Reklama

úterý 9. února 2016

Do zóny tzv. Protiteroristické operace na Ukrajině přibyla americká vojenská jednotka


Anton Klimkov
9. 2. 2016  Rusvesna

Spojené státy zvyšují svou vojenskou přítomnost na Ukrajině. Přitom opovrhují všechmi pravidly a předpisy mezinárodního práva. Bílý dům to ani nehalí ani do blyštivé originality ani do racionálních důvodů.


Rozvědka Luganské lidové republiky (LLR) odhalila přítomnost profesionálních jednotek americké armády na území obsazeném kyjevskými jednotkami tzv. Protiteroristické operace (APU) na jihovýchodě Ukrajiny. To oznámil náčelník Lidové milice LLR Igor Jašenko.

Podle zpravodajských informací žije v hotelovém komplexu "Mir" v Severodoněcku okolo padesáti anglicky mluvících vojáků v uniformách NATO s americkými nášivkami. Podle předběžných údajů se jedná o oddělení americké Private Military Company, která údajně přijela chránit představitele mise OBSE. Yankeeové se průběžně podílejí na výcviku speciálních oddílů bojovníků APU. Podle zdrojů z řad místních obyvatel, Yankeeové připravují vojáky speciálních výsadkových jednotek, která mají působit na území Luganské a Doněcké lidové republiky.

Jak známo, na západní Ukrajině se existuje déle než rok neoficiální vojenská základna pod pláštíkem mezinárodních cvičeních, kterým ne a ne být konec. Prezident Porošenko porušuje všechny články své vlastní Ústavy, opakovaně prodlužuje a zvyšuje přítomnost cizích vojsk na Javorivském polygonu. Odtud přicházejí na Donbass tito "odborníci", a jejich proud roste každým dnem.

Washington velmi dobře trumfuje, když svoji přítomnost odůvodňuje ochranou pracovníků pozorovatelské mise OBSE, a na základě této záminkou brzy i svoje vychvalované námořní SEALs dají do pohybu. Porošenko legálně nedosáhl toho, aby jednotky NATO vstoupily do země, takže jeho kurátoři šli jinou cestou. Něco podobného se stalo ve Vietnamu, jako ostatně se v každé vojenské kampani za účasti Spojených států. Ukrajina - není výjimkou.


Anton Klimkov
Central News Agency Nové Rusko
Novorus.info 

překlad vd

18 komentářů :

 1. USA a NATO již ani nezakrývají svou agresivní a zločinnou podstatu. Tomu se říká vývoz "západní demokracie". Kdo bude protestovat? Jen my tady. Bude nám to něco platné? Ne. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:09: Mate samozrejme pravdu. Je nepochybne ze jakmile se trosku otepli a vyschne blato tak uSSacka pakaz se svymi nacisty to na Ukrajine zase spusti. uSSaci se nemuzou smirit s krachem jejich agrese (IS) v Syrii. Rusove maji ted dozajista hospodarske tezkosti, ale Rus je Rus. Samotna skutecnost ze uz nemusi zivit CELOU Ukrajinu jim prinasi podstatne odlehceni situace - na nas ukor. Konecne taky dostanou zaplaceno za plyn (zaplati EU, spotrebuje Ukrajina) a tak dal.... A to jim jeste uSSaci vnutily Krym - opravdovou trsnicku na dortu!

   Smazat
 2. Kam noha amerického vojáka vstoupí, tam se míru, spravedlnosti, ekonomické prosperity a zákonnosti hned tak nedočkáte. Vývoz západního neoliberalismu s cílem rozjebávat co funguje, aby se na spáleništi světa mohl s nadšením a radostně budovat světový koncentrák NWO je v plném proudu. V Sýrii má RF příliš mnoho vojenských úspěchů a tak je třeba ji podjebat a srazit její mezinárodní autoritu v místě, na které se již skoro zapomnělo - na Ua. Putin má nemalé problémy s vnitřní ekonomickou a finanční stabilitou, tak je nejvyšší čas této situace využít a způsobit RF další problémy.

  Je pravda, že naše protesty zde, nebo kdekoli na netu jsou bez přímého dopadu na jakoukoli situaci tu či onde. Ale vzdát se možnosti vyslovit a předat mezi lidi svůj názor, který mnohým otevře oči a jiné donutí se zamyslet je mnohem cennější, něž si pořídit bouchačku a někde na veřejnosti s ní šermovat. Výhodou netu je, že si váš názor může přečíst mnoho lidí a v diskusích jej podrobit oponentůře. To na náměstí většinou nelze. Buď sklidíte potlesk, nebo rajče do xichtu, protože s davenm se diskutovat nedá. Proto říkám - nevzdávejme snahu o informovanost lidí a nabízejme jim alternativní pohledy na události a mediální presentace.

  Je zbytečné nadávat oponentům, neřknu li si jakkoli všímat trollů, kteří mají zájem na rozlklížení diskuse. Národ je dostatečně inteligentní a sečtělý, aby rozeznal pravdu od lži, když jim bude obé nabídnuto. A to je naše úloha u té pitomé klávesnice!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 3. Přátelé,Rus je na jaře smázne jednou provždy,ty ukronácky banderovský...is těma jejich slavnejma jednotkama.Američan nikdy neválčil,jen přepadával,škodil a vstupoval do již vyhraných válek.Stydím se,že takováhle země na naší planetě vůbec existuje!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rus by je samozřejmě smáznul, jenže pouze za předpokladu, že by chtěl na Ukrajinu vstoupit. Pochybuji, že pokud tak neučinil dosud, tak do toho půjde nyní. Pokud nebudou ohroženy strategické zájmy Ruska, a pokud nedojde doslova k masovému vyvražďování obyvatel východní Ukrajiny, tak do konfliktu podle mne nebude přímo zasahovat.

