Reklama

čtvrtek 11. února 2016

Díky Vám, Francouzi!


Vasilij Volha
11. 2. 2016 Faceboook Eurasia24

Příspěvek vděčného Ukrajince:

Už jste to viděli? Já právě teď. Chci z celého srdce obejmout tohoto Francouze – Paula Moreiru. Za pravdu. Za odvahu. Za pomoc naší zemi. Za informační průlom. V Evropě došlo k „explozi pravdy“ o státním převratu na Ukrajině! Speciální pikantnost filmu dodalo a zvláštní reklamu mu udělalo – tak jako vždy – naše (ukrajinské) ministerstvo zahraničí. „Sláva“ Čugunkinovi (přezdívka, viz níže – pozn. edit.)!

Ještě dnes ráno jsem hovořil s Němci. Jsou šokováni tím, jak hluboko oficiální kyjevská vláda padla do bažiny diktatury a jak se zimničně třese před každým i jenom náznakem svobody slova, i jenom náznakem pravdy.

Mnoho lidí ve Francii a Německu ještě žilo v iluzích. Když však Čugunkin požadoval, aby se v Evropě nepromítaly filmy, které na Ukrajině neprošly cenzurou, pohřbil definitivně poslední naděje Francouzů, že na Ukrajině proběhla revoluce a nikoli protistátní, protilidový a protiukrajinský puč.

Měl jsem Francouze vždycky rád, již od doby, kdy de Gaulle požadoval odstranit z území Evropy americké vojenské základny. A dnes bych moc rád předal Paulu Moreirovi nějaké vyznamenání a stejně rád bych křičel na celou Francii: „Francouzi, díky vám!“

Díky za pravdu, sdělenou celému světu!

Díky za pravdu o Majdanu, za pravdu o upálených, za pravdu o Oděse!

Za Ukrajinu rozervanou nejrůznějšími Porošenky, Jaceňuky, Avakovy a Saakašvilimi; za Ukrajinu, která se ještě brání – díky vám, Francouzi!

Vasilij Volha

Zdroj: https://www.facebook.com/Vasiliy.volga/posts/1558580087792751

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

18 komentářů :

 1. Hele, já nechápu o co jde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten,kdo říká pořád jen pravdu,nemá "takt".

   Smazat
  2. Cinkot klíčů z Václavského náměstí zřejmě někomu stále zatemňuje schopnost vnímat realitu na Ukrajině.

   Smazat
  3. Jde o odvysílání francouzského dokumentárního filmu "Ukrajina:Masky revoluce"

   Smazat
  4. No a co, masky se nosí i na karnevalu, stále nechápu.

   Smazat
  5. Ten dokument pojmenoval nekorektní řečí zločiny a zvěrstva momentálně vládnoucí 'ukrajinské' chunty.

   Smazat
  6. Zbytečná diskuse. Ten film odvisílá v brzké době jistě ČT a tak si na něj každý uděláte svůj názor.

   Smazat
 2. mě by jenom zajímalo, kdo tak najednou uvolnil to stavidlo (spíše jenom stavidélko) v tom informačním toku směrem k ovcím až po dvou letech, co tak najednou ? to přece není žádná náhoda po předchozí masírce a vymejvání mozků propagandou Goebbelsovského typu

  OdpovědětSmazat
 3. Když je ukrajinská vláda proti něčemu,tak se jedná
  o pravdivý příběh.Vrcholem je nabídka jimi cenzuro-
  vaných pořadů.Ona ta demokracie dostává na pozadí
  všude,ale na UA to dovedli k dokonalosti.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem moc zvědavý, co nám k tomu poví europoslanec, spolupracovník STB a lhář první kategorie, soudruh Štětina ??!!

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem moc zvědavý, co nám k tomu poví europoslanec, spolupracovník STB a lhář první kategorie, soudruh Štětina ??!!

  OdpovědětSmazat
 6. Jděte se vycpat. Evropa je v prdeli hlavně zásluhou Francie, která sice nahá, ale oblečená.
  Fšechen ten bordel na Středním východě i Ukrajině byl způsoben hlavně francouzi a brity, kteří se cítí velmocí, ale podléhají USA.

  OdpovědětSmazat
 7. Ukrajina - rovná se nacistický stát.Žádná revoluce,ale sviní Nuland řízený státní převrat.Puč.Sviňárna.A to vše z nenávisti USA vůči Rusku!!

  OdpovědětSmazat
 8. jo ale i tak Moreirův film ty nejstrašnější okamžiky a záběry spíš zakrývá (zvlášť na záběrech z Oděsy) souběžně vyšly i dva další objektivně zpracované filmy -http://kamil-tom.webnode.cz/news/tri-filmy/ - všechny ty tři filmy dohromady jsou však samy o sobě závažným důkazem, že novináři západních zemí měli v reálném čase poměrně dobrý přehled o tom, co se děje a přesto publikovali prefabrikované lži, a to vše napříč všem těmi dosud respektovanými médii

  OdpovědětSmazat
 9. Škoda, že je ten dokument odvysílán až nyní. Říká se, že lépe pozdě, než nikdy, ale být to před rokem, tak podpora Porochovi od EU a USA by byla výrazně problematičtější. Možná by pak nemuselo dojít ke ztrátě tolika životů na JV Ua.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že podléháte nepřiměřenému optimismu. Znáte to americké: je to darebák, ale náš darebák?

   Smazat
 10. Pánové, 2.5.2016 se bude konat již tradiční protestní akce proti upálení občanů Oděsy, které jakožto naprostu hnusný čin proti lidskosti bylo a je podporováno Zaorálkem, Sobotkou, Stropnickým a dalšími českámi zrůdami.Snad to bude opět na Hradčanském náměstí, takže asi přijdou opět ti Slávisté, kteří budou mít místo dresů kukly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky přijdu, Petruška Šustrová.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.