Reklama

.

.

úterý 23. února 2016

Holande chce z EU vyloučit „pravicové“ země

23.2.2016   Svobodné noviny
Francouzský prezident François Hollande chce vyloučit z EU ty země, kde by byly do vedení země zvolené krajně pravicové strany, napsal německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN).
Podle deníku DWN, by se takový postoj dal vysvětlit rychlým pádem Hollandovy popularity mezi obyvatelstvem země.„Každá země může být vyloučena z Evropské unie,“ řekl Hollande v rozhovoru pro rádio France Inter. „Evropa má právní nástroje, aby zabránila zemím porušovat demokratické principy,“ dodal politik.


Deník argumentoval, že francouzská pravicová Národní fronta by mohla vyhrát v nadcházejících prezidentských volbách. V současné době má Národní Fronta Marine Le Penové podporu u asi 37% obyvatel Francie. Strana Le Penové je kritická k politice EU a podporuje myšlenku, aby Francie opustila Evropskou unii.

„Každá země může být vyloučena z Evropské unie,“ řekl Hollande v rozhovoru pro rádio France Inter. „Evropa má právní nástroje, aby zabránila zemím porušovat demokratické principy,“ dodal politik.

Podle francouzského prezidenta by EU měla být schopna vyloučit z bloku ty země, kde existuje porušování svobody sdělovacích prostředků a lidských práv.

„Mohlo by to dojít až tak daleko,“ uvedl Hollande s tím, že EU by měla zavést procedury s cílem vyloučit takové země z Evropské unie, s odkazem na Polsko, jako nejnovější příklad praktik odporujících pravidlům EU.

Podle nedávných průzkumů, tři čtvrtiny Francouzů nechce, aby byl Hollande nebo jeho konzervativní předchůdce Nicolas Sarkozy prezidentem po příštích prezidentských volbách, které se budou konat v příštím roce.

Podle průzkumů veřejného mínění zveřejněného v lednu deníkem Le Parisien, pouze 24 procent francouzských voličů by si přálo, aby Hollande nebo Sarkozy kandidovali v příštích prezidentských volbách, zatímco 74 procent respondentů je proti kandidatuře obou politiků.

30 komentářů :

 1. A sakra,blíží se nová Holande totalita,kdo mě nebude volit ,tak máme páky a kdo nebude skákat jak pískám...:-) Stejně zmizíte všichni v propadlišti dějin a to je fakt-žádné vyhrožování :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zvláštní vyhrožovat odměnou, a to dokonce takovou, kterou si všichni přejeme. Asi chce zastrašit Francouze, že když se nechají vyhladit uprchlíváky (uprchlípníky) cizích ras a chorob, tak budou moci v rámci evropského chalífátu vyvážet bezcelně zemědělské produkty do střední a východní Evropy.

   Vymazat
  2. Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbec, blbci říkáš zbytečně .....

   Vymazat
 2. Vyloučené země mohou slavit, zbaví se eoroprotektorátu a mohou se chechtat těm "poslušným " co tam zůstali . Jen by mě zajímalo, podle jakého kritéria to bude pan Hollande rozhodovat a kde k tomu vzal oprávnění.

  OdpovědětVymazat
 3. Krasavec, ještě k tomu inteligentní, to je opravdu nebezpečná kombinace.

  OdpovědětVymazat
 4. Hollande jako vždy jedná trochu ode zdi ke zdi. Ten nápad s vylučováním členů EU je jistě zcela extrémní. Připomeňme jeho nedávné výkřiky že Asád v Sýrii musí zmizet, aniž by řekl, s kým by se pak jednalo. Jakoby zapomněl, že Francie se podílela na rozpoutání a vedení občanské války v Sýrii a zejména na rozvrácení Libye, i když třeba na Ukrajině má realističtější představy.

  OdpovědětVymazat
 5. Volim Kotlebu, nech uz sme prec..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To doufám nemyslíte vážně, slovenský příteli!

   Vymazat
  2. Ale myslíme, a je nás dosť. A prečo nie? Dajte nejaké relevantné argumenty.

   Vymazat
 6. Myslim, ze se jeste "nevyjadrili" legionari za ostudu kterou jim pripravil "mesiee pgezident" kdyz jejich generala strcil do lochu pri protestech v Calais! Verim ze podekovani prijde!

  OdpovědětVymazat
 7. Francie by měla být vyloučena jako první.Právě tato
  země má největší problémy s demokratickými principy.
  Právě Holande je toho zářným příkladem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Ať nás okamžitě spolu s Československem, Polskem, Maďarskem, Bulharskem, Rumunskem a Jugoslávií vyloučí. Pokud mají středoevropší Slované přežít, tak musí být co nejdříve stažena Železná opona muslimákům do cesty.

