Reklama

.

.

pondělí 15. února 2016

Chaos na Ukrajině narůstá. Co jsi zasel, to i sklidíš


Alexandr Rogers
15. 2. 2016 Eurasia24

Za poslední měsíc bylo v Kyjevě spácháno víc loupeží, než za celý loňský rok. Jak se dalo předvídat, předmětem lupu je už i jídlo.

Téměř vždy se snažím vyhnout se uvedení nějakého data, protože běh událostí se může urychlit i zpomalit. Ovšem trendy a jejich možné důsledky se mi daří ve většině případů popsat a předpovědět poměrně přesně.

Když jsem říkal, že výkřiky „Moskaly na nože“ a vyhlašování, že na Donbasu žijí „genetičtí otroci“ povedou k občanské válce, mávali všichni rukama a odvraceli se. Dokud nezačala válka.

Když jsem varoval, že podepsání dohody o volném obchodu s EU povede k poklesu HDP, ztrátám a zániku ukrajinských podniků – křičeli na mně, že ničemu nerozumím.

Když jsem psal, že nacisté v blízké budoucnosti čekají na „noci dlouhých nožů“, nervózně se uchechtávali. Jen Hitler dělal všechno rychle, Porošenko nemá takovou trvalou podporu a tak musí dělat vše postupně. Zdravím Muzyčka, Lesnika (zabití ukrajinští radikálové) a další smažící se v pekle.

Když jsem říkal, že se na Ukrajině bude zvyšovat počet nelegálně držených zbraní a že díky nezodpovědnosti a bezpráví poroste kriminalita, nazvali to „surkovovskou propagandou“.

A teď se podívejme, co se děje (od globálního až k místnímu):

1. Roztáčí se nové kolo globální krize (odeznívající krize z roku 2008 o sobě znovu dává vědět). Přeprava nákladů a průmyslová výroba v USA klesají už více než rok. Počet vrtných věží pro těžbu břidlicové ropy klesl za šest let téměř na devítinu. Index námořní dopravy Baltic Dry klesl na minimum od roku 1986.

Krize se vyvíjí přesně podle plánu. V plném souladu s popsanými příčinami. Jediné, co zatím není jasné, je to, zda Spojené státy přejdou na inflační anebo deflační scénář (zdá se, že se ještě samy nerozhodly, co je horší). Přitom deflační dostihy jiných zemí, které dělají dolar trochu příliš drahým, probíhají již téměř rok.

2. Na Západě byla proražena informační blokáda týkající se událostí v Oděse a na Donbasu. Vzniká o tom film za filmem v jedné zemi za druhou.

3. Již několik měsíců nedostává kyjevský režim finanční podporu od Mezinárodního měnového fondu.

4. Mnohými předpovídaný útok ukrajinské armády nemohl být zahájen vzhledem k jejímu totálnímu rozkladu (nízká motivace, zločinnost, alkoholismus, narkomanie).

5. Stále častější a běžnější odmítání „karatelů“ (příslušníků různých bojůvek zapojených do „protiteroristické operace“, tj. do vraždění lidí na Donbasu, pozn. edit.) v týlových oblastech. Toto odmítání je stále otevřenější a přechází v aktivní projevy. Objevují se zákazy jejich pobytu na veřejných místech v uniformě („voříšek“ Bileckij – ten vlevo s europoslancem za TOP09 Jaromírem Štětinou – si hořce stěžoval, že jim místní zakazují chodit do hospody), lidé jimi veřejně pohrdají a stále častěji je fyzicky napadají.

6. Cizinci v okupační správě cítí blížící se konec a chvatně nakupují kufry. Abromavičius (odstoupivší ministr hospodářství, Litevec – pozn. edit.) a tucet dalších z jeho putyky už jsou na útěku. A Gruzínci z Saakašviliho bandy už se také „bokem sunou k východu“.

7. Koalice se rozpadá před očima a většina členů jejích skupin (nazvat to stranami je obtížné) se už připravuje na předčasné volby, což dále snižuje úroveň řízení (státu) a prohlubuje nekompetentnost (vlády a celé administrativy). Bylo by na čase, aby se tito lidé místo o volby začali zajímat o získání kanadského občanství, a ani v tom už nemusí uspět.

8. Stav bankovního systému Ukrajiny je považován za nejhorší na celém světě. Během dvou let od Majdanu obyvatelstvo stáhlo (a projedlo) z bankovního sytému asi 70 % valutových prostředků.

