Reklama

.

.

sobota 27. února 2016

Čeho se obávají USA, když hrozí Rusku plánem "B"?


27. 2. 2016    zdroj
Západní politici hovoří o existenci plánu "B" pro případ, že, údajně, Rusko naruší příměří, dosažené v Sýrii. Nic určitého se neříká, ale televizní kanál CNN byl ve své reportáži s to poodhrnout roušku tajemství a vrhnout světlo nejenom na možná protiopatření, ale také na obavy Pentagonu.


Není těžké se dovtípit, že prvním bodem plánu "B" je zesílení protiruských sankcí. Na to si už všichni zvykli, ale je zde prohlášení tiskového tajemníka Ministerstva obrany USA Petera Cooka o tom, že jejich blízkovýchodní spojenci mohou dodat opozici vysoce technologickou výzbroj včetně protiletadlové. A zde Cook poznamenává, že v takovém případě by mohli teroristé DAEŠ tyto zbraně získat. Toto nebylo řečeno zbůhdarma. Tím je veřejnost připravována na to, že tyto zbraně určitě budou u teroristů DAEŠ nalezeny. Prý, totiž, no, přece jsme na to upozorňovali.

Samotné USA dokonce ani neuvažují o jakýchkoli vojenských operacích ze své strany, poněvadž se bojí, vždyť jejich letadla jsou pod pláštěm ruských radarů.

Mimo to se USA obávají, že Rusové a Syřané se mohou dostat do Rakky, hlavního města teroristické organizace DAEŠ, v němž jsou přední představitelé DAEŠ, před Američany. Já tomu rozumím tak, že Yankeeové se obávají, že tito vůdcové se dostanou do zajetí a budou moci mnoho hodně zajímavého povědět o "americké pomoci". Proč by se jinak Pentagon znepokojoval, že někdo jiný udělá za něj špinavou práci?

Ministr zahraničních věcí Velké Británie Filip Chemmond se zase obává, že Rusko vezme pod kontrolu pohraniční oblasti s Tureckem koordinací aktivit se syrskými Kurdy. Ale proč by měl mít z toho obavy? Jestlipak ne kvůli tomu, že teroristé DAEŠ přestanou dostávat zbraně a zásoby z Turecka. Argument, že Turecko je členskou zemí NATO, mluví právě ve prospěch toho, že znepokojovat se kvůli němu nemá smysl. Nebudou na něj sahat, hlupáci nejsou.

Je zřejmé, že příměří bylo Západem schváleno s nechutí, když jsou jeho úředníci tak pesimisticky naladěni a připravují všechno pro jeho zmaření. USA a NATO však musí nějak zachraňovat ztrácející se vliv v regionu a zahlazovat stopy svých machinací. Inu, vida, co dělá strach z Ruska se Západem, budou se nyní jako užovka na pánvičce vykrucovat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. je sice pravda že usa podporují terorizmus, ale jinak jsou svatí jako matka tereza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla taky "pěkná ku...",dalo by se o ní hodně dlouho povídat,ten kult okolo ní by jeden velký,zcela účelový podvod....

   Vymazat
  2. 10:01, nic o ní nevím, ale v jednom měla pravdu, když údajně řekla, že: "Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté."

   Vymazat
  3. Je to jednoduché, proč západ, NATO a USA s takovou nechutí přijali mírový plán Ruska a budou ho všemožně bojkotovat a při první příležitosti z nějakého jimi vymyšleného důvodu, mírový plan svrhnou, hodí vinu na Rusko a rozjedou bojové operace. Proč asi? No proto, že ti kteří vyrábí nejvíc zbraní na světě, přece nemůžou mít zájem, aby utichl válečný konflikt. USA by nejraději, kdyby se na celé planetě válčilo a oni by dodávali zbraně v několikanásobně větší míře než dnes a to v dnešní době vynakládá USA na zbrojení více než celý svět dohromady. Proto je nutné neustále posilovat hrozbu Ruska, které sice zbrojí jenom jednou desetinou co EU ale Rusko ohrožuje všechny a všude i kdyby USA zbrojilo tisícinásobně víc než Rusko, pořad je Rusko agresor. Za posledních 25 let Američani vyzabíjeli nevinné lidi v Iráku, Jugoslavii, Libii, Sýrii, provedly nesčetné množství vládních převratů, ten poslední na Ukrajině, což jak přiznala americká diplomacie, stálo USA 5 miliard dolarů, ale co na plat, když jde o humanitární bombardování a zabíjení, není nikdy dolarů dost a proto se dolary třeba natisknou, jenom když se zabíjí.

