Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Kam až to dojde?

napsal Skogen
25. 2. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


V poslední době, zejména s překotnou lavinou migrace a úporným snahám establishmentu bezbřeze ji integrovat do evropské společnosti, přichází ke slovu podivuhodný fenomén – jedná se o jakési iniciativy proti nenávisti, které jsou zřejmě formou grantů a příspěvků financovány právě oním Willkommen establishmentem. Tyto marketingové a v podstatě reklamní projekty, zaměřené na formování veřejného mínění, jsou z podstaty manipulační a tím v zásadě propagandistické. Základ tak diskutovaných evropských hodnot? Ještě větší problém nastává, když samy používají agresivitu a nenávist.

S podobnou iniciativou s názvem „Shromáždění proti xenofobii a nenávisti“ (https://www.facebook.com/events/1013826165342650/) jsem se setkal na FaceBooku. Sociální sítě jsou vesměs pod palbou kritiky, že jsou místem, kde se ventilují (i) nenávistné postoje. Souhlasím. Marné je však vysvětlovat členům iniciativy, že proti násilí a nenávisti nelze bojovat násilím a zase nenávistí. Samo záhlaví, logo, grafické motto, jak chcete, je výmluvné.Zcela deperzonalizovaného člověka nahrazeného hákovým křížem honí s napřaženou baseballovou pálkou zakuklenec. Zcela prvoplánovitě a na základě primitivní logiky lze souhlasit. Fašismus a nacismus do demokratické a humánní společnosti nepatří. Ovšem za hákový kříž lze dosadit kohokoliv, kdo se vejde do vytvořené kategorie.

Když ji zjednoduším, fašoun a nácek je pro výkvěty z iniciativy každý, kdo nevítá a nesluníčkaří. Když se pak na symboly podívám, ten s hákovým křížem náleží konkrétní minulosti, kterou jsme bohužel dostatečně poznali a víme, co je zač i bez sluníčkového vysvětlování. Avšak ten s baseballovou pálkou a kuklou je bolestně současný a nepopsaný. Nevím, jak vám, ale mně okamžitě připomene Oděsu.

Iniciativy v trošku sofistikovanějších formách pronikají do školního prostředí, kde Willkommenskultur reprezentuje také Člověk v tísni projektem „Jeden svět na školách“ -viz
https://www.jsns.cz/cz/page/80/Vzdelavani_pedagogu.html?index=true )

a reklamně-marketingová „HateFree Culture“, spolufinancovaná českou vládou a Norskými fondy. Reklamní mem „hate free“ lze ale nesmírně snadno překlopit ve „free hate“…

Což je případ posledního projektu jiné vítačské iniciativy dvou německých režisérů, kteří si říkají „Alpha DT“. Ti si všímají právě sociálních sítí a nekorektních komentářů běžných uživatelů na adresu migrace a interpretují je jako projevy rasismu a nenávisti.

Je samozřejmě otázkou, nakolik mají pravdu. Určité procento lidí neschopných žít ve spořádané společnosti zákonitě existuje. Nakolik však komentáře ve většině píší skuteční rasisté a xenofobové, či nakolik se jedná o ironii a satiru, ke které se obecně člověk uchyluje tehdy, když se neodváží otevřené věcné kritiky, je třeba zvážit. My Češi toto dobře známe jako švejkovskou pasivní rezistenci. Doporučuji projít komentáře na už zmíněné stránce a udělat si názor třeba

https://www.facebook.com/events/1013826165342650/

Zmíněná německá dvojice režisérů nyní natočila video, které doprovází slovy: „Der erste Kurzfilm gegen Nazis – basierend auf echten Social Media Kommentaren“, v překladu: „První krátký film proti nacistům – založený na skutečných komentářích na sociálních médiích“.

Kdyby šlo pouze o internetovou tvorbu, nezasluhovalo by to snad ani komentáře, jako by toho nezasluhovala česká skupinka „proti xenofobii a nenávisti“. Jenže projektu si všímají a jako počin působící ve vztahu k migrantům interpretují i zavedená média. Například Berliner Zeitung

http://www.berliner-zeitung.de/politik/-social-media-bastards–so-nehmen-kuenstler-fremdenhass-und-rechtsextremismus-aufs-korn,10808018,32636056.html

nebo Frankfurter Rundschau

http://www.fr-online.de/digital/social-media-bastards-ein-kurzfilm-gegen-rechts,1472406,32635950.html

Podle některých spot vysílá i německá a rakouská veřejnoprávní televize, to ale, nejsa němčinář, nejsem schopen ověřit.