9. Gontareva (šéfka „ukrajinské“ centrální banky – pozn. edit.) prohlásila, že se „zříká odpovědnosti za případný pád hřivny“.

10. Sociálně-ekonomická a bezpečnostní situace se rychle zhoršuje. Společně s několika kolegy, odborníky na krize a krizové řízení jsme už před více než rokem předpovídali, že přijde doba, kdy už se krást a loupit nebudou peníze nebo drahé věci, ale jídlo. Řekli jsme také, že nárůst trestné činnosti bude výbušného charakteru. Tehdy se tomu stoupenci junty smáli a považovali to za přihlouplou kremelskou propagandu.

Ale jak se zdá, ta doba je tady. Během posledního měsíce bylo v Kyjevě spácháno více krádeží než za celý předchozí rok. Kriminální statistiku před Majdanem nikdo raději nepřipomíná, aby nedocházelo k frustracím (zodpovědných činitelů). A jak jsme předpovídali – krade se hlavně jídlo.

Podle zprávy náčelníka metropolitní policie počet loupeží v Kyjevě prudce roste. Jen od počátku letošního roku došlo k 425 loupežím (objasněno 62), zatímco za celý loňský rok to bylo 303 případů (70 objasněno).

Skupiny neznámých útočníků začaly přepadávat obyvatele vycházející z obchodů a berou jim tašky s jídlem. Například obyvatelé sídliště Voskresenka v Dněperském obvodu hlásí, že během posledních dvou dnů došlo ke dvěma takovým napadením.

Berou lidem vše, co se může zdát cenné: peníze, mobilní telefony i nakoupené zboží. Pokud se nechcete stát obětí těchto zločinců, je nutné si dávat pozor a nechodit večer ven sám,“ radí tisková mluvčí policie hlavního města Oksana Blyščiková.

A toto se děje v poměrně bohatém a prosperujícím Kyjevě. Co se asi děje v zapadlých oblastech Ukrajiny, je obtížné si třeba i jen představit.

Nezaměstnanost je obrovská, platy bídné, platby za komunální služby šokující, v rukou lidí je obrovské množství nelegálních zbraní. To vše dohromady povede k tomu, že počet závažných trestných činů, krádeží a násilí doslova a do písmene „kvůli jídlu“ bude dále narůstat.

Je to i důsledek rozehnání starých policejních profesionálů, kteří věděli, jak provádět prevenci kriminality a jak vyšetřovat spáchané trestné činy. V důsledku „reformy policie“ klesla objasněnost trestné činnosti (což je i patrné z uvedených údajů) na polovinu.

Kolaps a chaotizace budou pokračovat. Kdo můžete, utečte. Kdo nemůžete, vytvářejte ve čtvrtích výbory sebeobrany. Včetně sebeobrany před nejrůznějšími „obránci Majdanu“, kteří přijdou jako první a budou okrádat ostatní.

A to je ten případ, kdy bych se rád mýlil. Všechna fakta ale říkají, že „konec se dá předvídat“.


Zdroj: jpgazeta.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

41 komentářů :

 1. Kráčejí směle do Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotkova banda nám sem doveze tak sto tisíc Banderovců a ti začnou šířit demokracii i u nás. Začnou loupit a vraždit za bílého dne. Jak jsou zvyklí doma.

   Vymazat
 2. Je mi líto běžných lidí, těm ostatním to ze srdce přeji.Ani to jinak dopadnout nemohlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si myslíte, že bude dál?Myslíte si že MMF, EU a NATO si nechají takovou příležitost ujít ze spárů?

   Vymazat
  2. Litovat může člověk jen toho, co neudělal. +Pomoci Ukrajincům můžeme všichni! Jedině když označíme popravdě pachatele a pak jej dostaneme na šibenici.
   Ukrajinu rozvrátila mezinárodní banda sionistů ve jménu demokracie. Jeden z hlavních pachatelů je Soros.

   Vymazat
 3. Kde je boxer K l i č k o?
  Jeho silná paže?
  Která držela na Majdanu v roce 2012 v ruce pneumatiku a do světa prostřednictvím kamery vyhlašoval:
  "Eto symbol našej revoljucie !"

