Reklama

středa 10. února 2016

Bývalý agent MI6: Moskva a Asad jsou v Sýrii blízko vítězství


10. 2. 2016    zdroj a zdroj
Navzdory prohlášením západních politiků, Rusko neuvázalo v "syrském bahně", ale přiblížilo válku v Sýrii k jejímu ukončení, poznamenal někdejší britský diplomat a rozvědčík Alister Kruk. Díky ruské podpoře jsou vojska Bašára Asada v Sýrii blízko k vítězství, píše v článku pro Huffington Post bývalý pracovník britské rozvědky MI6, odborník na Blízký východ Alister Kruk.


Začátkem února syrská armáda přehradila hlavní kanály zásobování teroristů na severu Aleppa, vedoucí z Turecka. S pokračujícím útokem vojska Asada brzy obklíčí teroristy v Aleppu. A jestliže se syrská armáda při postupu na sever spojí s Kurdy, tak téměř všechny síly "Džebchat an Nusry" a DAEŠ (obě skupiny jsou v Rusku zakázány) se ocitnou v kotli.

Na hranici s Tureckem zůstane jeden koridor, kontrolovaný DAEŠ. Mohou ho přehradit syrští Kurdové, jejichž síly jsou rozloženy východně od Eufratu. I když Ankara prohlašovala, že jim nedovolí přejít na západní břeh řeky, samotní Kurdové nevylučují tento vývoj událostí, píše Kruk.

Moskva rovněž naznačila, že hodlá přehradit všechny kanály mezi Tureckem a Sýrií, kontrolované teroristy. Ministerstvo obrany Ruska nedávno informovalo o svědectvích o tom, že Turecko chystá invazi do Sýrie. Autor článku nevylučuje, že ze strany Moskvy to bylo varování na adresu Ankary. Ať je tomu jakkoli, pokud Turecko skutečně začne válečné akce v Sýrii, NATO ho podpoří pouze slovně a Rusko bude mít nad ním evidentní výhodu ve vzduchu, píše Kruk.

"Pokud máme hovořit otevřeně, situace v Sýrii se, podle všeho, rozvíjí nikoli ve směru "bahna", jak prohlašovali mnozí západní politici, ale směrem k jasnému vojenskému výsledku", zdůrazňuje autor článku. Jednací stůl podle něj není v Ženevě, ale "na bojištích v Idlibu a Aleppu".

Ve výsledku se Sýrie může obrodit jako silný regionální stát a Rusko s Íránem se také ocitnou ve výhodné pozici, předpokládá Kruk. Pro západní země, zvyklým k neurčitým výsledkům vlastních vojenských intervencí, bude nesnadné to přijmout, poznamenává autor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

81 komentářů :

 1. Naděje na lepší zítřek.....
  http://www.liveleak.com/view?i=b88_1455015046

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KDE JE PAN HONOLULU,KTERÝ KOMENTUJE VOLBY

   přimo z USA,kde TRUMP káže,že vybuduje armádu,která převálcuje planetu a bude všechny mučit,aby se přiznali,že mají rádi svoje partnery-USA.Že ho kdosi máznul nebo žije nebo ne..
   Co to dělá ta HItlery.Nezpívá náhodououou ona tu písničku CO JE PTÁČKU CO TI JE,že SE NEMŮŽEŠ HÝBATI..

   Smazat
  2. ISLAM ŽÁDNÉ NÁBOŽENSTVÍ NENÍ.JE TO STÁT.

   má za povinnost šiřit se všemi prostředky,které má k dispozici KAŽDÝ muslim jinak bude ALLAHEM potrestán.Korán se uči nazpamět, nebot je to jejich sbírka zákonů.Proto jsou zpočátku úlisní a když jich je více přikazují i policii a vládě,že jim mají dát peníze,které nejsou z rozpočtu NEVĚŘICICH PSŮ,ale od ALLAHA.Žádejte po pohlavárech stran,aby šli do minaretů a změnili tam přikázáni KORÁNU.

   ANTIKRISTOVÉ Z KDU PRÝ UŽ KONVERTOVALI.

   Namísto,aby prosadili podporu rodin s dětmi tvrdi na svých webech toto.

   Demografické potíže,které v Česku kvůli nizké porodnosti hrozí MOHOU do JISTÉ miry vyřešit uprchlíci,kteři se v naši zemi rozhodnou zůstat.

