Reklama

sobota 13. února 2016

Mnichovská kapitulace Západu ohledně Sýrie

Václav Umlauf 
13. 2. 2016  E-republika

Heslo "Švejku, já vás donutím až k pláči" se skvěle naplňuje v případě západního angažmá po boku teroristů v Sýrii. Otázka je, kdo bude na Mnichovské dohodě opravdu plakat.Schválně jsme se nevyjadřovali ke druhému kolu jednání o Sýrii v Ženevě, protože to byla čistá komedie pro korporátní média. Měla v podstatě stejný scénář jako první kolo této komedie z února 2014 (Fakta o Sýrii XVII. aneb komedie v Ženevě). Tehdy jednání svolali wahabisté, USA a Francie, aby porcovali syrského medvěda. Jenže ten se mezitím s pomocí ruského medvěda odebral opět do lesa, což ukazují výsledky bitvy o Aleppo. Narychlo se proto udělala komedie zvaná "Ženeva 2" minulý měsíc, ale skutečná jednání začala až tento týden v Mnichově.

Nová Mnichovská dohoda zvaná "Ženeva 3" ohledně Sýrie běží pro Západ už plně ve scénáři Švejka: "Švejku vy mě ještě neznáte, ale až vy mě poznáte, tak já vás donutím až k pláči." Západu se začíná rozpadat teroristická síť nutná k dobytí Sýrie, a to na všech stranách. Destabilizace Sýrie se sice povedla i s milióny uprchlíků, ale cena nutí Západ k pláči. Turecko se z hlediska Západu politicky zbláznilo a vede iracionální politiku v rámci NATO. Irák se stal novým bojištěm, k tomu přibyl Jemen, kde Saúdům začal americký Vietnam. Jenže ten se po odtržení provincie Najran přenesl na jejich vlastní území.

Západní "boj proti terorismu" už musí vysadit demokracii v zemích jako je Francie, která pilně podporovala nábor džihadistů ve své zemi. Zde se nechal po celé 4 roky blahovolně probíhat nábor džihadistů ze sítí muslimských extrémistů, kteří pak odcházeli na syrské bojiště. Protože mám Francii rád, tak nepíši, že to zdejší vláda dělala aktivně. USA skončily patetickými výkřiky jako poručík Dub, které opakují korporátky všeho druhu. Rusové s Lavrovem v čele hrají roli chytrého Švejka, nyní v Mnichově. Pokud to uhrají, tak se US-debakl zahraniční politiky bude podobat předešlé porážce USA ohledně Íránu. A bavorští političtí kaprálové z CSU jako Seehofer a Stoiber už pilně jezdí za Putinem a připravují politickou porážku již beztak zničené Merkelové. Prostě, Mnichovská dohoda jak vyšitá.


Fronty, stručně

Podívejme se na přehled faktů. Nejprve přehled ofenzív a ruského bombardování. Důležité jsou barvy odlišující data útoků. Červené hvězdičky dokazují klíčový úmysl Rusů: zničit zásobování teroristů z Turecka, odkud dostávají zbraně NATO.
Asad i Rusové nyní vojensky přímo podporují Kurdy zbraněmi v jejich ofenzívě podél hranic s Tureckem. Koridor je třeba uzavřít a tím se přestane i pašovat kradená ropa do Turecka, která živí ISIL v Sýrii a v Iráku.
Boj proti terorismu bude fungovat, jen když teroristé nebudou od saúdských wahabistů a od Západu dostávat zbraně. A když přestanou drancovat zemi za peníze. Nejen ropu, ale i historické památky z muzeí, plus vydírání obyvatelstva. To dělá asi 30 % rozpočtu ISIL, který se stal pod blahovolným dozorem USA a Západu (to běželo až do roku 2015) nejbohatší teroristickou organizací na světě.

