Reklama

neděle 7. února 2016

K prezentaci demonstrací 6.2. na "naší" ČT

RadimValenčík
7. 2. 2016   RadimValenčíkPíše
Téma demonstrací (6. 2.) se bezprostředně týká problematiky otevírání startovních oken k prokomunikování reforem, které vyvedou společnost (nejen naši zemi) ze slepé uličky setrvačného vývoje (udržovaného strukturami založenými na pozičním investování, důsledkem jejichž působení je zrychlující se proces bohatnutí bohatých a chudnutí chudých) a pokračující krize institucionálního systému (napadeného strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad).


Omlouvám se za neslušně dlouhou větu a použití složitých pojmů, ale právě takto se dá ve stručnosti vystihnout, o co dnes jde. Má zkušenost říká, že se toto prizma vidění reality postupně vžívá a ono se vžije. Tak, jak nám bude docházet, že nám nikdo nepomůže a že si budeme muset pomoci sami. Kvalifikovaně. Podrobně je výše uvedený pohled na příčiny současných problémů a cesty jejich řešení popsán v našich ročenkách-monografiích Perspektivy a financování odvětví produktivních služeb" (vydali jsme zatím dvě, za rok 2014 a 2015). Zde je odkaz na materiál, přes který se lze snadno dostat k plnému textu obou monografií, v nichž je i slovníček základních pojmů ke snadnější orientaci): zde

Nyní již pár poznámek k mediální prezentaci demonstrací (v bodech a stručně) na ČT:

1. ČT nezklamala. Pokračuje ve své cílené sebevraždě. Jejímu vedení, jak se zdá, nedochází to, co dochází lidem, a ani to, jaké jsou možnosti současné techniky. Myslím, že je zralá na to, aby její místo zaujala internetová televize. A to třeba provozovaná mezinárodně. Chybí k tomu již jen krůček a účastníci na demonstraci vlastně mohli sledovat v přímém televizním přenosu, co se odehrává v různých zemích.

2. ČT ani jednou nedala záběr, který by dával představu, kolik lidí se na Hradčanském náměstí sešlo a jaké bylo jejich složení. – Odhadl jsem 5000, ale když jsem před 16.00 odcházel, proudily davy ještě dovnitř, takže lidí mohlo být více, i když hranice 10.000 se asi nedosáhlo. Ale i tak to byla přes všechny obstrukce obrovská masa, kterou asi nebude snadné zastavit. Souvisí to i s krizí parlamentních stran.

3. ČT vůbec neinformovala o tom, že byl omezen příchod a odchod z demonstrace. Neinformovala, jakému psychickému tlaku byli účastníci vystaveni, když museli jít dlouhou cestu klikatými uličkami do "pytle", ze kterého nebylo úniku.

4. ČT vůbec nezmínila obsah toho, co se na demonstraci na Hradčanském náměstí říkalo. Podle mě teď vyrobí vhodný sestřih, kde spojí výroky z různých demonstrací a pokusí se zkreslit obsah dění na Hradčanském náměstí.

5. Pokud jde o to, co se na Hradčanském náměstí říkalo, ocituji to, co jsem napsal včera: "...mluvil zástupce hnutí Pediga. Kvalifikovaně, rozumně. Zdůraznil, že si současní mocní mohou sami za to, že solidarita zdola mezi jednotlivými národy EU dosáhla nebývalého stupně a roste. V projevu nebyla žádná xenofobie, žádný fašismus ani žádné pravičáctví. Spíš politický realismus. Podobně zněly i další projevy, včetně projevu estonské poslankyně. Dokonce i Konvička mluvil velmi rozumně. Podle něj někteří politici selhali a místo, aby to přiznali, nepřiznají si to ani sami sobě a stali se nebezpečnými pro osud Evropy a pro osudy lidí u nás. Snaží se nejen druhé, ale i sami sebe utvrzovat v omylu. Nebál se tyto politiky vyjmenovat." zde

6. Významné bylo složení lidí. Oproti dřívějším demonstracím byli podstatně více zastoupeni lidé středního věku 30-50 let, z významné části celé rodiny, oblečeni jako příslušníci středních vrstev. Hodně přibylo i těch, co do Prahy přijelo z blízkého či vzdálenějšího okolí. Tito představitelé tradičně konzervativních názorů v osobních rozhovorech vyzývali k větší aktivitě Pražáků. To je zcela nový fenomén, se kterým je nutné počítat.

7. Demonstrace na Hradčanském náměstí byla pečlivě připravena, pořadatelé zajišťovali její bezproblémový průběh. ČT ovšem dala raději přednost marginální vyprovokované a inscenované potyčce, která s demonstrací na Hradčanském náměstí vůbec nesouvisela. Typická "překrývačka".