   TAK ONI SE ROZHODNOU ZŮSTAT BEZ NAŠEHO POVOLENÍ S FALEŠNÝMI PASY A KDOVÍ ODKUD.To chtějí antikristové z KDU.Není divu,že se musi kzonstituovat křestané do nové KSD-Křestanská Sociálni Demokracie a praktiky KDU ZAVRHNOUT..

   Smazat
 2. Usáci budou nuceni znovu oživit ukrajinský problém který zinscenovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 16:22: A nejenom Ukrajinsky. Ta verbez toho ma v zaloze mnohem vic, domnivam se. S jistotou lze rict jenom jedno: Bude to opet svinarna a la uSSA, to jest vrazdit, loupit, skodit a vydirat, tak jako vzdycky.

   Smazat
 3. Kolikrát se ještě dozvím, které skupiny jsou v rusku zakázány. U Daeše jsem to četl cca 50x. Dobrá informace o zdroji "příspěvku". Ale stejně: co je moc, to je moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože tenhle server je jen filiálka Sputniku.

   Smazat
  2. Server užitečných idiotů pro frustrované užitečné idioty.

   Smazat
  3. To 18:20 Radši být užitečný idiot, který ví, o čem je řeč, než být jen idiot, který ví totální prd a ještě to všude roztrubuje. Že, pane?

   Smazat
 4. Výborná situace,každý se bojí do toho říznou,jinak to bude moc horké.Navíc budou mít Turci dost problému s navracejícími bojovníky v řadách IS.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko a Putin si zaslouží Nobelovu cenu za mír! Toto jsou dobré zprávy, že se někde daří ukončit válku. A Rusko postupuje správně! Je zapotřebí IS totálně zničit a ukázat jim, že to se prostě nedělá... Fotografie hovoří sama o sobě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne nadarmo se říká, že Rusko války nezačíná, Rusko je končí. Buďme aspoň trochu optimisty, že to protentokrát tak opravdu bude. Jedno je jisté: Rusko s teroristy nevyjednává, za žádnou cenu.

   Smazat
 6. Kez by to vitezstvi bylo blizko... Zbytecne statisice mrtvych lidi tam uz tzv. demokraticky Zapad pacha dlouhou dobu a bylo by dobre, kdyby (i bohuzel) nam to uz nekdo zatrh... Fakt je mi k zbliti, k cemu se nase vladnouci klika hlasi. Vyvoz demokracie... Fuj.

  OdpovědětSmazat
 7. Zdejší rudohnědí idioti s jejich primitivními mozečky nejsou schopni pochopit, že tu válku není možné pro Asada vyhrát bez toho že by vyvraždil, pozavíral nebo vyhnal do Evropy 75%, tj 16 milionů sunnitského obyvatelstva Sýrie, které je proti němu.
  Děkujeme Asade a Putine za záplavu imigrantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač, rádo se stalo. Návod nám k tomu dal do rukou sám Západ. Putin a Asad v.r.

   Smazat
  2. Omyl, drahý nácko, vojna v Sýrii nebola náboženská, nepokoje boli minimálne a motivované výlučne ekonomicky. Migrácia do Európy je dôsledok vojenských invázií krajín NATO do krajín tzv. tretieho sveta v Afrike a Ázii, takže skúste sa s tým vo svojej detskej hlavičke vyrovnať, a neobviňovať malého zlodeja, keď veľký lump "za vodou" to všetko vymyslel a zrealizoval.

   Smazat
  3. Kdybys sledoval,Truhliku situaci ve svete dospel bys k poznani ze ti "uprchlici" jsou nejmene ze 6 zemi.Nejpodivnejsi je fakt,ze vsude,kam ti tvoji chlebodarci strcili rypak zaclo emigrovat civilni obyvatelstvo!
   Tak si vygumuj vcas ty pruhy a hvezdicky co mas na kuzi aby se ti tam prilis "nezazrali"protoze pak budes muset spytovat sve svedomi-jestli nejake mas!Dost o tom pochybuji,protoze v tvem pripade to budou spinavy penize naky zahranicny meny co te nuti strkat sem svy zasrany eseje!!!

