Reklama

.

.

úterý 16. února 2016

Je Rusko schopné odrazit agresi Turecka?

Roman Něstěrenko
16. 2. 2016 Eurasia24

Protože v blízkých hodinách, dnech či týdnech téma hrozící turecké intervence do Sýrie a z toho vyplývající střety mezi Tureckem a Ruskem je hyperaktuální, chtěl bych přispět svou troškou do diskuze.


Z lehké ruky některých hrdinů minulých dní v patriotickém sektoru internetu zavládla jistá nervozita vzniklá, jak se alespoň mně zdálo, z nepochopení řady prostých věcí. Nyní se pokusím to rozložit do bodů – krátce, tezovitě a axiomaticky.

1) V případě agrese Erdogan zůstane prakticky sám proti koalici Rusko, Sýrie, Irák a Írán a budoucího kurdského státu.

Je očividné, že pokud NATO podpoří Erdogana v bojových akcích proti Rusku, už si nebudeme muset s ničím dělat starosti, protože mrtví jsou ti nespokojenější.

Účast Saúdské Arábie v tomto konfliktu přímo také není možná, protože SA není člen NATO a s ní v případě něčeho se bude moci udělat cokoli. Jak ukazuje praxe války v Jemenu, armáda saúdských monarchů, v jejichž základě leží složitě propletené rodinné vztahy, mění vertikálu samovlády podle bojeschopnosti. V případě turecké invaze na jih budou Írán i Irák prakticky automaticky zapojeny do války. Pro obchodníky pivem a spisovatele sci-fi připomínám, že v Latákii a Idlibu se nachází n-tý počet íránských dobrovolníků, a Irák, pokud to snad někdo zapomněl, byl na hraně války s Tureckem sotva před půldruhým měsícem. Vojenská rovnováha Turecko – Irák: Erdogan vítězí na počet…

2) Turecká armáda není schopná provést totální ofenzívu, protože v jejím týlu zuří ta nejopravdovější partyzánská válka.

Skutečně: je velmi obtížné útočit v horách, když ti v týlu partyzáni ruší komunikaci a snaží se atakovat důležitou leteckou základnu – Turecko, bitva o Diyarbakir: tucet nožů do zad Erdogana.

3) Teze třetí logicky vyplývá z prvních dvou: Turecko není schopné narušit ani zásobování a tím spíš zničit leteckou skupinu Ruska v Sýrii.

Uzavření Bosporu Turecku nepřinese nic kromě bolehlavu ve styku s přidunajskými satelity USA a EU. Pokus zničit leteckou základnu v Hmeimim a ruskou středomořskou eskadru leteckým útokem by Turecko stálo neúměrné ztráty v letectví a pak – totální destrukci vojenské infrastruktury minimálně na východu Turecka. Pokud nějaký spisovatel sci-fi uvízl mozkem v devadesátých letech a myslí si, že Rusko nemá na křídlaté rakety a prostředky elektronického válčení, je to jeho osobní škoda.

4) Krym zůstane ruský. Není jiná možnost – po té, co se Krym vrátil do rodného přístavu, Černé moře se opět stalo ruským.

Bastiony (raketový systém pobřežní obrany), eskadry (bombardérů) Tu-22M3, (raketové čluny) Bora a Samum zcela eliminují možnosti turecké flotily v Černém moři.

Být na místě Erdogana, neriskoval bych to.


Zdroj: jpgazeta.ru
Vyšlo na: NWOO.org
Doplnění: Eurasia24.cz

18 komentářů :

 1. Však on si to také rozmyslí. Tedy pokud už mu úplně neprdne v guli. Ale v tom případě je stále ještě možný i vojenský převrat v Turecku (neinscenovaný Ruskem, ale tureckým spojencem SSA - v zemi mají své velvyslanectví...).
  TTT

  OdpovědětVymazat
 2. To, že Erdogan bude muset v historicky krátké době z hrušky se zdá být čím dál pravděpodobnější. Vadí všem, i spojencům i vlastním lidem. Nedrží slovo a vydírá. A začal už s přeshraničním násilím. To už nemůže akceptovat nikdo racionálně uvažující. Jenže kdy to bude, to je otázka? J.B.

  OdpovědětVymazat
 3. vojenský převrat v Turecku (neinscenovaný Ruskem, ale tureckým spojencem SSA - v zemi mají své velvyslanectví...).
  Scénář je nepochybně připravený a čeká se, zda přijde signál k otevření zapečetěné obálky...

  OdpovědětVymazat
 4. toto nie je o Orgovánovi, ale o psychopatoch v USA. Teraz rozhodne to, kto v USA vládne. USA chcú s Ruskom zástupnú vojnu, ale nechcú priamy konflikt, pretože každý chce aby nenastala totálna skaza. Na druhej strane bude USA tlačiť Turecko aby urobilo útok s tým, že ho budú kryť ak by Rusko útočilo priamo na Turecko a tu je bod zlomu alebo tzv pokerová tvár. Rusko tvrdí, že nebude mať problém zničiť Turecko a USA tvrdí, že bude brániť členský štát NATO. Kto blafuje a kto cúvne? Ak nikto tak sme v prdeli všetci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic se neboj, v prdeli jsme už dávno. Co se týká Turecka, tak podporu od USA a NATO dostane tak maximálně v technice a zbraních. Ani jeden voják USA a NATO s Turkem do bojů proti Rusku nepůjde, protože všem je jasné jak by to dopadlo - dostali by takových na prdel, že by kvičeli jako prasata. No a to nemuže USA ani NATO riskovat.

