Reklama

.

.

pondělí 29. února 2016

Máme jít na Rusa, nevíme proč …

Jan Urbach
29. 2. 2016   Vaše věc
 

Tváří v tvář migrační vlně – a většinově utečenci přicházejí trasou via Turecko – se mnohým Ankara zdá jako ideální partner řešení krize. Navíc rusofóbní pravice jásá, když se dnešní režim prezidenta Recepa Erdoğana dostal do konfliktu s Ruskem. Podpora Turecka se tedy vyplatí. Opravdu?

Důležitá otázka ovšem je, zda skok do takovéhoto proudu je účelný nejen pro naši republiku, ale pro i pro celou Evropskou unii. Jaké vlastně máme společné zájmy s Tureckem, do jejichž naplňování, ale i vyvolaných důsledků můžeme potom velmi snadno být zataženi? Nakolik se vrací do Ankary myšlenka obnovení Osmanské říše, ať by už měla tu či onu podobu? Vůbec není vyloučeno vytváření nějakého vojenského paktu závislých, ale ani snaha dosáhnout takové reality územními zisky. Třeba dnes ještě ne, ale co zítra? Co všechno je tomu Erdoğanův režim ochotný dát, o tom svědčí jeho spolupráce s islamistickým a teroristickým Islámským státem.

Po sestřelení ruského vojenského letadla se pro některé Ankara stala úžasným hrdinou, který se postavil ruskému medvědovi. Všechny okolnosti ukazují, že šlo spíše o tureckou provokaci. Využito pro ni bylo okolnosti, že Rusko začalo v Sýrii reálně bojovat proti islamistickému terorismu a fakticky na obranu naší evropské civilizace.

Takový americký senátor John McCain jistě musel jásat. Přesně v jeho kruzích totiž musely znít sladce požadavky: Zrušme Radu NATO – Rusko, přesuňme co nejblíže hranici s Ruskou federací co nejvíce zbraní pro každou příležitost a mírotvorně tam také vybudujme co nejvíce dalších základen. Pohled na mapu stávajících základen NATO okolo ruských hranic je sice výmluvný, ale i tak je to pro některé málo. Jak daleko je však od takové válečnické politiky k možnému reálnému konfliktu v Evropě? K jakým provokacím může dojít na hranici Ukrajina – Rusko, v Pobaltí, na hranici Kaliningradské oblasti? Jaké záminky mohou být využity?

"Červený šátečku, kolem se toč, máme jít na Rusa, nevíme proč." To si zpívali vojáci, když před sto lety jeli ve Velké válce na východní frontu. A co dneska? Jistě slavnostně vyprovodíme na východní pozice stovku vojáků Stropnického kontingentu. Proč a za koho? Za Miroslava Kalouska, abychom zůstali v Česku? Nebo za Washington? Za Osmanskou říši? Kvůli evropským hodnotám to rozhodně není.

59 komentářů :

 1. "Červený šátečku, kolem se toč, máme jít na Rusa, nevíme proč." To si zpívali vojáci, když před sto lety jeli ve Velké válce na východní frontu.

  Dnes špinavé a páchnoucí Rusko (kdo tam byl tak ví o čem mluvím) opravdu nikoho nezajímá, pokud ten svůj svrab a neštovice nechce exportovat jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste k smíchu !!

   Vymazat
  2. 15:46 -
   "Ubožáčku, co je ti, že nemůžeš mysliti".
   "Sám špinavý a smradlavý jsi velice, od své v něčí řiti zastrčené palice" ;-)

   Vymazat
  3. Tak se už chystej, debile. Slez z toho buzeranta, ve kterým máš péro a můžete mašírovat oba.

   Vymazat
  4. Pepku, to jsi řekl moc krásně. Přesně jak tvůj fotr, když dělal ještě pro SS. Pak sice přeběhl k bolševikům, protože se jim hodilo hovado, co umělo dobře lámat prsty. No a pak se takovému vypatlanému debilovi narodil malý Pepík, po syfilitické matce sice trochu retardovaný, ale jinak jsi kluk jak buk! A teď vyskoč!

