Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Japonci mění kurs na Rusko!V USA začíná panika...

Alena Bajowa
25.2. 2016   Eurasia24, překlad mbi
Po letech napjatých vzájemných vztahů Ruska s Japonskem se v poslední době konečně začínají objevovat náznaky oteplení. Hegemonistickým Američanům, zvyklým mít spojence po celém světě, se to samozřejmě příliš nezamlouvá. Má ale Washington důvody k panice?Letos v květnu by měl japonský ministerský předseda Šinzó Abe přijet do Ruska na neoficiální návštěvu. Tato myšlenka vznikla v listopadu loňského roku na summitu skupiny G20. Podle mne se jedná o dobrý nápad, jak zlepšit vztahy takříkajíc „zpovzdálí“. Ne vrhnout se do věci po hlavě a požadovat hned podepsání oficiální mírové smlouvy a uznání Kuril za součást Ruska.
Je jasné, že americký prezident se ihned pokusil odradit japonského premiéra od cesty do Ruska a zdůvodňoval to tím, že „teď na to prostě není doba“. Naštěstí se Japonci nenechali „přesvědčit“ a „důvody“ americké vlády prostě nepřijali. Pochybuji, že byl Obama po skončení neplodných jednání se Šinzó Abem spokojen.

Takže – mají USA nějaký důvod k znepokojení? Myslím, že se může v krátké době objevit, navíc v době, kdy to Spojené státy budou nejmíň čekat. I když Obama jistě od japonských kolegů nečekal ani to, co se děje právě teď.

USA tendenci vývoje směrem ke sbližování Ruska s Japonskem úzkostlivě sledují již delší čas. A ještě víc je pro ně alarmující, že iniciátorem oživení těchto vztahů je japonská strana.

Existují dobré vyhlídky na další pokrok v jednáních – a to okamžitě ochladí americko-japonské vztahy. Přitom pro USA je Japonsko důležitým spojencem v asijsko-tichomořské oblasti. Ukazuje se tak, že zatímco se Spojené státy snaží udržet si svůj vliv na Blízkém východě, Rusko je „přímo pod nosem“ připravuje o nejvýznamnější „páku“ vlivu na Čínu.

Stejně tak je zřejmé, že Washington by rád „honil všechny zajíce najednou“, ale že se mu při nejlepší vůli nepodaří ani „ukočírovat“ všechny lídry světové arény a zabránit jejich rozvoji. A pokud k tomu přidáme zřetelnou vůli Tokia sblížit se s Moskvou, bude pro USA těžké udržet si svůj vliv na efektivní úrovni.
Zdroj: Politikus.ru

21 komentářů :

 1. Jsou to Rusáci, kteří dosud Japoncům nechtějí vrátit ostrovy, které jim v rozporu s mezinárodním právem zabrali.
  Ale jo, Američané by měli dát Japonsku volnost a plně mu umožnit využít svůj potenciál. To se rovná tomu, že by se Japonsko stalo jadernou mocností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, bože, zase jedna propagandistická veš, která tu trousí své hnidy. Kurily jsou válečná kořist. Japonsko si nemělo začínat. Josu strategickým předpolím pro obranu kontinentu proti japonské expanzi. Obnovování japonského militarismu, umožnění jeho armádě operovat mimo území Japonska a hraní si s myšlenkou jaderného vyzbrojení Japonska - to všechno jsou projevy slabosti Velkého bratra, který by do konfliktů místo sebe nejraději nastrčil někoho jiného - proti Číně a Rusku především. Marek

   Vymazat
  2. Pro 0:07
   1) Rusové, nikoliv Rusáci.
   2) Popros Šapíra o grant na studium základů dějepisu
   3) Až příště vylezeš z americký prdele, vypláchni si hubu ať ti z ní nepadaj hovna.

   Vymazat
  3. Ignorujte ho. Blb zůstane blbem.

   Vymazat
  4. Ty nevzdělaný idiote a americký rektonaute :
   1) Kurilské ostrovy byly od 18. století ruské.
   2) Na Jaltské konferenci (potvrzeno na Postupimské) bylo dohodnuto, že budou patřit Rusku.
   3) Japonsko je 71 let po II. světové válce stejně jako Německo okupováno agresory z SSA. A Japonci jako národ nenávidí Ušáky alias Pindosy víc než jakýkoli jiný národ na světě. Nelze se divit po tak dlouhé generace trvající okupaci. A budou rádi, až tento gansterský stát půjde do hajzlu - což bude dříve, než si myslíš.

   Vymazat
  5. A Amíci ty tichomořský državy vlastní legálně? Obyvatelé Indonésie by mohli hovořit....

