Reklama

.

.

neděle 14. února 2016

Jan Campbell: Hvězda 12. února1988

Jan Campbell
14. 2. 2016    Vaše věc

 
Nehledě na množství proseb okomentovat veřejně to, či ono dění posledních týdnů, rozhodl jsem se, si dát kratší pauzu. Tu využívám pro osvěžení paměti starších, pro uvědomění si mladých a mladších, že dnešní dění ve světě je pouze pokračováním minulosti, a pro sdělení čtenářům, že v knize Souhlasu netřeba, která by měla být k mání v březnu t.r. je část obsahu věnována skutečnosti týkající se neschopnosti mnohých z nás se (po)učit z minulosti a číst mezi řádky. Proto se i dnes akumulují tmavé mraky nad Evropou, nad českou kotlinou a žádné jarní slunce nemůže překrýt pocit nejistoty a strachu a zprostředkovat upřímnou radost. 
 
Je zcela jedno, co nám vlády, média a analytikové ignorující historická fakta a paměť hlásají, nebo píší, protože Vše bude jinak, jak řekl umírající Rabín.

Dnes, před 28 roky, 12. února 1988 nabídlo Černé moře historku pro film, jejíž scénář může napsat jenom život. Dynamický hon lodí, napětí při realizaci příkazu a vzrušení na všech stranách: vojenských, politických a obyčejně lidských. Černomořská historka je přímo spojena s narušením státní hranice SSSR dvěma válečnými loděmi 6. námořní flotily USA: Yorktown (CG48) a Caron (DD970). Tyto lodě mířily přímo do Sevastopolu. Incident vyřešili sovětští námořníci na výbornou.

Po ignorování upozornění kapitánem amerických lodí, že se nacházejí již 6 mil od sovětské státní hranice a odmítnutí změny kurzu, sovětské patrolující lodě, SKR-6 a Bezzavetnyj, pod vedením tehdy ještě mladého kapitána Vladimíra Bogdasina, začaly plnit rozkaz k vytěsnění amerických lodí ze sovětských vod. Pro srovnání uvádím, že například SKR-6 byl čtyřikrát menší než Yorktown. Vytěsnění se uskutečnilo pomocí jednoho lehkého a jednoho těžšího nájezdu na Yorktown sovětským Bezzavetnyj po té, co americké lodě narušily státní hranici a byly 2 míle ve výsostných vodách SSSR. Jako první narušil státní hranici Caron, následoval Yorktown. Zničení boku křižníku, na něm se nacházejících raketových sil a dalším poškození lodě přivedlo nevěřící americké námořníky k vyhlášení poplachu a opuštění hraniční zóny SSSR. Americký pokus o vzlet dvou vrtulníků byl okamžitě přerušen, jakmile se nad křižníkem objevil sovětský MI 26 a další čtyři patrolující lodě. Američtí námořníci po dobu vytěsňování a až do nájezdu na jejich křižník doprovázeli sovětské patrolující lodě výsměšnými gesty a pokřiky „fuck you.“ Po vytěsnění ze sovětských vod byli Američané při každém vstupu do Černého moře velice opatrní. Ale jak víme, nepoučili se.

Připomínám tuto historku, protože incidentu předcházelo tzv. „sbližování mezi USA a SSSR,“ Gorbačov mluvil o nových „partnerech“ a současně nechal tolerovat narušování státní hranice SSSR Američany. Tak se ze zvyku stal zlozvyk. A jak víme, jedním z nejtěžších úkolů v životě člověka je zbavit se zlozvyku. Sovětští námořníci jednali tak, jak voják jednat musí, a ne jak Gorbačov myslel. V situaci, kdy USA lodě vypnuly komunikaci, na moři byla mlha a nebyla to první provokace Američanů na moři a ve vzduchu, museli konat. Čtenáři se zájmem o téma doporučuji Wikipedia, 1988 Black Sea bumping incident nebo youtube, https://www.youtube.com/watch?v=N4jQhnXrWbg a další.

