Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Fico: Voda nemůže být obyčejný komerční produkt

voda skleniceStanislav Kliment
25.2.2016   Vaše věc

Evropská komise na konci loňského roku zahájila proti Slovensku první kroky, a to v souvislosti s ústavním zákazem vývozu vody z roku 2014. Stížnost na Bratislavu podala polská firma, která chce ze Slovenska potrubím vyvážet minerální vodu do Polska. Podle jejího názoru je tak porušován unijní princip volného pohybu zboží. 


Robert Fico k tomu nyní řekl, že jeho vláda ústavní zákaz bude hájit a chce, aby Evropská komise respektovala, že voda je strategická surovina, národní bohatství a dědictví a že každý stát má právo přijímat opatření na svoji ochranu a obranu. Půjdeme v právním sporu na hranu, uvedl slovenský premiér. Pokud by Slovensko tlaku Evropské komise podlehlo, mohlo by podle Fica dojít k nekontrolovanému vývozu pitné vody jako suroviny. Voda nemůže být brána jako obyčejný produkt nebo komerční zboží. „Bránit své vodní zdroje všemi dostupnými opatřeními je právem každého státu,“ prohlásil Fico. Podle jeho vyjádření by na změnu charakteristiky vody měly tlačit i další evropské státy.

10 komentářů :

 1. Bravo, držím Slovensku palce. Žádná voda do Polska a žádní uprchlíci na území Slovenska. Slováci držťe sa!!! Nenechte se rozvrátit americkými neziskovkami a volte FICA..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně. JAKPAK TO, ŽE VODU NELZE ÚČTOVAT A PRODÁVAT NENÍ V ÚSTAVNÍCH ZÁKONECH? Jak to, že petka čisté vody je dražší, než ta, do níž se cpou jakékoli sirupy a přídavky? Vždyť prodávat vosu je zločin. To si nedovolili nejkejn ve středověku a staověku, ale ani komunisti. Tak kde jsme potom dnes????

   Vymazat
 2. A to je rozkol ve slavné V4, prosím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie, zatial je to "iba" rozkol medzi štátom a firmou. Zatial/!/ ešte má štát priestor sa brániť, byť tvrdohlavý... Až v tichosti schvália TTIP v podstate už nebudeme mať "svojich"politikov, čo ako sme s nimi často nespokojní. Korporácie budú mať bázu nie iba pre obídenie záujmov národa, obídenie národnej politickej reprezentácie, ale i nástroj na naše trestanie mamutími finančnými sankciami. Ruveme sa v obrane proti násilnému multikulturalizmu, ale zatím nám pripravujú korporátny kolonializmus, privatizáciu sociálneho štátu, na ďalšej fronte nám idú po našich deťoch, v inej oblasti likvidujú úroveň vzdelania natláčaním zločinnej "inklúzie", pretláčajú nahradenie zastupiteľskej demokracie "nevládnymi" organizáciami. Je to, ako by človek chcel rukami zadržať vodu z rútiacej sa priehradnej hrádze!! Ak nevymeníme politické reprezentácie za ľudí schopných použiť štruktúry štátu na obranu občanov, zožneme onedlho následky, ktoré si ani nevieme predstaviť. Neviem ako dopadnú voľby na Slovensku. Aktivisti nevládnych organizácií vynakladajú obrovské úsilie o odstavenie Smeru. Občania, zdá sa, hľadajú riešenie v posilnení štruktúr národnej ochrany-tajné analýzy naznačujú určité oslabovanie Smeru, ale súčasne posilňovanie Slovenskej národnej strany a Ľudovej strany Naše Slovensko/Kotleba/. 5.marca sa rozhodne, držte nám palce!

   Vymazat
 3. Polákům nedávat vůbec nic.Ti by všechno rozkradli
  a zašmelili.Nekupuji polské a německé výrobky.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Vsak mozu postavit plnicku na SK, zamestnat slovakov, odviest DPH na SK a vodu dalej predat.. v tom im nikto nebrani ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Som zvedavy, kam az si Fico trufne. Ale v tomto mu drzim palce. Kazdopadne ma pravdu v tom, ze vnima vodu ako strategicku surovinu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak polská firma si zamane vodu a má ji mít...! To jsou výhonky myšlení TTIP, TISA apod. Za zdroje se vedlyválky, ted to budou soudy, které by podle oněch smluv měly nadržovat firmám. !Aneb jak uvařit žáby Overtonovými okny. Fujtajksl, život na Zemi by pozbyl posledních půvabů, pokud dovolíme přijetí tohoto modu myšlení.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, ano a myslím si, že nejvíce na Evropskou komisi zatlačí( a Slovensku a nejenom jemu, pomůže) naše vláda. A kdyby to přeci jenom nevyšlo, tak se zařiďme podle úsloví: lepší večer suchý chleba míti, nežli v domě plném hovad žíti !Protože dneska od nás bude odtékat voda a zítra najedou rovnou rabovací gardy.

  OdpovědětVymazat
 8. Držím Slovákům palce. Ti samí Poláci ohrožují spodní vody u nás rozšiřováním svého dolu.

  OdpovědětVymazat