Reklama

.

.

sobota 20. února 2016

Migrace: je to o penězích hlupáku!

Stanislav Vozka
17.2.2016             Prozítřek
Současný svět, který jsme naší filozofií, politikou a ekonomikou tak úspěšně destabilizovali, se stává jevištěm pro nové, tentokrát globální stěhování národů. Představa, že se nám podaří Evropu uzavřít a ponechat migranty v péči zbytku světa je zcestná. Jednak proto, že námořní hranice Evropy nelze uzavřít (zde) a uzavření pozemních hranic jen posune problém na území všech států obklopujících EU (Makedonie, Srbsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Turecko), které nám budou jistě patřičně vděčné.


Existuje jediná rozumná možnost, jak mimořádně zoufalou situaci zvládnout. Pomocí mimořádných prostředků, které omezí (ale neohrozí) lidská práva migrantů. Na území států, kam nelegálové proniknou je nutno postavit uzavřené tábory, do kterých budou tito nuceně přesunuti a kde stráví v lidských podmínkách dva měsíce, během kterých bude zjištěn jejich skutečný původ a důvod cesty, nakrmeny jejich žaludky a vyléčeny jejich nemoce. Zároveň v táborech budou jejich dospělí obyvatelé povinně denně navštěvovat kursy o aspektech života v Evropě, budou se učit jazyku země, ve které by se chtěli usadit a případně dalším dovednostem. Jejich přístup k „vyučování“ bude mezi kritérii, jejichž suma rozhodne buď o přesunu migranta do cílové země (kde požádá o azyl), nebo o jeho návratu do země původu. Ostatní kritéria: souhlas cílové země s přijetím, původ z válečné zóny, předpoklad zapojení se do evropské ekonomiky a kultury, scelení rodiny.

V současnosti nejsou evropské země (Řecko, Itálie) schopné zorganizovat ani pár hotspotů. Pochopitelně se tedy nabízí to, co my kapitalisté děláme dnes a denně: pověřit celou agendou soukromé firmy. Nabídnout jim dobrý výdělek (který bude bezpochyby trvalý) a pouze kontrolovat jejich práci, abychom zaručili že migrantům nebude ubližováno víc, než je nezbytně nutné k udržení kázně v táborech. Ti, kteří z táborů uniknou, musí být vraceni zpět, na což při dnešních technologiích a odlišnosti běženců od normální populace není třeba ostnatých drátů.

Celý proces přijímání migrantů do táborů a jejich dělení na azylanty a navracející se, musí být v zodpovědnosti Evropské unie. Území táborů by proto měla získat stejný statut jaký mají letiště, to znamená, že „do Evropy“ tito lidé vkročí až když budou tábor opouštět. Rozhodnutí o přijetí k azylovému řízení naopak musí zůstat v plném rozsahu na cílovém státu. Těm, kteří budou nuceni svůj vysněný cíl opustit, musí být kompenzovány náklady na cestu do Evropy a přidělen kapitál, který by jim dal šanci na uplatnění po návratu. Mateřskému státu migranta musí být vyplacena slušná suma jako úplatek aby nedělal potíže a přijal své, z Evropy vyloučené, občany zpět.

Každý běženec, který projde dvouměsíční zkušební lhůtou a bude přijat k azylovému řízení v cílovém státu, dostane provizorní identifikační doklad a musí souhlasit s tím, že po dobu třech let nebude z tohoto státu cestovat do jiných států Evropy bez svolení příslušné autority a bude se pravidelně jednou měsíčně hlásit na úřadu. Cestování migrantů bude na hranicích evropských států kontrolováno namátkově a neohrozí existencí Schengenského prostoru a volný pohyb evropských rezidentů. Kdo bude kdekoli v Evropě mimo zemi azylu zadržen bude opět internován a podstoupí další kůru v přijímacím táboře.

