Reklama

.

.

úterý 16. února 2016

Kdo jste z Prahy a máte zítra čas ...


Václav Dvořák
16. 2. 2016  kosovoonline.cz

Zítra – 17. 2. 2016 - se jako každý rok koná protestní demonstrace proti vyhlášení nezávislosti Kosova. Na Václavském náměstí „pod koněm“ se 17. února každoročně schází Přátelé Srbů na Kosovu, aby českou veřejnost upozornili na flagrantní porušování mezinárodního práva ze strany NATO a EU, mezinárodních organizací, jejichž je naše republika členem.


V roce 1998 zažila jižní srbská provincie Kosovo a Metochija nájezd ozbrojených tlup ze sousední Albánie. Říkali si UČK – Kosovská osvobozenecká armáda – a do poloviny roku 1998 ji i americká administrativa vedla na seznamu nebezpečných teroristických organizací. Její první obětí byla dvojice jugoslávských policistů, kosovského Srba a kosovského Albánce. Dalšími oběťmi byli Albánci, kteří s agresí UČK a Albánie proti Jugoslávii nesouhlasili. Jen za rok 1998 jich UČK zavraždila 400. Na Kosovu se rozhořela občansko-etnická válka zabarvená nábožensky. Albánští bojovníci byli často muslimskými fanatiky, a tak šokovaná Evropa se mohla seznámit s fotografiemi pohlavárů UČK, kterak v ruce drží usekané hlavy jugoslávských občanů.

Když v boji s policejními a armádními silami Jugoslávie ztratila albánská UČK na podzim a v zimě 1998 dech a doznala velkých ztrát, přispěchaly na pomoc Spojené státy americké a jejich věrní sluhové z NATO. Prohrávajícím bojovníkům UČK poskytly letecké krytí a bombardováním Jugoslávie, které trvalo 74 dní, nakonec donutili jugoslávskou administrativu opustit tuto část jižního Srbska - Kosovo a Metochii. Stalo se tak nejen brutálním vojenským násilím, bombardováním civilních cílů v Srbsku a Černé Hoře, ale i podvodem. V Kumanovské smlouvě, která ukončila boje na Kosovu totiž státy NATO veřejně slíbily, že jižní Srbsko bude okupováno jen dočasně a že se srbská armáda a bezpečnost, soudy a úřady na Kosovo a do Metochije časem vrátí. Toto stvrdila i následující rezoluce Rady bezpečnosti OSN č.1244.

Namísto toho etnicky vyčištěné Kosovo vyhlásilo 17. 2. 2008 jednostranně svoji nezávislost a USA donutily své poslušné spojence v NATO a v dalších zemích, aby tento kvazistát uznaly. V Evropě se proti tomu postavilo pouze Španělsko, Rumunsko, Kypr a Slovensko. Samozřejmě Kosovo nikdy neuznaly a ani v budoucnu neuznají velké mnohonárodní, multikulturní a multireligiózní státy, jako Indie, Rusko nebo Čína. Za českou stranu má uznání na svědomí Karel Schwarzenberg a čeští Zelení, kteří ho nominovali na post českého ministra zahraničních věcí. Uznání Kosova z naší strany vážně poškodilo tradičně dobré vztahy se Srbskem, podobně jako předchozí povolení přeletů bombardérů NATO přes naše území směrem na Jugoslávii na jaře 1999.
Zničený srbský autobus u Podujeva - oběť albánského teroru