   Vymazat
  2. V súčastnosti by už vojnové stretnutie medzi Ruskom a Tureckom neprebiehalo tak,že sa niekde postaví jedno vojenské zoskupenie a na druhej strane protivníkove druhe vojenské zoskupenia,medzi nimi by bola frontová línia.
   Ak by začal konflikt ,tak by sa začal frontálny útok na pozície protivníka a to najmä v centre vojenského postavenia a taktiež v tyle nepriateľa.
   Vo jenskom konflikte by bolo celé územie Sýrie, východné Stredomorie,východne Turecka včítane Európskej časti Istanbulu,Čierne more,možno aj Krym s Gréckom a Cyprom.
   Celá táto oblasť najmä veľkých miest by bola systematický ničená ,bez ohľadu že sú tam civilisti ,lebo v prvom rade by bol záujem protivníka znemožniť nepriateľovi jeho pozemné zásobovanie. Priechodnosť Bosporu by bola okamžite zastavená ,lebo v prvých minútach by tam boli potopené lode samozrejme ,že aj civilné.Pre USA by bol najväčší problém aby nedošlo ku konfliktu medzi Tureckom a Gréckom ,lebo tieto štáty sú na ostrie noža od konca 2.svetovej vojny.Turecko by logicky muselo použivať vzdušný priestor nad Egejským morom ,ktorý vo väčšinu patrí Grécku.Pochybujem,že by Gréci súhlasili s tým aby jeho úhlavný nepriateľ Tureci ,ktorí by ešte bojovali proti ich pravoslávnym bratom Rusom využívali ich vzdušný priestor.Do vojny by sa zapojilo aj Grécko.Horské oblasti turecká sú preplnené Kurdskymi partizánmi,že by v čase vojny udržiavali kľud zbrani o tom pochybujem.
   V prvých 2-3 dňoch by bolo všetko zničené a potom by sa už nejak postupovalo.

   Vymazat
 5. DEMENT ERDOGAN nemá mozek proto jeho jednání je nepředvídatelné takže se může stát nemožné možným a turecko padne do sraček i s celým útočným NATO A POSKOKY KOLEM

  OdpovědětVymazat
 6. Západ dělá všechno možné aby v Sýrii zabránil vítězství Ruska nad IS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mas pravdu !
   netreba comment, jdu blit!
   amik

   Vymazat
 7. soudruzi na tv Nova to maji jasne "spojenecka vojska dnes drtily islamsky stat"!!!

  OdpovědětVymazat
 8. inglish sniper trefil islamskego buzeranta na 1200m, bravo, lets go get those motherfuckers!!!
  dik amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ta zpráva mi přijde jako fake. Tvrdí tam, že střílel s tlumičem, tj použil použil podzvukový střelivo. To má rychlost na ústí cca 300m/s. Ta střela by tam sice doletěla, ale musel by mířit tak 30m nad. A určitě by neměla tolik energie, aby jej dekapitovala.
   Jerry

   Vymazat
  2. Ta zpráva je typický produkt našich žumpálistických profesionálů heronizujících Západ a jeho pohůnky v uniformách-opět si udělali z huby prdel,jak mají ve zvyku.Je to čistá propaganda a s realitou to má pramálo společného.Za tou zprávou měl být dovětek:"A kdo tomu věří je vůl!"
   Jak píše kolega 7:52-
   1.na 1200m se nestřílí s tlumičem,ančto tam je ta kule dřív než zvuk výstřelu a ten tak daleko slyšet ani není...,jedině,že by se střílelo z kanónu...
   2.neexistuje podzvuk.střelivo,které by doletělo na tak velkou vzdálenost....zpráva je prostě propagandistická píčovina pro "kuchty a služebné...."
   A pokud ten střelec vůbec použil nějaký typ tlumiče,tak to musely bejt jen "tlumiče vášní",jak se za nás říkalo těm neelastickejm,bílejm,na vojně fasovanejm podvlíkačkám se šňůrkama dole,protože když si chlap sundal kalhoty,tak se každá ženská rozchechtala tak,že by se do ní nikdo nedostal....

   Vymazat
  3. Anonymní17. února 2016 10:03

   Nemáš pravdu, když tvrdíš "neexistuje podzvuk.střelivo,které by doletělo na tak velkou vzdálenost..".
   Příklad může být náboj do Kalašnikova, ráže 7,62 který má dostřel 2800 metrů se smrtícím účinkem po celé dráze letu. Napřed si to nastuduj a nepiš zde ptákoviny.

   Vymazat
 9. No snad budou mít generálové v Turecku rozum a zařídí Turecku tak na 20 let poctivou, sekulární vojenskou diktaturu, je to nejsympatičtější turecká tradice a také je to v nejlepším Tureckém zájmu.

  V žádné převážně muslimské zemi nemůže být demokracie, protože vždy ve finále zvítězí nějaká muslimská strana no a pak už volby nejsou :)

  Včetně Íránu kterému dnes fandím :)

  OdpovědětVymazat
 10. Pavel Sklenář16. února 2016 23:39

  Přesné a věcné. Dík za vyhledání a zveřejnění pane Dvořák.

  OdpovědětVymazat
 11. CHci věřit, že turecká armáda svrhne toho idiota Erdogana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud má za zády USA,tak dělá machra.
   Aby mu Armáda sloužila,včas vyházel schopné velitele,popřípadě zavřel.
   Tady jde o jinou věc,je jasné,že na lokální válku tlačí USA,tak v tom případě USA,určitě plánují další ohniště a nejspíš Ukrajina.Pak je ještě další problém,klik tisíc utečenců v Německu a neví se,kde se zdržují,takzvaná záložní armáda.

   Vymazat