8. Naopak policie ukončení demonstrace hodně nezvládla a spíše lidi provokovala k nepředloženým reakcím. To se jí nepodařilo, a tak musely být nasazeny skupinky provokatérů, což bylo (a ještě nepochybně bude) využito při dolaďování mediálního vyznění demonstrace prostřednictvím ČT. K tomu doporučuji vynikající rozbor od M. Rokytky: zde

9. Ti, co připravují odpor proti selhání politické reprezentace a selhání institucionálního systému vyspělých zemí našeho civilizačního okruhu (nejen v případě nezvládnutí či spíše účelového vyvolání a zneužití uprchlické krize), budou muset ještě mnohé zlepšit. Zejména obsahově. Nestačí jen hovořit o selhání současných reprezentací. Je potřeba přesně vědět, proč k němu došlo. A také nabídnout pozitivní program řešení problémů. Včetně pozitivního programu pro účinnou integraci části uprchlíku. Doba "sbírání bodů" na základě více či méně korektního varování před nebezpečím končí. Nastává doba odpovědi na otázku, proč došlo k tomu, co se odehrává a co dělat.

Pro autentičnost připojuji jeden z ohlasů, který jsem dostal na svůj předcházející článek o demonstraci:
"Byla jsem rovněž na Hradě, stejné problémy s příchodem přes Nový svět, stejný pocit z vystoupení řečňíků - věcné, bez emocí, žádné výstřelky ani mezi přítomnými, procházela jsem a záměrně pozorovala atmosféru. - Šokovaly mne záběry TV, útočení v maskách, odtahování lidí z davu. Dělalo to na mne dojem, že je to vyprovokováno. Na Hradě byli lidé s dětmi a psy, nešli se bít. Policejní auta zabraňovala příchozím vejít na náměstí Hradu. Na obrazovce předváděli nějací mladíci konfrontační zápas, ale byli všichni stejní a vypracovaní. Tipuji provokatéry, aby lidé příště na demonstraci nepřišli."

50 komentářů :

 1. Tohle video je skvele,umela potycka
  https://m.facebook.com/zdenek.briza.3/posts/1680506682226973

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkně natočené a dobře komentované, šaškárna. Proti tomu byli komunisti hadra.

   Smazat
  2. Doufám, že se u toho Bříza dobře ukojil.

   Smazat
  3. Doufám, že se u toho Bříza dobře ukojil.

   Smazat
  4. A hlavně: Policie nezná muže v hnědé bundě, nikdy u nás nepracoval a není članem PČR, prohlásil policejní mluvčí. Tomu se z videa a fotografií těžko věří, že? http://aeronet.cz/news/video-dustojnik-ministerstva-vnitra-koordinoval-provokacni-akci-skupiny-maskovanych-muzu-behem-sobotni-demonstrace-proti-islamu-v-praze-neuveritelna-inscenace-rezimu/

   Smazat
 2. Musím uvažovat,že práce policie byla řízena někým v pozadí,to se Chovanec vyznamenal.

  OdpovědětSmazat
 3. Velice to připomíná listopadové dění, plus útok na aeroflot v r. 1969. Zkušenost nám velí zvažovat, co je záměrnou manipulací a čeho má být dosaženo. Abychom nesloužili něčemu, co nechceme, jako v listopadu. V jednom si můžeme být jisti. Nechceme islamizaci a tudíž ani mladé muslimy v nepřehledném počtu imigrantů, tu a tam maskovaném muslimkou s muslimskými dětmi.

  OdpovědětSmazat
 4. Sobotka a jeho soukmenovci to už ani za masívní podpory zaprodaných sdělovacích prostředků nezvládnou.Čím dál víc lidí již prokouklo záměrně šířené lzi, dezinformace a provokace.Pro zajímavost : Dnes ČT24 na teletextu uvádí všechny sobotní demonstrace proti islamizaci ČR jako krajně pravicové.Je to hnus kam už ČT, která si říká Česká veřejnoprávní televize klesla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem fabuloval s čím vším může ještě Sobotkova parta přijít. Kdo ví co si ještě vymyslí na způsob vnitrostranického puče (puč= legitimní rozhodnutí předsednictva ČSSD). Bude ještě mela. Z USA poradci se mají co činit.

   Smazat
  2. Já už to ani nekomentuju. Jedno krásné přísloví říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Bude zajímavé vidět, kam budou všichni ti šámalové utíkat, do USA, Izraele?

   Smazat
 5. ...taky vzpomínám na r. 1969 a zdemolování Aeroflotu...komu to slouží ?!..pořád stejné hry !

  OdpovědětSmazat
 6. Policejní heslo POMÁHAT A CHRÁNIT si každý sám musí umět přeložit do normální češtiny a znamená:
  POMÁHAT udržet stávající systém A CHRÁNIT jeho protagonisty před lidem obecným.

