Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Konašenkův brífink: jak to je „s civilisty, které boje v Aleppu ženou k Turecku“

19.2.2016   Eurasia24
napsal a přeložil Geo
Syrská armáda spolu s vlasteneckou domobranou a podporou Ruska osvobozuje stovky kilometrů čtverečných území a desítky po léta trýzněných obcí, zatímco přes tureckou hranici proudí posily teroristů. Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov na záznamu brífinku z 16. února přímo ze Sýrie znovu věcně, trpělivě a konkrétně vyvrací lži západních médií.(video na konci s informacemi přímo z bojů)

Rusko intenzivně vzdoruje stále silnější dezinformační kampani, kterou v zájmu ochrany teroristů a nedopuštění syrsko-ruského vítězství vedou západní struktury s využitím tureckého vedení a řízeným zneužitím médií – včetně těch „plošně“ působících v České republice a takzvaně českých.

Jak uvádí Konašenkov, vlastní agresivní informační kampaň proti Rusku vede Ankara, aby nedopustila ztrátu kontroly nad severním a severozápadním územím Sýrie. „Turecká vláda se tam s minulých letech cítila de facto jako absolutní vlastník,“ říká mluvčí ruského ministerstva obrany.

Reaguje na účelově formulované a šířené informace o „úprku obyvatel obléhaného Aleppa k turecké hranici“ a lži o údajných útocích na civilní objekty včetně škol a nemocnic.

Konstatuje skutečnost, která může předznamenat charakter dalšího postupu: „Po dosažení dohody o zastavení bojů v Sýrii, na jihu a zvlášť na severu státu, se projevuje značná aktivita teroristických skupin.“

Informuje o propustnosti turecko-syrské hranice pro teroristy, o postupu syrské armády a domobrany a obnově osvobozených obcí, o systému získávání zpravodajských informací v Sýrii a o mnoha dalších skutečnostech, které Česká televize, ČTK – a tím všechna „plošné média“ u nás – zcela ignorují.Překlad a titulky: V. Kostík

15 komentářů :

 1. Jediný kdo mluví pravdu o Sýrii je Česká televize, která čerpá informace od agentury SOHR!!!!!

  :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zde je ukázka z tiskovky, kde američané poskytují NEVYVRATITELNÉ DŮKAZY!

   Ještě že jsou i lidé s IQ pod 60 a méně. Pro takové je to skutečně pádný důkaz!!! Vždyť to řekl Američan!

   Vymazat
  2. Konašev, jako vždy, výborná, profesionální prace na vysoké úrovni.
   Informace ověřitelné a logicky pochopitelné.
   Ne jako "západní" mluvčí, kteří pouze ukazují prstem a vyřvávají bez důkazů.
   A pokud se najdou důkazy o pravdivosti ruskýchbtvrzeni(např. zprávy OBSE o Rusko- Ukrajinské hranici, videa cisteren na turecko-Syrské hranici, reportáž německé televize 📺 o ISIS trhu s otrokyněmi v tureckém Gazhintepu) ) , tak ke prostě nekomentují a tváří se, že neexistují;)

   To je strašná prdel, ta naše "západní" propaganda;)

   Vymazat
 2. Je to stejné jako při popisování událostí v Luhansku a Donbase na ČT 24 v roce 2015. Naše média jásala jak Ukrajinská armáda vítězí a postupuje k Ruským hranicím až se zdálo, že není dlouhá doba, kdy Ukrajinská armáda přejde do útoku na Rusko. A najednou vyšlo najevo, že Ukrajinská armáda je v obklíčení a okamžitě se ozvaly humanitární organizace a červený kříž a začalo se řvát jak opolčenci jsou nelidští a nedodržují lidská práva a jak se branili tomu aby nedopadli jako Rusové které v Oděse upálili Ukrajinci a celá Evropa k tomu přihlížela a nadšeně tomu tleskala a dodnes se nic nevyšetřilo, kdo byl pachatelem tohoto neskutečného zvěrstva protože pachatelé konali se souhlasem demokratické Evropy. Taky se nevyšetřilo nic kolem střelby do lidí na Majdanu protože střelba byla nařízená demokratickými silami z Evropy. A tak dnes jsme svědky té samé komedie. Když pět let USA včetně loutkových spojenců bombardovali Syrská území a zabíjeli lid po tisících, vše bylo v pořádku. USA tak jako v Lýbii navrhli v OSN udělat na Sýrii bezletovou zónu tak aby mohli se spojenci, tak jako v Ly změnit území Sýrie v prach a popel. Rusko a Čína v OSN tento předem připravený scénář odmítli no a tak Turecko, Saudská Arábie, a Katar vyzbrojili teroristy, kterým začali říkat umírnění, nebo svobodná Syrská armáda a začali převracet Syrská města v prach a trosky. Zabíjení lidí bylo posvěceno nevyspělejší demokracii na světě a proto bylo demokratické a trvalo to pět. let. Pak přišli Rusové a vyšlo najevo, že Turecko ve velkém krade ropu z území Sýrie a to samé dělá Izrael. Že Turecko vyzbrojuje teroristy, kteří se u něj léčí a pak bojují dále za demokracii proti řádně zvolenému Asádovi. Vyšlo najevo, že USA bombardují IS a umírněné teroristy jen jako naoko, ale hlavně je pořádně vyzbrojují a dodávají jim nejmodernější zbraně s instrukcemi, že každý zničený tank Syrské legitimní armády musí být pěkně natočen, aby bylo vidět účinnost demokratických sil. No a teď, když Asadová armáda začala vítězit a osvobozovat města od teroru podřezáváčů hlav v přímém přenosu ozvaly se humanitární organizace západního světa s Červeným křížem a začalo se štvaní proti Rusku, že jenom škodí, bombarduje civilisty, bombarduje nemocnice (i tu v Afganistánu nejspíš taky jako převlečení za Američany, že?). Jinými slovy, je třeba úspěch Rusů co nejvíce pomluvit, dehonestovat a ten kdo tu selskou pravdu vidí a říká ten je označen za Putinovce, Rusa, špióna. Jo demokracie v kapitalismu je vraždění milionů lidí od těch pravých demokratů a ten kdo se tomu postaví je označen za Putina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 100% souhlas. T

