Reklama

sobota 13. února 2016

Dr. Ing. Josef Mrázek, CSc. píše prezidentu republiky kvůli znehodnocování české koruny Českou národní bankou


13. 2. 2016
Vážený pane prezidente,
píšu Vám za početnou vrstvu těch, kteří ve Vás vidí svého zastánce. Podle posledních zpráv jste možná již četl „Otevřený dopis“ poslaný Vám 1.2.2016, ale události v téže věci mezitím pokročily natolik, že to vyžaduje další dopis. Chtělo by to možnost rychlejší komunikace.
Rada ČNB vyhlásila 4.2.2016, že bude znehodnocovat korunu nejméně do poloviny roku 2017 a podle posledních zpráv na ČT24 a na internetu ničení koruny vyžaduje stále větší náklady, protože oběť se brání
.


Přiznáno bylo 243 miliard Kč vynaložených jen v roce 2015. K tomu přidejme počátečních 200 miliard a následných 20 a v lednu 2016 asi 50 miliard Kč, a jsme na polovině bilionu korun. Rostoucí náklady (očekávaných 50 miliard Kč měsíčně) souvisí s tím, že při volnětržním chování, které ČNB nařizuje zákon o ČNB, by byl směnný kurz bez intervencí v roce 2016 o dost lepší, než v roce 2013. Proto ČNB intervenuje za účelem kažení kurzu stále násilněji. Kurz stejné kupní síly navíc mezitím klesl pod 18 Kč za euro znehodnocováním eura – Evropská banka „tiskne“ eura.

Aby bylo nepochybně jasno, zopakujme si, co způsobila ČNB průměrnému občanovi ČR jen během roku 2015 v zahraničním obchodě. Export dosáhl rekordního objemu 3.89 bilionu Kč, protože kurz 27 Kč za klesající euro představoval slevu asi 15% proti stavu před intervencemi, a to zvětšilo zájem o naše produkty. Zvýšený odbyt umožnil zvýšení národního produktu, ale nedá se to považovat za růst národního hospodářství, protože za zvýšený objem produkce jsme dostali následkem „slevy“ méně, než za původní objem produkce. Do eurozóny šlo 83% exportu, to je 3.23 bilionu Kč a sleva poskytnutá ČNB ve prospěch zahraničí je 3.23x0.15 = 0.484 bilionu Kč. To znamená, že jen intervencemi ČNB byla průměrná čtyřčlenná rodina v ČR, a jen vlivem zahraničního obchodování, připravena v každém měsíci roku 2015 o 16 000 Kč. Hrubé mzdy by mohly být o třetinu vyšší. Inflace byla zanedbatelná (0.3%) a mzdy rostly méně, než výkon dělníků.

Co se mělo udělat ve věci mezd a platů, je uvedeno v minulém dopise, teď jde o to, co se má udělat ve věci guvernéra a Rady ČNB. Zákon 6/1993 Sb., o České národní bance, byl sice upraven v § 2 odst.(1) v neprospěch České republiky formulací, že ČNB má přispívat k dosažení cílů Evropské unie, ale je zde také jednoznačná věta: „Česká národní banka jedná v souladu se zásadou otevřeného tržního hospodářství“. Intervence ČNB jsou pravým opakem takového jednání a proto je splněn důvod pro odvolání guvernéra Singera a každého člena Rady ČNB, který tak jedná. Jde o vážné pochybení požadované v § 6 odst. (10) zákona. To je Vaší pravomocí, pane prezidente. Dává to ale každému občanovi, postiženi jsou všichni, právo, domáhat se nápravy soudní cestou. Daleko rychlejší a účinnější by byl Váš zákrok. Uvedené ztráty nejsou to jediné, co naše občany postihuje, ale na zahraničním obchodu je poškozování republiky nejsnáze viditelné. Za hranice nepochybně odchází významně větší hodnota, než se vrací.