Připomínám tuto historku, protože současná mezinárodní situace nese všechny znaky nekomunikace, utajování, maskování, desinformace a narušení mezinárodních dohod. Provokace RF ze strany USA, NATO a EU se stupňují na všech představitelných frontách. Nehledě na incident z dubna 2014, kdy USS Donald Cook (DDG-75) s 56 Tomahawky a dalšími 96 raketami na palubě opakoval provokaci v Černém moři z roku 1988. Ke štěstí nás všech, včetně amerických námořníků a jejich rodin, dubnový incident se obešel bez lidských ztrát a válečných akcí díky tomu, že ruská elektronická rušící technika dokázala svojí kvalitou „umlčet“ Donald Cook. Jeden SU 24 s „pytlem“ Khibiny a 12 přeletů nad lodí daly Američanům jasně vědět, kde končí legrace.

Sestřelení U2 nad Sverdlovskem bylo zfilmováno Steven Spielbergem. Film nazvaný Most špionů, který měl veřejnou premiéru v lednu t.r. jsem komentoval již v listopadu 2015. Černomořský incident z roku 1988, stejně jako posledně incident z dubna 2014 čekají na zfilmování. Jakýkoliv film by ale měl také veřejnosti sdělit, že když se americké vojenské mašinerii nedaří, zbaběle ustupuje a hledá další příležitost. V ní používají a často zneužívají své spojence. Řešení současné geopolitické situace proto také ponese tento charakter. Pro USA a RF se jedná o Hamletovu otázku být či nebýt. Pro nás v Evropě to znamená se smířit s rolí oběti. RF s prezidentem Putinem nás nebude osvobozovat ani okupovat. Proto neexistuje jiná možnost pro nás, ignorujících historii, než se osvobodit od zlozvyků námi samými. V boji sami se sebou nám mohou pomoci následující pravdy:

1) Svoboda se musí draze platit. Mnohem dráž než otroctví. A neplatí-li se zlatem ani krví, ani nejšlechetnějšími oběťmi, platí se podlostí, prostitucí, zradou, špínou lidské duše. (Curzio Malaparte),

2) Národy, které se zavedou v přepychu, stanou se dříve či později oběťmi despotismu. (Claude Adrien Helvétius),

3) Národ bez vědomí národnosti podobá se člověku neznajícímu citu pro čest. Můžeť nebýti zlým, ale k velikým obětem a činům, jež rozehřívají srdce lidská, málokdy schopen bývá.(František Palacký). 
 
Souhlasu netřeba.

16 komentářů :

 1. "Největší demokracie světa", iniciátor bezpočtu "mírových misí na ochranu míru, demokracie a za šíření prosperity", se VYCHYSTÁVÁ na další misi, tentokráte proti Rusku!!!

  Jak pravila "Krvavá Madla": Rusko má obrovské množství nerosných surovin, mělo by se podělit s ostaními. Není to prý spravedlivé.

  Něco v tom smyslu pravil i pan Hitler. Myslím si, že "Madla" to vyjádřila JASNĚ!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si osobně myslím,že tato planeta nebyla vytvořena pro Rusko ,nebyla vytvořena jen pro něj a myslím to logicky tak,že je všech a Rusko z ní má neúměrně obrovský díl. Takže, opravdu si myslím,že to není spravedlivé a především zrovna ne správné. Rusko není tím státem,který by vytvářel lepší budoucnost světa. Nevím,proč bych ho tedy měl podporovat a pokud to někdy udělal Bůh právě tím větším dílem území,asi už musel změnit pohled na věc.

   Vymazat
  2. 12:54

   Vy to nechápete. Zdejší rudohnědá lůza podporuje KAŽDÉHO kdo nějak vystupuje proti USA, západu, naší svobodné, demokratické, bohaté společnosti. Putin, Kadyrov, Castro, Chavéz, Maduro, KimČong, Irán, Hizballáh,..., ti všichni jsou pro tuto stoku spojenci, hrdinové od kterých si slibují, že jim nějak pomohou k znovuzavedení starých zlatých totalitních časů. Protože v dnešní svobodné společnosti se tito neshopní budižkničemové nejsou schopni nijak uplatnit a tak se cítí hrozně zle. To je celé v kostce.

