Reklama

úterý 9. února 2016

Desatero korporátního presstituta

Václav Umlauf
9. 2. 2016   E-republika

Nad západními výkony lhaní od BBC až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to dělají pro jedno procento jen za prachy. Výsledné lhaní podle toho vypadá. 

 


Učím v rámci filosofie jazyka a hermeneutiky způsoby mediálních manipulací a z posledního výkonu západních korporátek jsem opravdu smutný. Klikněte si a stáhněte tento úryvek komentáře k bombardování spojenců v Sýrii. Ono to z webu za chvíli zmizí, tak jsem dokumentaci francouzských hlavních zpráv uložil na naše stránky. Francouzský mediální primitiv jednoduše použil ruské záběry z bombardování a chválil spojence za to, jak krásně, čistě a humanitárně to dělají.

Role Francie v Sýrii je přímo odporná, stejně jako v Libyi, ale to zatím nechme stranou. A beztak jsme o tom dost psali, viz komentář e-republiky k atentátům ve Francii (Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru). Ruský vládně-propagandistický web Sputnik si mazanice na francouzské veřejno-právní telce France 2 nakonec také všiml a radostně ji okomentoval, viz tento článek. Ale na Wikileaks to už běží od 4. února, viz tento článek.

Co mi vadí jako učiteli mediálních manipulací? Západní primitivismus. Sprostě podsouvat cizí obrázky? To je tak blbé, že jako učitel prostě nemám, co bych k tomu dodal. Taková trotlovina se ani nedá učit jako zvláštní kategorie mediálního lhaní. Goebbelsovi borci do toho lhaní dávali kus srdce a stejně kvalitně a poctivě dělají mediální propagandu vlastní politiky i Rusové. Dávají jen vlastní sestříhané záběry, správně a logicky rámují kontexty podle ideologické objednávky ve stylu agenda-setting. Dělají to vládní lhaní prostě s láskou, jsou to propagandističní srdcaři. Takové výplody je pak radost komentovat, protože spadají pod svět kreativních simuláker, jež vynikají trvanlivostí a užitnou ideologickou hodnotou. Učitel musí na těchto mistrovských dílech ukázat, že tomu rozumí a že je na úrovni daného mediálního zdvojení reality.


Nad západními výkony lhaní od BBC (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji) až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to prostě dělají pro jedno procento jen a jen za prachy, nic víc v tom není. To pak počítáte každou vteřinu práce, protože to lhaní děláte jen jako otrok korporátek. Srdce do toho nedáte, protože otrokáři si koupili jen vaši řemeslnou dovednost. A výsledné lhaní české telky a dalších mediálních stok vypadá podle toho.

Vadí mi to, protože se tím demonstruje totální úpadek západní společnosti. Úpadek demokracie totiž stoprocentně vystihuje heslo "Corruptio optimi pessima". My, kteří učíme teorii a historii mediálních manipulací, vzpomínáme se slzou v oku na zlaté výkony fašistického Německa, například na filmy jako Triumf vůle. Nebo na nacistické, kapitalistické či komunistické válečné plakáty, které vynikaly úderností a grafikou. Dřív propagandisté prorežimně lhali, a přitom to uměli udělat umělecky. Dnešní presstituti na nás valí sprosté lhaní a sprosté mediální sračky. Tak jsem dovolil na závěr napsat jedno shrnutí, které charakterizuje úpadek západní propagandy.


Desatero korporátního presstituta


 1. V jednoho satanáše Putina věřiti budeš.
 2. Nevezmeš korporátní pravdu zadarmo.
 3. Pomni, abys vlastní bankovní konto světil.
 4. Cti korporátního chlebodárce, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.
 5. Mediálně zabiješ.
 6. Mediálně zesmilníš.
 7. Pokradeš pro jedno procento vyvolených.
 8. Aspoň jednou denně promluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému, jinak nevyděláš.
 9. Nepožádáš sekretářky svého šéfa, protože tato není ve tvém vlastnictví.
 10. Aniž požádáš statku jeho, neb je minimálně o jedno patro moci výše.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

17 komentářů :

 1. Tak už je to jako na banderovské (svidomité) Ukrajině pod kontrolou civilisty vraždící organizace US/EU. Vláda ČR ve spolupráci s bezpečnostními složkami státu řídí a koordinuje útoky neonacistů na své občany účastnící se sobotních lidových shromáždění a demonstrací za mír. Děkuji tajným spolupracovníkům BIS převlečeným za agresivní fotbalové chuligány, že při útoku na vilu ministra Stropnického a komunitní centrum použili nehořlavé zápalné lahve a neostré kameny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BIS i agenty ministerstva vnitra považuji od soboty 6.2.2016 za nejhorší sebranku,nekonečné křiváky a lumpy,jací vůbec v ČR existují.Pevně jsem se rozhodl vlastnit zbraň,protože už absolutně nevěřím takovým abnormalitám,kteří nás mají chránit,ale vráží nám takto kudlu do zad,ti zmutovaní grázli bezv svědomí,co lezou do zadku každému,co platí.BIS a agenti MO v civilu,nejhorší zrůdy,horší jak tajní za komunistů.

   Smazat
  2. Poznávací znak spolupracovníků STB/BIS bílá kukla potvrzen i u útoku nehořlavými zápalnými lahvemi na komunitní centrum Klinika. Následovala diskreditační kampaň protiuprchlického hnutí ve státních sdělovacích prostředcích za spolupráce sluníčkářů, islámských a pravicových klerofašistů, církevní zlodějiny a amerických neziskových závojenek.