  Policejní provokatéři jsou jasným dokladem toho, komu policie straní. Stačí se podívat na videa z různých demonstrací a akcí a odhalíte stejný systém policejní práce. Do pokojného davu se zaníchá několik skupin mladých maskovaných lidí (dnes už i dívky), kteří křičí extrémně radikální hesla a po policii začnou házet předměty, občas i výbušky a při setkání s oponentní skupinou vyhrocují napětí až po konflikt. Poté zasáhne policie a když provokatéra náhodou zajistí, tak jej ve skrytu za autem pustí, nebo ještě při zajišťování si řeknou "toho ne, ten je náš" a je uvolněn, aby tutéž provokační činnost mohl provozovat o kus dál. Metoda stará, jak policie sama, používaná všemi režimi všude na světě. Důležité je vědět, že provokatéři nenosí žádné doklady, ale jsou identifikovatelní nějakým společným rozlišovacím znakem. Např. batůžek, čepice, nějaká placka, nebo skryté nášivky (pod límcem bundy, nebo na její vnitřní straně), nálepky nebo čáry na podrážkách bot atd. Obrana je jediná - identifikace a vyvedení ze shromáždění s fotodokumentací xichtu a nejlépe předání policii. Oni také nemají nekonečnou zásobu těchle nepoznaných provokatérů a nějaké jejich trestní stíhání by bylo pro "zkulturnění" policejních metod jen prospěšné!! Pak by se jich normálná člověk nemusel bát a mohl od nich očekávat pomoc i v případě nouze.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však po Č.Budějovicích kde řezali lidi teleskopy ukrytí v kapucích,je stejně lidi identifikovali a dali jejich fotky na FB.Pak ty stejné v Ostravě drapli a dostali neskutečně na držku.

   Smazat
  2. To Unknown 7. února 2016 20:14
   Není to jen nějaká regionální poudačka? Ty maníci z Budějovic jsou neskutečně namakaný a hlavně zvyklý "pracovat" spolu, jeden druhého podporovat a chránit. Tam snad mohli mít šanci Baníkovský rowdies, ale stejně o tom pochybuju. Neuniformovaný policajti udržují dokonalé spojení na uniformovaný těžkooděnce a státní aparát je náhodnou aktivitou neporazitelný.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Smazat
 7. Positivni program k reseni problemu je nasledovny !

  Procistit vladu od politickych korouhvicek a prizdisracu, kteri jsou verni svemu etniku a ne ceskemu narodu, coz svedci o degeneraci intelektu a jejich sebedestruktivnosti.

  Postavit plot na hranicich po vzoru Israele a Ameriky !
  Zbrojit, organizovat domobranu a cvicit po vzoru Ameriky a jeji Narodni Gardy.

  Volit na pozice vlivu Cechy a ne cizince svym puvodem !
  Spojit se s Polaky a Madary !
  Pozadat o pomoc Rusko a Cinu, ktera je proti Islamska !
  Za kazdou cenu udrzet narodni kompaktnost, kulturu a samostatnost rozhodovani sami o sobe.

  Zavest seznamy jmen, kteri tyto hodnoty chtely znicet ve prospech socialniho utopismu.

  Dr. Konvicka a pan Okamura do vlady ! Pana Bartose udelat sefem immigracniho uradu !

  Cesi, znovu se na vas diva cely svet ! Cim vice vlastencu, tim vetsi uznani, sympatie a slava !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Lid Český byl v pohodě a úžasný. Údajné útoky spáchali neonacisté, byli v kuklách a ničím neoznačený?? Politici kteří byli na demonstraci nejvíce kritizovaný si přivstali a dali prohlášení odsuzující tyto anonymní útočníky jako neonacisty,jsme národ politiků jasnovidců?!Česká televize ani rozhlas nemohli být napadeny protože stály bokem obklopeny armádou těžkooděnců a tajnými policajty(u nás jsou za každého režimu tak tajný až to bije do očí)Sluníčka se chovali agresivně jako SAS před nástupem nacistů k moci,bylo vydět jak jsou zfetovaný se špinavýma drdama na palici.Agresivně hysterická demagogická nepříčetnost.Lidí i s těmi co se tam nedostali bylo okolo patnácti tisíc,bez Okamurovcu na Můstku.Jestli bude Sobotka a spol dělat z lidí co tam přišli z dětmi a psi nácky tak zbudí spícího obra,to platí i pro sluníčkáře z neziskovek který tak stojí za Sobotkou který jim rozdává stamilionové výpalné,že oni jdou a podpořího před úřadem vlády v počtu 60 lidí,to je podle ČSSD hlas lidu?

  OdpovědětSmazat
 9. Panove, ceska policie MUSI delat saskarny , aby zduvodnila jeji existenci, snahu o rust a nezbytnost.

  Je videt, ze nepobrali mnoho inteligence ! Oni nevi, ze Islam jim bude svedomite rezat krky stejne, jako etniku, ktere patri k vitacum.