   Vymazat
  5. Rusko - svrab a neštovice neexportuje nikam. Ani nehodlá. Na rozdíl od USA, které ten jejich hnus protlačují kam se dá a kdy se dá. Výčet by se nevešel. USA jako jediný samozvaný, rádoby světovládce, možná, možná na sebe vzaly „vyšší poslání“ - sci-fi pověření k šíření zla, k zavedení vesmírného pořádku strany temna, s cílem, vymýtit život na planetě zemi. Veškeré aktivity USA, pod zástěrkou obrovských lží o šíření „svobody“, nasvědčují tomu, že se tak komplikovaného sci-fi zadání, chopily s plnou vážností. A je pouze na lidstvu jako takovém, zdali se smíří s naznačeným posláním a hlavně s reálným konáním USA, o němž snahy a jejich činy vypovídají přesvědčujícím způsobem. Jak vidno, zločinná třída politiků je nápomocna vyhlazení lidského druhu. Kreatury ovládnuté zlem ovládajícím jejich mozek i srdce i duši, přispívají svým malinkatým podílkem – viz A 15:46. „Vděku od strany temna“ se určitě dočkají a nebude se jim to ani trošičku líbit.Vedle nezadatelného podílu USA na iniciování a na organizování nekontrolovatelné migrace do EU, včetně migrace nemalé části imigrantů oslavujících pařížskou tragédii, včetně potenciálních teroristů ze zdevastovaných zemí, vedle toho stojí řada notoricky známých humanitárně bombardovacích aktivit USA. Na těchto základech lze činit závažné závěry, tedy pokud již není tvor, podobně jako A 15:46, zcela prolezlý zlem.

   Vymazat
  6. Páchneš tady akorát ty smrade !

   Vymazat
  7. pro 15:46 - vy jste opravdu, ale opravdu veliký hňup!!!!!!! Dagmar

   Vymazat
  8. ...nazuj kanady, kup máskáče a mazej na Ukrajinu k náckum z Pravého sektoru, vyfasuješ flintu... a už se nevracej!

   Vymazat
  9. Bože ty jsi magor. Tak krásnou přírodu a tolik přátelských lidí jsem jinde nepotkal. V odlehlých oblastech kam jezdíme lovit toho lidé moc nemají, ale i o to se s vámi podělí. Ignorujme tohoto zaostalého debila.

   Vymazat
  10. Vidím, že európska "protiruská" mašinéria začína fungovať na plno.

   Vymazat
  11. Exportovaný svrab a neštovice z Ruska : železná ruda, uhlí, ropa, plyn, zlato, dřevo, drahé kamení, kaviár krymský sekt-lepší než věhlasné champagne,a desítky dalších věcí k životu a kvalitu života podporující. Ovšem od západu dostáváme práci- za mzdu jako podřadný lid.untermenš, rozkazy a pseudodemokracii a dementní pakulturu včetně pedofilně homo lesbické ideologie rozbíjející rodinu,škodlivé žrádlo co ani ušlechtilejší pes do tlamy neveme,oslava života singl-kariéristické a sobecké konzumní společnosti. A konečně z toho Turecka - snad rozinky, kebab a kdoví jestli turecký med.

   Vymazat
  12. pane Kalousku? Míro? jsi to ty?

   Vymazat
  13. Vetsinu roku ziji v thajsku na ostrove Phuket a jsou tu tisice obycejnych rusu na dovolene, nemam je v oblibe jelikoz jsou hlucni a arogantni ale maji na to. Nejak me to nestimuje s tou strasnou bidou co ma byt udajne v rusku. Cecha tu nepotkas.

   Vymazat
 2. Moskva byla dvakrát vyhlášená nejluxusnější město Světa,to v Evropě byla kromě ní jen Paříž a Londýn.Ty špíno a zápachu 15:46

  OdpovědětVymazat
 3. 15:46 ano máte pravdu,Rusko zachvátila epidemie svrabu a neštovic!!! Kosmické ruské síly evakuovali prezidenta Putina a jeho rodinu speciální raketou Sojuz KGB-2016 do USA kde je přivítal Obama a ubytoval je v Bílém domě.VladimíroviVladimíroviči na důkaz své lásky k němu, půjčil Obama svoje pyžamo co dostal od Asada k vánocům.Ruský lid zasažený svrabem a neštovicemi práškují tekutým pudrem neziskové Turecké organizace za pomocí Havlova vynálezu lidských práv s plochou dráhou letu,vše platí Merkel která prosazuje evropu bez svrabu a neštovic.Drbající se Rusové to není moje evropa!! Hřímala na hrobu předčasně zesnulého páru Evy a Adolfa.Ano máte plnou pravdu 15:46

  OdpovědětVymazat
 4. Ti fašističtí odpůrci slovanského Ruska zřejmě neznají dokument o tom jak USA více jak 200 let terorizují a znásilňují svět:
  file:///G:/Documents/Documents/200-let-terorismu.usa.html

