Reklama

.

.

neděle 28. února 2016

Darovali si poslanci kapli, nebo klub katolických lobbistů?


Petr Tomek 
28. 2. 2016 osacr.cz
Poslanci dostali kapli. Co vůbec tahle jednoduchá věta znamená? Postavili si snad kapličku ze svých peněz? My jako jejich poplatníci jsme jim ji nedali. Darovala jim nějaká církev budovu, kde se věřící poslanci mohou scházet? Ne nic takového se nestalo. Katoličtí poslanci si prostě vzali z veřejných prostředků trochu peněz na založení vlastní kaple v prostorách Poslanecké sněmovny (sekulárního orgánu, sekulárního státu). 


Proti obří katolické defraudaci v řádech miliard je taková kaplička jako nic, tak o co jde? Má snad pravdu Lucie Sulovská, když píše: Poslanci dostali kapli. Nikomu neuškodí? Ostatně i iDnes líčí tuto skutečnost jaksi odtažitě: Poslanci dostali kapli.

„Je to místnost na zklidnění a rozjímání, pokud někdo bude mít takovou potřebu,“ řekl iDNES.cz Marek Benda z ODS. „Už léta organizujeme ve Sněmovně křesťanská setkávání, přesuneme to tam. Pravidelně se setkává deset až pětadvacet lidí, dochází tam tak patnáct poslanců, občas některý senátor či člen vlády. Je to tradice, která se drží už od roku 1991,“ řekl Benda. Jen nikdo z komunistů se podle něj pravidelných setkání neúčastní. Zdroj: iDnes

No jasně, už kdysi jsme se přesvědčili, že naši katolibánci vůbec nevědí, že existují ještě nějací jiní ateisté, než komunisté, ale co to znamená? Opravdu jde jen o nějaké „usebrání“.

Co si to tedy vlastně věřící poslanci pořídili z našich defraudovaných daní. V první řadě to není žádná „svatyně smíření“ nebo „pantheon všech bohů Čechů“ jak se nám snaží média namluvit. Představa, že by se tam šel pomodlit český Žid či buddhista je dokonale zcestná. Co by tam dělal ateista, kterých je tu 2/3 obyvatelstva asi netuší vůbec nikdo.

Tato kaplička je katolická a kdokoli jiný než křesťan se tady bude cítit jako na minovém poli. Dovolím si dokonce tvrdit, že se tady nebude dobře cítit ani většina vyznavačů křesťanství přináležících k jiným větvím tohoto náboženství.

Její vysvěcení dostane na starost mezi katolíky oblíbený hradní černokněžník Dominik Duka, což má být asi dostatečná záruka, že do těchto prostor hned tak nějaký jinověrec, nebo chraň Bůh bezvěrec, ani nepáchne.

Jaký to zázračný prostor, jaká to kouzelná příležitost. Najednou tu bude pro katolíky z různých politických stran možnost se kdykoli sejít a poradit se, jak se k tomu či onomu postavit tak nějak křesťansky katolicky. Bez hrozby, že by tam mohli potkat nějakého občana, jako v mnoha okolních kostelích. Co pravidelně vnášejí katoličtí lobbisté do zákonů a co se tam vnášet snaží, se můžete přesvědčit u nás (Jan Werner: TOP 09 & KDU-ČSL a jejich snahy o podrývání sekulárního charakteru České republiky zde) i v sousedních zemích (Petr Tomek: Náboženství jako reálná hrozba sekularismu a humanismu – co říká zkušenost ze Slovenska). zde).

Největší vtip na tom je, že právě takto je „kaple“ koncipována. Když se podíváte na nárys, uvidíte kruhový poradní stůl, nikoli klekátko. Tohle není prostor, kde by měli katoličtí poslanci „rozmlouvat s Bohem“, tohle je prostor, kde budou velmi intenzivně rozmlouvat spolu o nás všech. Maximálně se na konci pokřižují – mafie Kristova.

Je to jednoznačně místo pro schůzi katolických lobbistů. Postavené a posvěcené z peněz převážně ateistické veřejnosti, aby bylo pravidelně zneužíváno vůči ní.

Katolická klika za poslední desetiletí už zaujala téměř všechny niky ideologů komunistické strany v dobách reálného socialismu. Ovládla média, rozdávání grantů, má vliv na kulturu a školství. Posledním krokem je zanést svou výjimečnost do ústavy. Přesně tak, jak to kdysi udělali komunisté. Nebojte se i na to už myslí.