Vycházíme-li z toho, že do Evropy přijde ročně milión běženců (800 000 dospělých), můžeme poměrně přesně spočítat náklady na systém pružného zadržování. Nejdříve připusťme, že polovina běženců bude vracena přímo z táborů. Každý navracející se migrant nechť obdrží 5000 € a vládě jeho země je vyplaceno dalších 5000 €. To nás ročně přijde na 4 miliardy EUR.

Pro ubytování migrantů bude třeba postavit montované domky v táborech. Naštěstí přijímající země leží v mírném pásu a náklady nebudou vysoké. Jeden domek pro pět lidí vyjde na 50 000 €. Celkové náklady na stavbu 50 000 domků budou tak činit 25 miliard plus dalších patnáct na komunikace a inženýrské sítě. Náklady ale budou rozloženy podle životnosti domků minimálně do dvaceti let. Ročně to máme 2 miliardy €.

V táborech bude nutno živit a jinak opečovávat spoustu lidí. Předpokládáme-li náklady 15 € na osobu a den, znamená to ročně (milion osob, každá 60 dnů) necelou miliardu EUR. Předpokládejme, že na každých 20 dospělých běženců bude třeba 1 obslužná osoba (učitelé, lékaři, pořádková služba, kuchaři) s příjmem (včetně všech daní a pojistek) 4000 € měsíčně. Obslužný personál tedy přijde na 2 miliardy.

Na posledním, ale velmi důležitém místě je odměna „hostitelským státům“, jejichž orgány migranty vyloví z moře a zajistí jejich nástup do vzdělávacích táborů a omezí na minimum předčasné odchody. Řekněme 3000 € na osobu, to jsou na milion migrantů poslední dvě miliardy EUR. Sečteno, podtrženo: 12 miliard Euro ročně a dobrý byznys pro zařízení stavící a zařízení provozující firmy. Firmy odvádějící daně.

Zbývá maličkost: kde vzít 11 miliard? Podíváme-li se na rozpočet Evropské unie, zjistíme, že pro pro hospodářskou, sociální a územní soudržnost, neboli takzvané strukturální fondy – po česku dotace – je zde alokováno více než padesát miliard EUR na rok. Sníží-li tedy dotace na „nové země Evropy“ o 24 %, bude vystaráno. Ve skutečnosti bychom měli uprchlíkům ještě poděkovat, protože jedovaté evropské peníze naší ekonomice jen škodí.

Takže ano. Můžeme začít s realizací mého osobního plánu C. Jaro klepe na dveře.

33 komentářů :

 1. Doporučuje se střílet a lodě potápět ! Úchylovala se k tomu i Austrálie a zbudite jsi respekt pašeráků více do vod nepolezou ! Vím že je to kruté proti lidem co opravdu pomoc potřebuji ale 85 procent pouze natahuji dlaň pro peníze nikdy se nezařadi do naši kultury do práce budou pouze vydírat naše země a vést do ještě větších ekonomických problému !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Ikema Monika.
   Jen pro informaci,zatím mě na nwoo vypověděly službu.jan.

   Vymazat
  2. pro13:48 - takže nejsem sama? Mě také vypověděli službu. Sice nechápu proč, ale je to tak. Dagmar

   Vymazat
  3. autor je magor, přestaňte platit daně téhle vládě a začněte je platit vládě, která pracuje pro lidi, ve volbách ani demonstracemi nezměníte nic.

   Vymazat
 2. Hranice lze technicky uzavřít úplně snadno. Problém je zcela jinde. Není vůle je uzavřít naopak vůle zločinců, kteří obsadili řízení společnosti, je opačná a sice navozit sem jich co nejvíce. V rozvojových zemí je tolik populace, že pokud i 500 000 000 se přestěhuje do Evropy nebude to mít žádný efekt na zlepšení situace těch zemí a během několika let se ten počet obnoví. Bude to mít pouze ten efekt, že Evropa bude na tom stejně jako rozvojové země. Čímž se ještě zmenší možnost něco v rozvojových zemích zlepšit. Neuzavření hranic je viditelná degradace společnosti, kterou řídí zločinci. Když byla konkurence dvou bloků, tak na lidech záleželo, teď už ne. Naše šance je multi-polární svět a proto žehnám Rusku, jehož existenci si nelze vysvětlit jinak než, že ho řídí sám stvořitel (jak řekl nějaký ruský důstojník v 18.století) :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:53 super.Velký souhlas!!!

