Reklama

.

.

úterý 2. února 2016

Karol Hrádela: Ransdorf se začal zabývat činností švýcarských bank… Dost důvodů k nepohodlnosti

Karol Hrádela
2.2.2016  Více na  Parlamentních listech
Velmi logické a závažné otázky rodiny Miloslava Ransdorfa k okolnostem jeho úmrtí. Sám bych nějaké zásadní otázky přidal, ale do rodiny nepatřím a věc hodnotím pouze jako právník.
Zásadně však nechápu něco jiného. Kladu si otázku, zda v právním státě je možné neposkytnout lékařskou péči komukoliv. Je možné nechránit lidské zdraví a život? Nebo snad neposkytnutí léků neznamená případně i ohrožení života a zdraví člověka? Co na to naše stání orgány i EU a dokonce i Rada Evropy? Mohlo neposkytnutí léků zhoršit Ransdorfův zdravotní stav a následně uspíšit jeho skon? Pokud ano, bude z toho vyvozena našimi státními orgány i trestněprávní odpovědnost vůči odpovědným osobám ve Švýcarské konfederaci, když například zásada ochrany a zásada univerzality zakotvená v trestním zákoníku stanoví, že: „Podle zákona České republiky se posuzuje trestnost činu, který byl spáchán v cizině proti občanu České republiky nebo proti osobě bez státní příslušnosti, která má na území České republiky povolen trvalý pobyt, jestliže je čin v místě spáchání činu trestný nebo jestliže místo spáchání činu nepodléhá žádné trestní pravomoci." Nepochybuji, že i švýcarské předpisy stíhají možné zavinění předčasného úmrtí jiného. Chci doufat, že k jeho úmrtí došlo náhodou.
32 komentářů :

 1. Já se té Švýcarské bance nedivím,jak zasáhla.
  Vyplatit onu zmíněnou částku,tak banka krachla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se doufám nebudete také divit v případě, že zkrachuje banka, v které máte svoje úspory(pokud nějaké v bance máte) a ona vám je nevyplatí(nebo zkrátí). Dobrá zpráva pro banky.
   Pozn.: M.Ransdorf si do banky nešel pro peníze, ale pouze pro informace

   Vymazat
  2. Já vím,že tam nešel pro peníze.
   Jen mě napadá,že nedovolili ani s vedením banky mluvit.Kdyby to dovolily,tak by zřejmě banka přiznala konto.

   Vymazat
  3. Přestávám si vážit Nové Republiky,zřejmě chce dohonit Gustu Fučíkovou.Co vyvedl soudruh génius v té bance za to by ho sebrali všude,policie nikdy neodmítne váš přístup k lékům protože policajti mají vítr z toho že by jste jim tam zkapal.Už vůbec ne ve Švýcarsku.Jestliže rodina měla podezření na vraždu proč povolili kremaci?Mohli tělo nebožtíka nechat v mrazáku nebo pochovat v rakvi pro případné další postupy.Vše je jednoduší soudruh milionář(vydělával přes šest milionů ročně hezky dlouho) nenechal nic manželce což je strašná prasárna,a ona se chce přiživit.Je vydět jak jsou i soudružky čestné když na pohřbu nadávala na stranu která jí ten pohřeb zaplatila.Je to hnůj a navíc soudruh neudělal nic pro vlast naopak byl europoslanec a ti mají za úkol likvidovat vlastní státy.Rodina která vydá povolení ke kremaci a pak řve jak byl nebožtík zavražděn,je rodina která chce na tom vydělat.A vy dutohlavové tady píšete neskutečné komentáře a až vyjde kniha Tajemné síly a vražda Míly?! Tak to skoupíte a vdova po milionáři bude milionář.Váš svět je šílený plný komunistů podnikatelů a milionářů-vy nepoznáte ten protimluv?Nechte nebožtíka ať má klid alespoň po smrti.

   Vymazat
  4. 17:42 - "Nechte nebožtíka ať má klid alespoň po smrti." - a co jste teď udělal vy? Kydáte hnůj na člověka, kterému nemáte šanci sahat ani po kotníky. To vám nepřijde divné, že dokážete nacpat do jednoho komentáře takové rozpory? Tohle dokáže jenom hyena, která zřejmě jednou nebude stát nikomu ani za to, aby ji takhle někdo okopával.