   Vymazat
  4. Máte za jedna 1340. 9669

   Vymazat
 2. Tak to mají pindosové smůlu. Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov už 25.2. prohlásil, že Plán B týkající se Sýrie není a nebude.
  http://cz.sputniknews.com/politika/20160225/2449332/lavrov-plan-b-syrie.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CO KDYBY SE DO RUKOU KURDSKÉ OSVOBOZENECKÉ ARMÁDY DOSTALO CIRKA 200 STŘEL CLUB - M ?
   Asi by neměli kde přistát ani soudruzi z tureckých leteckých základen, ani ze Saudských letišť a Diego Garsía by taky neexistoval.

   hezký den

   Vymazat
 3. Čím úspěšněji Assad spolu s Ruskem vedou tu osvobozovací operaci, a čím více se blíží k jejímu cíli, tím více vyvstává najevo skutečná role Globálního minotaura v té jeho zločinné (státně teroristické) kampani. A tím nepokrytěji tam spolu s jeho spolupachateli podporuje ty nájemné podvraťáky, od náboženských džihádistů až po politické umírněné stínače hlav.
  Jde tam o hodně! Zdá se, že to je významná křižovatka dějin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vždyť těm kudrnatejm hochům jde jen vo prachy!!!
   miliony mrtvých, sto milionů běženců, no a co?

   TY SVI. NĚ VOBŘEZANÝ KRADOU A VRAŽDÍ OD POČÁTKU LIDSTVA!!
   FLAVIUS SPECIFIKUJE ŽIDY JAKO LOUPEŽIVÉ KMENY MEZI EGYPTEM A ASYRSKOU ŘÍŠÍ!
   I. IVANOV POPISUJE, JAK SE V SEDMNÁCTÉM STOLETÍ, KDY NEMĚLI ANI DOMOVSKÉ PRÁVO, ZA TŘICET ROKŮ Z ULICE DOSTALI AŽ K FUNKCI LORDA SPRÁVCE PEČETI!!!
   PODÍVEJTE SE, JAK TADY ŘÁDÍ VOBŘEZANÁ SMEČKA POSLEDNÍCH PĚT A DVACET LET.

   Vymazat
  2. Jaký je název knihy I. Ivanova?

   Vymazat
 4. Do té dohody Putin brilantně donutil, proti jejich vůli, USA, takže je jasné, že nebude mít dlouhého trvání. Za skončení příměří, a záminka se brzy najde, bude obviněno, jak jinnak, Rusko. Nedělejme si iluze, Říše má našlápnuto na válku s Ruskem a tak to i bude. Stačí se jen denně podívat na americké servery, tam je slovo Putin citováno denně nesčetně krát. Samozřejmě v negativním slova smyslu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a kdo tomu ještě nevěří, ať si přečte toto:
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-pripade-valky-s-ruskem-nato-nejdrive-uderi-na-kaliningrad/

   Vymazat
  2. 11:02 Chtít mohou, otázkou je, zda jim to Rusko umožní ... Na Krymu a Středním Východě se také NATO cítilo už "pánem" a ouha ...
   Udeřilo nečekaně první ...

   Vymazat
  3. 11:12 TEN MONGOLOIDNÍ DEBIL BREEDLOV SI ALE FANDÍ JE MIMO MÍSU A NIKDO SI TOHO NEVŠÍMÁ ŽE BY MU POMOHL ZPĚT ZŘEJMĚ UŽ BLÁBOLÍ S PRDELÍ VE SRAČKÁCH

   Vymazat
  4. pro 11:02 - Putin to o Kaliningradu ví a z RTV vím, jak je toto město zabezpečeno! Už tam by si celé slavné NATO vylámalo zuby! Dagmar

   Vymazat
  5. viete kto založil Kaliningrad - Kráľovec ? -mali by ste to mať v dejepise, ide o vášho panovníka !

   Vymazat
  6. Amík je zlo

   Vymazat
 5. USA sklízí, co zasely ....
  O možném vývoji na Středním Východě - od práva Turecka na sebeobranu až po předání průlivů Bospor a Dardanely Rusku mezi 27:00-44:00 min. na
  http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=416
  Nereálné ? Obsazení Krymu a ruská vojska na Středním Východě se také zdálo před 2 roky "nereálné". Nechme se "překvapit"....

  OdpovědětVymazat
 6. Co asi tak mohou sklidit, když sejí plevel?

  OdpovědětVymazat
 7. Je to i vyřazení plánu Turecka a S.Arábie,napadnout Sýrii.Znamenalo by to porušení této dohody a jasná agrese vůči Sýrii.Proč plám"B"protože vědí,že dohodu poruší,pak už se nebude řešit,kdo to porušil první,nebude čas.