   Vymazat
  2. Anonymní20. února 2016 12:53
   Naprosto přesné, cílem je rozvrat Evropy, ne někoho zachraňovat. Když vezmete, kolik je ve světě nemajetných, tak se do Evropy nevejdou. Ale plán je, dostat jich sem, pod jakoukoliv záminkou (direktivně, citovým vydíráním, podplácením), tolik, aby vznikl chaos, řešitelný jen policejním režimem. Samozřejmě, že s tím přijde i ztráta občanských práv. Např. ve Francii je již nějaký měsíc mimořádný stav a nyní ho zase o tři měsíce prodlužují. Domnívám se, že jeho součástí je zákaz shromažďování (nehledě na volby, takže to nahrává vládním stranám) a právo policie vstupovat do domácností.
   Naši politici jsou připraveni na likvidaci státu ve prospěch policií řízeného evropského chalífátu. Pouze masový odpor občanů, to může zastavit. P.K.

   Vymazat
 3. Pozrite si toto video, kým sa nestratí!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=A0_kBHFQql4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za info. Všichni naši politici i lidé by toto video měli vidět. A ty pravdoláskaře a havloidy bych nakopal do prdele.

   Vymazat
 4. Říkáte tábory? Ano, tam by byli soustřeďováni, jinak řečeno koncentrováni !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hokarc20. února 2016 13:42
   Co je špatného na soustřeďováni, jinak řečeno koncentrováni běženců? Mají jich snad tisíce běhat ulicemi evropských měst? P.K.

   Vymazat
 5. hrabě Kocharowski20. února 2016 14:10

  Autore

  jsou asi jen dvě možnosti, bud si děláte legraci,
  anebo jste tak neuvěřitelně naivní, až hloupý, řekl bych.

  Těch hladových přibyde každý rok 80 milionů, 80.000.000 ks.

  A je to problém, který vzniká v určitých zemích, a zodpovědné jsou za to pouze ty dotyčné země, je to jejich problém.
  Evropa, a ani nikdo jiný, není schopen tento problém vyřešit.

  To, co navrhujete, je neskutečně kolosální howadina. Čím víc jich Evropa přijme, tím víc jich přijde. Přijme milion, přijdou 3 miliony, pak deset milionů, a pak konec Evropy.

  Afrika a Blízký východ jsou naprosto nevyčerpatelná zásoba migrantů, hladových krků.

  Ty zákony o pomoci trosečníkům se nemohou vztahovat na gigantickou migraci z Afriky.
  Zákony přírody jsou neúprosné, a platí i pro
  člověka.

  Já nevidím jinou možnost zastavit tuto ničivou migraci než zbraněmi, to znamená nutnost začít tyto čluny nekompromisně potápět.
  Jakmile začne tato praxe, migrace skončí.

  Jsou jen dvě možnosti - Evropa zastaví migraci, přežije.
  Nezastaví, nepřežije, stane se druhou Afrikou.
  A problém přelidˇnování přeroste v požár, Evropa se vrátí do 5.století..

  Podívejte se na rozložení IQ ve světě. Fakt si myslíte, že černoši s IQ60 se stanou přes noc Evropani s IQ100 ? A přeskočí desítky tisíc let vývoje?

  Zapomenˇnte na civilizované řešení migrační krize.
  Barbarství se může řešit pouze barbarskými prostředky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jediné možné řešení, ale nevidím, kdo k němu dá příkaz. To je třeba vyřešit. P.K.