  ... že Ukrajinci v roce 2016 loupí, kradou potraviny... takové dopady revoluce Kličko nepředpovídal...

  příprava podvodů , klamu, loupeží... to byl skutečný Kyjevský majdan roku 2012 a 13

  Ať Kličko vyzve na souboj Porošenka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kličko byl jen nastrčenej panák,kterému slíbili,že bude presidentem(stejně jako Němci a Frantíci u nás Havlovi)jenže to neklaplo.Kam zmizel zachránce banderovských fašounů?

   Vymazat
 4. Už zase kradou i plyn,tím začali a jak to vypadá i skončí :-)

  OdpovědětVymazat
 5. No,článek neříká nic nového a nic neočekávaného.Ale s jedním bych nesouhlasil a to s názorem,že je tam na spadnutí "noc dlouhých nožů",to by mělo znamenat,že si jistá část vládnoucí party vyříká rozdílné názory s druhou částí vládnoucí party,ale nejspíš tam proběhne "křišťálová noc",kdy si podvedení nácíčkové,prolévající svou i cizí krev,vyřídí účty s jewrejskými oligarchy s čokoládovým Porošem v čele,kteří jim podle jejich názoru tu "revoluci důstojnosti" ukradli a na ně nezbyly statky s dombasskými otroky,ale tak nízké platy a hospodářství v rozkladu,že se doslova už musí "rvát na ulici o žrádlo"....Myslím že ta majdanutá taškařice byla jen "zahřívací kolo",ale ta opravdová revoluce důstojnosti teprve přijde a nepůjde v ní o bezvízové cestování do EU a krajkované trusiki,ale o život a to hlavně těm vypaseným oligarchům s izraelskými a švýcarskými pasy....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad jim to Ukrajincům už dochází, kdo je do těch sraček dovedl a probudí se.

   Vymazat
 6. Co si ty jelita v UA zařídili,to mají.Nikdo nebude
  za ně tahat horké kaštany z ohně.Musí si to vyřídit
  sami mezi sebou.Jestli se jim cizinci budou míchat
  do jejich života,nedostanou se ze srabu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Hele buď jsi klon, nebo jsis odpověďel sám, každopádně jsi nás zde opět pěkně pobavil, ale jinak už to ztrácí glanc, hlavně když si znovu přečtu ten článek. Víš tupoune, já jsem Ukrajině dával čas tak maximálně do konce roku, ale jak se ukazuje půjde to rychleji. Nechtěl jsi nám snad vyprávět něco o Ukrajinských světlých zítřkách budovaných s protektorem Paynem a náměstky z EU? Né,že né? To by taky byla opravdu blbost. A že si myslíš, že lid chtěl něco jiného a proto šel na Majdan? No jasně, kdo by nechtěl, ale to mohly budovat i bez vraždění, K tomu slouží ta otřepaná ale přeci jen demokratická změna v podobě voleb, ale o tu nešlo, protože Ukrajina nikdy nebyla jen prozápadní, jako nebyla jen proruská. Prostě byla tak nějak půl na půl. Jenže to takovým jako jsi ty nevyhovovalo, buď všichni do Evropy, nebo vás prostě vybijeme. No, tak se podařilo, vládu si vytvořila Ukrajina k obrazu svému, vzala půjčky, mezitím si vyřídila vše potřebné s opozicí, někoho prostě jen tak zapálili, ostatní postříleli a zakopali podél silnice, teď jsem citoval jednoho všiváka od nás, který se takto nechal slyšet. No a prostě komu se to nelíbilo, jako lidu na Donbasu, tak na ně poslali armádu v rámci ATO. No a dnes se diví a ty spolu s nima, že nic nějak nefunguje, vše je rozkradené a vyhlídky žádné.No vyhlídky jsou , ale pro ty, kteří vraždili s požehnáním chunty né zrovna růžové. Takže tvoje připopmínka, aby jsme když něco budeme chtít změnit nestávkovali je zcestná, stávkou a protesty jen vyburcujem obyvatelstvo, aby si v nových svobodných volbách už nikdy nevolily blby jako jsi ty.Ivo

   Vymazat
  3. Chas mrokar, kéž by tě rakovina vzala ty dilino, vytřel bych si s tebou bul. Dežo

   Vymazat
  4. Chaz minč mrókar - takhle by to mělo být správně.

   Vymazat
  5. 21:21 Vzhledem k vaší havarované logice nechápete, že z dění na Ukrajině plyne jen následující poučení:

   Nikdy proti ničemu neprotestujte a za nic nedemonstrujte, pokud vás v tom podporuje USA a evropské "elity". Jinak rozpoutáte českou verzi Majdanu se všemi důsledky.