S pozdravem,
Josef Mrázek
Černošice 12.2.2016

37 komentářů :

 1. Mám takový dojem, že dříve se Zeman negativně vyjadřoval ke krokům ČNB. Sice pochybuji, že by na tento dopis odpověděl, natož zakročil. Ale, jestliže toto "nechá plavat". ztratí u mnoha občanů nejméně polovinu důvěry v to, že to s republikou myslí dobře! Jestli je "pod vlivem" někoho, nebo něčeho, tak má tady v tomto případě ukázat národu, že je neovlivnitelný a že s sebou nenechá zametat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100% bank v ČR vlastní zahraniční kapitál, 80% veškerých firem na území ČR vlastní rovněž zahraniční kapitál. Když otočíme kohoutkem vodovodu odvádíme miliony zahraničnímu kapitálu. Zkrátka, zahraniční kapitál v ČR vlastní úplně všechno a všechno co ČR jako stát vlastnil, vlastní v současné době zahraniční kapitál, který diktuje jaké budou tady mzdy, jak vysoké ceny zboží budeme platit v obchodech. Výsledek je ten, že máme pětinové mzdy ve srovnání se mzdy vyplácenými na západ od naších hranic a platíme za potraviny a ostatní zboží o 20% víc než občané tzv. vyspělých západních demokracií. Prostě po roce 1989 jsme byli prodání se vším všudy, to znamená my v současné době jsme jenom námezdní síla západu a západní země nás vysávají jak jen to jde. Vše tohle to je opředeno větami o demokracii a lidských právech a o tom jak po 26 budování demokracie neustále zaostáváme v produktivitě práce a v lidských právech a nejsme hodni západních demokratických hodnot. Jestli jste to nepochopili my tady v ČR nikdy nedosáhneme jakékoliv západní hodnoty, protože oni nás považují za podřadné. A proč ne, když jsme se po roce 1989 zdali všeho a vše jsme taky odevzdali západu. Jak si nás můžou vážit? Oni by to nikdy neudělali protože oni mají hrdost. My nemáme hrdost a máme mezi sebou zrádce, kteří na všechny problémy nás jenom ponižují nadávají nám do fašistů, putinovců, xenofobů a my si to vše necháme líbit.

   Smazat
  2. KONEČNĚ SE NÁM ZAČINAJÍ BUDIT NAŠI ŠPIČKOVÍ INTELEKTUÁLOVÉ.

   ono pan president nebude zabit JAK TO POŽADUJE BARNETŮV PLÁN.Může vyhození celého hnízda škůdců v ČNB dát k soudu.Ten si už dokáže vyžádat posudky proč ČNB nedokáže prý odpovědět na dotaz k použité metodě odhadu deflačních tendenci. Důvodem totiž je,že žádná bankovní metodika měření inflace a deflace není odborně způsobilá a argumentačně udržitelná,protože nemůže obsahovat proměnné jež by odhalily pravou podstatu zvrácené motivace a exkluzivní pozice ČNB.

   LZE SE PODIVOVAT,ŽE PODNIKATELÉ A JEJICH STAVOVSKÉ ORGANIZACE SE ZDRÁHAJÍ PROTI TÉTO ZJEVNĚ RABOVACÍ POLITICE,KTERÁ JIM NEUMOŽNUJE DOSTAT SNAD I BEZÚROČNÝ KREDIT, BRÁNIT.

   V podstatě každý občan by mohl podat na policii trestní oznámení,protože je mu snižován plat a vykrádány ůspory.

   Smazat
  3. slaba koruna podporuje vyvozce a male firmy, ktere vyrabi a prodavaji. My diky tomu investujeme a posledni dva roky jsou lepsi. Prispiva to k soucasnemu rustu. Singer je jednicka!

   Smazat
  4. TAK PODPORUJTE KDYŽ JE JEDNIČKA,ABY TO DOKÁZAL PŘED SOUDEM.

   ono mu nepomůže před basou ani to,že mu konči jeho rabovací doba a i po ni může hradit škody,spolu se svou partou,která má platy skoro PĚT MILIONŮ a TAK JIM NEBUDE VADIT,KDYŽ JIM ZABAVÍ JEJICH JMĚNÍ EXEKUTOR.

