Reklama

.

.

čtvrtek 18. února 2016

Hra nervů: Ruské strategické bombardéry u břehů Velké Británie

18.2. 2016 První zprávy
Vladimir Putin se vrátil ke strategii posílat strategické bombardéry do blízkosti vzdušného prostoru zemí severoatlantického paktu, píše polský web Wyborcza.Ve středu odpoledne bylo upozorněno Royal Air Force (RAF) na neznámá letadla blížící se k břehům Velké Británie. Velitel RAF rozhodl proti nim vyslat dvě stíhačky typhoon.Stíhačky vzlétly ze základny Coningsby v Lincolnshire ve východní Anglii a letěly nad Severní moře. Piloti rozpoznaly dva ruské bombardéry. Podle ministerstva obrany letěla ruská letadla podél vzdušného prostoru Velké Británie, které je kolem Velké Británie přibližně 12 mil od pobřeží.

"Tato situace není neobvyklá, a naše typhoony jsou připraveny," uvedl mluvčí ministerstva obrany.
Podle britských médií bombardéry, které byly viděny v Severním moři jsou Tu-160, letci mu říkají kvůli bílému nátěru "bílá labuť " . Tyto proudové, nadzvukové strategické bombardéry mohou nést 12 raket s jadernými hlavicemi. Tu-160 je nejtěžší bojové letadlo světa (vzletová hmotnost 275 tis. Kg) a může létat maximální rychlostí 2220 km / h.

Počátky vývoje Tu-160 spadají do roku 1973, kdy sovětské ministerstvo obrany vyhlásilo požadavek na nadzvukový bombardér, který by byl schopen doletem pokrýt území USA. Od svého zařazení do sovětského letectva až do roku 1991 prováděla tato letadla pravidelné strategické dálkové lety. Lety bombardérů Tu-160 však z důvodu změny geopolické situace a z finančních důvodů byly následujících 16 let omezeny na minimum a konaly se spíše ve formě menších vojenských cvičení. Dne 17. srpna 2007 oznámil prezident Vladimir Putin obnovení strategických letů Tu-160. Necelý měsíc po tomto sdělení bylo na jednom ze strojů Tu-160 otestováno shození dosud největší termobarické (vakuové) pumy, přezdívané "Otec všech bomb".

Pokud by Rusko chtělo, porazí NATO v Pobaltí ve třech dnech!


V loňském roce britské stíhačky opakovaně zachytily ruská letadla v blízkosti britského vzdušného prostoru, např. V listopadu, dva Tu-160 byly spatřeny nad Atlantikem. V posledních měsících byl klid.

Tento incident v Severním moři se shoduje s načasováním manévrů ruských námořních výsadků, kdy od pondělí cvičí 2.500 příslušníků desantu na území kolem Pskova u hranic s Lotyšskem a Estonskem.
První zprávy,Jiří Kouda

13 komentářů :

 1. Správně. Na hrubý pytel hrubá záplata. A pokud BBC vysílá vylhaný "dokument" o rozpoutání III SV Ruskem, tak ať si prožijou v reále, jak by to mohlo vypadat. Caramelon už doufám ječí.

  OdpovědětVymazat
 2. No, je otázkou proč se furt o takových věcech teda píše. No. Jednou létají US stroje u Číny, u Ruska, jindy je to naopak.
  Kdybychom si vzali příklad z hmyzích společenstev a jednali jako jeden druh, kdo ví- třeba bychom už dnes neobývali jen jednu planetu.

  OdpovědětVymazat
 3. Nikomu u nás nevadí,že denně přes nás létá ve dne v noci mnoho těžkých letadel a bombardérů US směrem na východ.Asi to mají povolené od komika.U VB letí jen dva stroje a jsou všichni vykulení.

  OdpovědětVymazat
 4. Nikdo soudný se z takových informací nemůže radovat. Jenže slouží, m.j. k tomu, aby si hoši a děvčata z NATO uvědomili, že jejich choutky vojensky zpacifikovat Rusko (a kohokoliv se jim zachce) jsou "nezdravé". Nic na tom nezmění trapný pokus zlepšit si seběvědomí : "naše typhoony jsou připraveny". Zvláště po té, co jejich Typhoony dostali, při cvičení, napráskáno od indických SU 30. Tuším že 15:0. Těch 12 raket je výmluvný argument.
  Rusko už bylo na kolenou. Likvidace zbraňových systémů , smlouvy a dohody o ozbrojení a ochota spolupracovat byly evidentní. Bylo to NATO, specielně USA za uslintaného souhlasu Británie, kdo si myslel, že nastal čas Rusko dorazit. Tak porušili co porušit mohli, a odvolávali jednu dohodu za druhou. Úmyslně zabili šanci na celosvětový bezpečnostní systém. Za účasti Ruska a Číny. Tak teď mají co chtěli. Rovnováhu zbraní. S rizikem, že to jednou někdo posere. Nám všem, bez rozdílu. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.B.- velice přesné, v té době "očekávání lepšího ovzduší" si "časem" znepřátelili i přátele, především USA.

   Vymazat
 5. někdy se ero objevi někdy neobjevi a hlavně někdy se ojevi nad atlantikem někdy na pacifikem takže dělat z toho třeti světovou je jaksi mimo hajzlik

  OdpovědětVymazat
 6. Ak by bol Tu 160 ,,nalozeny,, tak by mal urcite ,,sprievod,, dvoch Su 30,35...Taka je ,,utocna,, formacia! Nemal ,,sprievod,,...

  OdpovědětVymazat
 7. Dělají to všichni,kteří mohou létat daleko.České
  letectvo s těmi několika Gripeny může leda hlídat
  vyčůrané pobaltské státy.Oni letadla nemají a chyt-
  ře si nechávají hlídat vzdušný prostor jinými.Pito-
  mí Čecháci jdou hlídat.Aby si vůbec zalétali.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Aspoň prověřili britové motory ....odcházejicí jinak dnes rusové večer vysilají film o korupci soudruha z bíle chatrče...cca 2hod..

  OdpovědětVymazat
 9. Piloti rozpoznaly?

  OdpovědětVymazat
 10. Chorošó, Vladimir Vladimirovič!
  Vodolejka

  OdpovědětVymazat
 11. Když můžou Americké lodě navštěvovat Čínu, tak proč by nemohly Labutě zamířit k tomu blíže neurčenému islámskému státu za kanálem.

  OdpovědětVymazat
 12. Piloti se musí cvičit a udržovat v kondici cvičnými lety v každém období. A tedy proč nespojit příjemné s užitečným?
  Užitečné, pro Rusko, je demonstrovat připravenost, a ! především - vyčerpávat relativně velmi krátkou technickou životnost relativně velmi drahých stíhaček protivníka. Životnost dálkových bombardérů je řádově vyšší a cvičné lety beztak nutné. Opakuji, příjemné s velmi užitečným. Děda.

  OdpovědětVymazat