   Vymazat
  3. A koho zas podporuješ ty, duhová lůzo? No - koho? Můžeš to nějak specifikovat? Nebo jen účelově urážíš, nadáváš a štveš, abys pokud možno kazil diskuze a slušným lidem chuť k jídlu a do života? Tady - jen ty jsi budižkničemu, darebák, který se uprostřed zkázy cítí dobře, protože na tom profituje. Představ si jenom, kdyby tě někdo zahnal na osm hodin denně do práce, a ty bys tady nemohl mlátit ty svoje sprostý urážky denně do klávesnice. Jsi neschopnej čehokoliv jiného kromě nadávek a urážek, což denně dokazuješ. To je celé v kostce.

   Vymazat
  4. polovina tohoto dílu je Sibiř, blázne. Liduprázdná, pusta..... Ty nerozhoduješ o tom co je správné a už vůbec nemel nic o spravedlnosti. I vzhledem k vyvraždění původních obyvatel Ameriky, otrokářství, atd. Když bereš do úst spravedlnost, tak všem stejně. No a ten druhý komentář???no comment debilitě.

   Vymazat
  5. Kdo tady mluví o Americe? Mluvím o RUsku a jeho obrovském území,které mu podle mého názoru přebývá a to z několika různých důvodů. A ještě si dovolím podotknout,že i Putin má asi nějaký svůj názor a ještě k tomu ho i realizuje a ne jednou,bohužel tím ničí mezinárodní právo a morálnost mezi národy opakovaně.

   Vymazat
  6. AAA kromě toho,jak říkal nějaký komik,Sibiř a nejen Sibiř,i území před Uralem patří těm,kdo porazili Rusy a sami poraženi nebyli.

   Vymazat
  7. Anonymní14. února 2016 14:18 - Anonymní14. února 2016 13:05

   ty jsi jen ubohá nula tak tobě nemá cenu nic vysvětlovat nechápavej troubo

   Vymazat
  8. Zato já Ti ale musím vysvětlit,že jsem jen ten 14:18 a naprosto ne ten 13:05.