  Cesi nedejte se ! Amerika uz vi, co se delo v Praze a Brne a kazdy priznivec a volic Donalda Trumpa je na vasi
  strane ! Na strane civilizovane Evropy !
  (Nestacim odpovidat na otazky. Fandim ceskym vlastencum.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Vlastenka


  Policejní provokatéři, stejná strategie jako v 89.
  Koukněte se na fotky.

  http://pravyprostor.cz/provokace-rizena-policisty-vraci-se-nam-metody-stb/


  http://pravyprostor.cz/jak-jsem-byl-na-fasisticke-demonstraci/

  OdpovědětSmazat
 11. Policajti to sice dělají neradi,ale dělají proti
  svému národu provokace a hlídají ty šmejdy.Dělají
  to pro peníze,jako všichni.Neexistuje síla,která
  by tomu mohla zabránit.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Ale větší část policajtů jsou slušní lidé, kteří poslali do hajzlu i redaktůrky rozhlasu s tím, že furt lžou, tak co se diví.
   Nevěřím, že policie a armáda půjde, až dojde na tvrdý střet, proti lidem. Jsou z nás, mají taky matky, dcery a ženy...

   Smazat
  2. Ale ale vlastenko, Nemáme základny NATO, takže, se jednotky pošlou daleko od mít kde působí a žijí. Navíc se s námi nebudou mazat, tak jako za totáče. Tohle je demokracie neštítící se ani humanitárního bombardování, tedy ničeho.

   Smazat
 12. Pan Sobotka si mysli, ze bude EXEPTOVAN do vyvolene party dirigentu a diktatoru v Berline, ci Bruselu, za jeho "zasluznou" obojektnost. Slzicky sklamani ho neminou, stejne, jako jeho nova, pristi kariera.

  Ve Slavkove na Morave bude vlastnikem holicstvi a Kadernictvi ! Dopracuje se vsak na pozici konsela v jmenovanem prdelakove.
  (To rikaji Taroty a ja jim VERIM na 100 %.)

  Pan Stropnicky bude znovu nezamestnany, ale nakonec se stane vratnym v divadle.
  Mnoho "akademiku" ztrati akademicky titul.
  Jemenovat a dosazovat profesory bude dr. Konvicka po konsultaci s panem presidentem Zemanem, ktery uz ted je hrdinou v ocich Evropanu !
  Cesi nedejte se !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A koho myslíte Honolulu že by tam pan Konvička dosadil?

   Smazat
 13. toto si musí Sobotka s Chovancem odsrát, už jim jdu psát e-mail

  OdpovědětSmazat
 14. čt čro a komedianti nam kažou kapitalismus a sami si žiji v komunismu takto to nějak chtěl humanitarni bombardak s modrou knižkou eto jeho delo viz barandov

  OdpovědětSmazat
 15. Zpravodajství veřejnoprávní ČT není za co moc chválit.To platí i u práce Policie ČR ve stejné době a místě(Demonstrací 6.2.v Praze).
  Autor R.Valenčik( https://cs.wikipedia.org/wiki/Radim_Valen%C4%8D%C3%ADk)je kontroverzní levicový politik a člen ČSSD si bohužel ve svém komentáři všímá nepodstatných věcí,které se na demonstracích v Praze odehrály.
  Zajímala by mě jedna věc.Je Radim Valenčík stále ještě člen ČSSD nebo už přestoupil k Bloku proti islámu či SPD(Okamura)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:16 Zřejmě jste nečetl článek dost pozorně, tvrdíte-li, že Radim Valenčík "si bohužel ve svém komentáři všímá nepodstatných věcí".
   Z realizace jeho bodu : "9. Ti, co připravují odpor proti selhání politické reprezentace a selhání institucionálního systému vyspělých zemí našeho civilizačního okruhu (nejen v případě nezvládnutí či spíše účelového vyvolání a zneužití uprchlické krize), budou muset ještě mnohé zlepšit. Zejména obsahově. Nestačí jen hovořit o selhání současných reprezentací. Je potřeba přesně vědět, proč k němu došlo. A také nabídnout pozitivní program řešení problémů. Včetně pozitivního programu pro účinnou integraci části uprchlíku. Doba "sbírání bodů" na základě více či méně korektního varování před nebezpečím končí. Nastává doba odpovědi na otázku, proč došlo k tomu, co se odehrává a co dělat." by naše vládnoucí "tvůrčí státní elita" neměla vůbec žádnou radost.... Otázkou je, zda dosavadní strany a hnutí jsou toho schopny. L.S.

   Smazat
  2. Anonymní7. února 2016 17:11
   Dobře jste vystihnul to podstatné. Bez pozitivního programu, se jenom stále budeme bezvýsledně honit s policií. Měl by to být požadavek vůči naší vládě, aby dočasně zajistila kontrolu hranice. Ať už české, nebo V4, do té doby, než se EU odhodlá Schengen spolehlivě chránit. Nejen deklaracemi, ale reálnými kroky.
   Máme policii, máme armádu a nyní už máme také Obrtelovu Národní domobranu, která je může posílit. Vůdců máme plno, zorganizovali asi pět demonstrací. Kdyby se některý odhodlal do toho pustit, spolupracovali by ti ostatní? P.K.