Dnes 16.2. vzpomínáme obětí velkého teroristického útoku, tak typického pro UČK. Před 15 lety v roce 2001 vyrazilo na Kosovo okupované armádami NATO (KFOR) několik autobusů s vyhnanými kosovskými Srby. Jeli se podívat na svůj majetek, zničený či usurpovaný Albánci. Přejeli administrativní hranice mezi svobodným a okupovaným Srbskem a u vesnice Livadice u Podujeva byla pod prvním z kolony srbských autobusů odpálena mina. Na místě zahynuli řidič a dalších 11 poutníků. 43 lidí bylo se zraněními odvezeno do nemocnic, někteří v nich posléze zemřeli. Okupační správa UNMIK a vojsk KFOR zahájila vyšetřování. Jeho výsledkem byla obžaloba kosovského Albánce Florima Ejupiho. O 7 let později, v roce 2008 byl Ejupi odsouzen ke 40 letům vězení za mnohonásobné vraždy a pokus o vraždu s přitěžujícími okolnostmi, na 15 let za terorismus, na 8 let za obecné ohrožení, na 5 let za podněcování k rasové a jiné diskriminaci a k 10 letům vězení za nelegální držení zbraní. Ale už za rok byl na příkaz kosovského Nejvyššího soudu propuštěn pro nedostatek důkazů. O další proces se pokusila mise EULEX na Kosovu. Ale i tato snaha vyšuměla do ztracena. Viník či viníci, protože bombový útok podle odborníků, nebyla schopna provést jedna osoba, nebyli potrestáni.

Z dnešního Kosova, sužovaného nebývalou nezaměstnaností utíkají sami kosovští Albánci. Celé rodiny. Hledají štěstí mimo své „nezávislé“ Kosovo. Každoročně z malého Kosova mizí několik tisíc žáků, kteří i s rodiči odešli do Německa, Švédska či Švýcarska. Kosovští Albánci také využívají současné migrační vlny, která se do Evropy valí přes Balkán. Přidávají se k ní, sází na nedostatečnou hraniční kontrolu a tvrdí, že jsou běženci ze Sýrie. Po několikerých volbách organizovaných na Kosovu, ztratili ve svůj „nezávislý stát“ důvěru, ztratili naději na změnu poměrů.

Na Kosovu je jedna z největších amerických vojenských základen mimo území USA - Bondseel. Odtud mohou Američané kontrolovat velkou část Balkánu. Základna je v silném podezření, že právě přes ní proudí do Evropy z Afghánistánu drogy. Jejich konečnou distribuci pak zařizují albánské gangy, ona ilegální do světa rozlezlá UČK. Americké tajné služby ziskem z tohoto obchodu prý financují akce, které by nezískaly souhlas Kongresu USA. Aspoň to před časem uvedly dost čtený dalmacký list „Slobodna Dalmacia“.

Kosovo je ale i nebezpečné pro své bezprostřední sousedy. Právě v těchto dnech probíhá v makedonské Skoplji soudní proces s tzv. „Kumanovskou skupinou“. Jde o 30 Albánců z Makedonie a Kosova, kteří 9. a 10. května loňského roku svedli v Kumanovu boj se speciálními oddíly makedonské policie. Při nich zahynulo 8 policistů, 43 bylo zraněno, zabito bylo 10 teroristů. Vyšetřování odhalilo tři úrovně, na kterých teroristická skupina z Kumanova existovala. Zatímco zásobování bylo záležitostí makedonských Albánců, velení a fyzická účast v bojích měli na starosti kosovští mazáci z UČK. Jedním z obžalovaných je Albánec s německou státní příslušností, jedním je i makedonský policista.

Hlavním obžalovaným je kosovský Albánec Sami Uksini známý jako „Velitel Sokoli“, druhý na seznamu obviněných je další Albánec z Kosova Andi Krasniči z Mališeva. Uksini a Krasniči čelí obvinění, že oni byli veliteli Kumanovské skupiny, zatímco další dva velitelé a organizátoři útoku v Kumanovu Mirsad Ndrecaj, známý jako Velitel NATO, a Rizaj Beg byl zabiti při loňské policejní akci.