   Vymazat
  5. Pro (17:42)
   Můžete popsat, co provedl Miloslav Ransdorf v té bance?
   Podle dostupných zpráv šel pro informace, chtěl se setkat s někým z vedení. To se děje dennodenně po celém světě.
   Dále je velmi pravděpodobné, že existuje i účet, na který se ptal - když člověk, kvůli němuž tam šel, údajně dostával výpisy.
   Problémem nepochybně byl nový údajný majitel účtu po původní majitelce - a to se právě mělo Ransdorfovou návštěvou vyjasnit.
   KR

   Vymazat
  6. To 17:42
   Všechny sdělovací veřejnoprávní prostředky informovaly o tom, že byla provedena soudní pitva Ransdorfa na žádost rodiny. Výsledky ovšem policie tají, protože provádí vyšetřování. Jen vy pane zde na NR plácáte nesmysly. Pokud sledujete jen diskuzi na NR a vypadá to, že je to tak, tak se prosím nevyjadřujte, jste trapný.
   Jinak ještě jednu poznámku, pokud by jste někdo měli miliardy v bance v Česku a šli si je vybrat - dostanete je ? Byla by některá banka je opravdu schopna vyplatit ? Pochybuji silně. Osobně se domnívám, že by zbankrotovala. To, že někam ukládáte peníze ještě neznamená, že je tam máte. Viz důchodový účet ve výši 330 miliard za komunistů se po roce 89 vypařil jako pára.

   Vymazat
 2. Pane Hrádelo, nedoufejte. Vyšetřování a ryk by se spustil jen v případě, že by se příběh odehrál v Rusku. Bylo to ale ve "vyspělé západní demokracii", tudíž bude ticho po pěšině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, bankovní bilance směřují neúprosně k tomu, co jejich majitelé chystali jiným.

   Vymazat
 3. Pavel Sklenář2. února 2016 16:46

  Je to ukázka toho jak daleko až zašla neomezená moc mocných. Dočkali jsme se nového fašistického režimu, v loutkářském režimu evropské unie, vedeném oligarchy. Věřím, že až historie ! vyzvedne znovu velikost a lidskou nezištnost pana Ransdorfa, jako Karla Kryla nebo Palacha. Nesoudím lidi dle politické příslušnosti, ale jejich přínosu pro naši věc, naši lidskou společnost. Omezenci a zaprodanci budou dál vrhat špínu a nenávist. Je to jejich právo, vždyť i zlo je součástí člověka. Je jen na nás jestli je uslyšíme, nebo je necháme v jejich zlobě hnít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K Palachovi a Krylovi bych komunistickou zrudu radeji neprirovnaval.

   Vymazat
  2. Kdyby Kryl ještě žil tak by ti rozkopal rozkrok,pomatený potrate starýho Veškrny.