   Vymazat
  6. Zlokot Amerika bombardovala Japonsko a okupuje ho dodnes nezabufaj ty Ku.... a Spinava! Rusko ty ani do papule neber!!!!!@

   Vymazat
 2. Není na tom nic divného,Japonsko se jenom jistí.
  Japonsko vlastní příliš mnoho Amerických dluhopisů a dochází jim,že nebudou nikdy proplaceny.Japonsko také nemá mnoho přírodních zdrojů a Ruské zdroje jsou blíž než Americké.Podobně je to i s Ruským trhem,Evropa uplatňuje sankce,tak se tam dostane Japonsko.

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle jen balonek na otestování Ruska jestli by se třeba Kuril nevzdalo zase za prázdné sliby. Byla by tam fajn základnička. K žádnému zlepšení vztahů nedojde, protože to velký protektor a okupant nedovolí a Japonci sklopí hlavy. Jsou na tom úplně stejně jako Němci. Na svobodu a samostatnost si mohou jen hrát a snít o tom. Úplně stejné to bylo s Turky a nakonec je přinutili k prasárně a nechají je v tom ještě vycárat, protože jim to vyhovuje.

  OdpovědětVymazat
 4. Němci již dávno zveřejňují, že díky embargu se rozvíjí spolupráce na dálném východě, roste přístav Vladivostok, Japonci dodávají to, co Evropané nemohou. Jako vždy, když jeden opustí pozice, na jeho místo se tlačí 10 dalších.

  OdpovědětVymazat
 5. V Japonsku se vládě i díky ruské diplomacii otevřely oči, dále zdejší finančníci dobře vnímají konec dolarového diktátu a do třetice je tu tradiční starost Japonska chudého na zdroje o ně. Výslednicí je zcela nutně antiruská dedoktrinace a její náhrada oboustranně prospěšnou spoluprací. Rusko a Japonsko se zcela přirozeně potřebují navzájem.

  OdpovědětVymazat
 6. Japonci můžou očekávat nějakou „nešťastnou událost“, třeba havárii atomové elektrárny. Pokud nic nepřijde, tak asi jde jenom o pokus, získat zpět Kurily. P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. Proto se tam taky objevil viru ZICA najednou....

  CIA-USA-ISRAEL vyhrožování ..
  http://www.bangkokpost.com/news/asia/876772/zika-virus-case-confirmed-in-japan

  OdpovědětVymazat
 8. Japonsko se nedávno konečně zbavilo źidovske bankovní mafie která přes vládu vykořisťovali několik desetiletí Japonsky lid ! Dnes je druhou zemi na světe kdo drží USA dluhopisu a může také dolar položit nebo odprodat ! Takže zrůda Obama jsi už tak moc vyskakovat nemůže nemá více sílí ani peněz ! Fukušimu podmořským výbuchem zničil Izrael né USA !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Monika.
   Vím že máte velice dobré informace a právě kolem těch Amerických dluhopisů může být problém.Někdo už popisoval,že držiteli těch dluhopisů,jsou spíš Japonské důchodové fondy.
   Pokud by nedostali peníze,japonští důchodci utřou hubu a prodat je pod cenou to samé.Amerických dluhopisů,se zbavuje více států,tak nevím i když se Fed snaží zvednutím úroků,aby jejich dluhopisy měly hodnotu nadále.

   Vymazat
  2. Ahoj milá Moni,
   od včerejška jsem už zase napojená na netu a
   tak jsme opět v kontaktu..
   zdravîm i ostatní!
   byla jsem skoro 3 neděle mimo!:-)( už slyším ty poznámky!)
   doufám ,že jste všichni zdrávi a dobré mysli!
   jituš

   Vymazat
 9. jednoducho si japonci pragmaticky spočítali, že Kurily síce budú patriť Rusku, ale osoh z nich môžu mať aj oni, bez jediného výstrelu, kscheft je ksechft -

  OdpovědětVymazat
 10. Zase jsem si osvojil něco nového - rektonaut.Sohlasím s tím, že ten čelní komentátor ním je.

  OdpovědětVymazat
 11. Když by Rusové měli vrátit Japoncům Kurily (prý zabrané v rozoru s mezinárodním právem...hahaha), tak to by USáci měli vrátit Mexiku, Nové Mexiko, Texas, Utah, Arizonu a Kalifornii.

  OdpovědětVymazat
 12. Japonci, ale ani nikdo jiný, přeci nemusí čekat, až jim Američani nějakou volnost dají. Jenomže Američani razí heslo: kdo neslouží mně, tasí meč proti mně. Ale pozor Japonci to s mečem umí!

  OdpovědětVymazat
 13. Abe se nechce setkat s Putinem pouze ohledně ostrovů ale hlavně ohledně finanční stránky o projednat odkoupení nebo výměnu dluhopisu USA !!!

  OdpovědětVymazat