O kriminalitě a terorizmu kvetoucím na dnešním Kosovu česká mainstreamová ani veřejnoprávní média neinformují. Je až zarážející, že se nikdo z českých novinářů, těch proklamovaných „hlídacích psů demokracie“ nevěnoval obžalobě české prokurátorky u justičně policejní misi EU na Kosovu (EULEX) Jaroslavy Novotné. V listopadu ji kosovsko-albánské úřady obvinily z braní úplatků za zastavení různých trestních stíhání, převážně vysoce postavených politiků a jejich příbuzných a známých. Spolu s ní byl vyšetřován i bývalý hlavní soudce mise EULEX Ital Francesco Florit. Ale sama albánská strana je v silném podezření, že touto cestou, tedy vyřazením hlavní žalobkyně a soudce hraje o čas, protože se blíží termín promlčení mnohých zločinů, které spáchali během válečné kampaně příslušníci UČK, včetně dnešních vysokých politiků. Na samotnou hlavní prokurátorku EULEXu Marii Bamiehovou, která případ dozoruje, je vyvíjen silný, jak sama prohlásila, nátlak jak z albánské strany, tak i ze strany vedení mise EULEX, aby případy korupce zametla pod koberec. „Případ Novotná“ nezajímá ani české televizní stanice, ani tištěná média. Kdyby ho totiž začala probírat, musela by české veřejnosti přiznat neutěšený stav na dnešním Kosovu, které působí nejen jako zdroj napětí a násilí, ale i jako bezedná černá díra, ve které bez zjevného výsledku mizí peníze EU, tedy i peníze z našich daní.
Demonstrace za srbské Kosovo - přijďte i vy!
Náš zítřejší protest pod sochou svatého Václava je vyjádřením českého odporu k opakovanému flagrantnímu porušování mezinárodního práva, stejně jako protestem proti poměrům na dnešním Kosovu a Metochiji, jihosrbské provincii, momentálně okupované vojsky NATO.

Kdo jste z Prahy a máte zítra v 16.00 hodin čas, přijďte pod sochu sv. Václava podpořit srbské Kosovo.

Ať žuje srbské Kosovo!
Kosovo je Srbija!

16 komentářů :

 1. Ano budu tam pane Dvořaku,seřežu vás jako koně vy mocichtivý ,zákeřný a vlastizrádný zmetku a myslím že nebudu sám kdo Vás pleskne přes tu ulhanou hubu.Včera Vám dělala ČT reklamu v reportérech to si myslíte že jsou lidé blbý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já si na takové anonymy nachystám vlastní dokumentační nástroje, aby bylo jasno, kdo tu osobně vyhrožuje poctivým lidem, kteří tepou mocichtivost nezpůsobilých elit a jejich klaku z anonymního davu.

   Vymazat
  2. Paninka taky žije za krvavý dolar??? Taky slouží USvrahům ???

   Vymazat
  3. 19:05 - Někteří lidé jsou blbí, a ty jsi, zdá se mi, nejen blbý a zlý, ale i navedený, a možná, že i za toto placený. Nepřeji Ti nic zlého, ale kdybys spadl do kanálu (kam jedině patříš), potěšil bys mě.
   PB

   Vymazat
  4. Co si to dovoluješ ty zmetku? Co ti dává právo někomu takhle sprostě nadávat a urážet? Pěkně se tady obnažuješ, co jsi za hajzla. Co je ti do lidí, kteří půjdou demonstrovat ve věci Kosova? Tobě se to nezamlouvá, tak tam nelez, a vymalováno. Co se tady dnes a denně neustále vymezuješ proti ostatním? Začni si své komplexy léčit jinak. Myslíš si, že když jsi anonymní, můžeš si dovolit sprostě nadávat, a tohle má být ta svoboda, kterou jsi za socíku neměl? To je pravda - tehdy si žádný prašivec nedovolil nikomu nadávat, publicistika byla vyvážená, zpravodajství věcné a stručné, bez osobních názorů a různých arogantních postojů. To až tahle doba přinesla chcípáky, jako jsi ty, ale je dobře, že to všichni víme. Ano, jsou mezi námi hajzlové, a kolaborantský ksindl, jsou bezskrupulozní, a nezastaví se před ničím. Ty že půjdeš demonstrovat? Zase jako každý den nezvedneš prdel od počítače, jsi normální posera - nevlezl bys ani do hospody, protože bys nejspíš dostal na tlamu. Své sprosté výjevy můžeš realizovat jen a jedině zde.