   Smazat
  4. Pro hlupáčka - trolla 18:25. Sýrie byla před válkou sekulární a nejtolerantnější země blízkého a středního východu. Asad nijak nepronásledoval sunity, všichni žili v míru a klidu do doby, než ji rozvrátily USA se svými placenými nohsledy. Masívní vlna uprchlíků se dala do pohybu dlouho před intervencí Ruska, takže Rusko za touto vlnou nestojí. Syřanů, kteří prchají před válkou je jen malé procento, většinou se jedná o ekonomické uprchlíky táhnoucí z celého arabského světa a subsaharské Afriky, včetně Nigérie, Kamerunu, a Středoafrické republiky (skutečnost, že každý z nich účelově uvede, že je Syřan, je věc druhá). Kdyby výše uvedený havlistický pomatenec čerpal informace i z jiných zdrojů, než z goebbelsovských televizí ČT a Nova, tak to věděl také, jenže to je typ člověka, který přijímá pouze ty informace, které odpovídají jeho virtuálnímu vidění světa a realita ho nezajímá.

   Smazat
  5. Připusťme, že tyto stránky nejsou určeny pro americkou propagandu a proamerické poskoky. Stejně tak Sýrie a mnohé další státy si nepřejí býr americkými vazaly. Jak vidno tak si ti šmejdi nedají pokoj a snaží se cpát i tam kde nejsou vítáni.

   Smazat
 8. Poděkuj Zhnusejnu Onanovi a tvojí slavný plechový kavalérii z ussa,kastráte!

  OdpovědětSmazat
 9. Anonym 18:25-Blahoslaveni chudí duchem,neboť jejich
  je království nebeské.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud netušíte význam toho blahoslavenství které jste citoval tak ho neznásilňujte a nedávejte na odiv vaši hloupost a nevzdělanost.

   Smazat
  2. Přesvědčovat černopedelníka o jejich vlastní blbosti je zbytečný.

   Smazat
  3. 19:30
   Že nejsem nevzdělaný tupec jako ty neznamená, že jsem "černoprdelník". Na blbce se podívej do zrcadla.

   Smazat
  4. Ty seš vyfocený u mně na zrcadle pablbe???Že o to nevím!

   Smazat
 10. Přestaňte se tu už konečně navzájem urážet, k ničemu to nevede. Pusťte si nějakou pěknou muziku, třeba Motorhead nebo Zappu, dejte si panáka a natáhěte si nohy. Prospěje vám to. Všem. Já to udělal je to docela příjemný. Dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až Tě navštíví Rusko,zatímco si jen tak pohodlně ležíš, bude Ti blbě.

   Smazat
  2. To 20:15 Zato tebe až jednou navštíví zdravej rozum, tak se z toho pomátneš a žádný pravdoláskařský politický školení mužstva ti už nepomůže.

   Smazat
  3. Zrovna včera tady byl a nic mi to neudělalo.

   Smazat
  4. To 20:31 Zřejmě by to dopadlo u tebe stejně, kdyby tě navštívila mozková mrtvice. Taky bez stop poškození.

   Smazat
  5. Jo, na mě jen tak nějaká mozková mrtvice nestačí. Nejsem Ransdorf,který se asi přemyslel.

   Smazat
  6. Kdybys byl taková bedna jako nebožák Ransdorf, tak jsi europoslanec za těžký statisíce měsíčně a nejsi v pravdoláskařským žoldu jako tzv. konstruktivní dišputant na tomhle serveru. jsi nula, přiznej si to. Já to o sobě vím, nestydím se za to. Jsem totiž stoupenec radikálního solapsismu, ale to je na tebe už moc vysoká zofofilie. Muuuhehehe.

   Smazat
  7. Vůbec nevím o čem žvaníte.

   Smazat
 11. Především je nutné přiznat,že nevítězí Asad ale Rusko,které likviduje syrskou opozici. Potom je nutné přiznat i to,že Sýrie už neexistuje,protože trvale ztratila podstatnou část státního území ve válce s Islámským státem. A z toho jasně plyne,že Rusko neválčí za subjekt mezinárodního práva a tedy naprosto neprávem. Kromě toho, jakým právem Rusko likviduje syrskou opozici,.. myslí si snad někdo,že občanská válka není vnitřní záležitostí jakéhokoliv státu? Myslím,že Rusko je zase zlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vskutku hluboké to myšlenky. Jedna za druhou ... (a kde to prodávají?, v Babišově MF nebo LN?)
   Buď jak buď, budou to assadovy jednostky, které tu svou zemi osvobodí! Celou!
   Může se vám to i nelíbit (když už tak ty Rusy nenávidíte), ale to je asi tak vše, co můžete. Jo, a potom třeba ještě výt na měsíc ...