   Smazat
 2. Americká sněmovna reprezentantů přijala návrh zákona pozastavující

  přijímání syrských a iráckých uprchlíků. Každý uprchlík ze Sýrie či Irák
  bude prověřen ještě před svým příchodem do USA! “Čtvrtek 19.11.2015 je
  temným dnem demokracie. Náš velký vzor za oceánem nepochopil vstřícnost
  Evropy, a zradil všechny„vítače“ uprchlíků!
  V Kongresu razantně převážily protiuprchlické hlasy nad rozhodnutím
  prezidenta Obamy přivítat desetitisíce vzdělaných a pro pracovní trh v USA
  přínosných uprchlíků. Poměr 289:137 otřásl všemi demokraty. Co jste nám to
  američtí přátelé udělali? Stavidla fašismu byla otevřena…

  Situace pro EU a zvláště pro Českou republiku, nepředstavitelná. Každý den
  se na nás valí propaganda, že uprchlíci jsou přínosem, že je musíme
  přijímat, že naše obavy o bezpečnost jsou liché, že tito lidé nepřinášejí
  jen islám, ale i vzdělání, pracovitost.Ti občané, kteří těmto nesmyslům
  nevěří, a oprávněně poukazují na obrovské civilizační ale i bezpečnostní
  riziko pro Evropu, dostávají nálepky - islamofob, xenofob a v poslední době
  oblíbené fašista, fašizující hnutí...
  Jak s touto situaci naložit?

  Očekávám razantní kroky směrem k USA, které tyto demokratické hodnoty svým
  skandálním hlasováním pošlapalo. Kongres USA by měl být označen za hnízdo
  fašismu.
  Očekávám razantní vystoupení od našeho lidskoprávního ministra Dienstbiera,
  který se na protest ihned vzdá svého amerického občanství a počastuje
  kongresmany nějakou formulkou o fašistech.
  Očekávám, že ČR navrhne Evropské unii zavedení sankcí vůči USA. Fašismus
  nesmí zůstat nepotrestán!
  Očekávám smršť odsuzujících prohlášení jak od politiků v čele s pány
  Štětinou, Schwarzenbergem a Zlatuškou, tak i komentátorů v čele s pány
  Pehem, Mitrofanovem , Honzejkem a jiných ochránců práv nelegálních
  migrantů, kteří nás každodenně přesvědčují, že být proti je čiré zlo.
  Očekávám vyjádření úderné „české pětky“ europoslanců v čele s panem
  Polčákem, který slovo fašizující používá pro všechny, kteří islamisty
  odmítají.

  Takže vážení vymývači mozků z veřejnoprávní České televize a Českého
  rozhlasu, vy v mainstreamových mediích, konejte! Poukažte na nedemokratický
  krok Sněmovny reprezentantů, označte kongresmany za fašisty! Prostě
  zachovejte kontinuitu a dejte je na pranýř. Na stejný pranýř jako to činíte
  s námi, s občany české země, s prezidentem Zemanem. Odsuďte je stejně jako
  to činíte s cca 80% ČR, kteří odmítají islamizaci Evropy a České republiky.
  Ti všichni jsou podle vašich kritérií xenofobové a fašisté. Přidejte tedy
  mezi nás i USA!!!

  S pozdravem
  Josef Tichý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ti amici si to pekne pro sebe odhlasovi!!! tady ten politicky povl jen kyve a lize anus eu, jewsa i licousatym , na ovcany sere! jdu blit

   Smazat
 3. No nevím,Zeman něco prohlásil,že ČNB škodí státu,ale po odchodu Singra,chce tam do vedení prosadit svého koně,který je také žid a souhlasí s intervencí i nadále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto musí celá banda škůdců ČNB být postavena před soud.Odvolánim jednoho bude jen ta agonie ČR snižováním platů Aa vykrádánim úspor,kterému přihlížejí i nečinné odbory,kdy jejich přeceda se chce dát dále v REŽIMNÍ TV fotit s názorem,že dosáhneme platů na západě v r.2100 JEN PRODLUŽOVÁNA.Odboráři utíkejte z odborů,hlasujte nohama,jsou to páté kola u vozu A STEJNĚ JAKO ŠPINAVÁ STARÁ POLITIKA ODMÍTAJÍ S VÁMI DIALOG ZABLOKOVÁNÍM DISKUZNÍCH RUBRIK POD SVÝMI BEZZUBÝMI ČLÁNKY na svém webu, stejně jako polit.strany,které NOVOU REPUBLIKU ještě neviděly.

   Smazat
  2. Anonymní13. února 2016 15:52 a jak by jsi chtěl docílit toho, aby byli všichni vrcholní představitelé ČNB postaveni před soud. K tomu nikdy nedojde a to i v tom případě, kdyby se do toho vložil prezident. Ani jeho moc není neomezená.