   Vymazat
  5. Ano, někteří lidé jsou blbí. Jestli nevíš kteří, tak se podívej do zrcadla. Tam jednoho exempláře najdeš.

   Vymazat
 2. ČT je prodejná děvka !

  OdpovědětVymazat
 3. Za bratry Slovany bych demonstrovat šel ovšem to by tu demonstraci nesměl pořádat příslušník etnika které to má na Balkáně celé na svědomí.Beru to jako čistý populismus a konkrétně Dvořák je úzce spojen s lidmi z kavárny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demonstrovat se chodí za věc, za konkretní události apod. Třeba demonstrovat za své mrtvé byste nešel, protože to organizuje ten a ten? To je přesně to, proč Češi jsou tak nemožná chátra v celosvětovém měřítku. Ten chce to a ten zas tohle, a dohromady všichni uděláme hovno a máme pořád hovno. Vláda od doby, kdy se ustaví, se mezi sebou hádá a všelijak přeskupuje, ten nebude vládnout s tímhle a onen s tamtím, zákony se nepřijímají, protože je iniciovalo tohle uskupení a ne tamto. Jak u blbejch na dvorečku a máme to už od středověku - nebo od starověku? Tady nelze aplikovat nic. Ani nic dobrého, kvalitního a užitečného. Na nás je potřeba jen hrůzovláda jednotlivce. Popravčí meč a šibenice. Ani ta totalita na čecháčky neměla ten správnej fištrón, což se ukázalo hned po jejím "pádu". Kdybych se chtěl zúčastnit demonstrace z ideových důvodů, a byl z Prahy, měl čas, bylo by mi jedno, kdo to organizuje, a s čím ten či onen sympatizuje. My si svůj osud plně zasluhujem. Máme hovno, dostáváme pořád do držky, a bude to tak stále. A pokud o nás Němčouři říkali, že jsme podřadní, a slyšíme jen na práskání bičem - měli pravdu.

   Vymazat
  2. Přátelé, vůbec si toho hlupáka nevšímejte. Nejen, že je to rasistický trouba, ale ještě ani neumí pracovat s informacemi. Jste srdečně zváni na demonstraci za srbské Kosovo.

   Vymazat
 4. Někdo si plete DVOŘÁK a Dvořák z ČT?

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem s váma ale ve Slezsku . Kosovo je srdce Srbije ! Chybí trika s touto tématikou . Hned bych si jedno koupil . Kosovoje Srbská duša . Marcel

  OdpovědětVymazat
 6. Titulek kdo jste z Prahy....najednou jsme dobrý přijít na Václavák jinak jsme zasraný pražáci a pražská kavárna(že v Brně vládne skutečná sluníčková kavárna,která zve migranty a omlouvá se sudetským náckům o tom se mlčí)to se člověk může uchodit po demonstracích a pořád o sobě čte jaká je svině pražská.Nasrat venkove!Když jste líní demonstrovat a máte plnou hubu Pražáků braňte si demokracii sami.Jistě to bez těch blbejch pražáků zvládnete lépe neb jste chytřejší a schopnější než ty v Praze.Ostatně to je vidět na německých vesnicích jak vzdorují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nejsi tak trošku mimo ?

   Vymazat
  2. Bohužel není, má plnou pravdu. Na demonstraci se nás sešlo asi 130. Všichni z Prahy. Co děláte vy? Květa

   Vymazat
 7. Sorry, podle ceho pisete ze byli problemi mezi Albanskymi muslimy a katoliky v Kosove. Je to predse velka lez. Kdyby reznik Balkanu nezrusil status Autonomie, nezakazal albanske skoly, nezpachal masakry na obyvatelstvo stejne jako na zacatku dvacateho stoleti. Je to stejne jako v cechach: Hitler zavrel ceske univerzity, cesi zacali bojovat. To je kdyby Hitler rekl ze Cesi jsou fanaticti teroristi a zacit masove vrazdy. Ano, existovala agrese proti Srbum na konci valky ale je to stejne jako masakr švédské šance (bylo to od lidi kterym srbove vrazdili rodiny).

  OdpovědětVymazat