   Smazat
  2. V roce 1968 v Československu "Rusku" stačilo asi sto opozičních ale proruských dělníků a jejich "Zvací dopis" aby potlačilo vůli lidu a i Vlády Československa. Nevím,zda je to tedy teď posun k lepšímu,v jednání Ruska, protože ačkoliv nyní válčí naopak proti syrské opozici,pouze za stavu,kdy Asad byl už před totální a neodvratnou porážkou. Rusko je prostě zase jen zlo.

   Smazat
  3. Františku,přece dobře vyjete,že bez Ruska by Asad neměl šanci.

   Smazat
  4. To 20:14 Jen si dovoluji poznamenat, že historie nerozeznává pojmy dobro a zlo, spravedlnost a nespravedlnost, rozeznává jen vítěze a poražené, ať už měli jakékoli pohnutky. Teď to vypadá, že zatím vítězí vámi nenáviděné východní veleříše. Smiřte se s tím, holt každej chvilku taká pilku.

   Smazat
  5. To je jako souhlasit s Putinem.

   Smazat
  6. Život je o snaze jednat lépe. Putin možná navazuje na neandrtálce,ale fakt jeho válečné síly není roven jeho úrovni a proto probíhá to co se děje,bohužel.

   Smazat
  7. To 20:13 Radši souhlasit s Putinem než s černým domovníkem z Bílého domu. Ten domovník opravdu přináší své zemi jen neštěstí. Nikdy nebyla tak slabá, jako teď. A nerozhoduje počet atomovek ani počet dolarů, které si můžou natisknout. A ty to víš.

   Smazat
  8. Jo, ale je spousta lepších než Putin.

   Smazat
  9. Opluštile,
   znovu se ptám. Od koho že má Asad Sýrii "osvobodit"? Od 3/4 Syřanů - Sunnitů kteří Asada prostě z principu nechtějí?
   A jak tu Sýrii "osvobodí"? Že ty 3/4 Sunnitů vyvraždí, vyžene, zavře do lágrů?
   Nebo ho Sunnitská většina najednou po tom co jim provedl začne milovat?
   Jak dlouho takové "osvobození" může asi vydržet.

   Opluštile, Opluštile... Méně jásat a více přemýšlet by vám neuškodilo.

   Smazat
  10. To 21:18 Ale je taky spousta, opravdu veliká spousta mnohem horších lumpů, než Putin. Navíc ti lumpové můj i tvůj život ovlivňují přímo a mnohem víc, než vládce východní veleříše. Stačí se podívat třeba na obrázky členů vlády ČR. To je galerka jak vyšitá, rada Vacátko by se radostí pominul, že je může ve Strakovce sebrat všechny naráz jako v Jedový chýši.

   Smazat
  11. Tak já nevím, jaká veleříše. Má to jen nějaké atomovky a větší počet tanků a letadel,tak nějak a žádnou ekonomiku. Je namyšlený a vydírá atomovkami celý svět.

   Smazat
  12. POTÉ CO ROZBIL US Army IRAK,JE TAM KAŽDÝ DEN KUPA ATENTÁTŮ.

   a moře nebožtiků,kdy bojuji sunité a šiité.To je výsledek politiky USA.Je načase,aby v SYRII válka skončila vítězstvím ASSADA.Pokud tam šunnité chtějí žít,tak at tam mají diktátora,který zajistí klid.Pokud ne pak budou muset odejít do IRÁKU a tam se vzájemně ti muslimani mezi sebou pumami porovnají sami.

   DO DOBY,KDY SE TAM OBJEVILA US Army byl pod jejich DIKTÁTORY KLID.Poté co je pozabíjeli je tam,PRO CELÝ SVĚT nebezpečný bordel.Jen si vzpomente,že hadži PUTINOVI ten KAIN vyhrožoval,že ho zabije jako KADAFIHO.Tak nyní když rvačka začala,se to musí dat zpět do richtiku.

   Smazat
  13. V Evropě válčili proti sobě protestanti a katolíci třicet let (1618-1648,Třicetiletá válka) a je to v pořádku,vývojově. V Iráku a Sýrii a nejen tam zase sunnité se šíity. A v Iráku je většinová populace šíitská,mimochodem. V Sýrii zase ta sunnitská,tedy je dost absurdní aby v Sýrii vládla náboženská menšina v čele s Asadem. Rusku nejde o mír,jde mu o zisk.