  OdpovědětVymazat
 5. Bojovat proti Rusku nepůjde vůbec nikdo !!!! Většina normálních občanů je soudná a nemá ochotu a důvod umírat za zloděje, lhář, válečné štváče, plutoktraty, oligarchy, bankstery, politické loutky, mediální prestituky, multi-kulti dementy, uchyláky a zmetky. Tyto samozvané elity jsou ve své podstatě deprivanti, psychopati a sociopati a především paraziti kteří parazitují na práci a životech většiny. A samozvané elity, ani jejich stoupenci, američtí rektonauti a anální speleologové a všichni obhájci tohoto bordelu po sametovém podvodu, tak tito "hrdinové" zalezou, utečou při první příležitosti. Takže nebude mít kdo proti Rusku bojovat !!!!
  A pokud by přece jen pár imbecilů chtělo za 5 minut po zahájení útoku padnou za "pravdu a lásku", tak prosím hoši : Nástup !
  Kdyby snad někoho donutili jít do války proti Rusku, většina normálních chlapů by stejně přešla na ruskou stranu a domluvila se, aby nám pomohli zlikvidovat domácí kolaboranty a zrádce a všechnu to prarzitní svoloč a nastolit sociálně spravedlivý systém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:27 -plný souhlas!

   Vymazat
  2. Plně souhlasím. Stočlenná armádo vrať se domů. To není tvoje válka.

   Vymazat
  3. jednoznačný souhlas. Na druhou stranu... viděl někdo ve čtvrtek u Jílkové toho NATO-zapáleného vojcla, alias obránce demokracie made in USA? Z takového dobytka tu zhoubnou ideologii nedostane prostě v jeho letech už nic než ten Kalach - bohužel.

   Vymazat
  4. Anonymní29. února 2016 22:07
   To nebyl dobytek, ale zastydlý puberťák v polní uniformě od vietnamců
   Zdravím.

   Vymazat
 6. Za prohnilý establišment, který je v Česku, je škoda ztratit nehet od malíčku a ne tak život. Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 7. Proti Rusům nejdu . Všichni protislovanští hrdinové polibte mi prdel ! :-) Marcel

  OdpovědětVymazat
 8. K A 16:27
  Nemáte pravdu.
  Proti Rusovi se chystají chopit zbraní čeští vítači loňskė "dragounské jízdy",všichni nosiči štrůdlu, mávači vlajkou"pruhy a hvězdy" se svými syny a dcerami
  a vnuky a vnučkami.
  Stropnický ale ztratil jejich seznam.
  Ale chce, aby se każdý "vítač" u něho do 10 dnů, nejpozději, písemně přihlásil!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tam,proboha,bude dělat Pavlínka?Vždyť ta
   nána snad ani neví,že pan Filipovský byl v
   Ksč a přes své vysoko postavené známé žehlil
   průsery,které si komedianti díky vlastní bl-
   bosti způsobili.Mimo jiné i jejího bývalého
   manžela Petra Spáleného.To bude posila pro
   boj.Vítězství je naše!
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. Taťka Pavlínky hrál za okupace dost odporně v antisemitských hrách židy. Pak se musel drásat do Strany, aby si zachránil kožich. No a u Pavlínky to bude asi něco podobného.

   Vymazat
  3. Cela herecka garnitura ceske republiky jsou zidi, cechy mezi.sebe nepusti.

   Vymazat
 9. Pěkné kamarádíčky máš, smrade 15:46:
  https://www.youtube.com/watch?v=wMVcFE9Wl5c

  OdpovědětVymazat
 10. Před šesti lety ruský špión, který pracoval na vnitru, pomocí jakési baby, kterou si ochočil, získal charakteristiky generálů, a spoustu dalších informací. Odhalila ho jakási západní rozvědka, ale našim se ztratil u Milovic, hledali ho vrtulníkem s termovizí, ale on už byl v Moskvě. Tam se musí válet smíchy, když znají ten bordel v českém generálním štábu, kde obyčejné pipině každý vše vyžvaní a ta to poušti dál. Lidi, rozum, nikdo by proti Rusku nevystoupil, byl by to jeho konec, 100 vojáčků tam ten komediant poslat může, ale anu by si nevystřelili. A země EU se neubráni ani nájezdům troglodytů, nebýt odporu na Balkáně, jsou v hajzlu. Tady bojují s Rusem jen ti pošahaní v diskuzích. Kdyby na konflikt došlo, tak by se asi děly věci, ale ruskou hranici by nikdo živý nepřešel. Tak proboha nevytahujte ten popěvek českých vojáků z první světové. Je to celé blbost. Skončilo by to u nás dřív než by to začalo. Víc nepovím, protože se zde šmizuje. Tak ať si blbeči namáhají mozek, co tím chtěl básník řict.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to já zase ano. Za bolševika jsem si to také dokázal posrat, tak mám na co navázat.