   Pokud vaše počínání kritizuje pražská kavárna a emerický protektor, postupujete správně, v zájmu lidí této země.

   Vymazat
  6. K 2:30 velmi se mi líbí Váš příspěvek :) Ale pozor je to zhruba docela dobrá rada, ale tak jednoduché nebude. Jsou vyčuraní jak díra do sněhu. Využili i toho, že již nejsou oblíbení a podpořili kandidáta, který byl naoko proti nim, ale v důležitých rozhodnutích otočil.

   Vymazat
 8. Ignorujte ho chudáčka !!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Anonymní 15. února 2016 21:21

  Koukám Tvé IQ houpací koně, se opět předvedlo. Vlastně ani nic nepředvedlo. Čest Tvé práci.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní15. února 2016 21:38

  Asi jako tobě o Rusech, Viď.

  OdpovědětVymazat
 11. Koncem roku Ukrajina schválila zákon o 15% zdanění peněz, které posílají na Ukrajinu rodinám Ukrajinci pracující v zahraničí. I když většina posílá peníze prostřednictvím Western Union (Ukrajinci nevěří svým bankám), stejně se zdanění peněz nevyhnout. WU přistoupila na zákon a 15% z každé zaslané částky příjemcům strhává.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eritrejcům strhávají z peněz, které posílají domů rodinám, jen 2%!!!!
   Kam až ta Ukrajina spadla???

   Vymazat
 12. Nechceme v Česku musulmany a dovedete si představit, že se sem vrhnou po zrušení víz bandy násilníků a fašounů z Ukrajiny. Již Ti co jsou zde je spolek, jak když vyběhli z pralesa. Když se napijí jen by se prali a jiný názor než z té jejich divočiny je dokáže vytočit, že jsou hned agresivní.

  OdpovědětVymazat
 13. Je to i důsledek rozehnání starých policejních profesionálů, kteří věděli, jak provádět prevenci kriminality a jak vyšetřovat spáchané trestné činy. V důsledku „reformy policie“ klesla objasněnost trestné činnosti (což je i patrné z uvedených údajů) na polovinu. - ale ako poznamenali domáci pri nových policajtoch, sú štíhlejší a majú pekné uniformy - nič viac -

  OdpovědětVymazat
 14. Dnes byl u Jaceňjuka na přátelské návštěvě turecký předseda vlády Davutoglu a podepsali spolu kontrakt na zapůjčení 50 Mega doláčů. Turci (stejně jako MMF a bankéři obecně) vi, že splacení dluhu je v nedohlednu a o finanční stabilizaci regionu jim asi také nejde!! Tak proč najednou ta dojemná a bezprecedentní péče o Ua platební schopnost??

  Příčinu této turecké rozhazovačnosti je třeba hledat jinde. Ukrajinci na Donbasu nezvítězili, prachy na vedení konfliktiu nemají a tak je to takový dočasný pat. Zacharčenko (předseda vlády LLR) však dal na web info, že ukrajinská armáda sbírá síly a prostředky, mobilizuje zálohy a jednotky soustředí poblíž nárazníkového pásma. Turci zase se Saudy připravují pozemní operaci v Sýrii, kde jejich kámoši z ISIL stojí před konečnou porážkou. Obě tyto země ji mají v úmyslu odvrátit a konečně odstranit Asada a rozporcovar Sýrii.

  Z uvedeného vychází má domněnka, že těch 50 Mega doláčů je nevratná půjčka. Protiplněním bude útok Ua armády na území DLR a LLR časově koordinovaný se zahájením pozemní operace Saudů a Turků v Sýrii s cílem roztříštit síly RF. Rusové si jsou možného nebezpečí jistě vědomi a jen doufám, že mají dostatečné informační a materiální zdroje, aby mu mohly úspěšně čelit. Asi nás čeká zatraceně horké jaro.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové jsou pět tahů vepředu,buď klidný Feročaj.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 17. Bude hůře,momentálně jsme v situaci,kdy Nikita 1962 s Kennedym držel prst na červeném tlačítek .Teď je to tady znova v Africe,jak to předpověděla Sibyla.Odskáče to zase Evropa.Amíci potřebují peníze,sami si je nevydělají.Vydělávají pouze na válce a ta je žívý.Někde jsem četl,že pokud obchodují dva poctiví obchodníci,připlíží-li se třetí obchodník,je to vždy Američan a podvodník.To,že Turecko a Saudi se zapojili do války za podpory USA je provokace proti Rusku a dokud lidé v naší zemičce budou číst jen seznam atd a poslouchat zprávy-právě jsme vám podali informace o kterých chceme aby jste je věděli.Jsme jak ovce,co jdou na porážku.Tahle politika pravodoláskařů a demokracie je daleko účinější než měli komunisté,doslova nás paralizovala.Dříve jsme si šeptali v hospodě vtipy na komunisty aby nás nikdo neslyšel.Dnes můžeme o všem kecat a je nám to málo platné.Dokonce i prezident by měl držet hubu i když vyjadřuje názor 90 procent občanů,to chce prosadit parlament.Cesta z toho bude až lidé pochopí oč tu jde,to je oč tu běží.