   Vymazat
  2. Plně souhlasím.

   Vymazat
  3. Výborně popsáno, 100% souhlas...

   Vymazat
  4. Dobre si to opisal . Napisal si pravdu ktoru ludia nemozu poznat lebo propaganda zapadu ich ohlupuje.

   Vymazat
  5. Máte pravdu. Jen bych doplnil, že těm prolhaným bezcharakterním bestiím z ČT úspěšně konkuruje TV Nova. Tyto dvě televize se doslova předhánějí ve lhaní. Domnívám se, že v historii ještě nikdy nebyla propaganda ta lživá, jako dnes, přitom se tváří jako zpravodajství. Proti redaktorům těchto televizí byl i Goebbels pravdomluvný a čestný člověk. Myslím, že dnes těm jejich nesmyslům věří jen duševně nemocní lidé a jedinci s IQ pod 70.

   Vymazat
 3. Nezdařilo se přes Ukrajinu, zdaří se přes Turecko. USA jsou na hrnci a tak se budou činit dokud nevyvolají válku. Když přišla informace od lékařů bez hranic o bombardování nemocnice s bláboly USA o teroristech v nemocnici byla jen otázka času kdy rozšíří dezinformace, že ti Rusové konají také ty samé zločiny co USA. Naše média se usilovně snaží PŘELHAT PRAVDU. ALE MARNĚ.

  OdpovědětVymazat
 4. Domobrana osvobodila od Daiš téměř 50 syrských osad, nespáchají nakonec presstituté a čtk, čt a čro (blesk a nóva) suita po vzoru nacistických pohlavárů sebevraždu? http://cz.sputniknews.com/svet/20160219/2408149/domobrana-osvobozeni-dais-50-syrske-osady.html

  Před tím nebo potom, co tito veřejnoprávní a poplatného hlavního proudu Streicherové budou jménem fanatičky Heleny Tymošenko Langšádlové po boku TOP09 Klerofašistů a nadstandardních vést jadernou válkou s Ruskem za nepotrestání svých zločinů?

  OdpovědětVymazat
 5. VRCHOL DRZOSTI AMERIČANŮ JE POŽADAVEK ABY RUSOVÉ NECHALI SEVER SÝRIE BÝT RUSKEM VYMETU CELEJ SEVER I S USÁKAMA KTEŘÍ TAM NEMAJÍ CO DĚLAT ZMRDI ZASRANÍ !!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Výše jmenovaní údajní redaktoři a pod nimi uvedení
  prý politici nikdy nebudou válčit.To je údělem je-
  jich voličů.Když čtu vyjádření Langšádlové,přemítám,
  zda je opravdu tak blbá nebo to předstírá.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. O tom, že ruské zpravodajství je přinejmenším z 90 % pravdivé, již netřeba po všech těch křížových důkazech všetně očitých svědectví jakkoli pochybovat. Ruská analytika si dobře povšimla součásti US strategie v podobě "collateral demages" včetně propagandistického tvrzení o pečlivém plánování cílů s ohledem na civilisty. Jak vidno, když dva dělají totéž, není to totéž. USA vesele pokračují v plánovaném ničení označovaném jako kolaterální, zatímco RF dělá vše potřebné k tomu, aby se ochránili civilisté včetně těch, kteří donedávna mávali kalachy proti svému prezidentovi. To má ten efekt, že se stále více Syřanů odvrací od spolupráce s teroristy a zjišují, že s Asadem lze nejn vyjít, ale i budovat budoucnost Sýrie. Návrat Syřanů na ovobozená území znamená masovou účast na okamžitém odstraňování škod způsobených boji teroristy i vládními vojsky při jejich eliminaci. Ta vůle Syřanů obnovit zničené a začít znovu se začíná stále více projevovat nezávisle na politické či náboženské orientaci. Ti lidé poznali na vlastní kůži, jak moc podléhali západní protiasadovské propagandě a také kdo jsou ti s černými fanglemi a výkřiky o věčném Aláhovi, aniž rozumí Koránu. Lidské chování od nelidského pak snadno odliší i ty hodnotné a ty bezcenné na území Sýrie. Kurdové brzy ukáží Ankaře, co si sama spískala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,ti lidé byli totiž obelháni léta trvající propagandou a nyní poznávají,jak byli obelháni. Stejně,jako miliony lidí u nás zjistily,jak byli obelháni v roce 1989. Syřané mají šanci to ještě napravit a vrátit se do své Sýrie. My už ne. My už jsme plnohodnotnou kolonií Západu.

   Vymazat