   Smazat
  14. REŽIMNÍ TISK ÚMYSLNĚ NEVYSVĚTLÍ,ŽE SE V SYRII BIJI MEZI SEBOU SIITÉ A SUNNITÉ

   jako základ.IS vzniklá z milosti USA,Turecka a Saudské Arabie chce nejen válku,ale hlavně KALIFÁT v EU a vydíráni křestanů kteři jim mají platit

   ABY PODLE KORÁNU TYTO VYDĚRAČSKÉ PENÍZE MOHLY BÝT PRESENTOVÁNY JAKO OD ALLAHA.

   Doporučme všichni ČSSD,aby jejich diversantní politikové vyrazili do mešit a tam kázali o reformě koránu,který se NIKDY nedá změnit zvnějšku ALE POUZE ZEVNITŘ.
   Oni neposlechnou ten HLAS LIDU a proto vytvořme vlastní struktury HzNR,VzV a KSD-Křestanskou Sociální Demokracii a poté co je legalizujeme ve volbách, musíme tyto přiživníky a výrobce vadných zákonů, bud překabátit nebo vyhnat na pracak.

   Smazat
  15. Já si myslím,že je nezbytné dívat se dopředu a nevracet se někam do historie řešením náboženských sporů. Především je to věcí těch,kteří vyznávají taková navzájem sporná náboženství, pokud neohrožují nás Evropu a nebo globálně svět. Zrovna je na TN.cz nějaký článek o záhadné věži na povrchu Měsíce,je údajně vysoká-dlouhá šest km. Tím směrem bych se díval a snažil se najít nějaké spojence mimo planetu,protože asi naprosto jistě existují. Pokud jde o lidi nižší vývojové úrovně řádově,tedy o ty,kteří jsou ochotni za vlastní výklad víry a Boha i zemřít, ať třeba zemřou,protože je to potřeba k jejich pochopení,k jejich vývoji.

   Smazat
  16. Jen neznalý hlupák může tvrdit, že Syřané ve většině nechtějí Assada když vyhral poslední dvoje prezidentské volby výraznou,skoro naprostou převahou.Rovněž tvrzení, že Syrie jako svrchovaný stát neexistuje ukazuje na hloupost autora. Syrie je zastoupená v OSN a tedy je swubjektemmezinárodního práva. Nesmíte hloupé nápady a přání vydávat za realitu.

   Smazat
  17. Jak proběhly Syrské volby nevím a možná to ví jen sám Asad a Sýrie je původním subjektem mezinárodního práva neprávem,protože všechna státní území byla vytvořena silou a válkou,minimálně tak obhájena a IS už původní Sýrii tak odebral většinu jejího území. Není už původní Sýrie a nemá už právo na území IS,protože ho prohrála v regulérní válce. Jasně,že se do tohoto přiznání nikomu nechce ale to neznamená,že to tak není právně. Rusko tedy jedná z mého pohledu neprávem,neoprávněně.

   Smazat
 12. S potěšením zjišťuji, že i agenti MI6 dovedou přinášet dobré zprávy!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď si představte, že by to byli agenti CI5, to by teprve byly zprávy!!! :o)))

   Smazat
  2. No a co teprve FM12.

   Smazat
 13. Podle posledních zpráv serveru Alalam se zdá, že se odpor Al Núsry hroutí- zpráv z front je třikrát víc než obvykle. Otázka zní, jestli to přenese přes srdce Erdogan, Otomanská říše mizí do nenávratna. Ještě by mohla vzniknout daleko větší mela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbabělec ERDOGAN nemá nic jiného než velkou hubu a je schopen nanejvýš vykrádat hloupé politiky EU a ČSSD,kde je s podivem,že členové této strany čssd ještě nejsou na prášky A MAJÍ SVÉHO POHLAVÁRA A JEHO DIVERSANTY VE VEDENÍ RÁDI.

   Smazat
  2. Skočilo mi to jinam a nevím proč, takže trochu níž.