   Vymazat
  2. Oni nas a nasu civilizaciu povazuju za slabu. Mam za to, ze obcas hruba zaplata zaberie.

   Vymazat
  3. Smutné ale přesně tak

   Vymazat
 6. To je ale nesmysl. Evropa má velmi vysokou hustotu zalidnění, když nacpete všchny možné kultury a rasy do malého prostoru, dojde k zákonitému výbuchu. Ale ani elity si nevypustí svů rybníček, až se naplní kvóta EUROMEDU 50-80 mil, tak ty hranice nehumanisticky zavřou armádou, pokud se jim to nesesype dřív na hlavu. A já doufám, že sesype. Každá útopie končí, bohužel, katastrofou.

  OdpovědětVymazat
 7. neni vam divne proc neemigruji ke svym etnickym i jazykove pribuznym a bohatym bratrum do SA, Emiratech, Kuwaitu, Omanu, Quataru a jinych a treba i do oazy miru a svobody Isaacklandu?
  dik amik

  OdpovědětVymazat
 8. islamizace evropy je dobra vec, rika hlavni zidovsky curak Usraele rabbi baruch efrati dale uz jen NC(no comment)
  amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to říká, tak to pro ně asi dobrá věc bude. P.K.

   Vymazat
 9. No a co? Článek je sice uhrančivej, ale v době, kdy je možno si natisknout libovolné množství "oběživa"? Všechny státy - jak se ukazuje - jsou zadluženy fiktivními částkami, tedy neexistujícími penězi na stovky let, a protože i fiktivní úroky rostou, jsou dluhy nesplatitelné. Ale bude se o nich pořád žvanit a žvatlat. Jen ČR je v současné době zadlužena na tolik peněz, které tady za desítky let nikdo reálně neviděl - nikde reálně nejsou.Jsou to fiktivní dluhy. Perfektně v tom umí chodit židi. Je to židovská ekonomika a myšlení židů. Zavlekli to do celého světa. Přece normálně myslící člověk, když si vypůjčí sto korun, vrátí sto korun a jsou si s věřitelem ready, jako to platilo od vzniku intelektuální lidské společnosti. Nikdy neexistovaly dluhy v barterových obchodech, kdy za vypěstovanou tykev jsi dostal boty nebo zubní pastu - to až židi uvedli v život tenhle švajneraj, kdy půjčená stovka napučí, až dluh vysoce převyšuje základní jistinu. Na to také celý svět dojede, a ukončí to až bůh - už to má v projektu. Nové lidstvo snad nebudou takoví slizouni, aby se navzájem ničili počmáraným papírem.

  OdpovědětVymazat
 10. Dokud politici nepochopí, že pohledy Eu a uprchlíků na vzniklou situaci, se diametrálně liší a to ve všech ohledech, včetně záměrů a hlavně cílů, pak je Evropa odsouzena k zániku i s její kulturou a všemi vymoženostmi! Jsem důchodce už nějaký ten pátek, a přesto mám obavy, že při dnešním "tempu" a při stejně vedené politice našich elit",by se toho mohli naše vnoučata dožít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. února 2016 15:40
   Hlavu vzhůru máme docela velkou „naději“, že se toho dožijeme také my, starší generace. P.K.

   Vymazat
 11. Je nutno, musí se, musí, musí, musí. Vskutku originální recept. Géniové nevymřeli, pouze zblbli.