   Smazat
 16. https://www.youtube.com/watch?v=zBL9aX5b5go

  OdpovědětSmazat
 17. Konvička patří také k nositelum kultury úroku,je to pořád stejné nic nového ta demonstrace byla plně pod kontrolu,ti lidé kteří tenkrát cinkali klíči byli jistým etnikem zneužiti stejně jako ti demonstranti současní.Ty věci musí přijít od spodu a v obrovské míře tak aby ty pořádkové jednotky co mlátí do svých spoluobčanů věděli že nemají šanci a odstavit vládu od výkoné moci,vlivu a jakých koli rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat
 18. Co asi můžeme od policie čekat,a ty jejich zpravodajské služby na úrovni pavlačových drben.
  Čekalo se,že u policie budou odborníci,teoretici,praktici a ono se to vůbec nezlepšilo.

  OdpovědětSmazat
 19. Anonymní7. února 2016 17:11
  My nic,my Nová republika a Radim Valenčík.
  Na včerejších demonstracích v Praze došlo ze strany různých rasistických a xenofobních skupin k vážným fyzickým napadením a podivné nečinnosti ze strany Policie ČR.http://a2larm.cz/2016/02/nas-dum-horel/
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/utocnici-napadli-vuz-ceskeho-rozhlasu-jeho-vedeni-pozada-pol/r~904d0f10cd8a11e5bb3a0025900fea04/
  Autor Radim Valenčík je snad na tolik vzdělaný a chytrý,aby věděl,že nenávistná hnutí a řada českých politiků včetně Miloše Zemana svými výroky na veřejnosti podněcují protiuprchlické hysterické nálady ve společnosti,který mají za následek fašizaci české společnosti a to co se potom dále na veřejnosti děje.Jinými slovy,českým fašistům a neonacistům dávají legitimitu.
  Řada autorů webu Nová republiky svými články a jejich editor tyto nenávistné nálady mimo jiné taky podněcují.
  Samotný autor RV,Ivan,David,Václav Dvořák a řada jiných i mimo web NR nese za tento stav svůj díl viny.

  TVŮRCI A EDITOŘI ,,NOVÉ" REPUBLIKY !
  MÁTE BÝT SKUTEČNĚ NA, CO ,,HRDÍ".


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:07 Jste duševně zdráv ? Zamyslete se nad sebou, poraďte se s rodiči, a zjistíte, že k tomu fašismu máte blíže spíše Vy, než redaktoři a čtenáři NR. Je ovšem možné, že na Vás platí české přísloví "Komu není rady, tomu není pomoci ..."

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski7. února 2016 19:39

   Samotný autor RV,Ivan,David,Václav Dvořák a řada jiných i mimo web NR nese za tento stav svůj díl viny.
   xxxxxxxxx
   Lžeš, darebáku
   pan Ivan,David,Václav Dvořák a řada jiných i mimo web NR POUZE PRAVDIVĚ, BEZ POLITICKÉ KOREKTNOSTI A BEZ LHANÍ informují. Vůbec nejde o "hysterické protiuprchlické nálady", protože nejde o uprchlíky, ale kriminálnické primitivní a brutální parazity z Afriky. Každý normální člověk v Evropě chápe, že tito primitivové z Afriky, s IQ60-80, jsou schopni i v relativně malém množství rozvrátit vyspělou bílou evropskou civilizaci, nejsou kompatibilní s Evropany, nejsou schopni se v Evropě integrovat. Takže závěr je jednoduchý, ať si vybudují šťastnou budoucnost v Africe, proč by měli jako kobylky zničit evropskou civilizaci?
   A proč, ty grázle, jim nejdeš pomáhat do Afriky? Kde jsi přišel k tomu, že si dovoluješ nazývat svobodné občany, demokraty, fašisty? Degenerovaný smrade, páchat škody, na to tě užije.
   Ale chraň si svou anonymitu, nebo se dočkáš odměny za své vlastizrádné jednání.
   Atmosféra houstne, hochu, tak opatrně.

   Smazat
  3. To Anonymní 7. února 2016 18:07
   Vážený anonyme, máte ze svého úhlu pohledu zcela jistě pravdu. Váš názor je legitimní a nikdo Vám jej tu neupírá zveřejnit - byť souhlasných reakcí nečekejte. Jste na území těch, jejichž úhel pohledu je od toho Vašeho diametrálně rozdílný.

