Reklama

.

.

pátek 5. února 2016

Irák likviduje „džihádmobily“ přesnými údery ze vzduchu (viz video)

5.2.2016   Eurasia
 napsal/přeložil Geo
Proti teroristům z Islámského státu v posledních měsících intenzivně bojují také ozbrojené síly Iráku. Likvidují nejen infrastrukturu teroristů, ale také jejich mobilní techniku, zejména takzvané „džihádmobily“. Video ukazuje přesné údery iráckého letectva na tyto bojové prostředky Islámského státu.

„Džihádmobil“ se stal fenoménem současných konfliktů nejen na Blízkém východě, ale i v severní Africe či v Afghánistánu. Jedná se zpravidla o terénní či užitkový automobil, nejčastěji pick-up, doplněný o zbraň či zbraně: nejčastěji velkorážný kulomet, protitankový komplet, protiletadlové hlavňové zbraně či improvizovaná zařízení pro odpalování neřízených raket.

Irácké letectvo po téměř úplné likvidaci v minulém desetiletí pomalu znovu nabírá na síle a efektivitě. V operačním použití má už nyní americké víceúčelové letouny F-16, ruské bitevníky Su-25, k útočným akcím využívá i modifikované Cessny 208 (AC-208) a klíčovým úderným prostředkem letecké složky pozemních sil jsou ruské bitevní vrtulníky Mi-28N. V budoucnu se mohou do protiteroristických operací zapojit také naše L-159.

3 komentáře :

 1. Jo, jestli nam ty L159ky dovolí GB prodat. Protože v této zemi má slovo cizaka větší váhu než slovo pana domácího.

  OdpovědětVymazat
 2. Taik se musí začít s vydíráním.Buď prodej L 159
  a nebo žádná podpora vojenských akcí NATO.Tomu
  porozumí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říkali okresní hejtman a pan lékárník už před válkou

   Vymazat