   Smazat
 14. Ten "zbabělec" Erdogan sestřelil bojové letadlo Ruska v bojové misi, jen protože přelétlo výběžek jeho státního území letem trvajícím sedmnáct vteřin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NO ERDOGAN JE BOREC JAK SVINA.ŘIDI USA A UDĚLÁ JIM SVĚTOVOU VÁLKU.

   zastřelil zezadu na čihané letadlo našeho generalissima PUTINA A UTIKAL SI STĚŽOVAT nato,že ho napadlo Rusko.Nakonec každý vidí jaký je to nebezpečný vyděrač,když mu prostřileli cisterny a on už se nemůže dělit s IS o lup,tak ted honem bude TĚŽIT PENÍZE ZNÁS a posilat za ně MAKRELI co nejvíce spermiových dělostřelců,kteři to přežijí,aby válčili v EU,kde pohlavár ČSSD je jejich imán a kancléřka jejich SVĚTLO,za kterým půjdou v dalšich rocích milony ručnikařů naplanovaných zmrdem BARNETEM a jeho čtyčmi body-jak zništit konkurenta EVROPU a instalovat ŘIŠI ZLA-KALIFÁT OLIGARCHICKÉ TYRANIE,ANO BUDE LÍP po vzoru UKRAJINY...

   Prý na místě USA chce Stalinův průliv.Ten se rozloži mezi MEXIKEM a KANADOU.

   Smazat
  2. O islámu,který je v Turecku stále pevnější, si nemusíme asi dělat iluze. Muslimovi se nedá nic věřit,protože každou zradu odůvodní vyšší vůlí Alláha, prostě jak se mu hodí. To nemá se ctí a zdravým rozumem asi nic společného. Islám je psychická a morální nemoc prospěšná muslimovi na úkor všeho a všech ostatních, nečistý zisk,.. což je samozřejmě ale naprosto proti dobru a spravedlnosti a tedy naprosto proti Bohu. Co se týče toho sestřelu ruského bojového letadla Tureckem, asi lze pochopit,že Rusko tak všude v Evropě testuje NATO a jeho schopnost a ochotu reakce a tedy je to jen potřeba. To nebyla náhoda.

   Smazat
 15. Naději přinášející Rusko zůstalo posledním nositelem evropské civilizace a křesťanských hodnot. Děkujeme mírotvůrče a zachránče celého křesťanského světa, vyznamenaný medailí Anděla - mírotvůrce, spravedlnosti, solidarity a ochrany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ses zbláznil, čoveče.

   Smazat
  2. PUTIN JE POBOŽNÝ.NA TEN ŘÁD ANDĚLA

   co mu dal papež ho nechal čekat hodinu.A tu NOBELOVU CENU MÍRU si zaslouži.Prozatim v dějinách nebyl vojevůdce,který beze ztráty jediného automatčika dokáže zabírat celé poloostrovy A VRACET ZE SPÁRŮ UV KSSS,ukradený KRYM.Možná i dokáže ukončovat války zahájené koncernem ROCKEFELDER z NWO v jehož vleku je chromá kachna PRESIDENT HUSEIN ONANA.

   Smazat
  3. No a to ještě není vše, on má i mírová vojska,která provádějí mírové války.

   Smazat
  4. JO!19.11,PATŘI UVARIT V PEKELNÉM KOTLI

   na sračky ten BARNET i jeho president..

   Smazat
 16. Dnes je Světový den nemocných,11.2., papež Jan Pavel II. ho vyhlásil v roce 1993.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skáče to jinam. 6:43.

   Smazat
  2. Dnes je i první Mezinárodní den žen a dívek ve vědě,vyhlášený OSN, asi bude potřeba stanovit kvóty jejich minimálního počtu. Znovu vyhrává ten papež,Den "nemocných".

   Smazat
 17. PŘIDAL JSEM ODKAZ NA TENTO ČLÁNEK KE 4 ROKY STARÉMU PODNĚTU http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20120203122059 .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nás to má více zajímat,rozveďte to. Vo co konkrétně go? Co Vás zaujalo natolik? Jaký máte Vy názor? No nebojte se diskutovat,je to výměna názorů,která už od dávné historie vede k poznání pravdy.