   Vymazat
 2. Nojo jenže! Co je to ta "svoboda", která se musí draze zaplatit? Například v ČR to byla nějaká chiméra, s níž jsme nechali rudé ďábly uspořádat si převrat, a skutečně jsme jejich popřevratovou obrodu společnosti zaplatili velmi - velmi draze. Po šestadvaceti letech je 70 % toho co bylo, zase stejné jako to bylo, a těch zbývajících 30 % je horších. O hodně horších. Dokud byla Afrika rozparcelovaná na kolonie ( Britská Guyana, Francouzská Guyana) vyváželi z této země její kolonizátoři všechna aktiva ven do svých zemí, ale domorodce zaměstnávali, takže i mnozí z nich zbohatli, a tyto kolonie "jely" na dotace ze zemí svých kolonizátorů. Vystavěly se tam silnice, hotely, bazény, hřiště, školy - něco, na co by se domorodci nezmohli prostě nikdy. Přesto se ... a právě ti zbohatlí... postarali o svého Mandelu, Lumumbu, Tschombe a další, a děsně se rvali o "svobodu". Vyházeli a pozabíjeli všechno bílé, a zmocnili se všeho - plných sýpek, farem, hotelů, bazénů, škol. Jejich svobodné nadšení vydrželo přesně tak dlouho, než všechno po bílých sežrali, rozkradli a zničili. Pak se začaly kmeny mezi sebou obviňovat, který si ukradl více. Pak se začaly kmeny mezi sebou vybíjet - logický postup. Pak konečně černí přišli na to, že je jim svoboda bez dotací k hovnu, a že zlatí kolonizátoři. Že černí bez bílých nedokážou žít a proto už celá léta a teď nejvíc táhnou v obrovských tlupách do bílé Evropy. No a - co my ČSSR? Měli jsme tady všechno -a všechno své. Své zásoby, svůj průmysl, svou práci pro všechny, své úžasné školství a ještě úžasnější zdravotnictví. Stačilo jen doladit některé jednotlivosti k úplné dokonalosti. A my? Nemocní jedninci posedlí touhou po majetku si taky najali svého "Mandelu" - Havla, a další vizionáře pro jakýsi boj "za svobodu" ... nechali jsme si zničit svůj státní průmysl, své státní zemědělství, své státní školství, své státní zdravotnictví, zkrátka všechno své, a stali jsme se kolonií, ze které rovněž vychcánci vyvážejí všechna aktiva do svých zemí. My - rozdělení na dva pidistátečky - jedeme na dotace, a kdyby nám naši chlebodárci přiškrtili tento tok, národ chcípne. Musíme na slovo poslouchat. Takže paradoxně - jak takový hrdinný kapitán Korkorán a další bojovali v Indii se svými kolonizátory, aby získali samostatnost v rozhodování, my naopak jsme urputně bojovali, abychom se samostatnosti zbavili a odevzdali ji někam jinam, kde se za nás rozhoduje. A také se kolonizaci ČR říká svoboda s přezdívkou demokracie. Vizuálně je nápadná hned -yznačuje se především neuvěřitelně zmrzačenými fasádami domů od sprejerů,totálně vybydlenými domy, zničenými památkami,podělanými ulicemi měst od psů, evidentním, totálním zmarem naší národní kultury,mravnosti, úrovně a vkusu, totálním ošupačením obrovského množství dříve slušných lidí, umrzajícími bezdomovci, žebráky, obrovským nárůstem počtů vražd, loupeží a sebevražd. Je to jen hra na svobodu jíž jsme paradoxně zaplatili za to, aby se z čR stala na věky věků zadlužená, nesvéprávná kolonie. Takže - není svoboda jako svoboda, je třeba rozlišovat, a skoro už lze chápat slovo svoboda jako škodlivý výraz, za nímž je ve skutečnosti jen zmar, škody, neštěstí, zkáza a smrt. Proč by o to slušní a rozumní lidé měli usilovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice správně.
   Když už nás o tolik oberou,tak jim něco odpadne ze stolu a ve formě dotací nám něco hodí.Když se ale zamyslíte,jak to chodí s těmi dotacemi,tak zjistíme,že nějaká část jde pro snaživce a velkou částkou si stejně dotují své firmy tady ve spolupráci ze státem tvořených zakázkách.

   Vymazat
  2. Pěkně napsáno! Souhlasím ...

   Vymazat
 3. 12:54-Tato planeta byla stvořena neznámo jak.Nemáte
  na jejím vzniku žádný podíl a proto nemůžete určovat
  to,kdo kde má být.Pokud jsem seznámen s historií a
  Vy určitě taky,Tak Rusko drží tato území již několik
  století.Takže na své území má nárok.Jestliže se Vám
  to nelíbí,vemte do ruky zbraň a běžte jim to území
  vyrvat,aby měly USA co drancovat na úkor jiných.
  pokud to nechcete udělat,tak nemluvte do uspořádá-
  ní světa.Nezměnila to krvavá Madla a nezměníte to
  ani Vy.S pozdravem
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. doktor rodiče Madlenky okradli Židy, jejichž byt obývali po válce (gestapák utekl) o veškeré obrazy atd. Takže Žid Žida okradl a zneužil svého výsostného US občanství.......No a to naší krvavé Madle zůstalo........

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný článek. Děda.

  OdpovědětVymazat
 6. Zajímavé.Poslouchal jsem tenkrát RFE/Radio Liberty česky i rusky a nějak se na to z rádia nepamatuji.
  A to v ruské redakci (a občas i na návštěvě v české ) byl sám velký Jefim Fištejn...

  OdpovědětVymazat