATO Erdogan spoléhá.
   Provokuje Assada i Rusko,aby proti Turecku něco podnikli a pak by Turek vyrukoval,jako napadený.

   Vymazat
  2. Ale naštěstí Rusové jsou geniální stratégové a diplomaté, kteří se jan tak vyprovokovat nedají...,navíc mají jisté důkazy, trumfy, jejichž zveřejnění světu by USA totálně odrovnalo!

   Vymazat
  3. 7:31 - No ty trumfy by mě zajímaly? Ty snad víš, co mají v rukávu?

   Vymazat
 9. No, myslím si, že ta výzva je spíše účelovým signálem pro SA a Turecko, aby své válečné vyhrožování zklidnily!

  OdpovědětVymazat
 10. To dobre vím,to bi mnělo zaímat hlavne předsedu zemské vlády Sobotku a jiné politiki v EU co nas dostali do toho srabu.Nechci mašírovat na frontu ze spěvem a Elánem "hej hej zlato máme už to nato,Rusové nás rozpráši jako také mlato.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před sto lety si při odvodu do marškumpaček Češi zpívali: "červený šátečku kolem se toč, táhneme na Rusa, nevíme proč". Připomínám, třeba se to bude někomu z vás zase hodit.

   Vymazat
 11. Ještě bych v tom viděl Sorose.
  Postrašit investory a pak levně nakoupit akcie.
  Mají to ale starosti,podvodníci,mafiáni,korupčníci,tak jim třeba mamonům,přijdou o všechno stejně.

  OdpovědětVymazat
 12. Generál Kutuzov má své následníky věřte.

  OdpovědětVymazat
 13. Takze ak tam nabehnu a trh sa bude chovat normalne, uhlovodiky poletia hore raketovou rychlostou. No ale samy vidime, ze trh je umelo manipulovany. Mozeme sa akurat tak nechat prekvapit.

  OdpovědětVymazat
 14. Dohoda je na světě! Saůdi a Rusko se dohodli na zmrazení těžby ropy !! USA jsou s toho podrazu od Saudí hotový ropa poletí na horu a dolar urychleně dolu !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmrazenie znamena ze budu tazit ako doteraz teda nebudu razbu zvysovat. Cize ceny neurobia nic moc.

   Vymazat
  2. Nejsou to jen Rusi a Saudi - jsou to Rusi a členové OPECu + Venezuela. A těžit se má množství, které se těžilo k 11. lednu. Dagmar

   Vymazat
 15. jenom z Turecka a ze Saudské Arábie ? podle tohoto mírně vulgárního slovenského ekonoma půjde spíše o Evropu: - komentář k ekonomice od slovenského ekonoma, který si už nebere servítky
  http://www.nemesis.sk/kolaps-bankoveho-sektoru-a-zaporne-miery-su-oficialne-tu-kazdy-nech-si-pomaha-ako-vie/?utm_source=chimp&utm_medium=email&utm_campaign=kolaps-bankoveho-zaporne-021416

  OdpovědětVymazat
 16. lebo vie čo hovorí, a vie aj to že si to malé ekonomiky zasa odskáču - nie je to dobre, načim sa chytiť rozumu a otočiť kormidlo proti prúdu, lezieme do vodopádu skazy

  OdpovědětVymazat