   Vymazat
 11. Červený šátečku, kolem se toč.
  Ty,kdož chceš na Rusa,do hajzlu skoč.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdo pujde na Rusa kdyz ne my? No to je prece nad slunce jasnejsi: Imigranti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,místní švejci jsou "Velkým loutkářem",až na pár pitomců typu 15:46 a několika komparzistů od herecko-producentské skupiny Vetchý/Marhoul naprosto nepoužidelní bez trepanace lebky a následné lobotomie a tak přistoupili ke kultivaci univerzávního infantéristy 21. století pro příští "Východní tažení" za pomocí těch imigrantů....Ale vzhledem k jejich nízké odolnosti proti mrazu to asi nebude ten nejlepší biologický materiál ke šlechtění pro válku do Ruska,jedině,že by se počítalo s nějakým "Super Blitzkriegem"a stihlo se to do začátku topné sezóny....

   Vymazat
  2. Jsou blbí¨, ale zase ne tolik. Zatím vidíme, že po vyzbrojení úspěšně bojují proti US na jejich vlastní půdě

   Vymazat
 13. A jak jste vy bando rudohnědých idiotů došli na to, že někdo někde "chce jít na Rusa?" Zdálo se vám to? Nebo vám to nakukali soudruzi z ruské ambasády?
  To je vždycky náramná legrace když si vy idioti vymyslíte nějakou blbost a pak se nad ní vehementně rozčilujete :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdegenerovanej potrat opičí kurvy a alkoholika Veškrny se tady opět projevil svým maxi ÍÁ!IQ zůstalo v opilcovo trenkách;-))))

   Vymazat
 14. VÝZVA. Prosím, nereagujte na Pepka iPhona Vyskoče! Buďte k němu ohleduplní, je fakt nemocný. David ho tady nechává řádit v rámci terapie! Diskuze s oslem je zbytečná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět genitální odpověď hodná Chujmera debiloviče!!!!

   Vymazat
  2. Lidi, kdybyste nebyli pitomci a nereagovali na trollské provokace, tak nějaký Chujmer tu nebude mít žádnou šanci. O co myslíte, že mu jde? Napíše 3,14čovinu, čeká, kdo na ní skočí a to jej nakopne k dalšímu psaní provokačních 3,14čovin. Chujmer musí z Vás mít opravdu radost.

   Vymazat
 15. A to já zareaguji: hrdě se hlásím k rudohnědým idiotům, protože je to společenství slušných a přemýšlivývh lidí. Uvědomte si prosím, že žijeme v Orwellově realitě, kdy slova mají převrácený význam. Válka je mír, lež je pravda, sprostota je slušnost .... Buďme hrdí na to, že se od těch druhých odlišujeme a že oni vědí, že se blíží ku svému, zcela nepříjemnému finále.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Istě, a já jsem fašista, neboť nechci jít na Rusa.

   Vymazat
 16. Logika. Útočí na nás miliony Mohamedánů a my máme jít na Rusa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,jedna marškumpanie už mašíruje na pozice,že se za ní práší,na cestu dostali klystýr (aby se po první salvě neposrali) a až dorazí,tak jim obrArzti z Brusele od NATO vypumpujou žaludky,aby je to žrádlo (od Mc Donalda,co žerou z ideových důvodů) nezabilo dřív,než začne ta mela....

   Vymazat
 17. Riskovat smrt nebo zmrzačení mimo svou vlast může jen idealista, blbec nebo žoldák.
  Svůj dům, město nebo zemi bych bránil, jinak ale nasrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu,ale všimněte si kolik blbců a pomatených nacistických idealistů se nechalo zblbnout a chcípají za bandu jewrejských šejdířů na Ukrajině...myslíte si,že tenhle náš národ lidského dobytka chodícího po zadních nohách a předníma robotujícího v dojče-robotárnách a ve volnu postrkujícího nákupní vozíky v cizáckých supermárketech,je na tom s myšlením líp?!?
   Hypotéky a propaganda dokážou divy.....

   Vymazat
  2. Správný názor. Soulasím

   Vymazat
 18. Je to vcelku jednoduché. Sorosovo miliardy se drobí na miliony, z nichž značná část končí na účtech české pol. reprezentace. A ti je dostanou za to, že nás přesvědčí, že Rusové jsou naši nepřátelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svět se zbláznil, chudáci naše děti a hlavně vnuci

   Vymazat
 19. Jak to tu sleduji, nárůst "otvíračů očí proruských nevzdělanců" je tak výrazný, že by mne zajímalo, jestli ti trollové jsou placeni, či to dělají z přesvědčení. Asi od obého kousek. Asi na obou stranách.

  OdpovědětVymazat
 20. Stačí, aby těm muslimákům v Německu nevyplatili sociální dávky a za žold potáhnou na Rusa úplně stejně ta sběř posbíraná Američany a Saúdy po celém Blízkém východě a severu Afriky na Kaddáfího a Asada. A když trochu uspíší vyhlášení evropského chalífátu, tak tito džihádisté půjdou na lidská jatka odhodlaně s naboženským popěvkem.

  OdpovědětVymazat
 21. Myslím, že Rusům je docela jasné, že ta naše pidižoldácká armáda je jenom úlitbou americkým bohům a chápou, že většinově má národ úplně jiný pohled na Rusko i přes mediální masáž našich presstitutů.

  OdpovědětVymazat
 22. Rusko - svrab a neštovice neexportuje nikam. Kdyby exportovalo pravé neštovice, tak většina populace světa velmi rychle vyhyne, protože už jaksi nemá přirozenou imunitu. Zato náš velikánský kamarád za mořem exportuje po světě tu ebolu od guinejského chlapečka, tu nemoc šílených krav, prý z vadné masokostní moučky. Tu zase ptačí chřipku na kterou má ale naštěstí připravené miliony vakcín, jen nakoupit a trošku vybít stavy drůbeže. Tu zase lepší prasečí chřipka, ale to už bylo s vakcínami profláknuté. Teď zase docela pěkná hitovka se ZIKOU. Takový neškodný virus známý více jak 80 let a ejhle jak se dá pěkně vylepsšit a najednou pěkně šířit po světě. To se to kroutí ručičky neposlušným co si nechtějí hrát podle Obamíčka a dávat mu své hračky. Stačí pár genetických a bakteriologických laboratoří v chudých zemích a je co a kde testovat. A ještě jste za humanistu, že najednou máte léky a testovací sady na určení.
  No neni to fajn? Hlavně, že se švindlingy hrnou a je to ta správná demokratůra.

  OdpovědětVymazat
 23. vlast tě (15:46) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 24. 15.46 hod - jsi ubožák a nemá cenu vyvětlovat, protože by to tvoje hlalvička nepochopila. Opravdu tě lituji, chudáčku!
  Jinak je jasné, o co jde. Rusko je opravdu jediné, které si zachovává svou kulturu, tradice, muži jsou muži a ženy jsou ženami a nepletou si to tam. Váží si svých předků. Dějiny Ruska byly velmi složité. Rusko nás staletí bránilo před nájezdy Turků a tatarů. Všechno odnášelo Rusko. Taková země se potom jinak rozvíjí než klidná západní Evropa, která navíc století tyla z kolonií. První a druhá světová válka i revoluce Rusko zcela zničila. Přesto vždy znovu povstalo. V druhé světové válce nechala Amerika Rusko schválně vykrvácet, vždyť zahynulo kolem 20 mil. mladých Rusů, po válce byla města zničena, muži mrtví. Kdo budoval nová obydlí a pod., když Američané hned přešli k studené válce. Stavěly a hospodařily ženy - že to nebylo příliš odborné, je nabíledni. Ale je to jich země, nechme to na nich, jak si to vybudovali, když nechceme, nemusíme tam jezdit, ale takové slamy plné narkomanů jako v USA, tam nejsou. Pro mě je důležité, že nevraždí miliony lidí, o pravdě jejich zprav jsem se taky přesvědčila, hrají otevřenou politiku - a to jejich zaoceánští protihráči nikdy nedělali, jen ničili a zabíjeli pro svůj vlastní prospěch.

  OdpovědětVymazat
 25. v čezku je jedno kdo vladne zato ma ovčan stoprocentni jistotu že každa vlada co bude u moci proda narod ani vokem nemrkne stači si přečist dějepis

  OdpovědětVymazat