   Smazat
 4. Komouši! Máte problém s hemeroidy? Napište soudruhu Zemanovi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komouši mají jen chciplé ekonomy a proto NEMOHOU psát nešemu panu PRESIDENTOVI.

   Smazat
  2. rikate komousi? ta banda zidovska? jo to jsou voni!!
   sef

   Smazat
 5. zhodnocení v mědi https://www.youtube.com/watch?v=0vKSVwbj-og

  OdpovědětSmazat
 6. Zeman žvanil o sociálním státu v Bratislavě. Prý tady máme mafiánským kapitalismus. Existuje vůbec nějaký jiný než mafiánský? Já jsem ten náš kapitalismus nebudoval a nikdy jsem nevolil ty, co ho budovali. Zeman byl pár let předsedou vlády a nyní je prezidentem. To on je vinen vším svinstvem a jednou bude platit. V průměru se máme hůře než za komunistů. Odstup od Západu se zvětšil. Pravda jsou takoví, co si na úkor jiných pomohli, k čertu s nimi. Díky Zemanovi máme třetinovou kupní sílu ve srovnání s Německem a stali jsme se kolonijí.

  Mne Zeman kašpar baví, jak škemrá o vyšší platy zaměstnanců a zaměstnavatelé toho hlupáka tiše posílají do zadku. Na jeho výjezdy mezi oblbovaný lid by měli jít i takoví, kteří budou mít odvahu se zeptat, kde jsou naše prachy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZEMAN NEVÍ,ŽE V PRVNÍM ČLÁKU ÚSTAVY KDOSI VYTUNELOVAL TAM CHYBĚJÍCÍ SOCIÁLNÍ STÁT

   kdyby četl tady NR věděl by,že Německo má v DVACÁTEM ČLÁNKU jejich provizorní ÚSTAV mající název ZÁKLADNÍ ZÁKON právě SOCIÁLNÍ STÁT.Na dotaz aktivistů OSV, poslancům,jak je to možné že vybombovaní skopčaci,kteři prohráli válku to tam mají a my ne odpovídají.

   TO JIMM TAM POVOLILI AMERIČANÉ,ABY ZASE NEVOLILI HITLERA, HNED PO VÁLCE.

   Nemohli by ctění naši zástupci požádat EJMERIKÁNY,aby SOCIÁLNÍ STÁT povolili do prvního článku naši zdemolované ÚSTAVY,aby se i u nás vytvořila homogenni,bohatá a solidární společnost jako v NĚMECKU,že ANO..

   Smazat
  2. Ano, všechno je Zemanova vina. Ten zmetek musí odstoupit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 13. února 2016 17:06
   Zapoměl jsi dodat, že Zeman může i za dobu ledovou a rozpoutání války v Sýrii.

   Smazat
  4. Anonymní13. února 2016 16:14
   Co naše prachy s tím bych si poradil. Mě by zajímalo následující:

   1. kde je náš zlatý poklad republiky, 2. kolik toho zlata nám zůstalo,
   3. kdo ho prodal,
   4. komu ho prodal,
   5. za kolik ho prodal,
   6. jestli to bylo nutné
   7. jestli to nutné nebylo jestli byl za
   jeho prodej někdo potrestán
   8. co z toho mám já jako občan ČR

   Smazat
 7. NIC S TÍM nenaděláte. Probíhá měnová válka. Koukněte se třeba na kurzy.cz jsou tam 10-leté grafy CZK proti ostatním měnám CZK se pohybuje v souladu se všemi dalšími oběživy
  Všudezdejší

  OdpovědětSmazat
 8. Kdysi jsme byli satelitem, dnes jsme kolonií, zítra budeme součástí jednolité muslimské Evropy. Cesta zpět neexistuje, bránit se již nedokážem a nechceme, jsme zhýčkaní líní slabí a zbabělí. Modely chování lidstva jsou stále stejné a historie se opakuje.

  OdpovědětSmazat
 9. Je třeba si přiznat, že ZEMAN je SPOLUPACHATEL současného ekonomického stavu naší země!

