Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Kandidát na post prezidenta USA: Když svrhneme Asada, DAEŠ obsadí Sýrii


19. 2. 2016     zdroj
Americká armáda musí chránit občany USA bojem s teroristy, ne sesazovat vlády v zemích Blízkého východu, domnívá se republikán Ted Cruz.


Kandidát na prezidenta za Republikánskou stranu, senátor za stát Texas Ted Cruz při setkání s voliči ve městě Grinvill (stát Jižní Karolina) prohlásil, že USA má v Sýrii bojovat proti teroristické skupině DAEŠ, ne se zabývat svržením prezidenta země Bašára Asada, informuje CNN.

Podle něj musí americká armáda chránit občany USA bojem s teroristy, ne "činit pokusy o vměšování se a sesazovat vlády v zemích Blízkého východu“. Proto je třeba zintenzivnit letecké nálety v Sýrii na pozice teroristů a vyzbrojovat Kurdy.

"Když svrhneme Asada, DAEŠ obsadí Sýrii", což se stane "vážnou hrozbou" pro národní bezpečnost USA, domnívá se Cruz.

Připomeňme si, že Ted Cruz je jedním z favoritů republikánského tábora na listopadových volbách prezidenta USA. Na primárkách ve státě Iowa se stal leaderem za Republikánskou stranu, předběhl miliardáře Donalda Trumpa.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Sluníčkáři a vlezdoprdelisté strýčkovi Samovi, tady to máte černé na bílém, a to od kandidáta na Presidenta USA, že "elity" USA jsou původcem skoro všeho zla na zeměkouli! Chcete ještě lepší důkaz?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:30: Nedelejme si ale iluze. V uSSakove nerozhoduje ten tzv. "Prezident" vlastne o nicem. Je to mluvci oligarchu, nic vic. Kdyby se o cokoliv pozitivniho pokusil tak skonci jako JFK.

   A jeste neco z RT - "Koureni zabiji vic lidi nez Obama" - velice trefne:

   https://www.rt.com/news/332947-obama-smoking-kills-campaign/

   Vymazat
  2. Jsem vyzjistil, že se tady vyskytuje, jeden "Havloid", totálně "vypatlaný". Jak napíšu něco proti HnUSÁkům, má blbé připomínky. Když z nich dělám idioty, ze Sluníčkářů, také se ozve. Je to asi nějaký blb, neboť se objevuje mezi prvními, tedy nechodí do práce a jen provokuje. Nebo je ÚPLNĚ BLBEJ!!!

   Kdo to je??

   Vymazat
 2. Hlava mě nebere,že by senátor Cruz nevěděl,že Deaš tam bojuje proto,aby porazil Assada ve prospěch USA.USA tam nemůže oficiálně vyslat armádu,tak Deaš dělá za USA špinavou práci.Také se přikláním k tomu,že prezident USA je jen mluvčí oligarchů.Podle mne,není to vhodný kandidát na prezidenta USA.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle něj musí ..." americká armáda chránit občany USA bojem s teroristy.."

  A to chrání ty své občany tak, že je ta špína US Army a NATO rozlezlé po celé zeměkouli ?!

  Za 4 roky, co jste vyvolali konflikt v Sýrii, se vám svržení Assada nepovedlo a nyní, poté co se zapojilo Rusko do likvidace IS, ani nepovede.

  Vůbec nepochopím, že někdo může tu zločinnou zahraniční politiku USA podporovat a ohánět se tím, že jsou to naši spojenci, protože jsme mezi zločinci v NATO.

  HNUS. Tečka.

  OdpovědětVymazat
 4. Špatně jste jeho slova pochopili.Americká admini-
  strativa(ne armáda)chráná občany USA před teroris-
  ty.Směřuje tlak teroristů do Evropy a pitomí Evro-
  pané tomu ještě tleskají.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat