Reklama

čtvrtek 11. února 2016

Má ruce až po lokty od krve: Hašim Thači a nigerijský miliardář v čele celosvětové sítě obchodu s lidskými orgány?


11.2.2016  kosovoonline
 
Guvernér nigerijského státu Imo byl obviněn z organizování mezinárodní sítě obchodování s lidskými orgány, ve které byli i vládní úředníci  Chorvatska a
Kosova včetně Hašima Tačiho, bývalého předsedy vlády a dnešního ministra zahraničních věcí "nazávislého" Kosova.

Sdružení nigerijských lékařů obvinilo Ročase Okorču (Rochas Ocorcha), miliardáře a guvernéra státu Imo, z organizování sítě obchodu s lidskými orgány v Nigérii ve spolupráci s úředníky jiných zemích, včetně Turecka, Kosova a Chorvatska.

Tato zpráva byla zveřejněna nigerijskou Informační agenturu "Naija", a převzal ji francouzsko jazyčný portál "Balkanská pošta“.

Dr.Njamenze

Předseda sdružení Dr. Filip Njemanze mluvil v průběhu mimořádného zasedání Nigerijského lékařského sdružení, které bylo zorganizováno v hlavním městě nigerijského státu Imo.

- Je to poprvé v historii, kdy se vláda účastní obchodování s lidskými orgány. Vláda nigerijského federálního státu Imo zneužívala zdravotnická zařízení k obchodu s lidskými orgány,“ - řekl Njemanze.

Předseda sdružení nigerijských lékařů hovořil o nedávném cestovního guvernéra Ročase Okorču do Turecka, v Kosova, Chorvatska, do Jižní Afriky a do několika asijských zemí. Agewntura Iliria uvádí i země Latinské Ameriky.

„Máme co do činění s mezinárodní sítí v čele s Ročasem Okoročem v Nigérii. Bývalý kosovský premiér a dnešní ministr zahraničních věcí Hašim Tači, který stojí v čele obchodování s lidskými orgány v Evropě je jeho přítel,“ - prohlásil Njemanze.

Vládní kancelář státu Imo oznámila, že tato obvinění jsou „starý příběh, kterým se již nigerijské bezpečnostní služby zabývaly“.

Okoroča navštívil Kosovo v březnu 2012. Tehdy se setkal s tehdejším Tačiho náměstkem Bedžetem Pacolim a ministrem obchodu Mimozou Kusari Lilou.

Podle kosovsko-albánské agentury Ilirida současný kosovský ministr zahraničí Hašim Tači tato nařčení odmítl.

Je to další v řadě jmenovitých obvinění, která se na Tačiho hlavu snesla v posledních letech.

Carla del Ponte - dokud byla hlavní prokurátorkou soudu ICTY v Haagu, nebyla o Tačiho zločinech před soudem řeč, ale jen co odešla z funkce, uveřejnila informace o zločinném obchodu s lidskými orgány zajatých Srbů a cikánů.

Připomínáme knihu „Lov: Já a váleční zločinci“, která vyšla v dubnu 2008 a jejíž autorkou je bývalá hlavní prokurátorka při soudu pro bývalou Jugoslávii v Haagu (ICTY) Carla del Ponte.

Další vážné obvinění obsahovala zpráva švýcarského prokurátora Dr. Dicka Martyho pro Radu Evropy z prosince 2010.


Poznámka redakce Nové republiky:

Přijďte podpořit protest proti násilnému a protiprávnímu odtržení jihosrbských provincií Kosovo a Metochije od Srbské republiky a vyhlášení "nezávislého" Kosova. Pozvánka je v levém sloupci úvodní strany nahoře. Václavské náměstí (u koně) 17.2.2016 - středa, začátek v 16:00 hod.

6 komentářů :

 1. Hašim Tači je přítel našich přátel nejvěrnějších, tedy SS. Tedy i náš přítel!!! A i kdyby se dopustil těch NEJHORŠÍCH ZLOČINŮ, je to v pořádku!!!!

  A kdyby neměly SS základnu v Kosovu, už by Rusko ovládlo Evropu. :-)))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bať bať, taky koukám na Českou televízi a jsem téhož názoru.

   Smazat
 2. Příčinou spousty problémů byly snahy o velké věci. Velké Německo,veliká Čína,snahy o vytvoření velikého Maďarská, veliké Albánie nakonec přinesly veliké problémy které měly nepříznivé až tragické dopady pro bezbranné občany,či hrozily, a ti byli v zájmu velikých věcí nakonec zneužiti. Zpravidla pro peníze. Bylo Kosovo výjimkou? Ne! A zločinci? ...,běhají po svobodě!

  OdpovědětSmazat
 3. Každé budované velko přineslo jen velké problémy.
  Velkoblb Schwarzenberg jako ministr zahraničí si
  uznal samostatné Kosovo proti vůli parlamentu i
  vlády.I velká senilita dokáže velké problémy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...inu, a velká Praha jej volila. Že by znak velké senility

   Smazat
 4. Fico - nikdy neuznáme Kosovo - je pred voľbami, a ako sa snažia ho zlikvidovať - práve Vatikán a USA - do šíku všetci, a čušať, ak sa nedarí - ako Proti Zemanovi - nastúpi tlač - ešte že to nečítam - nechce to ani horieť v peci ten papier na ktorom to tlačia

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.