Reklama

.

.

pondělí 22. února 2016

DWN: Teroristé v Sýrii požádali OSN o ochranu před vzdušnými silami Ruska

22. 2. 2016    AC24

Aby mohly USA a Saudská Arábie nadále sledovat své zájmy v Sýrii, podporují už dlouho Frontu an-Nusra, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Zásobují uskupení zbraněmi i penězi. Společně s tím se západní politici neustále snaží ukázat teroristy této organizace v lepším světle tím, že je zařazují do „umírněné syrské opozice". Fronta an-Nusra se oficiálně zřekla cílů Al-Kaidy, ovšem udělala to jenom proto, aby se mohla účastnit dělení Sýrie, říká autor článku.


Vojenská operace Ruska udělala velké škody ozbrojencům uskupení, píše vydání. Za podpory ruského letectva syrská armáda osvobozuje čím dál více oblastí. Vláda v Damašku se přitom nechystá vést rozhovory s teroristy.

Složitá situace přinutila Fronta an-Nusra udělat originální krok: zkusit dosáhnout příměří v OSN. O tom informuje Reuters s odvoláním na bezejmenné zdroje „blízké k rozhovorům". Informační agentura sděluje, že syrská opozice požádala o „dvou-třítýdenní příměří", „zastavení obléhání" a rovněž o „přístup k humanitární pomoci". Podle slov nejmenovaného zdroje jsou všechny strany konfliktu připravené podpořit tuhle iniciativu, kromě Islámského státu. Zastavení útoků na „Front an-Nusra" je prezentováno jako předběžná podmínka k dosáhnutí příměří.


Je jasné, že tento návrh je past pro Rusko, zdůrazňuje DWN. Ozbrojenci se chtějí přeskupit a zabránit svému úplnému zničení. Rusové s tím ale nebudou souhlasit, protože na rozdíl od západní koalice bojují proti teroristům odhodlaně, říká německý žurnalista.

4 komentáře :

 1. místo příměří léčivé pilulky Buratino a totální vyhubení teroristického hnusu OSN je zločinecká sekta která ztratila mandát o čemkoliv rozhodovat Rusové měli nedávno návrh který byl smeten tak teď tak leda nasrat !!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ti teroristé jsou ale naivní. Skoro jako politici v EU. Anebo je to, do nebe sahající, debilita? OSN, taková figura, ta jim na špek neskočí, že mám pravdu.

  OdpovědětVymazat
 3. V současné, době kdy Syrská armáda za podpory Ruska, Iránu a Hizbaláhu postupuje a vítězí na všech frontách, by byla velká chyba dojednávat jakékoliv příměří. Je třeba všechny teroristy bez rodílu zničit do posledního muže. Jestliže dostanou chvíli na oddech, tak jim USA a jejich spojenci jako SA,Katar,...atd. doručí zbraně, peníze a dostanou se k nim případně další jejich podporovatelé nebo žoldáci. Ničit je a bít je dokud jsou oslabení a zmatení. Jiná cesta není.

  OdpovědětVymazat
 4. No to je úplně směšné! Houby! Vyhubit ty svině!

  OdpovědětVymazat