Reklama

.

.

pátek 5. února 2016

Co nám řekl pan Schapiro? No , 1 americký voják je víc než 5 Čechů !

Miroslav Kulhavý
5. 2. 2016       Rukojmí
Není ještě známo pozadí osvobození, respektive výměna 5 Čechů unesených v Libanonu pravděpodobně Hisballáhem, za Libanonce Fajada a Chalída, o jejichž vydání žádaly USA. Je nepochybné, že jde o zločince a to je vždy morální volba. Je však známo, že tytéž Spojené státy, které ČR vyhrožují silným ochlazením vzájemných vztahů, neváhaly propustit čtyři zločince za jednoho své vojáka. Prezident Obama, přes silnou kritiku Kongresu, m.j. i proto, že jej o takovém kroku neinformoval, hrdinně vlastenecky prohlásil, že USA své vojáky nikdy neopouští. A nebylo to jistě poprvé.

Velmi mně to připomíná islámskou rétoriku, kterou se nějaký čas zabývám. Muslim je nadřazen nad všechny jiné, nad káfiry; neboli život Američana má větší cenu než život jiného, byť spojence; a to i násobně! No děkuji pěkně!

Pan Schapiro už nám coby velvyslanec USA v ČR předvedl několik lekcí, jejichž společným znakem je ustálené sousloví, které dost často ze země za Atlantikem slýcháme:americké zájmy! Jen namátkou lze vzpomenout rady prezidentovi a vládě, podpora šíření islámu ve státních školách nebo určování zahraniční politiky apod.

Není, a v současném neurovnaném světovém dění ani nemůže být v zájmu zahraniční politiky ČR, mít neurovnané až velmi napjaté vztahy s jednou ze světovou mocností a současně strategickým spojencem, jako jsou USA. Jsou však zcela na místě slova premiéra Sobotky, že " Spojené státy musí rozhodnutí české vlády respektovat." Kéž bychom se dočkali podobných a jasných prohlášení naší vlády, prosazujících zájmy ČR i ve směru k agónií trpícímu bruselskému molochovi!!!

P.S.
Konspirativní úvaha: Hizballáh spolupracuje s Asádem a ten byl ve hře. Pak už je krůček ke spojení Asáda s Ruskem a odtud tak silný zájem a nevole ze strany USA. Prostě jen ty staré AMERICKÉ ZÁJMY!

19 komentářů :

 1. Kde bol stanovený takýto výmenný kurz?
  Jeden americký vojak je viac ako päť Čechov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymnímu (5. února 2016 14:59):
   Ano, zcela jistě to nebyla tou "volnou rukou trhu".
   Za tím směnným kursem bylo něco mnohem pádnějšího!
   A sice zamručení místního US gauleitera, které je u nás nade všechny ruky.
   Protože ten má zřejmě za to, že je on, kdo tu šéfuje ...

   Vymazat
  2. Za Hitlera bylo 10 Čechu nebos Slováků za jednoho zastřeleného Němce .

   Vymazat
 2. Komedie pro občany,konec nebyl k smíchu,ale k pláči.Spíš to vypadá,Fajad byl někdo,co si ani ČR nedovolila s ním vyhrotit určité styky.Proto i ta nejednotnost zpravodajských služeb.Neuvěřitelně se vyjádřil A.Vodra na PL,Ištván prý poškodil voj.zpravodajkou služby,při zásahu na Nagyovou.Spíš se znemožnila voj.zpravodajská služba tam,kde neměla vůbec být a ještě se u toho nechat chytit.
  Jinak Schapirovo kňučení je jen divadlo,Sobotka je u něj vařený,pečený,také byl u něj dva dni před tím,kvůli čemu,to samé Pelikán,Schapiro byl zřetelně informován.Jestli se snad někdo domnívá,že naše zpravodajské služby nepracují ve spolupráci s USA,tak je na velkém omylu.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu!!!!!!

   Než začali cokoli podnikat, naklusali k protektorovi pro svolení!!!!!! Vždyť to řekli, že u protektora byli!!!!

   Protektor Schapiro drží "naši suverénní vládu"
   na HODNĚ krátkém obojku!!!!