Spojenectvím Asada, Rusů a Kurdů ovšem padla poslední naděje USA a Izraele, že Kurdové za skleněné korálky slibů vlastního státu na území Sýrie půjdou proti Asadovi a proti Rusům. Kurdové ale nezapomněli, kdo házel jejich ženy a děti zaživa do rozpálených pecí na chleba (Teroristé z Al-Núsry rozsekali lidi zaživa: svědectví z Tel Eranu). A také nezapomněli na íránskou podporu, která by bez Ruska nebyla možná. Západ podporuje zločince a nutně ponese jejich osud. Nezapomeňme, že mnozí z těchto "bojovníků za svobodu" jsou západní občané (asi 6 tisíc). A nyní se tato zvířata v lidské podobě rychlým tempem vracejí domů. Nadšení nejsou, protože Západ otočil a jejich druhové v boji jsou mrtví. Co to znamená pro nás, obyčejné lidi, to snad nemusím vykládat.

Ostatní ofenzívy se v podstatě zastavily. SAA je schopna držet Deir es Zor, kde začala humanitární katastrofa, o níž Západ nemluví. Ale po Mnichovské kapitulaci asi dostanou naše korporátky zelenou a povinně zapláčí nad osudem zdejších civilistů vyhladovělých Islámským státem. Psali jsme o tom včas (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji) a podívejte se na video ANNA News přímo z města.


Ve městě je nyní obklíčeno minimálně 120.000 lidí a postupně začnou umírat hladem, pokud bude obklíčení ozbrojenci z ISIL pokračovat.


Bitva o Aleppo

Vezmeme pouze bitvu o Aleppo, která ukazuje rozhodující zlom ofenzívy a diplomatické iniciativy ze všech stran. Tady je situace celkem jasná. Kotel se uzavírá ze dvou stran, protože SAA dostala k pozemní ofenzívě ruské tanky T-90. Uzávěr je dokončen od hranic s Tureckem, kde Kurdové a SAA s Íránci a Hizballáhem už bojují asi 10 km od tureckých hranic. K al-Núsře a al-Kájdě uzavřené v Aleppu od roku 2011 se nyní nedostane pravidelná vojenská pomoc, stimulační drogy a peníze na platy teroristům. A to je špatné, bohužel i pro civilní obyvatelstvo. První zámek kotle u Aleppa se ukončuje zde.
Mapa ukazuje dole město Aleppo, kde se až na konec uzavře poslední kotel povstalců a teroristů ve starém městě, které drží od začátku povstání, tj. od roku 2011. Druhý kotel se postupně uzavírá dole na jihu.
Zde postupují elitní gardy SAA, které odolaly několikaletému obklíčení základny Kweirim a nyní to vracejí teroristům i s úroky. Uzavření kotle (chybí dobýt asi 10 km) znamená, že se SAA dostane na okraj Aleppa k zásobování elektřinou a k průmyslové zóně. Tato situace donutila všechny velmoci jednat. Ptejme se, proč.


Proč Mnichovská dohoda velmocí

Ofenzíva Asada a jeho spojenců v Aleppu je pro Západ katastrofou. Vyhrály ruské zbraně, ruská a šíitská chytrost i Kurdové, kteří se spojili s Asadem. Západ dostal mezinárodní posměch, domácí teror, uprchlíky. Později dostane i Mezinárodní tribunál pro zločiny proti lidskosti, a nakonec válečné reparace. Ale to jsou kola, která teprve přijdou, tak nepředbíhejme. Ale sami vidíte, že ani teď to není žádná výhra. Stačí se podívat na zběsilé české debaty ohledně uprchlíků a na policejní provokace při demonstracích. A to k nám ti uprchlíci ani nechtějí jít.

Proč dokonce i vítězní Rusové a Asad chtějí mír a jdou jednat do Mnichova? Z jednoduchého důvodu. Dobývání Aleppa bude děsný masakr, kterému se každý rozumný (opakuji slovo "rozumný") voják hledí vyhnout. Článek Sýrie a uprchlíci, beze slov ukázal, jak vypadají syrská města po vítězně dobojované válce s terorismem. Rusové dobře vědí, co byla bitva u Stalingradu, kde se bojovalo ne o každý dům, ale o každý byt v domě. V miliónovém Aleppu hrozí totéž, což může oslabenou Asadovu armádu úplně odrovnat. Humanitární katastrofa by navíc Asada a jeho spojence připravila o výhodu boje proti terorismu, kterou nyní mají.