   Smazat
  2. Však jim to Putin vzkázal hned v úvodu: vyhlášení nezávislosti pouze přileje oheň do ohně. Jinými slovy jste v tom oficiálně (do jaké míry naoko?) sami. K tomu vyvražďování Hnutí jihovýchod na Kyjevem okupovaných území nepochybně dochází, ale do jaké míry vyhlášení Novoruska zabránilo vyhlazení, odsunu či asimilaci rusky hovořícího obyvatelstva si z hlediska reálnosti hrozby netroufám posoudit.

   Smazat
 4. americké vojáky tam asi poslali na ochranu americké ukrajiské vlády (někde se také píše, že se jedná o vládu Jaceňjuka), které zvoní hrana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nebo budou naopak bránit Porošenkovi a Jaceňjukovi, aby nezdrhnuli k Putinovi

   Smazat
 5. Jsme v natu , tento chaoz a bordel mají na účtu i naši politici . Až budou volby , nezapomeňte kdo seje vítr a cenzuru . Stydím se že jsem volil ČSSD . Totálně otočili a zastoupili ODS a sluničkáře TOP 09 . Bay bay . Marcel

  OdpovědětSmazat
 6. Fero díky .Nejhorší je nevědomost, neznalost.Naše mozky jsou malé počítače.Vložíme- li lež vznikne ještě větší.Opatrnost je nutná tisk je v rukou cizáků vlastně vše je cizí. Přesto musíme vysvětlovat druhým a vést k pravdě. Jen tak ustojíme darebáctví a zločiné myšlení.Naše země neměla kolonie .Všichni kolem žili z cizích zemí. Toto způsobil mamon. USA nyní stojí , jako původce a nositel dnešního marazmu. A napravovat to bude
  zase Rus-9669

  OdpovědětSmazat
 7. Špinavci z USA zase potřebují Vietnam.Pak se zase
  na pár let uklidní.Pak vpadnou někam jinam,jako to bylo v Somálsku.Tam se znepřátelené strany proti nim
  spojili a nakonec odtud utekli stejně,jako OSN.
  Nevěřím,že na východě vyhrají.Až začnou chodit rak-
  ve,zase se lidé obrátí proti vládě.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud by se Porošenko,nebo USA oháněli ochranou mise OBSE,tak může i Putin oficiálně poslat tam vojáci také na ochranu členů OBSE.Bylo někde uvedeno,že mise OBSE je tvořena i z Ruských pozorovatelů.Jak píši vícekrát,Putin nedovolí,aby válčení přešlo na Ruské území.Pokud by se USA vojáci zúčastnili bojů s Ukrajinskou armádou,tak bude zle,náboj,granát,bomba,se neptá na národnost.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 9. Vypadá to, že vedení SS zařadilo vyšší rychlost k rozpoutání bálky s Ruskem. Makaj na tom dnem i nocí jsouc si vědomi, že na ISIL, ty zplozence pekla, psy utržené ze řetězu nebudou moci díky RF už dlouho spoléhat. Navíc ta stále ještě konsolidovaná Evropa ani pod několikaletou mediální masírkou nechce jít do války na východ. Tak nám jí z dobrosrdečnosti svými psy naservírují přímo domů. Ať je to zabalené jak chce, pořád z toho leze SS nenažranost a touha po světovládě. A dech se jim krátí.

  OdpovědětSmazat
 10. Pořád mi vrtalo hlavou, jak se podařilo rozeštvat prakticky dva velmi blízké národy (tedy pokud lze Ukrajince považovat za národ) do té míry, že spolu válčí a asi budou válčit dále, zatím co jejich země je drancována, myslím Ukrajinu, než tam Rusové opětně sjednají pořádek. No a pak jsem náhodou narazil na toto. Tak nevím.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qEPUiBb3ngA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak nás rozeštvali se Slováky? Četl jsem v roce 1990 v Londýně nějaký časopis Slováků žijících v USA, ta protičeská agresivita od těchto agentů CIA, to bylo tedy sousto. A to bylo ono. Potom is pamatuji, žid Klaus plnil jen zadání amerických židů.

   Smazat
 11. Vždyť jsou to šašci, s jejich angličtinou a neslovanskou mentalitou je kluci povstalečtí budou mít jako na talíři:-)
  A rozmáznou je v případě konfrontace jako komáry:-D
  Je to jako poslat mezi skinheady černochy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udeří zima, nedostanou dva dni hamburger, pizzu, coca-cola a pomerančovej juice zamrzne a dojde, a jsou v 3,14či a umřou hladem, slavní bojovníci.

   Smazat
 12. To už mohli dávno, vyhlásit bezletovou a demilitarizovanou zónu na ochranu rusky hovořícího obyvatelstva, ovšem postupovat bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN by z nich učinilo agresora. Zneužití bezletové zóny k vybombardování Libye a invaze k okupaci Kosova je v rámci porušení mezinárodního práva povoleno pouze US/EU. Ruská federace nechce vstoupit na pevninské území Ukrajiny, k tomu si cestu odřízla už přiznáním pučisty Porošenka (nástupce Turčinova), a to se mohla nechat pozvat legitimním Janukovičem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.