   Vymazat
  3. Pro A z 16:58 a jinde :
   Mluvit o čestném člověkovi, (což budete-li chtít znát pravdu, není žádný problém si ověřit) jako o "zrůdě" ukazuje jen, jak Vám Vaše emoce znemožňují používat Váš rozum.
   Ať už "kopete" za sebe nebo za Vašeho "patrona".
   "Zrůdy" mohou být v jakékoliv konfesi, národnosti, zaměstnání, atd.
   Je to patologická (zatím) minorita.
   Tak nezaměňujte Vaše "dojmy" za pojmy!
   Když budete procházet internetem, tak zjistíte, že pan Ransdorf měl vzácnou schopnost, šlapat veškeré "vrchnosti" (od šéfů našich komunistů, po šéfy Evropského parlamentu) na jejich "kuří oka".
   Proto se, nejen "mediální" válka proti němu, táhla už od cca r.2005.
   Na "netu" od webu: našipolitici.cz , placené amíky a Sorosem, po kdejaký web, všude jsou důsledně vyzdvihovány pomluvy, ale nikde už není zveřejněno, že se prokázala jejich nepravdivost, kromě webu pana Ransdorfa - http://ransdorfmiloslav.com , kde i informuje, že je mu soustavně upírán mediální prostor k smysluplným vyjádřením. Jeho názory na webu stojí za přečtení. Článek z r. 14, kde vysvětluje, kolik začali dostávat postkomunističtí europoslanci, není k nalezení, jen nepřímé odkazy ( jeho plat činil později 6 tisíc euro, plat průměrného občana Bruselu je kolem 3,5 tisíce a žijete-li převážně za eura, těžko se to přeměřuje na koruny, pokud si nevozíte z Čech spacák, jídlo a pitnou vodu.
   A poté co mu nevyšlo podnikání,se pravděpodobně dostal do dluhů.Takže později, jako EU poslanec peníze (s kterými asi moc hospodařit neuměl) měl velké, ale multimilionář nebyl.
   Co udělal pro nás, můžete najít na www.europarl.europa.eu, či na jeho webu. Rozhodně byl celkově pilnější než poslanci u nás a míval dost velký vliv v Evrop. parlamentu, což mnohé vrchnosti vadilo.
   O komunismu zopakuji to, co bylo v mém komentáři v předchozím článku z 30.1.2016:
   Komunismus je pěkná, ale pro současný stav společenského vědomí NEPLATNÁ sociálně ekonomická teorie.
   Socialismus měl být přechodné období. V té podobě, v jaké se realizoval, byl také NEPLATNÝ.
   Zda jeho současné NOVÉ varianty budou úspěšnější, se uvidí (Venezuela, Čína, Vietnam, Kuba,..)
   Kapitalismus ve své „liberální“ (někdo to definuje „obnažené“) podobě, je přes všechny své „propagandistické“ kecy a přes všechny strukturální prvky převzaté ze „socialismu“, cesta DO PEKLA!
   Jinak, odborněji řečeno „konec rozvoje svobodné lidské individuality“ a přechod na společenství specializovaných jedinců, řízených z centra (ala hmyzí společenství).
   Mezi komunismem a komunisty je vztah, asi jako mezi věřícími a „vírou“ : Jsou dobří a špatní křesťané a dobří a špatní komunisti.
   Boha, stejně jako komunismus, nikdo NEVIDĚL, jen se v něj věří. (Mimo jiné - Ježíš byl první revolucionář, apd., ..)
   A nad svým PRIMITIVNÍM antikomunismem a antisemitismem by se mnoho zdejších diskutujících mělo již vážně zamyslit.
   Pavel p

   Vymazat
  4. A navic - hnup ktery vstoupil do KSC v dobe sovetske okupace nebyl nic jineho, nez vlastizradce.

   Vymazat
  5. Pro A z 3.února 9:28 h:
   Opět jste předvedl emoční výkřik.
   Co když tam vstoupil, aby KSČ zevnitř reformoval? Viz jeho pozdější práce v Prognostickém ústavu.
   Nebo aby mírnil "normalizační proces"?
   Hodnoťme kohokoliv, vždy podle skutků!
   Pavel p

   Vymazat
 4. Prolhany zlocinec prisel ve spolecnosti nekolika mafianu do banky krast.
  To mate zase komunisti ostudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zameč ještě víc a vyskoč aspoň dvakrát, Pepku, uleví se ti.

   Vymazat
 5. 16:55 zahýkal o tom, čím se cítí býti :-)))

  OdpovědětVymazat
 6. K následujícím dvěma příspěvkům Je jen na nás jestli je uslyšíme, nebo je necháme v jejich zlobě hnít. Byli rychlejší než jsem doufal :-))

  OdpovědětVymazat
 7. V té švýcarské bance neměl europoslanec co dělat, v té kantonální bance by nic překvapivého stejně nezjistil, asi naletěl tvrzením a listinám podvodníků, tak ho na jednu noc zavřeli do cely a pak ho pustili, tam neměl žádné pověření EU a imunitu. Jak to bylo s tím inzulinem se asi nikdy nezjistí, kdyby mu ale tak chyběl, tak by byl měl glykemický šok na místě a nebyl by zemřel (prý na mozkovou mrtvici) o několik týdnů později. Ta diskuse o tom by už mohla skončit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:10 Z jakého důvodu doporučujete ukončit diskuzi ? Máte obavu, že vyjde na povrch pravda ?