Spot naleznete zde:
https://www.youtube.com/channel/UCxj_AOnLzFNsFkv1UVoWSjw
Anebo přímo na stránce projektu i s odkazy na média ve spodní části: http://www.alphadt.rocks/

O co jde? Dva němečtí rybáři u vody nekorektně vtipkují na účet uprchlíků, načež jsou ve velmi naturalistickém zobrazení bestiálně zmasakrováni uprchlíky. Tedy slovní imaginární agrese je odměněna faktickou agresí fyzickou, přesně v duchu onoho loga facebookové iniciativy, kde zakuklenec s baseballovkou honí kohosi symbolizovaného hákovým křížem. Ti dva rybáři na rybách jsou totiž podle mediálních tvůrců rasisté a xenofobové. Naši facebookoví sluníčkáři by rovnou neměli problém nazvat je fašisty a nacisty, posadit jim na hlavu hákový kříž a mlátit do nich pálkou. Nic jiného si prý totiž nezaslouží. Nevítají migranty a cítí se doma u řeky bezpečně. Omyl. Vítat se musí, opak je po zásluze potrestán. Psychologizujících interpretací důsledků se mi honí hlavou desítky. Na rozdíl od mediálních opinion makerů ponechám na každém, ať si vytvoří své vlastní. Z těch svých zmíním jen dvě nejpodstatnější:

– Jak by asi dopadl našinec, kdyby takto veřejně prezentoval něco v opačném gardu.

– Jestliže migranti pochopili vyjádřený postoj Merkelové za jasnou pozvánku k pochodu do Evropy, jak asi mohou pochopit tohle.14 komentářů :

 1. Pane Skogen.
  Já to chápu jako vývojoví stupeň.
  Jen by to chtělo doplnit,před tím s tou pálkou s několika figurami a po hákovém kříži,je už jen jedna figura.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 2. Obrázek to říká jasně, kdo nejde s námi, jde proti nám. Nechceš-li být v naši jedině možné společnosti(EU, NATO,atd.), jsi nacista a budeš zničen. Tak jo, jsem nácek a Čechem už zůstanu. Vytvoření světle hnědého,jediného světového národa se nedožiji. Vy ale také ne. Spíše to vypadá, že ten miš maš vznikne ze zbylých přirozeně po ww3. Na nějakou dobu, potom se opět rozdělí na národní státy, jak to známe z historie. Tak se snažte nekulturní, multi, sisyfosi.

  OdpovědětVymazat
 3. Pořád jako by nebylo jasné kdo organizuje nenávist vůči těm, kteří nesouhlasí s bezbřehým obsazováním Evropy mladými muslimy, kteří sem přišli vysávat sociální dávky (jdou jenom do SRN) nejdou pracovat a páchají všude kam příjdou zločiny v momentě kdy dostanou k tomu příležitost ( Paříž, Londýn, naposledy Kolín). Ti kteří na to upozorní jsou okamžitě označení za fašisty, xenofoby a v poslední době se přidalo tvrzení že ti co jsou proti migraci nahrávají Rusku a Putinovi. Kdo to tedy organizuje. A hlavně kdo to potřebuje a kdo má z toho prospěch? Na pentagonu pracuje 27000 odborníku na propagandu, kteří přes velvyslanectví v každém státě na světě řídí neskutečné množství nezávislých, neziskových, nevládních organizací,které mají za úkol rozkládat, rozvracet tyto státy včetně kontinentu Evropa. Činnost tohoto kolosu na propagandu a podněcování nepokojů s rozvracením států vidíme na každém kroku a dnes a denně. Do rozvrácení Ukrajiny investovalo USA celých 5 miliard dolarů a na načasování Majdanu v Kyjevě bylo taky v době probíhající Olympiády v Soči, takže kdyby Rusové jakkoliv reagovali bylo připraveno okamžitě rozvrácení Olympiády. To že lidé myslící selským rozumem upozorňují, že naše kultura a zvyklosti je neslučitelná s tou muslimskou a integrace není možná samozřejmě nikoho nezajímá. Celá propagandistická organizace jede na systém multikulturalismu a ten kdo je proti je fašista, putinovec, xenofob. A proč se ten multikulturalismus tak prosazuje? Protože nikde nefungoval a hlavně USA má s nemožnosti integrování různých kultur v jednom státě bohaté zkušenosti. Kde jinde jsou diskriminování černoši , hispánci do dnešních dnů jako v USA. Všechny filmy jsou točeny způsobem, že zločinec je vždy černoch, hispánec a podobně. Kde jinde než v USA jsou Mexičani zaměstnávání bez smluv a je jim vyhrožováno okamžitou deportací. Kde jinde než v USA jsou indiáni v rezervacích, když před tím byli zcela vyvražděni. To znamená USA ví, moc dobře, že multikulturalismus spolehlivě rozloží celý Evropský kontinent a proto všemi prostředky jej podporuje a přes Turecko, které přesně plní pokyny USA, zajišťuje neustávající proud muslimských mladých mužů do Evropy a každý stát který se proti tomu chce postavit okamžitě dehonestuje ( příkladem je Maďarsko, které jediné účinně se brání). A proč to USA provádějí. protože čím vice bude Evropa rozvrácená, tím více bude ovladatelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se na to jak reagují poslanci Německého parlamentu na politiku otrokyně USA Merkelovou:

   https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1531298393837790/?fref=nf


   Vymazat
 4. Hm, bít svastiku a hnát ji pryč. Chtělo by to ovšem nějakého právníka, protože svastika je staroindickým znakem pro štěstí, takže nakonec aby to nevyznělo jako "vyhnání cikánů-putujících bývalých nepřizpůsobivých Indů do Evropy" a nevyvřelo celé tohle u b o h é propagandisticky politické divadlo, které tu předvádějí s prominutím nevzdělanci a blbci, do rasové nesnášenlivosti a žalobám končícím tresty od 3 do 5 let. Soudruzi židobolševici, poslechněte soudruha Lenina a učte se, učte se učte se a nepresentujte svoji mělkost s tupost vyššího řádu na veřejnosti.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak zrovna nedávno jsem polemizoval s panem Vlkem na Vlkovo na toto téma. Pan Vlk nazval německou AfD nácky s tím, že pakliže se dostanou k moci, tak nás to bude setsakra mrzet. Chtěl jsem nějaké důkazy a proč si to myslí, no odpovědí mi bylo jedno nějaké svědectví jednoho účastníka mítinku AfD a prý chtějí zrušit benešovy dekrety(no to je mi ale síla, hlavně to prý.) Podle mě chabé vysvětlení no a teď je zde tento článek. Ano, kdo je fašista? Ten, který chce mít ve své zemi klid a cítí se ohrožen, nebo ten, který pochází z neziskovky a vydělává více jak poslanec za své vítání, brání svobodě slova a je dokonce manipulovat s policií(případ Thunovské ulice) a vyhrožovat soudy(údajné vypálení kliniky,... vypálení?). Je mu jedno zda zem zničí, ale má za své jednání dobře zaplaceno? Pro mě je to jasné, jsem v tomto případě fašista, sympatizuji s AfD a se všemi silami, které ať se to týká Německa nebo Úsvitu v případě naší zemičky ilegály nechtějí. Ivo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom, jak jsou v Německu proti AfD pořádány štvavé kampaně a jak jsou jí znemožňována shromáždění, vypráví jeden její člen českého původu, Petr Bystroň, v tomto videu:
   https://www.youtube.com/watch?v=JUsLvqM41kc

   Pokud je ale pravda, že AfD spolupracuje se Sudeťáky, tak bych si na ni dal pozor, protože program Landsmanšaftu je jasný: rozbití ČR. Zdaleka nejde jen o dekrety, i když i ty mají zásadní význam, a to nejen pro ČR, ale i pro Slovensko, jak upozornil Fico a Čarnogurský.