  OdpovědětVymazat
 9. Holande, nenamáhej se, už jsme na odchodu!!! Ale když nám pomůžeš, tak ti i poděkujeme. A zdrávas Maria.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš Salam Alejkum.

   Vymazat
  2. Super, Ježíš, jak ja bych byla stastna , včera bylo pozde. ..

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Předesílám, že nesnáším nácky a fašisty, fašizoidy apod. verbež.
  Ale nad tímto franc. kašparem už se nedá ani pousmát. Snad jen hořce zaplakat.
  Tak zatímco se političtí představitelé EU mohli nedávno přerazit, aby napomohli vzniknout kyjevskému náci- a fašizoidnímu režimu, který již přes rok zločinnými metodami potlačuje práva spoluobčanů z východu země, dodnes EU a západní představitelé usilují o vyšší stupeň "přiblížení" kyjevského režimu ke strukturám EU, zatímco sama EU je nedemokratickým byrokratickým tělesem vzniklým jako nástroj k prosazování zájmů nadnár. korporací a finanč. oligarchií, tak tento maňásek bude lidi strašit vylučováním tzv. nedemokratických zemí z té samé byrokratické EU.
  A o míře nedemokratičnosti toho kterého režimu bude rozhodovat kdo? Hollande? Merkelová? Juncker?
  Vždyť posilování nacionalistických hnutí a polit. partají po Evropě je odezvou na bezradnost, nefunkčnost, zbyrokratizovanost i nedemokratičnost té EU.
  Která, pokud se nebude s to změnit, rozpadne se sama. I bez vylučovací komise.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstižně napsáno, souhlasím.

   Vymazat
  2. JJ, to se nakonec Ukrajina, ten vzor ryzí demokratičnosti nedočká EU, když přísný a zásadový Hollande bude vylučovat.

   Vymazat
 12. Až MArie Le Pen vyhraje volby, ráda mu jeho přání splní. Francie půjde jako první.

  OdpovědětVymazat
 13. A makrela všechny levicové země a máme to v kabele.

  OdpovědětVymazat
 14. sebekriticky přiznávám, že zasloužíme vyloučení z EU, Holande, pomož nám z té žumpy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měli bychom panu Hollandovi za to , že kdyby vyloučil ČR z europrotektorátu poděkovat , že nás osvobodil z područí 4 říše a postavit mu sochu, jako" osvoboditeli."

   Vymazat
 15. Odpovědi
  1. Vyztizne, jen kdyby to tak šlo, to jsou jen kecy Hollanda na za strašení , totiž - mluvi jak blbec, chova se jak blbec a vypadá jak blbec , co byste od takového nymanda vlastně chtěli ? Jestli on je politik , tak to jedině hopstapler, ale politik urcite ne , protoze ja, bych pak musela byt Johanka z Arcu

   Vymazat
 16. On si snad ani neuvědomuje, že nahrává krajní pravici a Marine Le Pen. Mluvte, pane prezidente, víc a Front National bude mít vítězství v kapse.

  OdpovědětVymazat
 17. Před rokem bylo velmi mnoho povyku kvůli Řecku. To byl boj na žívot a na smrt, aby zůstalo Řecko v EU! Někteří byli proti (hodný a zlý policajt), ale nakonec za veřejného okradení státu jako celku a ponížení řeckého národa jej nakonec v EU milostivě nechali. Prý by to bylo komplikované, byla by to otázka nekolika let a EU by tím velmi utrpěla. Je vidět, jak se za jeden rok karta obrátila. Jestli taková taktika není podezřelá, tak je přinejmenším divná! Mi to připadá, že Řecko bylo určeno k vykradení a jako pokusný králík co do reakcí a následků jestli jde o vyvíjení nátlaku na stát, který je názorově rozpolcený pokud se jedná o EU. Stále mám pocit, že dnešní kroky EU silně zavání TOTALITOU!!! Kdo má jiný názor nebo jiné řešení než "oficiální místa" je OPORTUNISTA a odpadlík!!! Hlavně my,Češi, máme takovou zkušenost a přesto jsme se bezhlavě vrhli do jiného uskupení. Omluvou je, že si každý představoval demokracii úplně jinak, než vypadá dnes! Ale takovou tu jinou představu měli lidé i před nástupem komunistů! Škoda, že jsme si i z toho nevzali poučení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já jsem hlasoval proti vstupu do EU, mohl bych mít nakonec pocit škodolibého zadostiučinění.

   Vymazat
 18. Holande maňásek v divadélku amík

  OdpovědětVymazat