  OdpovědětVymazat
 12. Žádné mírové řešení neexistuje , proto se schyluje k válce , nejspíš světové k velké radosti našeho nejtlustšího kamaráda !!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Do nedávna se žilo na Blízkém východě a v Africe jakž takž. Nenasytný kapitalismus, kterému jsme i my pomohli do nesnesitelné expanze zničil a ničí domovy lidem, kteří utíkají před smrtí. Všechno násilí, které zde vzýváte se obrátí i proti vám. Není potřeba ještě více vyhrocovat situaci. Nést důsledky toho, čeho jsme dopustili díky nezodpovědné volbě politiků, i kvůli vlastní nenasytnosti, je nutné. Návrat imigrantů bude možný, až zastavíme vlastní hamižnost. Nazývat lidi, kteří přišli o všechno ekonomickými uprchlíky je jen alibismus. Najdete zde odvahu si to přiznat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan
   Více slov netřeba

   Vymazat
  2. 16:45 slez z kazatelny a přestaň s tím flagelantstvím. Jestli ty jsi něco způsobil na Blízkém Východě, tak si to běž odpracovat sám, ale nás do toho netahej. Češi a Slováci v rámci Československa v Arábii pomáhali, stavěli, budovali. Jasné! Marek

   Vymazat
  3. hrabě Kocharowski20. února 2016 18:48

   Všechno násilí, které zde vzýváte se obrátí i proti vám. Není potřeba ještě více vyhrocovat situaci. Nést důsledky toho, čeho jsme dopustili...
   xxxxxxxxxxx
   Je to právě naopak, proti nám se obrátí, pokud tomu neuděláme utrum, a utrum se dá udělat pouze zbraněmi. Důsledky přemnožování ať si vyžerou černoši v Africe, ať se vraždí a žerou mezi sebou.

   Vymazat
 14. Tohle už se nedá zvládnout, takový rasový konflikt, vyspělích a nevyspělích zemí by přišel tak jako tak i kdyby nebyl řízený.. Celý svět je prostě na hraně a blíží se úpadek.
  Jenomže nyní to řízené je, ale ne kvůli penězům. Kvůli genocidě bělochů, genocidě slovanů, kteří vždy měli tu niternou moc držet se selského rozumu a um šlápnout sviním v pozadí na krk.. Jak zmizíme tak zůstane tenhe svět na věky v háji..
  Jde o ztupění Evropského kontinentu, novou směnu blbců k montovnám, poslušným otrokům, my běloší jejich hry už prokoukáváme. A v neposlední řadě až nebude nás, obránců zdravého rozumu, lidí co s tím mohou něco udělat, o genocidu jako takovou.. Vždyť to každý znáte, kdo to a proč tahá za nitky?

  Ještě budou mít Evropské národy mnoho příležitostí důvěřovat vládě, že to změní. Ještě párkrát si půjdou zademonstrovat, ale stejně to přijde tal jako tak.

  Tak jako přišla první, tak jako přišla druhá a málem i jaderná v té studené. O migraci se také vědělo od 80tych let a také přišla..
  Jakoby ty plány mocných byli nezrušitelné a nedalo se nic dělat, pravdou ale je, že jediným hybatelem změn mohou být sami lidé a nikdo jiný.
  Bude to na krev a jediné co tak můžeme dělat než přijde naprostý superholocaust a doživotní totalita, je vyhlásit po Evropě kachnu, že nám tu migranti, nám bílým, budou dělat otroky, budou děla nádeníky a dostanou okovy.. Rozhlásit to sofistikovaně aby se to dostalo ke každému kdo si sem jde parazitovat a doufat, že to mnohé zase obrátí..
  Já vím brutální a nelidské, nehumánní.. Za to, odvrátit neodvratitelné miléniové plány, plány na nejhorší genocidu této planety a trvalé otroctví blahobytu mocných to dle mého stojí.. Jinak už bude jen naprostý útlak, strach a boj...