   Vymazat
  2. Přesně tak . Časem všechna ta špína zas vyplave na povrch .. Bude to ale zas přebito jinou špínou a událostmi které se na nás valí .

   Vymazat
 3. Když dáte 1,5 milionů zelených papírků šéfovi v bílé chtrči tak se stanete např. reichprotectorem v evropě...na tržišti...

  OdpovědětVymazat
 4. Jsme na tom dobře - naši vojáci mají kladnou hodnotu, na rozdíl od šapitááá a jeho podpindosníků, kteří mají hodnotu zápornou.

  OdpovědětVymazat
 5. No, podle zrovna těchto dvou připadů, 4 zločinci za 1 USS žoldáka a 1 zločinec za 5 Čechů, tak to vychází tak, že 1/4 USS žoldáka je rovno 5 Čechům.
  Měli bychom vyměňovat USS žldáky, je to výhodnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I Vy jeden spekulante! Kdepak jste tyhle móresy odkoukal? Teď ještě abychom sledovali pohyby kurzů nějakých žoldáků či co. Myslíte, že by mohlo být dlouhodobě výhodné investovat do těchto transakcí?

   Vymazat
 6. Až pojede Sobotka do USA , tak mu dají kartágo .

  OdpovědětVymazat
 7. Zájmy USA zcela jistě nemusí být vždy zájmy našimi, někdy jsou zájmy USA pro ČR vyloženě škodlivé. Pokud záležitost s Fajadem nebyla jen divadlem pro veřejnost, pak je přijemným překvapením že naši politici dali přednost životu našich lidí před zájmy USA.

  OdpovědětVymazat
 8. Stále více se ukazuje, že únoscem a věznitelem pěti českých občanů byl libanonských stát prostřednictvím svých bezpečnostních složek, aby si pod hrozbou jejich smrti vynutil vydání svého příslušníka těchto bezpečnostních složek. Je-li tomu tak, libanonský stát jednal jak teroristická organizace a bylo by to na přerušení diplomatických styků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to máte sice pravdu, ale to bychom potom museli přerušit diplomatické styky se všemi západními zeměmi, které se nám tak bratříčkují s teroristy všeho druhu, i s těmi nejbrutálnějšími uřezávači hlav. Ale to mi rači sankce proti Rusku, které proti nim skutečně bojuje.

   Vymazat
 9. Na Schapira platí MILOŠ !!!

  OdpovědětVymazat
 10. Blíží se volby,tak se musí snažit,aby je čeští hlupáci zase volili.Až bude po volbách,vrátí se
  vše do starých kolejí.Partě kolem Sobotky jde o
  koryta,o ktrá by mohli přijít.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. Zajímavé poznatky má Hájek na Protiproudu, kde píše:

  Fajád byl mimo jiné poradcem pučem svrženého ukrajinského prezidenta Janukoviče a podle mnohých to byl právě on, kdo se podílel na evakuaci prezidenta do bezpečí, když se situace v zemi po Američany zorganizovaném státním převratu již zdála bezvýchodná. A byl to údajně znovu on, kdo sehrál významnou úlohu při organizaci domobrany v Doněcku.

  Ale nejen to. Významnou roli podle všeho sehrál také jako dodavatel zbraní a spojka na libanonský Hizballáh, jehož vstupem na syrskou frontu se zásadně změnil poměr sil na blízkovýchodním bojišti. Důležité jsou i jeho kontakty na Írán a samozřejmě na Rusko. Tento arabský James Bond toho ví zřejmě tolik, že jeho "vytěžením" za pomoci amerických "humanitárních" metod, kde "klasické" mučení už dávno nehraje nejdůležitější roli, mohlo připravit zajímavý tah na geopolitické šachovnici.

  Jestliže z toho je byť jen část pravda, pak se těm Amíkům nedivím, že jsou hezky naštvaní.

  OdpovědětVymazat
 12. Sapito jsi hajzl a tahni domu !!!!! CR neni vase kolonie a take nebude !!! Bezte si tyhle hajzlarny zkouset nekde jinde,ale lidstvo se zacina obrozovat,vime ????

  OdpovědětVymazat
 13. Snad si proboha nemyslíte, že to tak nebylo s Čapirem domluvené? Co dělal u něj Sralbotka před pár dny?

  OdpovědětVymazat