Reklama

.

.

pondělí 15. února 2016

Cesta k míru v Sýrii se otevírá


- jip -
15. 2. 2016   Vaše věc

15.2.2016 13:46 Je dobře, že Barack Obama a Vladimir Putin k sobě našli cestu, jak ukazuje jejich telefonický rozhovor týkající se řešení syrské krize, a otevřeli tak dveře mírovému řešení pět let trvajícího ozbrojeného konfliktu v Sýrii.


Nyní je potřeba překonat odstředivé tendence, které v tomto konfliktu projevují regionální mocnosti, především Turecko a Saúdská Arábie.

Turecko, které mohlo v předchozích letech stokrát a možná tisíckrát zasáhnout do syrského konfliktu, a to proti Islámskému státu, tak vědomě neučinilo. Proč asi…Celá věc je jasná. Turci obchodovali s Islámským státem, a to zřejmě nikoli jen s ropou, kterou od Islámského státu kupovali podstatně levněji nežli by stála ropa, kterou by jim dodávali seriózní obchodní partneři… A největším problémem pro Turecko, který mu „brání“ postavit se proti Islámskému státu, se ukazuje být kurdská menšina.

V těchto dnech Turci dokonce přistoupili k ostřelování kurdských pozic na syrském území! Turecké bezpečnostní složky neslýchaně brutálním způsobem krotí demonstrace tureckých Kurdů v městech s převahou kurdského obyvatelstva na území Turecka.

Pokud Turci do konfliktu v Sýrii zasáhnou, vyvolá to velmi pravděpodobně konflikt s Rusy. A do takovéhoto, byť lokálního, konfliktu může být zataženo také NATO. To jistě není dobrá vyhlídka, a upřímně Česká republika (nejen) by takovéhoto „spojence“ měla spíše vyzývat ke klidu.

Ruští vojáci jsou na území Sýrie na pozvání legální syrské vlády. Turci, případně Saúdové či další síly, které mají chuť zasáhnout do probíhajícího konfliktu, aby zachránili pozice svých ozbrojených spojenců, kteří se pod náporem syrské armády a údery ruského letectva nezadržitelně hroutí, by případně zasáhly na syrském území zcela v rozporu s mezinárodním právem, protože by zde zasahovali bez souhlasu syrské vlády.

Tato vláda není o nic méně legální, nežli vláda turecká, která vznikla po opakovaných volbách, které byly poznamenány terorem či politickým nátlakem zejména vůči straně kurdské menšiny…

20 komentářů :

 1. HnUSÁkům NEVĚŘÍM!!!!!

  Mají na svědomí DESÍTKY miliónů zavražděných lidí!!!!

  Třeba s Indiány podepsali tolik smluv, že by se na nich dalo opéct stádo vepřů!!! A výsledek: BRUTÁLNÍ GENOCIDA původního obyvatelstva!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jim nevěřím, bohužel, Evropa je na řadě.

   Vymazat
 2. nejlepší by bylo kdyby turecká armáda sesadila toho kripla Erdoganovic....

  OdpovědětVymazat
 3. Nikdy nevěř "anglosasovi".
  Skutečnými vládci ameriky jsou neoconi typu nulandová, mc cain, krvavá madla bushové a spol.

  U nás budou proti míru bojovat žumpoidi z Prahéé, už z principu, protože se bojí, co se s nimi stane v případě míru. Např. vrah Štětina si myslí, že skončí v komunistickým lágru.
  To by se mu kurwa líbílo!!

  OdpovědětVymazat
 4. Jen žádnou paniku. Nikdo jim nevěří, protože všichni vědí, že mnohem horší než jejich nepřítelem je být jejich přítelem. Že jsou ochotni se dohodnou, to oni nikdy, oni se nedomlouvají, oni si berou bez ptaní.

  To, že na oko domlouvají, znamená že nemají jinou možnost, a že jsou ze Sýrie a středního východu vytlačování. Navíc je to pro ně osobně pravděpodobně dost potupné - "velká" Amerika se musí dohodnout se "špinavým" Ruskem.