  Taktéž se praví, že je na nás v pozdějších časech, až bude Evropa pohroužena a svět v troskách, naplánována celosvětová kamufláž návratu boha či snad ufouna, velkého otce, sjednotitele co nám dá nové náboženství, jemuž uvěříme, před nímž padneme.. No kdo ví jestli promítnou trasformers na nebe po celém světě nebo samotného krista, jen vás prosím lidi neblbněte.. Slované před nikým, zvlásť před lží na kolena neklekají.
  A o to tu jde.
  Takže šiřte pravdu, udržujte ji a hlavně udržujte to čehož jsme výrobci, zdravý selský rozum, brzy bude mít cenu krve i budoucnosti..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak nehumánní? Dřív si Amíci, Angláni a všechna ta verbež jezdili pro otroky do Afriky, aby na ně hezky otroci pracovali. Teď je to jednoduší, přicházejí sami, jen je nahnat do těch kamenolomů a na plantáže a je po starostech. V době mobilních telefonů by bylo brzy po imigraci.

   Vymazat
  2. PLANETA OPIC,to je snaha obřezaných kazisvětů a budoucnost Evropy,jen aby oni si udrželi svůj způsob života.A my hlupáci jsme se jimi nechali díky své ignoranci a podplaceným zrádcům do té situace,vehnat.Za nedlouho začne opravdový boj o přežití,žádné "sájens fikšn" od úchyla Tarantina,ale skutečnost i když původem režírované také z HollýÚdu....

   Vymazat
 15. Jak psal pan Hájek. Vláda vyčlenila 500 miliónů a na tom se pase snad 30 neziskových parazitů. Peníze si vyberou na platy a reálný výsledek nula. Tak se pracuje a ne chodit do práce. Myslím, že samoživitelky s dětmi mohou puknout zlobou a nejen ony.

  OdpovědětVymazat
 16. Pane Vozko, nesouhlasím s vámi ve dvou věcech:
  1) Nejen že se nesmíme smířit s tím, že k nám migranti prostě přicházet budou; my musíme opravdu udělat vše pro to, aby jich k nám přicházelo minimum, nejlépe žádní.
  2) Dávat lidem peníze na cestu zpět a ještě uplácet jejich domovské státy, aby si je vzaly zpět, tak to nejen nepovede k omezení té migrace, ale ještě ji akceleruje. To je přece jedna z hlavních motivací našich cikánů, proč jezdili do Británie a do Kanady: Aby vyfasovali dávky pro imigranty a nezaměstnané, pak ještě při vyhoštění prachy na cestu a ... např. v našem okresním městě pak dodnes jezdí auta s britskými SPZ a s volanty vpravo. Ale neřídí je Britové, ale naši cestování (a dávek) chtiví cikáni...
  Ty potenciální migranty je prostě potřeba motivovat k tomu, aby zůstávali doma a budovali si a zvelebovali své domovy tam, kde jsou, a motivovat k tomu, aby se nekontrolovaně nemnožili, protože to je základem celého problému.
  Pane Vozko, nechtěl bych Vás podezřívat z nějakých asociálních zájmů, ale Váš článek na mě, možná nechtěně, působí tak, jako by tady někdo rychle pochopil, že když je ta migrace takový byznys na druhé straně, tak že by to mohl být úžasný byznys i u nás. A čím víc ilegálů, tím líp, protože výrobci a stavitelé těch montovaných domků a soukromé agentury na třídění těch migrantů by na vzrůstající vlně migrace vydělaly miliardy. Ne Kč, ale EUR...
  A nebo dobrá, tak ať ty zájmové skupiny těch „domkařů“ a soukromých bezpečnostních agentur klidně vzniknou. Ale ty domky budujte a těmi agenturami ty nově zbudované lokality chraňte přímo v těch zemích, kde ti potenciální migranti žijí. Chraňte je proti banditům a islámským fanatikům přímo tam. A na stavby těch domků zaměstnejte ty potenciální migranty. Vyděláte na tom ještě víc, protože tam je pracovní síla několikanásobně levnější a ještě se ti potenciální migranti naučí pracovat a seznámí se s technologiemi, které se jim budou doma do budoucna hodit. Co vy na to...?

  OdpovědětVymazat