  Zatímco ve věci migrační invaze zastává Miloš Zeman postoje ve prospěch této země, tak v tématech ekonomických Zeman vždy jen dokončoval to co kleptoman Klaus začal. A některé jeho kroky šly mnohdy dál, než by si Klaus sám dovolil jít. Viz vyvedení bank do ZAHRANIČNÍCH rukou!!!

  Konec konců i během tzv. Hadráku byl Zeman jednou z nejaktivnějších postav protirežimního a proti zájmům občanů vedeného puče! Zajisté si ještě všichni vzpomínáte, jak vášnivě řečnil Zeman na tribunách a ohromoval davy statistikami, jak se údajně lépe žije na mafiánském západě než u nás apod.

  Jinými slovy Zemana hájím jako legitimního vítěze voleb, v níž si většina národa zvolila svého prezidenta, respektuji jej jako člověka, který v současnosti nejde s mainstreamovým proudem ve věci migrační invaze a geopolitických tématech, ale jako ekonoma jej odsuzuji. V ekonomických otázkách Zeman prováděl kroky, které nikdy nebyly v zájmu občanů tohoto státu.

  Proto si troufnu předpovědět, že Vás pane Mrázku Miloš Zeman nevyslyší a Singra neodvolá. A pokud náhodou ano, tak jeho Rusnok bude zcela jistě pokračovat ve stejné bankovní politice.

  Zdraví Vás
  JiB

  BTW: domníváte se, že by bylo nějaké "humanitární" bombardování Jugoslávie, kdyby Zemanova vláda nedovolila přelety amerických bombardérů z Německa a Belgie přes naše území???

  OdpovědětSmazat
 10. Že v roce 1 9 5 3 udělali komunisté měnovou reformou si s odporem připomínáme jí 5 desetiletí.Po válce však mimo Šýcarska,Velké Velké Británie provedly měnové reformy všechny státy Evropě.
  Že nám pan Singer znehodnocuje peníze, českou korunou průběžně, si málokdo uvědomuje. To má paměť kapacitou cca 1 4 dnů.
  Zásadní česká chyba!

  OdpovědětSmazat
 11. Souhlasím s JiB. Obávám se, že jestliže komunisté nepostaví svého prezidetského kandidáta, budou muset volit Zemana i ti, kdo mu kladou za vinu napáchané ekonomické zločiny na českém národu. Ostatní kandidáti z pravice jsou ještě nebezpečnější než je on. Je třeba si uvědomit, že kdyby komunisté nabídli svého kandidáta, tak nám tady beblá Schwarzenberg. Rozdělená levice by prohrála. Klást Zemana na levou stranu politického spektra je blbost. Kdo jiný by národu přeložil slovo Pussy? Kromě nové republiky si kritizovat Zemana na alternativních webech nelze dovolit. Lidé nepřemýšlejí a slepě věří. Kdyby se na Česko začala valit uprchlická vlna, nemáme dost vojska, abychom ji zastavili. Zeman pobízením armády si musí být vědom, že radí nemožné. Vždyť i on přiložil ruku k dílu, aby se ČSLA pro jistotu zničila. Co kdyby se nějaký vlastenecký důstojník rozkrádačce vzepřel? Nadšení Zemanem nesdílím, ale nemusí to každý vědět. Zeman živí antikomunismus, lidé dostávají to, co si zaslouží. 16:14.

  OdpovědětSmazat
 12. Co byste chtěli?Singer prohlásil,že znehodnocování
  koruny se nijak nedotkne občana.Buď lhal,nebo tomu
  vůbec nerozumí.V každém případě nemá na tomto postu
  co pohledávat.Než se stal Babiš ministrem financí,
  tak nikdo nechtěl o této formě podpory exportu nic
  slyšet.Jen se stal ministrem,všechno ihned šlo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by ctihodný pan Singer za občany považoval pouze ty své vyvolené? Pochopitelně že těch se nic tak bezvýznamného nedotkne.

   Smazat
  2. Samozřejmě že se občana nijak nedotkne, protože inflace se blíží nule. Navíc se jedná o opatření dočasné.
   Nechápu jak lojza jako vy bez jakékoli kvalifikace a praxe v této otázce může jakkoli kritizovat člověka s doktorátem v oboru a bohatou praxí. Co takhle trochu soudnosti?