   A tak je to zřejmě v pořádku. Duální svět který má být v harmonii musí mít jednotlivé (nejen názorové) vektory v nulovém součtu. Dochází-li k oscilaci blízko nuly je svět v pořádku. Vychýlí-li se součet výrazně na jednu stranu je svět v revoluci, nebo válce. Takže je dobře, že jste se vyjádřil, byť se s Vaším názorem neztotožňuji.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Smazat
 20. Blokáda hradu

  Blog popisujúci policajnú blokádu prístupu k hradu, ktorý znemožnil množstvu ľudí doraziť na demonštráciu na Hradčanskom námestí:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/07/hradcanske-namesti-vcera-odpoledne

  Článok popisujúci policajnú blokádu hradu po skončení demonštrácie, kedy policajti obkľúčili ľudí na hradnom kopci a odmietali ich pustiť preč. Boli presmerované tramvaje a metro na zastávke Malostranská bolo uzavreté. Pre mnohých mimopražských demonštrantov to znamenalo, že zmeškali vlak domov.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-vse-se-v-sobotu-stalo-Utok-v-centru-Prahy-masivni-demonstrace-u-Hradu-policejni-blokada-a-uveznene-kocarky-i-opilci-a-zkopani-Araba-420699

  OdpovědětSmazat
 21. At zije pani Prazska vlastovka ! At zije pani Vlastenka !
  At zije pani Silvie z Turina ! SLAVA kazde ceske zene, ktera se zucastnila protestniho pochodu na hrad proti Islamu !

  Kazdy kdo pouzije slovo Xenofob ci Rasista je ratard s proplachnutou makovickou indoktrinacnimi srackami !

  Bila krestanska Amerika, je plne na strane ceskeho
  naroda ! 80 % katolicke cirkve a 90 % vsech evangelickych nominaci je na strane civilizovane BILE Evropy !

  Na americkem venkove lide maji MILICI a odmitaji tolerovat barevnou kriminalitu ! Ta Vas nemine s prichodem utecencu z Afriky, tak jako neminula zapadni Evropu.
  Cesi zbrojte ! EXISTUJE konspirace na vase zniceni !
  Organizujte se, jinak dopadnete tak jako my v JAR !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 22. hrabě Kocharowski7. února 2016 19:11

  Pětadvacet let slýchám o zločinech komunismu, byl dokonce založen Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, který dosud funguje a vyšetřuje události před 25 a více lety.
  Řekl bych, že jsme znovu tam, kde jsme byli před 25 lety, a že by měl být Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu zrušen, a založen nový Úřad pro dokumentaci a vyšetřování zločinů
  režimu po r. 1989.
  Někdo přece musí nést zodpovědnost za zneužívání silových složek režimu, policie atd. Je mlácení lidí silovými složkami v souladu se zákony? Používání policejních provokatérů k vyvolání záminky k brutálním zákrokům policie vůči demonstrujícím občanům, kteří neporušují zákon? Kdo řídí policii, kdo nařizuje nezákonné a protizákonné konání policii?

  Přece není normální, aby existoval úřad, který by se zabýval zločiny minulého režimu, který skončil před 25 lety, a nový režim postupoval stejně, jako předchozí režim.
  Nejsme malé děti!
  Volejme zločince z řad policie a vlády k odpovědnosti, zločinci patří před soud.
  Nečekejme dalších 20 let, abychom se dočkali zase
  "promlčení" zločinů proti lidskosti. Dejme jim "ochutnat" jejich medicínu, vrahům a zrádcům vlastního národa.

  OdpovědětSmazat
 23. V ČT je banda hajzlů a po těchto hajzlech nemůžete chtít objektivní informace.

  OdpovědětSmazat
 24. Kazdy ZID, ktery ma trochu inteligence musi byt automaticky na strane civilizovane Evropy ! Islam je nema rad kvuli Palestine a MNOHOKRAT otevrene rekl v americke TV, ze je "nauci plavat" pres more do Evropy, hned po obsazeni Palestiny/Israele Islamem.

  Proto Zide obezretne postavili vysoky plot na hranici ! Proto zbroji a jsou organizovani. Proto vyhani Islamisty ze sveho uzemi. Proto maji nejtvrdci zakony na svete, prikazujici narodni a kulturni KOMPAKTNOST !

  Bohuzel mezi Zidy jsou sebedestruktivni jedinci, jako je pomatena Merkerova, ktera pozvala do Nemecka million Islamistu. Az rozvrati Nemecko pro celou Evropu, tak se pujde schovat za ten jejich plot. Nemci ani Cesi samozrejme zadny takovy plot nemaji..

  Amerika takovy plot uz ma, proti nezadoucim, ale je nedostaveny..America vsak ma milici ve statech jihozapadu. Jihovychod je chranen morem. Canadska hranice je hlidana electronikou, prirodou a policajty.
  Po zvoleni Donalda Trumpa plot v Texasu dostaven bude.

