Reklama

.

.

pátek 5. února 2016

Bod obratu

Emil Kalabus
5.2.2016  Czech Free Press

Americký fyzik Fritjof Capra v knize Bod obratu reagoval na situaci Západu, a Spojených států především, v sedmdesátých letech a počátkem následující dekády. Měl za to, že různé varující skutečnosti jsou "projevy jedné a téže krize a že tato krize je v podstatě krizí vnímání“.


Krizí vnímání lze dnes nazvat také politicky korektní vnímání světa a především dění v Evropě. Capra už před dvaceti lety tvrdil, že hlavní překážky tohoto obratu ve vnímání nejsou technické, nýbrž politické. I když přímo neměl na mysli migraci, ta situace s krizí vnímání bohužel trvá. Na mém dnešním blogu, však nejde o změnu paradigmatu newtonovské fyziky v Caprově duchu, ale vnímání současné evropské situace na pozadí migrační vlny.

Nikdo z nás nepochybuje, že nastává doba extrémů. Naučme se v ní žít – a přežít. Svět je jeden veliký chaos. Naučme se v něm obstát. Jde to. Žijeme v době převratných změn. Nemá smysl toužit po návratu starých časů. Nikdy se nevrátí. Musíme se adaptovat na nový svět na svět často velmi chaotický. Pokud „politicky nekorektní“ weby, byly ještě nedávno napadány za podporu xenofobie, rasismu, islamofobie, dnes dochází k bodu obratu také na politicky korektních webech.

Svědectví PhDr. Martina Herzána z uprchlického tábora Dobova na slovinsko-chorvatských hranicích je pro mne oním bodem obratu ve vnímání skutečné situace. Podle pana Herzána se do EU dostaly desítky radikálních islamistů, aniž by proti nim bezpečnostní složky zasáhly a to ukazuje na vážnost situace.

Za těch šest týdnů co PhDr. Herzán pracoval v uprchlickém táboře Dobova popisuje co zažil. „Zažil, jak mezi migranty odhalili desítky radikálních islámských bojovníků. V mobilech měli někteří z nich fotky a videa zachycující, jak brutálně mučí nebo zabíjejí své oběti. Několik dalších mělo u sebe dětskou pornografii či fota a videa mučení nahých žen.

Byli předáni slovinské kriminální policii. Ta je ovšem většinou pouze vyslechla, provedla zápis a k velkému všeobecnému překvapení je pustila dál do Evropy. Přitom podle pravidel EU takové osoby nesmějí vkročit do schengenu, kam ostatně nesmí nikdo už jen v případě, že předloží neplatné doklady.

Všechna pravidla prostě padla, pouští se v podstatě každý, putují dál do Evropy jako chodící časovaná bomba. Jako dlouholetý ochránce lidských práv se stydím za to, že se na tomto dění za kulisou falešné humanity – mnohdy totiž kvůli dotacím – podílí řada neziskových organizací, včetně těch pro lidská práva. Evropská unie jako by ztratila soudnost, když hazardérsky živí sílící rizika teroru na svém území.“

Poslanec ANO a bývalý rektor VUT v Brně profesor Karel Rais předkládá data a fakta o tom, že současná imigrační vlna nepřinese Evropě prospěch, naopak vysoké náklady po všech stránkách. Rozdíl mezi kulturou migrantů a naší je obrovský. Realita je taková, že z jednoho milionu uprchlíků je zhruba 25 procent těch, kteří nechodili do žádné školy. Celých 75 procent Iráčanů, 61 procent Afghánců a 58 procent Syřanů nemá žádné odborné vzdělání v rozsahu maturity a pouze 13 procent migrantů má vysokoškolský titul (což v podstatě také nemusí být relevantní pro výkon povolání například lékaře, u kterého dnešní titul z Iráku nic neznamená). Je patrné, že tento typ divoké migrace nemůže přinést v krátkodobém období žádné pozitivní ekonomické efekty.
S úspěchem lze pochybovat i o přínosu v dlouhodobém horizontu.

Podle profesora Raise nefunkčnost EU a jejích jednotlivých vládních garnitur, zejména německých, ale i francouzských a dalších, je zřejmá. Nejprve vlády V4 byly odsuzovány, a nyní začínají některé státy uvažovat naprosto ve shodě s názory našich takzvaně politicky nekorektních politiků.

Bodem obratu by se dalo nazvat i vysílání dokumentárního filmu režiséra Paula Moreira „Ukrajina: Masky revoluce“ na francouzské televizní stanici Canal+. Aniž by byl film ještě odvysílán protestovalo ukrajinské velvyslanectví, proti jeho promítání.