   Smazat
 18. Bravo Assadovi, bravo Rusku, bravo syrskému lidu!!!
  Jenom polomozek nechce vědět, co se ve skutečnosti v Sýrii odehrálo! Svobodný, nejdemokratičtější arabský stát, krásná země - Perla orientu si "dovolila příliš"! Odmítla darovat do zločinných pařátů USA své bohatsví a nechat si totálně zničit svou vlast , tak jako to teroristická USA zorganizovala např. v Iráku, Libyi. Ti, kdo schvalují světovou agresi USA - NATO jsou stejní vrazi a lupiči jako oni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a nebo je to stále jen ten problém diktatury menšiny většině, v Iráku byla sunnistká šíitské a v Sýrii šíitská sunnitské. V Libyi je to zase historické rozčlenění a převaha kmenového systému v myšlení lidí. Asi to v tom Tunisku,kde to vše začalo,také provedly USA,že jo. Především je problémem fakt sporu mezi těmito dvěma náboženskými směry islámu,přičemž sunnité šíity pohrdají a protože je zároveň i oficiálně považují za odpadlíky od víry,pojímají je za ještě větší nepřátele než "nevěřící",například "křižáky".

   Smazat
 19. Bravo Vladimíre Putine,bravo Sergeji Lavrove.Bravo SAA,Hizballáh a Kurdové.Jsou to hrdinové,bojují proti sadistickému svinstvu z celého světa....a dobře!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Více jak dva roky jsem žil a pracoval v Damašku. Tento maximálně sekulární stát, kdy v jedné ulici žili jako sousedi a i jako přátelé vyznavači naprosto všech naboženství! Plně se navzájem respektovali! Nádherná multikulturní země s řádem a zákony.Bezpečná země! Potom bylo do země vysláno pár dobře zaplacených žoldáckých skupin s přesnými instrukcemi na rozvrácení země,(všichni víme kým a proč.) A tak v mírumilovné zemi, kde mimochodem 85% obyvatel plně podporovalo svého prezidenta Assada ( a předtím i jeho otce), bylo rozpoutáno vražedné peklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se Syřané plně navzájem respektují je nyní velmi dobře vidět.

   Smazat
  2. To 9:52 a tuhle jednu uslintanou větu si vyblil úplně sám ???????

   Smazat
  3. Hele,já nebleju,přednáším.

   Smazat
 21. Že se vůbec sahodlouze vybavujete s trollujícím degenerátem, pravděpodobně školou povinným děckem, soudě dle hlášek jako že mezinárodněprávního statutu požívá Sýrie "protiprávně", protože " většinu území" (hlavně poušť) "navěky" ztratila v boji s ISIL.
  Nebo je to nějaký notně senilní židozednář, který nám tu vyblil, že se s likvidací toho podivného útvaru do budoucna nepočítá a který si myslí, že Sunita musí jít šíitovi nutně za všech okolností po krku.
  Jeho chorý mozek by nejspíš neprobral, že sunita je nejen Asádova žena, ale i většina jeho generálů a vojáků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta původní Sýrie už právně neexistuje,myslím,protože tak pojímám platné mezinárodní právo a tedy neexistuje její právo na území která v regulérní válce trvale ztratila,protože veškerá území států planety byla ustavena válkou nebo jí alespoň potvrzena. Zároveň je stále otázkou,kterou část Sýrie považovat za skutečně oprávněnou,protože demokratický svět stěží smí prosazovat vládu diktátora Assada,který válčí proti vlastní opozici tím nejkrutějším způsobem a celkově usmrtil více vlastních občanů než celý IS. Jakým právem se účastní v občanské válce v Sýrii na jeho straně proti jeho opozici i armády Íránu,Libanonu a Ruska,pokud je občanská válka mezinárodním právem považována za striktně vnitřní záležitost jakéhokoliv suverénního státu a proč se staví na stranu utlačovatele. A podobně. Snažím se myslet a ne jen poslušně opakovat politické projevy a skutky především mocných států,přičemž Rusko mezinárodní právo nedodržuje-porušuje standardně a fatálně například a především anexemi území jiných suverénních států. Putin veřejně prohlásil,že ho nezajímají hranice států ale lidé a myslel jimi Rusy. To snad ani není pravda,takto totálně popírat platné mezinárodní právo. A je to prezident,kterého je svět nucen jeho silou respektovat. Mne nemusíte,jen myslím.

   Smazat
  2. 19:44 - člověče, vy to ale máte v hlavě pěkně zmotané. Asi jste školou povinný a naše školství se na vás ošklivě podepsalo. Co věta, to úlet. Přitom by stačilo trochu víc informací a základy logického myšlení. Ale nejhorší je, že tu svou omezenost vytrubujete do světa, jako kdybyste spolkl Šalamounův exkrement. Pavel P.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.