   Vymazat
  2. blbe,zjistěte si něco o diabetu,zhoršení zdravotního stavu může přispět nervové vypětí a to,že mu neposkytli insulín je zločin,protože jde o ohrožení života nehledě,že po tom všem může nastat mozková mrtvice.Jen duševní zrůdy se mohou radovat ze smrti člověka,ať už je po politickém smýšlení jakýkoliv

   Vymazat
  3. Bohužel, referujete "z rychlíku".
   Švýcarsko je přidružené k EU,glykemický šok při pravidelné medikamentaci nepřichází tak rychle a naprosté porušení Listiny lidských práv pro jakéhokoliv občana, natož pro EU poslance je kolosální pošlapání demokracie!
   Pavel p

   Vymazat
  4. Oprava :
   Porušení práv občana garantované Listinou ...
   Pavel p

   Vymazat
 8. 17.42- ve vší úctě, pane, kolik stálo vaše studium, nejspíš novodobé soukromé "VŠ", když ve slově "vidět" píšete y a pletete dohromady jednotná čísla s množnými, hrušky s jablky, páté přes deváté?

  OdpovědětVymazat
 9. Dnes bylo venku krásně. Sice trochu větrno, ale byl to první dech jara. Zaséval jsem ředkvičky do skleníku a užíval krásu života. Možná Vám, některým diskutujícím chybí smysl života. Je mi Vás jen hluboce líto.

  OdpovědětVymazat
 10. U těch idiotů,přející Ransdorfovi smrt,se jedná jen
  o pomstychtivé záchvěvy.Proto nemá cenu se s nimi
  vůbec zabývat.Bezvýznamní a úplatní (lidé).
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte, jak někdo řekl ono je to, ne o ideologii, kapitalismus nebo socialismus nebo něco jiného. Je to vždycky o lidech, pokud se tak některé kreatůry dají nazvat. A vo tom to je.

   Vymazat
 11. Pane Hrádela, sice jste právník, ale asi jakoby žijete na jiné planetě! Když se ptáte jak je možné nechránit lidské zdraví a život. Copak vy opravdu nevidíte co se ve světě děje a co znamená lidský život? Předpokládáte snad, že není možné odepřít lék nemocnému a nevidíte, že miliony lidí nemají vůbec ponětí, že jejich voda je jedovatá, že jejich jídlo jim způsobuje rakoviny a jiné nemoci? Kdo se zajímá o životy tisíců lidí u nás bez domova? Nemáš kartičku pojištěnce, tak vás vykopnou z nemocnice! Můžou naprosto všechno a pokud chtějí udělají s kýmkoliv cokoliv! Uvědomte si v jakém stavu je právo? V jakém spravedlnost? Pravda se vydává za lež a a a ....je mi k blití z české televize, je mi k blití z komentářů pod mrtvým člověkem, ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:53 sice hezky vzdychá, ale JUDr.Hrádela píše o světě, jak má být a ne jaký je. Píše proto, aby základní deklarovaná lidská práva byla zachovávána i v tak nablblém a nehumánním Švýcarsku. Marek

   Vymazat
 12. Čím porušil pan Ransdorf švýcarské zákony? Navíc měl veškeré léky v autě, nepotřeboval od nich nic, než to, aby mu je přinesli, když si je nemohl vzít sám.
  Je to naprosto nehumánní přístup.
  Psychopati zohýbali, pošlapali právo a ponižují lidskou důstojnost.

  OdpovědětVymazat
 13. No a co učinily naše slavné politické špičky a velikáni? Vydal snad někdo za stát alespoň protestní nótu Švýcarsku? Je to stejné jako s krádeží českých nezletilých občanů v Norsku. Když už nic jiného tohle by nás mělo varovat. Panu Ransdorfovi mohu jen popřát budiž pokoj jeho duši, ámen.

  OdpovědětVymazat