„Je to křesťanská kaple s židovskými prvky,“ řekla iDNES.cz místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, iniciátorka nápadu. Odkaz na křesťanské, judaistické a antické kořeny zkusí prosadit i do Ústavy České republiky. Zdroj: iDnes

Nevím, jestli jste si toho všimli, ale naše ústava se opírá o osvícenství. Naopak jednou nejtemnějších etap našich dějin dvacátého století je obdob druhé republiky, kdy se v okleštěném Československu pokusili katolíci zavést náboženskou diktaturu.

Dobrá, nedělejme si iluze, že tohle všechno už naši mocní katolíci dávno nedělají. Samozřejmě že dělají, dokonce si myslí, že na to mají nějaké právo – právo na moc, právo na morálku, právo na peníze ostatních, právo na to „myslet“ a rozhodovat za ostatní.

Asi by si už konečně měli uvědomit, že dělají něco sprostého, něco, co se prostě nedělá. Měli bychom jim už konečně říci totéž co kdysi komunistům: Když už žerete z obecního, tak u toho alespoň tak hlasitě nechrochtejte!

22 komentářů :

 1. Co už si pánbíčkaří dovolují, to přesahuje již všechno. Předpokládám, že ji pak bude chtít církev vydat jako církevní majetek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to znamená,že v rámci demokracie a rovného přístupu a svobody vyznání si teď může každej,kdo má do prdele díru a žmoulá nějakej amulet,nárokovat za peníze daňových poplatníku obdobné místečko k onániím....Kurva,kdy tohle už konečně skončí !?!?

   Vymazat
  2. Anonymní28. února 2016 20:11 - DOPLNĚNÍ.

   Ta banda poslanců má ve sněmovně pracovat ve prospěch nás všech. Pokud se některý z poslanců chce modlit, ať se modlí, ale mimo sněmovnu a ve svém volně.

   Vymazat
 2. Oni to tu islámisti srovnají !!

  OdpovědětVymazat
 3. Neblbněte ! Nikomu to nevadí. Až bude v parlamentu pár muslimů( a to bude poměrně brzy),tak taky budou potřebovat logicky svoji místnost k povinným modlitbám.A to myslím opravdu vážně,ač jsem rodem žid,který byl nátlakem při narození pokřtěn jako římský katolík.V životě jsem nebyl v synagoze a neznám vůbec průběh motlitebních zásad a v kostele jsem na mši taky nikdy nebyl.Nikdy jsem se nepokřižoval a jméno Boží neberu do úst nadarmo.A jsem úplně v klidu.On si to Bůh přebere,neb je jen jeden.

  OdpovědětVymazat
 4. To je něco podobného jako v armádě, kde působí kněz. Od vojáků vím, že to jsou součastní politruci a zejména bonzáci, kteří když se jim voják vyspovídá, tak to poté prásknou veliteli. Hlavně je zajímavé, kdo je tam ustanovil a požehnal jim jejich činnost v armádě. Prostě se rozlézají jako smrad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to má bejt,mají džet rypák a nebavit se s ním!!!

   Vymazat
 5. To se mi jenom zdá!!! Oni mají svůj katolický klub (tak jako mají kluby politické strany). Vidím to jako nehoráznou drzost.

  OdpovědětVymazat
 6. Opravdu úsměvné je,že to navrhne židovka Langšádlová a obhajuje to další žid Benda(vl.jm.Afterduft),to jsou katolíci jak poleno.

  OdpovědětVymazat
 7. Vůl zůstane volem i když se bude každý den destrát modlit. Zajimalo by mně : l hodina oběd, dvě hod. modlení, hodina zpovědi, hodina návštěvy místní osvěžovny - kdy mají vůbec čas na nějakou veřejnou činnost.

  OdpovědětVymazat
 8. Zbytečná snaha. Těm idiotům z TOP09 a ODS už ani pánbůh nepomůže.

  OdpovědětVymazat
 9. Všude v evropě předposraní politici ruší křestanské akce a sundavají křestanské symboly.Křestanská kaple je dobrým signálem muslimům,konečně udělají ty pitomci něco proti evropskému proudu a vy jim nadáváte.Jenom mimochodem vážení ateisti,jako prasata v žitě se máte díky křesťanství ať se vám to líbí nebo ne,Bohaté kontinenty díky osídlení křesťany:severní Amerika,Evropa a Austrálie.Do kopru jdeme a zaniknem díky vašemu ateismu(což je forma debilního náboženství)Takže hurá na křesťany, můžete je ukřižovat jako muslimové.A proč na ně nadáváte oni za svoje vedení nemohou,nevolí je ale vy za svojí vládu ano a křesťané vám nenadávají do debilů,co si to volíte za magory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nefanděte si. Jste stejná sebranka jako muslimové. (Viz. Severní Irsko) Chováte se civilizovaněji jen proto, že od dob osvícenství na vás my bezvěrci tlačíme. Jinak by se tu dodnes minimálně věznilo za kacířství.
   Atheismus není náboženství, ale odpor proti VŠEM náboženstvím. Kdyby se přes noc stali ze všech lidí atheisté, skončí rázem většina válek.
   Býval jsem tolerantní atheista do doby, než jste začali hrabat majetek. Každý rok vám stát vyplatí dvě miliardy na "restituce" a navíc platí vaše pátery darmožrouty. Až začnete žít za své peníze, budu vás zase tolerovat, vyžírkové!

