Reklama

.

.

pondělí 29. února 2016

Konec února 2014, Русские идут. Na Krymu je mír, bezpečí a stabilita

ea24
29. 2. 2016  Eurasia24
 
V závěru února uplynuly dva roky od okamžiků, kdy na Krymu vrcholila aktivní fáze záchrany poloostrova před válkou a přípravy podmínek pro svobodné rozhodnutí jeho obyvatel o dalším osudu. Operace se obešla bez obětí na lidských životech, byla v souladu s vůlí drtivé většiny tamních lidí a její hlavní protagonisté si vysloužili příznačný název – „zdvořilí lidé“.


Přes veškerý tlak na Ruskou federaci, přes všechny blokády a diverze, přes intenzivní informační, hospodářskou a de facto i horkou válku vedenou proti Rusku zůstává platnou a nezpochybnitelnou skutečností ta ze všech nejpodstatnější:

Lidé na Krymu žijí v míru, bezpečí, stabilitě a v mnohem příznivějších životních podmínkách než v dobách ukrajinské správy.


Referendu, v němž se obyvatelé Krymu a Sevastopolu 16. března 2014 jasnou většinou 96 procent vyslovili pro připojení k Ruské federaci, předcházela speciální operace, která měla zajistit mír na poloostrově a zabezpečit podmínky k poklidnému průběhu lidového hlasování.

Připomínkou a nezapomenutelným symbolem té doby se stalo video s názvem Русские идут, zachycující „zjevení se“ „zdvořilých lidí“. Video bylo poprvé publikováno 1. března 2014 a viděly jej tehdy více než čtyři miliony lidí:


7 komentářů :

 1. Maladci . Kateřina by byla na vás hrdá . Nám se smějí Poláci . Koluje tam vtip : Proč nebyly v Čechách partyzáni? Protože vám to Hitler zakázal .

  OdpovědětVymazat
 2. ale aj tak boli najlepší čečenci - ako lapidárne vysvetlili tatárom, že ich návrat do "rodných" miest nebude tolerovaný, žiadne podrezávanie sa konať nebude, a hotovo - lebo inak ... no, radšej nie!

  OdpovědětVymazat
 3. Poláci fašounům pomáhali stavět koncentráky.Pak
  se divili,že tam skončili taky.Hitler jim stavbu
  rozkázal a tak stavěli.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli to není nějaká pomluva ...
   https://vimeo.com/95577206

   Vymazat
 4. Přesně tak, nikoho nezajímají lidé, kteří na Krymu žijí a jimž tedy Krym patří. Je jenom na nich s kým a jak chtějí žít. Je třeba mírově a především s ohledem na lidi dořešit rozpad Sovětského svazu i jiné podobné problémy (např. Kurdové v Turecku) ve světě. Právo národů na sebeurčení by mělo mít přednost před jakýmikoliv smlouvami, jen to chce vnést do toho nějaký řád a řešit to beze zbraní.

  OdpovědětVymazat
 5. krásný je film: "Krym, cesta domů".... Kdo ho viděl, tak pochopí. A můžou si EU a USA pindat co chtějí. Dagmar

  OdpovědětVymazat
 6. Nebýt toho referenda o návratu k Rusku, tak by bylo dopadli jak v Donbasu.

  OdpovědětVymazat