  OdpovědětVymazat
 18. Kluku, velmi přesná dedukce. Jen jestli už pro nás nebude pozdě.Mladí umí chytit maximálně mobil, zbraň jaksi ne.Zkuste začít lidi politicky angažovat, většina se právě k bulváru a televizi utíká schovat před tou hnusnou realitou- podobně jako mi napsal jeden kolega diskutér v jiné diskuzi- použiju jeho slova- je třeba lidem vrátit víru v to, že dokáží něco změnit

  OdpovědětVymazat
 19. Američan nepotřebuje vydělávat! Když mu dojdou peníze, tak si jich vytiskne VŽDY tolik, kolik jich potřebuje. USD "nestojí" na výkonu práce ale na rychlosti rotaček!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když říkával felkurát Katz:"to se nám to chlastá,když nám lidi půjčujou...",tak to byly ještě peníze,ale když"to se nám to buzeruje a podplácí celej svět,když máme ve sklepě tiskárnu..",to už se nedá nazvat ničím jiným,než že "to volá po krvi"...
   To je větší zázrak,než dělal ten zmatenej jewrej,pritlučenej na kusu dřeva,když měnil vodu ve víno !!!!!Měl dělat tohle s tou tiskárnou a byl by tu dodneška....

   Vymazat
  2. Vše je založeno na faktu, že čím více lidí vlastní USD papírky, tím je více lidí, kteří si hodnotový pád těchto papírků nepřeje. Ale až to splaskne /přijde pád=panika/ sešup bude velmi strmý.
   Obávám se, že euro též pojede, protože ty FED manýry jsou již do evropy dávno importovány.

   Vymazat
 20. Ono, keď niekto ukradne mlieko pre dieťa, tak ani nie je čo vyšetrovať.

  OdpovědětVymazat
 21. Zatím sedíme u PC a náhodou máme stejné názory, ale válka je strašná.Základem na ukrajině bylo poštvat Rusa proti Rusovi a pak vše udělá čas.Máme internet někdy i informace , ale jednota chybí.Jsme všichni jen služebníci, kteří násilně budou bojovat za choutky USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhončí se už houfují u Makrely. Potom budou povoleny jen dvě cesty. Na Rusa, nebo na věčnost.

   Vymazat
 22. Proč asi vyházeli starší policajti,proč asi rozložili voj.velitelský sbor,podobně udělaly čistky ve státní správě.Potřebovali se zbavit opozice,odborníků,vlastně nemá kdo dát do kopy odboj,ukázat a dát nějakou naději Ukrajincům.

  OdpovědětVymazat
 23. Co USA zachvátí, to zcela rozvrátí. Morave

  OdpovědětVymazat
 24. To je ta integrace do evropy po germánsku, nejprve snížit hodnotu na minimum a potom co nejlevněji nakoupit, nejlépe za kačku..no a pak ovládat a dřít z kůže za zlomek ceny. Zrádci a zaprodanci se vždy a v každém národě hravě najdou. Zrzaví, černí i blond. Není Vám to tak nějak povědomé vážení?

  OdpovědětVymazat
 25. doktor slušní lidé na Ukrajině zůstanou nyní i po stabilizaci státu, hajzlíci utečou k nám a obohatí nás svými zvyky, jako vydírání, loupeže,vraždy,prostituce atd.(naštěstí mezi jejich tradici nepatří pedofilie a zoofilie).Už to tady bylo v devadesátých letech....A proto milý Sobotko, musíš se jich i nadále a více zastávat.Měl jsem to potěšení s nimi nejenom obchodně jednat, jsou to křiváci a podrazáci.

  OdpovědětVymazat