   Smazat
 13. Vy všichni tady stále se vzpírající, MY vás pokrotíme CHUDOBOU, když se stále bráníte pokroku, svobodě a demokracii. Zahltíme VÁS chaosem, vyhladovíme a nakonec zahrneme černou a hnědou špínou, které nebudeme bránit v násilí proti neposlušným. Systém je už nastolen před 15ti lety a VY jste ještě NIC nepochopili...

  OdpovědětSmazat
 14. Tenhle trouba Mrázek si evidentně myslí, že je odborníkem na všechno. Od zdravotnictví, přes hospodářskou politiku, sociální politiku až po centrální bankovnictví.

  Koruna řízeně a krátkodobě znehodnotila vůči euru o 10% s inflací blízkou nule, rubl neřízeně znehodnotil o 60% s inflací 15%. Psal by Mrázek dopisy Putinovi? Leda hovno, srab. Ještě by tleskal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:58- na vás nemá puso.

   Smazat
  2. Než někoho označíte troubou, zkuste sám přijít s pozitivním a reálným řešením nebo se za nějaké takové postavte, nejste-li schopen vytvořit vlastní. Do toho!

   Smazat
  3. 23:36
   Já se zabývám sám sebou, svou rodinou, svou prací. Tím co mohu ve svém okolí reálně ovlivnit. Neplýtvám zcela zbytečně energií na vymýšlení vzdušných zámků které nemají naprosto žádnou naději na realizaci. Kór když k tomu nemám žádnou kvalifikaci.
   Jedná se jenom o duševní masturbaci vševědů jako je Mrázek.

   Smazat
  4. 0:22- hezky jsi to řekla pusinko, "nějaký" Mrázek na tebe nemá.

   Smazat
  5. Jasně že na mě nemá. Já na rozdíl od Mrázka netrpím ztrátou soudnousti a potřebou dělit se veřejně o svou "genialitu".
   Takových chytrolínů co maj jediný správný geniální recept na řešení všech potíží světa najdu v každé knajpě 12 do tuctu.

   Smazat
  6. 0:22, 2:34- na to, že nemáte žádnou kvalifikaci, přesto z nad míry skromnosti se nedělíte o svou genialitu nechápu Vaši dennodenní masturbaci vševěda na NR. Náš milý trolle, Pepku Vyskoči, zabývejte se ještě více sám sebou, svou rodinou a fyzickou prací. Tím ovlivníte okolí a neplýtvejte zbytečně energií zde. PS. omlouvám se za "vykradení" Vašich "myšlenek(slov)".

   Smazat
 15. Souhlas. Místo motivavace pracovat pro vlastní stát a národ je tu pouhé posluhování těm, co staví na Euru, protože tuto měnu ovládají. Víte, proč přešel Írán na obchodech s ropou na Euro od UDS? Protože USA jsou odepsaná bývalá velmoc. Proto je třeba jít jinam. Pochopitelně s vírou či mandátem být klíčovým hráčem Evropy. Líbí? Nelíbí? Nás, Čechy, Evropa formovala, aniž jsme si to vždy uvědomovali. Přesto bychom měli stavět na kořenech, jež nás spojují zde, v této zemi a nedovolit pro nás nevýhodné manipulace a koňské handly v mocenských zájmech. Buďme svobodnou zemí se schopným strategickým řízením poskytujícím výhodu k tomu svou suverenitu si vybojovat, uhájit a vybrušovat po další generace. Máme na to, bez podvodů, s mravností a ohleduplností. Část z toho chápe i prezident a zjevně i autor textu. Můžeme mít skvělý finanční sysystém, který nás ochrání před svody peněz a současně nám je funkčně poskytne k potřebným transakcím k tvůrčí poctivé práci i k nezbytné kulturní úrovni. To je EKONOMICKAREFORMA.CZ, naše naděje na lepší a udržitelný život. Bez zločinného NATO, autokratické EU a hlavně bez mocenských her a s možností s každým ujednat pouze vzájemně výhodné obchody a spolupráci pro obě strany. Tak můžeme být vzorem pro ostatní země. Do práce!

  OdpovědětSmazat
 16. Bohuzel jsou uvedene uvahy natolik zjednodusene, ze jsou bezcenne. Jen velmi strucne: Pokud Kc posili, stane se zbozi CR pro zahranicni zakazniky drazsi, mene atraktivni, export poklesne a uvedene kalkulace prestanou platit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.