  OdpovědětVymazat
 8. To je ale blbá otázka v nadpisu. Čeho se obávají USA ...? MÍRU!!!! Ten nenese zisky na úkor druhých. MÍRU, protože v něm si nemohou hrát své nemravné hry s životy druhých národů. MÍRU, protože pak nemohou za hubičku plundrovat cizí území. Tak proč se tak blbě ptát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano bezva stručné a jasné a jak dlouho se necháme ohlupovat BT24 (dříve ČT24 )

   Vymazat
  2. Ano Mír slovo , které V OSN DEGRADUJÍ

   Vymazat
  3. Samo OSN je degradované.A kdo OSN "vlastní"?
   Monika a David Rockefellerovi. Není co dodat !

   Vymazat
  4. Dobře řečeno, bojí se míru, bojí se pravdy, bojí se toho že nebudou moci dále beztrestně krást, mučit, vraždit destabilizovat režimy po celém světě a že nakonec přijdou před tribunál. No je toho dost čeho se bojí, ale jak se u nás říká "na každou svini se vaří voda" a to samozřejmě platí i pro jejich přiblblý přisluhovače.

   Vymazat
 9. to 27. února 2016 10:52
  Ale kulový, Amíci nemej našlápnuto na to, že by válčili s Ruskem, to oni nedělají. Válčí jen s tím, nad kým mají absolutní převahu. Snaží se vyvolat válku s Ruskem v zastoupení. Aby mohli vydělat a tvrdit, že oni nic, oni muzikanti. Je to důležité rozlišovat, protože takové rozlišení umožňuje alespoň trochu se orientovat v odehrávajících se dějích. Trochu jim ubývá čas, protože čím dál více lidí chápe, kdo je kdo. Takže - Turecko a Ukři jsou podle mého nyní na čelných místech pro USKanonenfutter a tím i celá Evropa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, pravda. Američané se bojí jak čert kříže zaůtočit na Rusko. Budou se snažit na ně poštvat Ukrajinu, později možná i Bělorusko (to za podmínky, že se jim podaří sesadit Lukašenka) a Polsko (ti je nemají rádi už několik století, protože vždy když si něco začali, tak dostali po čumáku). Američané chtějí válku za každou cenu, ale ne v americe, což Rusko velmi dobře ví a nedej bože kdyby k něčemu došlo, tak první co by bylo, tak padají bomby a rakety na americká města jak na východním, tak na západním pobřeží. A věřím, že by to pro ameriku bylo velmi, velmi kruté a těžké.

   Vymazat
 10. S komunistickým antikomunistou Pavlem Šavlem v čele voje za lepší zítřky Ameriky. Že při tom chcípnem, to je jen kolaterální škoda pro tyto vůdce, hlavně, že se US byznys nakrmí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 11:42 - jen ten komunistický antikomunista Pavel Šavel si myslí, že nechcípne. Měl by se poučit z dějin. Zrádci chcípají vždycky první.Dagmar

   Vymazat
 11. Nás neohlupují, my víme své. Ale ohlupovat se nechají ti co tady vládnou a připravují zákony.

  OdpovědětVymazat
 12. Zkopat do prdelí a vykopat je odevšad...
  (admin promine dámě emoci)
  j.

  OdpovědětVymazat
 13. Naše "objektivní" sdělovací prostředky si už pro plán B připravují půdu. Ve zprávách již bylo, že státní syrská armáda kohosi zastřelila, ale určitě to nebyl nikdo z DEAŠ. bv.

  OdpovědětVymazat
 14. Ti,co tady vládnou,nejsou ohlupováni!Oni svou práci
  odvádějí dle objednávky.Ohlupován je národ,protože
  se nechá.Volí za koblihy a guláše,třeba i cizince a
  členy STB.Pak v Praze je primátorka slovenda,která
  k Praze nemá žádný vztah,stejně,jako Hudeček,který
  je z Olomouce.Cizinci jsou voleni českými občany.
  Ať už třeba Alexandra Uždenija či další.Co si tady
  volíte,to máme.Vykopat je nelze.Utvořili si zákony
  na svoji ochranu.Občané je nezajímají.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 15. mÁME INTERNET a přes všechno nemáme sil postavit se ZLU.Jediné je co chtěl Kadáfí -položit dolar.Čína Irán na tom pracuje.

  OdpovědětVymazat
 16. Prezident Putin ma všechny tahy promyšlené do předu ma tým lidi kteří dokáži pracovat velmi efektivně a nedá se proto jen tak snadno zmást ťemi co jsi říká slavná USA NATO a její podobně vlády !! Důležité je hrát na čas aby chazarska lůza FED šel dolů a potom se již vše poveze !!!

  OdpovědětVymazat