Reklama

.

.

středa 17. února 2016

HuffPost: Turecko má šanci změnit syrský konflikt v katastrofuHarald Kujat, expředseda výboru NATO
17.2.2016   První zprávy
Moskva má zkoordinovaný plán, který povede k míru v Sýrii, ale Západ musí zajistit, že Turecko mu v tom nezabrání. Západní země musí daleko objektivněji pohlížet na akce Ruska v Sýrii a vzdát předsudků, že za každým rozhodnutím Kremlu se skrývá „strašná hrozba", uvedl pro Huffington Post bývalý předseda Vojenského výboru NATO, německý exgenerál Harald Kujat.

Tak jako u všech zemí, tím či oním způsobem zapojených do urovnání syrského konfliktu, má Rusko své vlastní strategické zájmy v regionu, ale to neznamená, že by měly být hodnoceny pouze negativně.

Moskva má koordinovaný plán pro boj s džihádisty, a je jasné, že bez její účasti není řešení syrského konfliktu možné. „Bez Ruska nebude mír v tomto regionu," zdůraznil generál.

Bývalý generální mluvil o své vizi dalších ruských plánů. Osvobození Aleppa je pouze přechodný bod na cestě k osvobození země od teroristů Islámského státu. Cílem leteckých úderů Moskvy bylo umožnit vládním silám odříznout cesty dodávek zbraní džihádistům z turecké strany. Dále bude moci vládní armáda vybudovat koridor na severovýchodě země k referenčnímu bodu IS ve městě Rakka.

Nevyhnutelný konflikt mezi Ruskem a Tureckem v roce 2016

Exgenerál poznamenal, že jsou země, které budou chtít zabránit realizaci tohoto plánu - na prvním místě Ankara. Koridor vytvořený Asadovou armádou, bude nakonec protínat oblasti, které jsou nyní pod kontrolou Kurdů, kteří se osvědčili v boji proti teroristům. Přičemž Turecko nehodlá zastavit bombardování těchto oblastí a bude pokračovat v operaci proti kurdským silám. Kromě toho, Ankara plánuje vyslat pozemní jednotky do Sýrie, čímž může přerušit veškeré úsilí o vyřešení krize. „Turecký zásah má potenciál proměnit syrský konflikt do globální katastrofy," uzavírá varovně Kujat. 
První zprávy, Jiří Kouda

23 komentářů :

 1. Osmanským turkům se nedaří,tak zběsile kopou na všechny strany.Zatím jen odstřelují z kanonů Sýrii zpoza hranice,aby dráždili a provokovali Rusko a svět.Pokud ale vstoupí na ůzemí Sýrie,bude to jiné.Turci,podobně jako fašisti chtějí vyprovokovat s USA a Izraelem III.světovou.Bláznivý turecký blb si neuvědomuje,že v tomto případě by Turecko existovalo zhruba tak max.půl hodiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,max půl hodiny a to není dobrá vidina pro NATO,kdyby chtěli Turecku pomoci.Jak to že OSN,velitelství NATO nezakročí,vždyť Turecko je jasný agresor.

   Vymazat
  2. Turek je jen kašpar v rukou USA. Vše koná na příkaz a radu USA, i ten včerejší atentát na vlastní lidi...dle vzoru USA potřeba vytvořit "motiv" na eskalaci války...

   Vymazat
  3. 8:50
   Máš pravdu, Turek je jen kašpar, ale iniciativní a nevypočitatelný kašpar. O to je nebezpečnější! Určitě dělá hodně vrásek na čeleUS lotkovodiče.

   Vymazat
 2. Lidi,neblázněte.Rusko do žádné války nepůjde.Nezvládlo by to ani ekonomicky,ani vojensky,ani politicky.Sýrii neuhájí ani omylem.To se vsadím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle Vás učí Schapíro na školení kádrových záloh? Tak to je fajn. Jste ještě větší blbci, než jmse si mysleli.

   Vymazat
  2. Demonstrace výstřelu 26 křídlatých raket v salvě = symbolick 26 letadlových lodí USA. Proto bych je nikdy nepodceňoval a skóre historie válek proti rusku vychází přesvědčivě. I ten jednoduchý Tank T byl lepší než Leopard a o Kalašnikovi nemluvě. Taky záleží kdo za co bojuje. Já bych za tento stát nebojoval.

   Vymazat
  3. Rusko mělo i za carských dobv zájem o Sýrii, už i z náboženských důvodů - syrští křesťané mají blízko k pravoslaví, a na to slyší každý ruský pravoslavný.
   Naopak, kdyby se Putin nechal ze Sýrie vytlačit a po tom, co mu Turci sestřelují letadla, byl by dohnán k použití zbraní opravdu hodně špatných nejen proti protistraně v Sýrii, ale i Turecku. Todle je už hodně silné kafe, na rozpoutání první světové stačil atentát na arcivévodu.

   Vymazat
 3. Nezapomínejte, že spousta obyčejných Turků nemusí souhlasit s počínáním svých politických představitelů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ale obyčejní lidi nic nezmění...

