Reklama

.

.

neděle 21. února 2016

Kurdové prohlásili, že 2 tisíce ozbrojenců vstoupili do Azazu ze strany Turecka

21. 2. 2016  Sputnik

Asi dva tisíce ozbrojených islamistů vstoupili do syrského kurdského města Azazu ze strany Turecka, aby zabránili jeho dobytí kurdskými oddíly, oznámil RIA Novosti zástupce syrského Kurdistánu v Moskvě Rodi Osman.

„V posledních dnech vstoupilo do města Azazu ze strany Turecka asi dva tisíce bojovníků skupin Sultan Murat, Ahrar aš-Šam a Džebhat an-Nusrá, oznámil zástupce syrského Kurdistánu.

„Bylo by naivní si myslet, že turecké úřady nevědí o tak velkém oddílu, který přechází jejich hranici", podotkl Osman, který je toho názoru, že ozbrojenci přišli, aby zabránili útoku kurdských oddílů na město, které je svéráznou branou země.

Prezident Turecka Tayyip Erdogan novinářům prohlásil, že Ankara nedovolí syrským Kurdům vzít Azaz pod svou kontrolu a spojit jimi kontrolované regiony na severu Sýrie.

18 komentářů :

 1. Nemohu se zbavit dojmu, že někdo likviduje Araby a je mu jedno, jestli je modrý, oranžový, nebo pruhovaný a jde mu to docela dobře:) Oni se vymlátěj mezi sebou navzájem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám stejný názor. Je to však k něčemu dobré. Nemusí je nahánět po celém světě, protože je vymlátí na jednom místě.

   Vymazat
  2. 8:55 - Né je, ale se "vymlátí" a na obou stranách budou řvát "alahuakbááááár":)-tohle nejde převychovat. Je to jako to bylo dříve v Evropě, každý si udělal z Boha náčelníka generálního štábu, jak to psal Jaroslav Hašek:)

   Vymazat
  3. Jde o střední východ a o naftu a udržování chaosu ve světě metodou rozděluj a panuj, kvůli udržení hegemonie. Už nezakrytá podpora hlavního aktéra rozvratů IS/ISIS/Daeš (který je neregulérní armádou USA, s generálními štáby v Turecku a Saúdské Arábii). Skutečnou umírněnou opozici nikdo nikde nepotkal to je jenom křoví. Vždy je to jinak než je nám předkládáno.

   Takže nejde o Araby, tak jak nešlo Černochy v USA, prostě měli smůlu, že byli odolnější na dané podnebí v plantážích (v počátku tam byli bílí a černí bez rozdílu) a taky pomohla jejich nízká morálka, kdy sami černoši přiváděli svoje lidi do otroctví, takže stačili malé skupinky bělochů na získání velkého množství otroků.

   U Arabů je využito podpory středověkého sunnitského wahhábismu, který má se skutečným Koránem tolik společného asi jako "Pilát pontský" s "Kristem". Šíité například nemají ve svých zemích právo šária (které mimochodem shodilo Islám v 6.století z čela pokroku na jeho chvost).

   Vymazat
  4. Co je to za kravinu! Arabů je jak sraček a mydlí se mezi sebou v poslední době už 50 let a ještě se nevymydlili, ani nevymydlí!!

   Vymazat
  5. Nedáváte při vyučování pozor, několikrát to tu zmiňoval Váš učitel honolulu. Íránci a Kurdové nejsou Arabové, ale nám příbuzní Árjové. Samozřejmě, že sunnitský (saúdskoarabský) wahábismus je ZLO v krystalicky čisté podobě stejně jako nacismum (zde provolávám slávu prezidentu Zemanovi za osvětu našeho národa), ale kdo nedávno viděl film Ranhojič, tak ví, že i východní teokracie a mulláhové dokážou být nebezpečné stejně jako inkvizice.

   Vymazat
  6. Mezi sebou se nevymlátí, jelikož se velmi rychle množí. Ze stejného důvodu vymlátí nás, což je jejich společným zájmem.

   Vymazat
  7. Oprava pro nepozorné: Íránci jsou Peršané. U Kurdů je to složitější. Ti přišli s Árijcim ale nejsou to Árijci. Peršané jsou označováni jako Adžam, tedy Nearabové. Každopádně jsou Indoevropany.

   Vymazat
 2. Erdogan by měl skončit před soudem ve skleněné vitrině jako Eichman v Izraeli, provaz tomuto zloduchovi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si něco o Turecku na Wikipedii, třeba změníte názor.

   Vymazat
  2. Myslíte ty neustálé hystorické výpady do Evropy? Myslíte jejich několikasetletou okupaci Rumunska? Která probíhala vlastně ještě před sjednocením Valašského a Moldavského knížectví, ze kterých Rumunsko vzniklo? Nebo myslíte to, jak je od Vídně vytlačovala společná vojska Rakouských, Českých, Poslkých a Uherských zemí? Turci se pokoušeli pokouší a vždy budou pokoušet nejen vzkřísit, ale rozšířit svou osmanskou říšeo, jak jen budou moci...

   Vymazat
  3. Nevím ale na Wikipedii jsem nenašel nic moc úchvatného abych změnil názor. Už jen nápis na tureckých věznicích: Allah Burada yok, tedy Zde bůh není, je výsměchem domkracii a lidství. Je běžné, že vězně mučí a vraždí. Tak co je na nich krásného?

   Vymazat
 3. Kolik jich uteče zpět jestli to stihnou.

  OdpovědětVymazat
 4. Turecko se tím pádem stalo agresorem v tomto konfliktu a tak bychom se k němu měli chovat! Budou volby, soudruzi! Kdopak se ke mě připojí! No honem, honem! Kdopak s Evropských Čechů navrhne vyloučení Turků z NATO? No tak ukažte se, soudruzi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. února 2016 9:44 - věř tomu, že vyloučení Turků z NATO nenavrhne nikdo. USA to nedovolí, jim to náramně vyhovuje, jak se říká je to v zájmu jejich národních zájmů.

   Vymazat
 5. Turek byl agresor ještě dříve než začala válka v Syrii. Vždy bojoval proti Kurdům, aby zabránil ustanovení svobodného kurdistánu. V současné době proti Kurdům bojuje stále a navíc pod dohledem USA a NATO a tak podporuje IS rovněž v boji proti Kurdům.

  OdpovědětVymazat
 6. Kurdům by ze měla dát země kde by mohli společné žít je jich kolem 30. Milionů a žiji na území Iráku Syrie i Turecka ! Pouze Turecko je ale má za teroristy utlačuje je bojuje proti nim a včera jich 150 upálil za živá ! Erdogan je všivák a také tak s končí !!

  OdpovědětVymazat
 7. Po tom co bilderberský kníže Pekel Kchárl Schweinzenberg Blekota z Bilderbergu zmínil vraždění Kurdů, je jasné, že V.V. Pjakin měl opět pravdu - Erdogan bude následovat Hitlerův osud a Američané na něj hodí veškerou trestní odpovědnost za svůj Islámský stát.

  OdpovědětVymazat