   Vymazat
  2. To je právě to, že nevím zda AfD spolupracuje se sudeťáky. Ale pokud vím, tak u nás byl svého času pan Poseld na návštěve skoro denně a dokonce si u nás zřídil svou kancelář. Takže když to nevadilo tehdy, tak vlastně proč dnes? No odpověď je ta samá jako v případě štvavé kampaně proti AfD. prostě se to dnes hodí někomu do krámu.AfD roste , preference také a tak je potřeba tuto stranu dehonestovat. Tak se věci mají. Ivo

   Vymazat
 6. KDO BY CHTĚL VĚDĚT JAK PRACUJE USA PO CELÉM SVĚTĚ OD SVÉHO VZNIKU MÁ MOŽNOST NAHLEDNOUT:

  http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A aby to bylo úplné je nutné se podívat na níže uvedené, protože pak pochopíte, že 17. listopad nebylo žádné spontální vystoupení národa proti tomu čemu se říká dnes totalita.
   Vše bylo pečlivě připravené včetně zavražděného studenta na Národní třídě. Že v tom jela i část bezpečnostních složek, je zcela jasné, ale určitě to nebyla vůle lidu, jak v dnešních dnech nám ČT chce vnutit.

   https://www.youtube.com/watch?v=EQpm9_-NBQk

   Vymazat
 7. Co si myslet o tomto tahu ? Já za tím vidím nějaké svinstvo http://www.hlavnespravy.sk/stoltenberg-misia-nato-bude-zachranenych-migrantov-vracat-spat-do-turecka/748818

  OdpovědětVymazat
 8. Jenom fašista nutí všechny bezvěrce a jinověrce, aby přijali tu jejich jedinou správnou víru a zákony, inspirované pedofilem a vrahem, jinak je s ním ámen. Fašistou je také ten, kdo to schvaluje.
  Takže, kdo je nakonec zakuklenec s bejsbólkou, z něhož kape černá krev a honí hákenkrajc, jako svůj ocas?
  Milá sluníčka sedmitečná, tohle se vám taky moc nepovedlo.

  OdpovědětVymazat
 9. Všechny politické směry s koncovkou -ismus preferují:
  Nerovnost občanů
  Omezení občanských svobod
  Veškerou moc výkonnou, soudní a ekonomickou v rukách omezeného počtu subjektů
  Centrální řízení z centra (Berlín, Moskva, Washinkton, Brusel, ...)

  OdpovědětVymazat
 10. Nedávno v předvolební diskusi na Saské TV prof. sociologie na Drážďanské universitě uvedl, že své studenty poslal mezi demonstranty PEGIDy v Drážďanech. Požádal je o vyplnění ankety mezi demonstranty, ze které vyplynulo, že se nejedná o žádné xenofoby, rasisty, neonacisty, ale o obyčejné lidi znepokojené přílivem cizinců "bez identity", kteří zabírají na jejich úkor veřejný prostor.
  Mercelová sice cizince pozvala, ale přijímajícím komunitám nedala včas prostředky na jejich pobyt.
  Komunity, aby je uživily, seškrtaly vlastní sociální programy, uvolnily veřejné prostory - sportovní haly, budovy spolků atd.
  Dále z diskuse vyplynulo, že AfD má sice 15% podporu, ale voliči CDU/CSU asi k volbám nepůjdou, protože Mercelovou volit nechtějí, ale proti ní také ne....
  AfD je strana hledající východ ze současné situace, která se k minulosti nevrací.
  Pro naše pohraničí je možné "ohrožení" jen v případě, že by se situace s imigranty v Německu vymkla z rukou, zatím co my bychom ji zvládli. V tom případě by asi dost lidí z příhraničí volilo bydliště u nás. Prozatím spíš naši lidé z Liberecka volí bydliště, díky cenám nemovitostí, na druhé straně hranice.
  Jenže musíme rozlišovat mezi restitučními požadavky a možností si v zahraničí koupit nebo najmout nemovitost.
  V německém pohraničí v příhraničních školkách a školách se vyučuje čeština jako dobrovolný cizí jazyk, asi stejně by to vypadalo i unás.

  OdpovědětVymazat