   Vymazat
 4. všechny valky přišly pouze ze zapadu ne z vychodu,Rus je jen ukončuje a vždy vyhraje.nikdo nema takovou techniku a zbraně jako oni,nemaji duvod na nekoho utočit.maji všechny zdroje co potřebuji a hlavne nejsou sprivatizovane,žid by je rad vlastnil ale ma smulu,diky rusku je mir maji s nich strach,zaleži co bude pokud žid položi burzu,donekonečna tisknout penize nejde

  OdpovědětVymazat
 5. Ještě před pár měsíci bylo podle zdejších rudohnědých idiotů Turecko největším spojencem Ruska v boji proti USA, západu, dolaru, Erdogan byl hrdina který odmítl západní sankce. O nějaké podpoře IS, odběru ropy od IS, boji proti Kurdům blbečci ani nešpitli.
  Stačilo aby Putin řekl, že Turecko je zlé a zdejší bezcharakterní idioti jak na povel obrátili o 180 stupňů a začali se předhánět kdo na Turecko hodí větší hovno.
  Ubožáčci bez vlastního názoru co jen visí na rtech Putina a pohání je nenávist k západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kašpárku z Schapirova divadélka, Ještě před pár měsíci nebylo známo, že Turci sestřelí ze zálohy a zákeřně ruský SU, bojující proti ISIL.

   Vymazat
  2. Pro 16:44: Jeste pred par mesici uz v Syrii byl jenom ISIL a zadna "umirnena opozice" uz neexistovoala - potvrzeno oficialne z Washingtonu. A najednou je opet vsude a jeste i ty nemocnice musi bombardovat uSSacke A10 aby bylo z ceho Rusko obvinit.

   Vymazat
  3. Pořád meleš do kola ty stejný hovadiny ty bezmoku!!!!!

   Vymazat
  4. 16:44, proč pořád meleš dokola ty pitchoviny z tvé smradlavé tlamy. To máš od narození, po rodičích, nebo tě protáhl Šapito na vašem Prague Pride havloide?

   Vymazat
  5. vyhovme společně 16.44 a sjednoťme se v nenávisti k západu.

   Vymazat
 6. Z historie se poučme. Cože to říkal nadčasový spisovatel-prorok K. Čapek? Citujme:

  "Kudy chodil, tudy škodil. Ve dne škodí a v noci krad, sociální demokrat."

  Levicové a socialistické strany jsou dnes tou největší pohromou. To ony stojí za rozkladem ve Švédsku (aktuálně u moci). Ani Řekové si nepomohli volbou levičácké SYRIZY. Tsipras plivl voličům do tváře a vysmál se jejich referendu. Dělají jen na oko, mluví tak a činí opak. Stačí se podivat na úvodník webu ČSSD s fotem Sobotky, kde cituje gró, podstatu programu socialistů: "ČSSD podporuje šanci všech lidí na důstojný život bez ohledu na to, zda se narodili v chudé či bohaté rodině...a nekompromisně hájí lidskost, rovnost a solidaritu." http://cssd.cz/strana/ To je ale přeci katastrofa! On neřekl rovnost "českých občanů", leč všech lidí (rozuměj: světa!). V praxi pak kupř. Sobotkova solidarita (která je určena pro pro všechny lidi světa!) vypadá takto: http://nn.bb/15mega Článek přeložím z natovštiny do srozumitelné češtiny: Dnes Bohuš rozhod, skoro jako ředitel neziskovky, že pošle Turkovi 15 mil. Kč (prý pro nebohé Syřany). A jak naloží Turek s penězi bude kontrolovat jako kdo? Budeš tam Bohušu osobně, každému Syřanovi dáš bankovku do ruky? Turek samozřejmě užije peníze na zalátání svého děravého rozpočtu a další podpoře teroristům (holt masívní turecká podpora džhádistům trvající 5 let už stála fůru peněz - a efekt pro Turka žádný - Asad pořád u moci). Turkům bylo krom jiného přislíbeno Merkelovou €3 mld. A záminka stejná. Zas Syřani. Skutečnost: Turek má totální výpadek v rozpočtu. Turistický ruch na plážích se mu zhroutil (všichni Rusové odešli) a ropa barel za 20-ku už kamiónovým ropovodem z Islámského státu také neteče (ruské letectvo vybombardovalo). Prostě máme pokyn z centrály (Bruselu) Turka držet nad vodou, podobně jako tu banderovskou Ukrajinu, kdy jí Slovensko posílá zadarmo reversem ruský plyn. Shrnuto: po 25 letech definitivně odzvonilo době, kdy se rozhodovalo zda volit tradiční levici či pravici. Obojí zradí. Dnes už pouze národní (vlastenecké) strany ochrání zájmy občana-voliče. Pokud to lid nepochopí, páchá dobrovolné kolektivní seppuku - tak jak to už dělají ve Švédsku, Francii, Německu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím!

   Vymazat
 7. Socani jsou nepřátelé lidu.Pokud členové ČSSD dále
  věří v dobro svých šéfů,je to známka sníženého in-
  telektu.Proto se nedá očekávat žádná změna.Normálně
  myslící člověk by už členem této partaje nebyl.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. trump na hrad nebo alespon white house!!!
  hhh
  dok amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si studený obklad.

   Vymazat
 9. @17:51
  Velmi pochopitelně (pro nechápavce)napsáno.Souhlasím.

  OdpovědětVymazat