Režisér Moreira připouští, že jeho film jde proti obrazu, který je v západních politických kruzích a médiích obecně přijímán. „Věděl jsem, že narazím na silný odpor, s obviněními, že jdu na ruku Putinovi. Nečekal jsem ale, že se setkám s odmítáním, které občas hraničí s hysterií,“ uvedl režisér.

Canal+ nakonec navzdory ukrajinskému velvyslanectví odvysílal dokument podle plánu.

Čím dál více občanů chápe, že všechna tato dění s migrační vlnou, převraty a atd. mají co dělat s geopolitikou. Geopolitika je boj o dominanci, nerostné zdroje, o trhy, ceny, suroviny, lidské zdroje. Evropa se nyní dostává do středu tohoto dění. USA nepotřebují silnou Evropu, silné Rusko či silnou Čínu a zřejmě dělá vše proto, aby Evropa silná nebyla. Evropa je stálá konkurentka USA a pokud připustíme, že Západ je na cestě k ekonomickému kolapsu už se ani nelze divit zinscenovanému chaosu. Některé odborné práce tvrdí, že masová migrace má potenciál destabilizovat celý evropský kontinent, včetně jejich ekonomik. Vlna odporu se šíří Německem. Ven se dostaly i některé zprávy německých tajných služeb a policie. Viz například tento citát z uniklé zprávy německých tajných služeb z článku Soerena Kerna: „Importujeme si islámský extremismus, arabský antisemitismus, národnostní a etnické konflikty jiných národů, stejně jako jiné pojetí a chápání práva“.

Opět se ukazuje, že existuje nějaký bod obratu v současném vnímání migrační vlny, nedávných převratů a politických událostí doma i v zahraničí. Evropa si počíná uvědomovat nastávající nebezpečí a začíná se o tom psát i hovořit. Otázka stojí na tom zda již není pozdě. A přitom by k záchraně Evropy stačilo málo - dodržování platných evropských zákonů.

Ještě jednou však připomenu to, co jsem již napsal: „Nikdo z nás nepochybuje, že nastává doba extrémů. Naučme se v ní žít – a přežít. Svět je jeden veliký chaos. Naučme se v něm obstát. Jde to.
Žijeme v době převratných změn. Nemá smysl toužit po návratu starých časů. Nikdy se nevrátí. Musíme se adaptovat na nový svět na svět často velmi chaotický a nepředvídatelný.“


Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/393789-svedectvi-z-uprchlickeho-tabora-migranti-jsou-jako-casovana-bomba-unie-ztratila-soudnost.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Peklo-Profesor-predklada-jasna-a-desiva-fakta-a-cisla-o-imigrantech-Dost-drsne-420282

8 komentářů :

 1. Chaos je existence bez obecných pravidel. Výzva k přizpůsobení se chaosu je tedy výzva k braní věcí do svých rukou, vytváření si nových vlastních pravidel pro přežití. Znamená to tedy, mimo jiné, abychom se ozbrojili po uši k obraně vlastního života a majetku a tyto zbraně neváhali použít, obsadili vládní budovy a úřady a vyházeli zaprodané politiky a úředníky oknem, protože jinak se jich nezbavíme, vzali si zpátky uloupené zdroje, naplnili věznice bankovními gangstery atd.? Pod přizpůsobením se chaosu si lze představit mnoho věcí. Ten, kdo se o vyvolání tohoto chaosu zasloužil, se může dočkat jen jeho ještě větší eskalace, až se naštvané masy utrhnou ze řetězu a přistoupí na "jejich" hru bez pravidel. Světové precedenty, jak takový uměle vyvolaný chaos dopadá, tu přece máme.

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě jednou však připomenu to, co jsem již napsal: „Nikdo z nás nepochybuje, že nastává doba extrémů. Naučme se v ní žít – a přežít. Svět je jeden veliký chaos. Naučme se v něm obstát. Jde to.
  Domnívám se, že vůbec netušíte o čem píšete a nejste schopen dohlédnout obludnosti tohoto výroku. Neboť pro většinu normálně uvažujících lidí je akcptace rozmlácených měst jako v Sýrii a krvavého násilí na každém rohu neakceptovatelná. Leda by měl z toho pomyšlení někdo koitus.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud bude ČR ve čtvrté německé říši,tak totéž se
  může stát i tady.Nebudu se učit žít v chaosu.Když
  vláda není schopna se postarat o bezpečí občanů,
  bude vyměněna.Jakýmkoliv způsobem.Lidé se budou
  muset ozbrojit a chránit se sami.Jinak to skončí
  totálním rozkladem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popíráte sám sebe, tím, že se ozbrojíte a budete se sám chránit, tak se připravujete na život v chaosu.Vlastně potvrzujete slova autora. Každopádně tak ale učiňte, buďte připraven.