   Smazat
  3. BIS i agenty ministerstva vnitra (viz 18 45) je ovšem možno považovat za slušné lidi, kteří, po vzoru Josefa Švejka dělali nařízenou činnost tak blbě, že to každého praštilo přes oči.
   H. Hruška

   Smazat
 2. Lžou jen pro pitomy,gumy mozky,bez schopnosti samostatně pátrat po realitě a pravdě i v době internetu,jak chabé a jací volci,co jim tu slámu baští.Francouzi si koledují o pár bomb,Anglie taky.Já osobně bych s chutí bombardoval Washington a začal bych s US velvyslanectvím.Předtím bych rád dal šašišpirovi pořádnou pecku mezi oči.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane (18:45), dovolte mi vas informovat !
  Ta skupina autorit, kterym ceske loutky lezou do zadku, ma psychologicky profil techto rectalni alpinistu dobre zmapovan.
  Oni je radi pouziji a vyuziji, ale pohrdaji s nimi !

  Ve stejny den, kdy je nebudou potrebovat, je upusti jako horkou bramboru ! To uz se mnohakrat stalo, ale vlezprdelky se nikdy nepouci a ziji v domeni, ze s nimi bude jednat lepe... NEBUDE ! Vim to urcite !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 4. Zrovna je v TV u Hlodavce fráter buzík Hulík.
  Jeho buzerantství obzvlášť vyniká, když krouží rukou.
  Je tak směšný, když se vychvaluje v tom, že umí dlouhodobě kvákat a neříct nic, že předčí i kikinu.
  To je šašek jak má být:-D

  OdpovědětSmazat
 5. Chce to víc lahviček Václava Havla.

  OdpovědětSmazat
 6. SOBOTKO !!!! Každý,kdo nemá vymytý mozek ví,že muž v hnědé bundě,i náckové,i požár 6.2...BIS moc dobře zná,tak jako ví-neví i český ministr vnitra,..oddaní služebníci Husajna Obamy Bombamy.(už jen jak směšně a hloupě vše zatloukáte!!,že Vám není hanba,oplzlí kreténi vylezlí z jalového tchoře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celé "představenstvo" státu nelže a nekoná ve prospěch vlastního lidu, ale proti němu. To je zločin nejhoršího kalibru.

   Smazat
  2. 6. února 2016:

   Ten den byli na kompars ativováni snad všichni pražští spolupracovníci STB/BIS - pravicoví extrémisté vycházející v sobotu z domu vlastněného Ministerstvem vnitra, levicoví extrémisté v čele průvodu sluníčkářů a vítačů uprchlíků z US/EU/ČSSD podplacených církví a neziskových agentur a presstituté z veřejnoprávních médií jakoby náhodou u toho. Všichni tito policejní provokátoři převlečení a infiltrovaní za extremisty měli jedno společné, velitele v hnědé bundě a šále kolem krku, který přišel s Antifou a náramně dobře si rozumněl i s fotbalovými chuligány a policejní stafáží, k němuž se PČR, pomáhat a chránit oligarchy a tuneláře, nechce hlásit.

   Smazat
  3. No není to nádhera, když infiltrovaná Antifa poskytuje krytí operaci STB/BIS zaměřené na diskreditaci protiuprchlického hnutí a místo mluvčí Policie ČR zveřejňuje identitu maskovaných osob vycházejících (ale údajně i opakovaně se vracejících do domu, jako doma) z budovy Ministerstva vnitra (bývalé 4. správy STB) ? A je jedno, jestli má přístup do policejní databáze nebo si vymýšlí za účelem krytí provalené operace PČR pod falešnou vlajkou, závěr je stejný - konfidentura.

   Jak je poznala :DDDDD
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policejni-provokace-Pry-to-bylo-jinak-Zde-jsou-fakta-420907

   Smazat
 7. Brzo budou k mání Mezinárodní Ruské Obligace.Sobotko,na ty tvé SE.U.

  OdpovědětSmazat
 8. Téměř celému světu vládnou bezpáteřní idioti, lháři a zločinci! Národy mají být jen poslušným stádem! Děkujme především zvrhlé a násilné politice USA, NATO, EU ....! Celý svět vidí, co, proč a jak se děje a nikdo nic nehodlá změnit!A všichni jednotně jen plivou na Rusko, které jediné bojuje za nějakou světovou spravedlnost a přežití Slovanů!

  OdpovědětSmazat
 9. U nas je to rovnake.Hajzel Lipsic , ktory pri ,,Gorile" nechal postrekovat ludi pri - 15 stupnoch, teraz akoze bojuje za ucitelov a sestricky

  OdpovědětSmazat
 10. Dneska jsem zase poslouchal Radiožurnál. Pan Pokorný je zřejmě dotčen, že jeho chlebodárce je považován za lžirádio. Osazenstvo až vzdychalo, že to samé si myslí lidi o veřejnoprávních sdělovacích médiích v Německu a nechtějí tyto novináře na svých demonstracích. Naopak, ruští novináři jsou vítáni. To musí být napalici.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Umlauf by měl vědět, že kromě propagandy existuje i propagace. Měl by umět to rozeznat. Nedostatek této schopnosti je vadou na kráse jinak špičkového článku.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.