   Vymazat
  2. pro 5:32.Ano, máte pravdu, ale údajně z 2/3 ateistickému národu to bohužel nevysvětlíte.Myslím si, že český národ ve spojení s EU zdárně vykročil ke svému zániku.Západní "hodnoty" jako homosexualismus, degradace postavení rodiny,juvenilní justice,relativizace pravdy a k tomu podpora fašismu(viz UA) a celosvětového terorismu v čele s SSA jsou jen předehrou k obsazení Evropy islámem a pak kulturnímu a ekonomickému úpadku. Národ, který se stále chlubí svým ve světě jedinečným ateismem se těžko dočká Božího požehnání.

   Vymazat
  3. Ta "křesťanská" kaple v českém Knésetu ve Strakovce je ve skutečnosti židovská, jen trochu maskovaná.

   Vymazat
 10. Když pidistrany mají svůj svatostánek - křesťansko- židovský, nakonec těch druhých je v Parlamentu víc než těch prvních, pak by si za státní peníz mohla vyzdobit nějakou špeluňku i třetí nejsilnější strana. Třeba potrétem Marxe a Lenina.

  OdpovědětVymazat
 11. Katolíci mají co nejméně někoho moralizovat. To co udélali v Latinské Americe super katoličtí Španělé to lze tak pŕirovnat k nacismu. Vvvraždit, zaotročit, vyrabovat, tam jste se ukázali. I když jeden spravedlivý se našel biskup Las Casas, buď mu věčná sláva,trochu málo, že?
  Pokud jde o relaxační místnosti v parlamentě, tak by tam nakonec mohl být i bordel, to je též relaxace, že? A mohlo by to být za státní, že? Morave

  OdpovědětVymazat


 12. Jan29. února 2016 5:57

  Nefanděte si. Jste stejná sebranka jako muslimové. (Viz. Severní Irsko) Chováte se civilizovaněji jen proto, že od dob osvícenství na vás my bezvěrci tlačíme. Jinak by se tu dodnes minimálně věznilo za kacířství.
  Atheismus není náboženství, ale odpor proti VŠEM náboženstvím. Kdyby se přes noc stali ze všech lidí atheisté, skončí rázem většina válek.
  Býval jsem tolerantní atheista do doby, než jste začali hrabat majetek. Každý rok vám stát vyplatí dvě miliardy na "restituce" a navíc platí vaše pátery darmožrouty. Až začnete žít za své peníze, budu vás zase tolerovat, vyžírkové!
  =============================================
  Největší sranda bude, až to ti nenažranci budou vše muset vracet.
  Tr.

  OdpovědětVymazat
 13. Marek Benda, T✡P09 a ŽDU-ČSL si zřídili parlamentní synagogu ---

  Šalom! Českým poslancům se konečně dostalo kýžené modlitebny. Kristus v ní visí přímo na zdi, neboť kříže se poslanci zřekli, báli, nebo jej nějaký šnorer vyhandloval v restitucích. Nechybí naopak deset písmen židovské abecedy, visících v oknech. Jak příznačné.

  „Je to křesťanská kaple s židovskými prvky,“ vyzpovídala se místopředsedkyně Židovské strany (TOP09) Helena Langšádlová serveru iDnes.

  No, ještě že to není židovská kaple s arabskými prvky…
  http://www.cd89.cz/marek-benda-top09-a-zdu-csl-si-zridili-parlamentni-synagogu

  OdpovědětVymazat
 14. Ať je to jak je to, ateistické komentáře jsou výrazně nenávistnější a urážlivější. Holt třídní boj....

  OdpovědětVymazat
 15. Až zase schválí sviňárnu jako církevní "restituce", za pomoci jednoho kriminálníka, tak se tam půjdou pomodlit a budou si myslet, že jsou zase čistí jako slovo boží. Nebezpečná svoloč!

  OdpovědětVymazat