  Starnu, a mrzi me, ze jsem se pochodu proti islamu a barbarum v Praze nemohl zucastnit.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 25. hrabě Kocharowski7. února 2016 19:53

  Starnu, a mrzi me, ze jsem se pochodu proti islamu a barbarum v Praze nemohl zucastnit.
  nick honolulu

  xxxxxxx

  Pane Honolulu

  to vůbec nevadí, vynahrazujete nám to dostatečně zde, na Nové republice!!

  Pro pana doktora Davida - nenapadlo vás na Nové republice zavést ankety? Takové, kde není vidět před hlasováním, kdo má kolik hlasů?
  Třeba o největšího škůdce republiky, o nejprospěšnějšího politika, o nejzbytečnějším úřadu, koho by kdo volil, atd., prostě taková malá, přímá demokracie, aby lidé věděli, a aby se věci pohnuly správným směrem?

  OdpovědětSmazat
 26. 18.o7 Do dnesneho dna od 1.januara prislo do Grecka 68.023 migrantov./udaj z nemeckych novin/Moja otazka,kolko z nich si zoberiete domov,alebo nad kolkymi preberiete patronat,a budete im platit zivotne naklady.Ono je lahke otvarat hubu,to vas nic nestoji,ved nech to ostatni zaplatia,vy budete len vykrikovat,ako to treba robit.Co sa tyka policie.aj mi je ich luto.Urcite mnohi z nich tam stoja proti svojmu presvedceniu,tiez maju rodiny,deti,uvedomuju si,ake je nebezpecenstvo.

  OdpovědětSmazat
 27. Zde mate neco k porovnani !
  Bernie Sanders (*8.9.1941) je politicka hvezda vsech Demokratu, ktera pravdepodobne zneskodni Hillary Clintonovou. On je puvodem z New Yorkske ctvrti Brooklynu a hlasi se svoji spiritualitou k Zidum. Je to silne levicovy, utopisticky Zid, ktery dobre mluvi a rika veci, ktere se libi zdeptane spolecenske tride v Americe, ktera je bez perspectiv..
  Ale nikdy jeste nerekl, kdo vsechny jeho napady bude platit !

  Brooklyn v New Yorku a Shaker Heights v Ohiu, jsou dve oblasti, kde je nejsilnejsi koncentrace Zidu v Americe.
  T.zn., ze je tam nejvice VOUSACU v Americe, a ty se deli na HASIDIC (ortodoxni Zidy), na HIPSTERS - volno
  myslenkare a anarchisty, kteri neuznavaji zadne autority a do tohoto usporadani se jim vtiraji VOUSATI Hispanic, kteri zadaji denne nejakou revoluci a chteji vypadat jako
  Che-Guevara ! T.zn., ze v Brooklynu navstevnik z Evropy rychle ztrati mentalni rovnovahu.

  Donald Trump (* 14.6.1946) je z New Yorkske ctvrti Queens, coz je nevychodnejsi a nejlidantnejsi cast z 5 hlavnich casti New Yorku, (2 621 580 obyvatel v roce 2014) a hlasi k se PROTESTANTUM - PRESBYTERIANUM, coz je nejbohatsi ze vsech cirkvi v Americe - a particka, ktera si vzajemne nahrava byznys..Jeho rocni "kapesne" je $ 250 millionu, coz je o neco mene nez mel v roce 2014.

  Takze o kreslo presidenta v Americe budou usilovat dva protipoly, ktere se nikdy nemely v lasce, t.j. Zid a Prebyterian. DVA KLUCI Z NEW YOURKU !
  Ja, cisty a Kristu verny Katolik, se tesim na tu estradu..

  Za zminku jeste stoji prof. Milan Zeleny ze Zlina, ktery uci na Fordhamske universite v New Yorku, kam Donald Trump chodil studovat. T.j. JEZUITSKA universita a politicky
  ujeta, ale ne do takoveho extremu jako napr. KSU v Akronu, ktera je hanbou Ameriky a Leon Trocky by nebyl prijat pro
  malo levicove smysleni.

  Cesi drzte palce Donaldu Trumpovi ! On nema rad Islam !
  Osobnim sharmantnim pristupem mu vyluxujte penezenku na stavbu hranicniho plotu... On nepozna kdyz se mu nejaky million ztrati.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSV VÍTA HONOLULU ANALÝZU ZKUŠENÉHO BORCE.

   zajima nás z čeho financuje SANDERS svoji kampan a jak je možné,že HILARY tak tak vybírá zatáčky,když plave v penězích boháčů.Napiš Trumfovi,že mu drži OSV ČR tj 8 395 132 voličů z Občanská Společnost Voličů palce a zda by nepustil chlup a investoval do nás,protože jsme JEDINEČNÍ nějaký dolar,aby jsme tu mohli konečně spravit tu úplně zdemolovaný IMAGE USA,kterou zpúsobil ten HUSEIN OBAMA A JEŠTĚ NA TOM MŮŽE VYDĚLAT.Ten Neknuba totiž věčně vede USA do kopru a na finanční útes. Jezdi tu s rezivými kraxnami z US Army,které se rozpadávají na našich mírně zvlněných tzv.dalnicich,zdržuji dopravu a musí být odtahovány na tyči,aby se lidé z Česka měli čemu smát,protože ten šrot z minuláho století patři tak jedině do muzea.
   Napiš mu,že tu dáš pres nás z OSV zřidit celou bandu takových webů jako je NR,KDE TĚ BUDEME TRAKTOVAT JAKO ŘEDITELE a každý den tam můžes psát svá dobrodružství z celého světa ve prospěch toho TRUMFA a to i když třeba nějakou náhodou havaruje a president bude někdy přiště.