   Vymazat
 4. „Svět je jeden veliký chaos. Naučme se v něm obstát. Jde to. Žijeme v době převratných změn. Nemá smysl toužit po návratu starých časů. Nikdy se nevrátí.“
  Tento závěr, se mi příliš nelíbí. Dá se vysvětlit také tak, že vyzývá k pasivnímu přijetí toho co se děje. Není to nějaké představení, nýbrž dochází k zásadnímu zhoršování našeho postavení a životních poměrů. Jediná správná reakce je, odmítavě se k tomu postavit.
  Ten bod zlomu není nějaká náhoda, nýbrž je výsledkem působení protichůdných sil. Sil pro rozvrat Evropy a sil, které se tomu odvážily postavit. Nejspíš, ale už přijde pozdě, pro valnou část západní Evropy. Střední a východní Evropa ještě má naději, tomu naplánovanému (nikoliv chaotickému) rozvratu odolat. Ale je nutno podporovat síly, které se tomu odváží postavit.
  Příležitost máme, třeba zítra, 6.2.16. Můžeme se zúčastnit některé z demonstrací, které jsou organizovány, těmito odvážnými odpůrci plánovaného rozvratu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě nikdy se nestalo, že by se vrátily "staré dobré časy". Bohužel, ani tentokrát se nevrátí. Jestli jste si nevšiml, tak se dost drsně utahují šrouby. Stát se snaží člověku kecat do všeho. Z jedné strany se valí non-kulturní migranti, z druhé strany se valí spojení Zeman-Babiš (utahování šroubů). Zeman sice říká hezké věci a je v názorech konzistentní, ale tím jak se spolčuje s estébákem, je také, bohužel, nedůvěryhodný. A na české politické scéně vlastně není nikdo, kdo by nebyl v zajetí havloidů nebo kremloidů. A to je jako prašť jako uhoď. Tuším, že se tu nesetkám s pochopením jak stoupenců Washingtonu, tak stoupenců Kremlu. A to proto, že obě strany tvoří jednu říši, ve které platí: Divide et impera.
   V konečném důsledku vám totiž ty non-kulturní migranty dodá i duo Babiš/Zeman, protože oni na národ serou, mají své internacionální agendy. Protože, když to nemůže být muslimský syřan, tak to může být "křesťanský" nigerijec. A to je jako prašť a uhoď.

   Vymazat
 5. Nesouhlasím s představou, že jde o chaos, který do kterého bychom se propadali nějakým neřízeným způsobem. Například tento měsíc souběžně byly uvedeny tři filmy: Masky revoluce/Ukrajinská agonie/ Donbaská sezona.(http://kamil-tom.webnode.cz/news/tri-filmy/) Podíváte-li se na ně, zjistíte, že novináři tří evropských velmocí naprosto přesně a v reálném čase věděli, co se na Ukrajině děje. Vědomě a cíleně o věci neinformovali a spolu se svými politiky se tak podíleli na řízeném rozvratu evropské země. Tzn. logika věci není v tom, že se neřízeně propadáme do chaosu. Logika věci je v tom, že války a vraždění nelze financovat a rozpoutávat tak, že by to nepřinášelo tragické a nenapravitelné důsledky...

  OdpovědětVymazat
 6. Esa v rukávě má vláda.
  Připomenu Albánii...... vláda podporovala pyramidové hry. Když pyramidy konečně spadly, začli po sobě střílet z Kalachů i desetiletí kluci.
  I u nás by stačilo, aby se pár domobranců nestihlo domluvit, a budou po sobě střílet.
  Když vidím, že dneska jsou v Praze tři manifestace proti islámu namísto jediné společné, zdá se mi osud militarizované České kotliny velice pravděpodobný.
  Buď se vláda vzpamatuje, nebo tady bude střílet každý po každém. A bouchačky...to je skvělý kšeft, když nám je kdokoliv a rád poskytne na úvěr.
  Nebojte se, že nám je vláda sebere (ty legálně pořízené a pečlivě zaevidované samozřejmě ano)

  Váš typický troll Jířa

  OdpovědětVymazat