  Zradí jakmile jenom trochu budou moci, ale když budeme pozorní a nenecháme se zblbnout nebudou moci a skončí na smetišti dějin jako všichni ostatní, kteří nechápou výzvy života.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, žádnou paniku; chytře reagující Lavrov:
   http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7451-lavrov-vydal-ultimatum-spojenci-si-muzou-vybrat-z-techto-tri-scenaru-jak-bude-pokracovat-vyvoj-v-syrii

   Vymazat
  2. To Poláky asi nečekají pěkné časy..

   Vymazat
 5. Snad nespadne některá telekomunikační družice,jak to bylo horké při tom rozhovoru.Obama může slibovat co chce,až rozhovor rozpitvají neoconi,Putin dostane odpověď.

  OdpovědětVymazat
 6. Řekněte mně, co to bylo za lidi/dementy, kteří pomohli zvolit Štětinu europoslancem ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť se nám neustále projevují,kavárenští,sluníčkáři a pak pastýřský list,který poslal věřícím,Pražská Rabín.

   Vymazat
  2. Pražáci.

   Vymazat
  3. přesněji.... zdegenerovaní Pražané a ti co bydlí okolo Prahy... to byli voliči páně Štětiny.

   ale nezoufejme... J. Štětina si vezme ke stravě, ubytování, placení pojištění sociálního a zdravotního za imigranty u Ukrajiny a k tomu jimi poskytne kapesné a to ve výši min. české mzdy. Má přece na to příjem z Europarlamentu.
   A to pro rovnou tisícovku ukrajinských imigrantů.

   Je to od kosti dobrák.

   Vymazat
 7. Každý chce něco jiného.Nemůže to dopadnout dobře.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Pavel Sklenář15. února 2016 17:54

  Vlk v rouše beránčím. I Reinhard Tristan Eugen Heydrich hrál na housle.

  OdpovědětVymazat
 9. NATO není malé dítě, aby bylo do něčeho zataženo, ale není vyloučeno, že některý členský stát nemá zištné nutkání se na destrukci státu Sýrie podílet. Spojenectví zaručují jen cíle a vize, kterých chtějí spojenci dosáhnout. Turecko by v takovém případě vidělo jen zdvižený prostředníček a nikoli ze zdvořilostních důvodů by jim byla poskytnuta polní nemocnice.

  OdpovědětVymazat
 10. Američané rádi jednají, aby ukonejšili protivníka, že chtějí "vše jen po dobrém".

  Nejlepší je, když Kerry se v Moskvě dohodne, a pak se vrátí domů, a v telefonu slyší známý hlas z nevládní organizace: "John, dobře jsi jim to odkýval. Teď budou v klidu, ztratí ostražitost, a my to zatím uděláme naopak."

  Nejlepší vůbec je smlouva, která je tak tajná, že o ní nic neví ani ten, kdo ji má odhlasovat, např. smlouva TTIP.
  PB

  OdpovědětVymazat
 11. Dotyčné rozhovory nebyly o uzavření míru, ale o připravované turecké invazi do Syrie, to bylo zjevně aktuální téma a nebezpečná situace. Výsledkem je požadavek USA aby Turecko zastavilo bombardování kurdských milicí. Americe se do války jaxi nechce. jogín

  OdpovědětVymazat
 12. ".... a otevřeli tak dveře mírovému řešení pět let trvajícího ozbrojeného konfliktu v Sýrii. "
  ---
  Že by byl autor pod drogou? Spíš se pokusili o týden oddálit střet NATO - Rusko.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 13. jo 5 let boju v syrii a najednou mirova cesta??? hhh ano kdyby tam voloda nevtrhl tak budou vojnu udrzovat dalsich 5 let

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť těm americkým darebákům to náramě vyhovuje udržovat válku v Syrii.
   1. zbaví se vlastních podřadných vojáků
   2. co v Syrii nezabijí, to donutí k útěku
   3. co utíká, to směřují do Evropy
   4. nastávají problémy v Evropě což jim
   náramě vyhovuje
   5. rizvrácená Evropa je lépe ovladatelná

   Tak proč by se snažili válku v Syrii tak rychle ukončit. Hloupost, Čím déle, tím lépe.

   Vymazat