   KROMĚ TOHO MU NAPIŠ,ŽE TU UDĚLÁME KOALICI Z HzNR,VzV a nejnověji i křestany tedy KSD,PROTOŽE ZDEJŠI KŘESTANSKOU STRANU VEDE ANTIKRIST a ten tu chce napresovat ARABII a AFRIKU dohromady a z Česka zrobit KALIFÁT.

   Smazat
 28. Omlouvam se za preklepy a chyby..New York !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 29. Tak Trump studoval Jezuitskou univerzitu?To jsem nevěděl ale nyní mi to zapadá i s tou jeho kandidaturou.Vám agente Honolulu doporučiji knihu Ohavná tajemství jezuitů,čítá asi 600 stran a je to velmi zajimavý kus historie.....

  OdpovědětSmazat
 30. Panove, samozrejme, ze mu napisi, ale rozhodne NE pred zvolenim ! Na neho se vrahaji prehrsle jeho nepatel ! Zasnu, ze se dokaze branit takove presile hnojometniku !

  Je mi jasne, ze ho nikdo nesmi rozptylovat v obrane !

  To by nezladl ani cesky president Zeman, prestoze je na neho utoceno denne a hloupe !

  Hillary Clintonova, ztraci dech, (Demokratka), a to oslavuje Bernie Sanders. (Za Demokraty !) Tato kdysi prvni dama ma legalni prosvich k vuli E-mailum a politicky prusvich ve 3 statech. (Pennsylvania, Ohio a Florida.) Zacina byt velmi nervozni ! (Pozor, jeji manzel o ni rekl, ze mela vice milenek nez on, a pritom on byl vyhlaseny proutnik.)

  Napsat neco o jejim drivejsim pusobeni se neda. Bylo by to okamzite smazano. (Pokousel jsem se o to na Aktualne CZ a informace byly z americkeho tisku.)

  Zde mate result Republicanu - primary v New Hampshire !

  Donald Trump to vyhral v New Hampshire. Mel 31.2 % !
  Marco Rubio 15.9 %.
  Ted Cruz 13.3 %
  John Kasich 12.1 %
  Jeb Bush 9.3 % (Nebesa nedopustte !)
  Chris Christie 4.7 %
  Carly Fiona 4.4 % (Velmi bohata zena !)
  Ben Carson 3.1 % (cernoch !)

  Nejsem zadnym agentem , ale jsem mezinarodni KLEPNA ! Nemam rad monopol na "pravdu" manipulativnich medii. Proto vsechno vyslepicim tak, jak to je...
  Koncim zvolanim ! AT ZIJE DONALD TRUMP a cesky president ZEMAN !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 31. Mala poznamka na ukonceni.
  Az se budete divat na volebni boj v Americe, tak se neleknete pouzivanych zkratek ! (Zkratka = Abbreviation) !

  GOP = Grand Old Party = Republicanska strana.

  Demokrate vsak vidi za republikanskou zkratkou GOP = Get Out and Push ! Coz znamena : "Vylez z auta a zatlac" ! (Kdyz tvuj srac, nejede) ! Tim je minena republicanska strategie na zlepseni zivota Americanum !

  Demokrate rikaji o Republikanech, ze jsou to LAKOMCI a Rupublikani rikaji o Demokratech, ze jsou to lini prizivnici, kteri chteji vse ZDARMA.

  Cernosi jsou z 90 % Demokrate. Demokrate jim pro svoje zvoleni naslibuje modre z nebe, a nam upracovanym belochum zvednou dane.

  Jak cernosi, tak Hispanics, tak i Zide, voli jako volebni organizovany blok, coz je sice primitivni TRIBALISMUS - belochum zakazan, ale s pohrdanim se toleruje u zminenych skupin !

  Cas od casu, nejaky koumak na tyto skupiny vymysli nejakou HABADURU. Tak se stalo, ze Zide z vychodniho pobrezi Floridy, omylem volili svoje uhlavni nepratele.
  Mam z toho zachvaty smichu.
  nick honolulu - keen observer.

  OdpovědětSmazat
 32. SC (South Carolina) Republican Presidential prymary !

  Donald Trump 36 %
  Ted Cruz 20 %

  SC Democratic...

  Hillary Clinton 63 %
  Bernie Sanders 33 %

  honolulu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.