Proto také západní presstituti začali hromadně a mocně plakat nad osudem uprchlíků, kterých si minulé tři roky ani nevšimli (včetně Britských listů). Ale to byly ony zlaté časy, kdy demokracie a prozápadní kanibalismus vítězil. Mimochodem, ten známý kanibal z videa bojoval na straně teroristů přímo podporované Západem (Velitel-kanibal syrských povstalců byl identifikován).

Asad dále potřebuje dohodu s Tureckem a s Kurdy. Nyní je Turecko částečně na kolenou, protože vítězní Rusové jim rozstřílí každé letadlo a nakonec i každý tank, který vyrazí pomáhat teroristům uzamčeným v Aleppu. Hizballáh a Írán je také znepokojen nástupem Kurdů, které v jejich samostatnosti podporuje Izrael a USA. Ti potřebují rozdrobenou Sýrii na válečné bantustistány podle svých zájmů. Psali jsme o tom nedávný článek o připravované balkanizaci Sýrie (Fronta v Sýrii a v Iráku do 20. ledna 2016). Kurdové už na svých územích začali etnickou čistku šíitských vesnic a Hizballáh musel jít rychle bránit vlastní civilní obyvatele.

Není tedy ani v zájmu Asada, ani v zájmu Rusů, aby Kurdové příliš postoupili. A protože je možné Kurdy neutralizovat přes vyplašeného Erdogana, pak se vyjednávání hodí i vítězné straně. Amerika a Západ vyjednávat musí, protože jsou v koncích. Vítězství Rusy podporovaného Asada v Sýrii má totiž nedozírné následky pro celý Blízký východ. Zmiňme na závěr jen některé:
Začne boj o nelegálně držené Golany, kdy Hizballáh a Írán podpoří Sýrii a dostanou k tomu ruské zbraně. Rusové nezapomněli, kdo jim loni zabil ruské poradce, kteří měli schůzku s íránskými a syrskými veliteli nedaleko Golan.
Iránu skončilo embargo a většinu zadržených prostředků jistě použije pro nákup ruské vojenské výstroje. Jednak je nejlepší na světě a jednak tím utuží spojenectví s Ruskem, které vývozem, ropy a plynu do Indie a Číny mimo dolary tento zelený papírek zničí. 

Západu skončí zlatá léta ničení celých států pro vlastní zájmy. Jedno procento tím sice pohádkově zbohatlo, ale nám zničilo demokracii a světový systém bezpečnosti garantovaný skrze RB OSN. A stejné jedno procento nyní žene západní země do válečné konfrontace s Ruskem. 
Naopak se hrozba války dostala již do samotné EU. Viz nástup al-Kájdy v "demokraticky" vzkvétajícím Kosovu pod vládou albánské mafie i v dalších muslimských zemích bývalé Jugoslávie. Odtud mimochodem pocházela i první vlna uprchlíků směrem na Západ. I o tom jsme psali, na rozdíl od jiných médií (Konec prvního kola EU-komedie s uprchlíky).

Takže přejme Mnichovskému jednání plný zdar. Západ byl konečně donucen až k pláči. Uvidíme, k čemu to bude dobré. Pokud ovšem politiku EU a USA dělají ideologičtí pitomci, pak lze očekávat, že se po prohrách jen zatvrdí a vlastní chyby nikdy neuznají. I tomu leccos nasvědčuje. Například vojenské výdaje na boj proti terorismu na Blízkém východě v rámci USA stouply o 50 %, ale rozpočet amerických vojsk v EU stoupne o 400 %. Novým válčištěm po Blízkém východě bude Evropa. Zvláště, pokud se rozpadne Ukrajina a skončí tak pohádky o zdejší demokratizaci.


- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme! Související články:

14 komentářů :

 1. Naši "přátelé" z USA, pokoj NIKDY nedají!!!!!!!

  SS jsou přesvědčené, že případnou válku s Ruskem vyhrají!!!

  Jsou schopny provést další "mírovou misi", tentokráte do Ruska!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané, se do Ruska, přestože to je jejich cílová země, tak rychle nepoženou. Budou ho soustavně oslabovat a vysilovat a to prostřednictvím svých „přátel“, mezi které také počítají EU. Že to bude ke škodě samotné EU, je bolet nebude. Bohužel, ty škody však netrápí ani evropské politiky. A to je problém. Východiskem, by pro nás měly být pevné vztahy v rámci V4. Bude-li EU prudit některou naši zem, např. Maďarsko, měli bychom se za něj postavit. S takovýmto odhodlaným společenstvím, si EU neporadí, neboť ani případné společné vyloučení z EU, by pro nás nebyla zas taková hrozba. P.K.

   Smazat
  2. Žádná V4 nás nezachrání (silně proamerické Polsko, rozpory Slovensko x Madarsko) Naší jedinou nadějí je opětné jednocení protiústavně rozbitého Česko_Slovenska a těsná spolupráce s naším nejpřirozenějším a nejspolehlivějším spojencem Ruskem. Jiná cesta pro nás není.

   Smazat
  3. Anonymní13. února 2016 21:37
   Znovuspojení států Česka a Slovenska, bych také bral, i když asi zbytek Evropy, by se na to díval nevraživě. To mi přijde schůdnější a významější, zatím neformální, spolek V4. Je to již zavedené a praktikované uskupení. Jistě by byla možná i nějaká variabilita ve členech.
   Ten vztah s Ruskem, také považuji za potřebný. Ale je jisté, že lepších výsledků ve vztahu ke kterékoliv velmoci, bychom dosáhnuli jako jednotný spolek. P.K.

   Smazat
  4. Formální rozdělení států Česka a Slovenska jsem nikdy neakceptoval.Je to jen mocenská hra
   třetích stran.Myslím si a jsem o tom hluboce přesvědčen,že jsme stále spojeni především srdcem.To je hlavní.

   Smazat
 2. Poručík Dub měl pravdu,ale Švejk taky,když řekl:"...a válka s Turkem bude...",právě pološílený Erdogan zešílel úplně,ostřeluje dělostřelectvem Kurdy na sever od Hallabu a prý vyhlásil MOBILIZACI,takže k té půlmilionové 4.největší armádě na světe přibydou další stovky tisíc....,že by opravdu ta Velká válka začínala a bába Vanga měla nakonec pravdu !?!?!

  OdpovědětSmazat
 3. pane,jak je to popravdě,se v krátkém čase dozvime,který že to presstitut,východní či západní,víc ohlupoval lidi.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem pro sjednocení Čechů a Slováků . Přes noc jsem se stal cizincem ve vlastní zemi .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sjednocení Čechů a Slováků do jednoho státu byl a je nesmysl, ale spolupráce , porozumění, přátelství to je to nejlepší. I na mezinárodním poli máme 2 hlasy místo jednoho.
   Byla jsem proti rozdělení republiky /jaksi jem upozadila vyprávění o situaci Čechů na Slovensku r. 1938 i chování vůči nám v Tatrách v 80-tých letech,i situaci na pracovišti našich kolegů v Bratislavě, kde v jedné kanceláři seděl Slovák a Maďar, ale mluvit česky jsme museli s každým zvlášť, vzkazy, týkající se práce, si zásadně nepředávali, ale nám Čechům, rozuměl každý/, jenže potom jsem se blíže seznámila s Belgičany - Vlámy a Vallony.
   A od té doby vím, že sjednocení do jednoho státu by byla největší chyba. A znovurozdělení s takovou elegancí, jakou proběhlo, by bylo nemožné.

   Smazat
 5. Doufám že Rusko zvítězí nad magorama a naučí Turky slušného chování .

  OdpovědětSmazat
 6. Švejku vy mě ještě neznáte, ale až vy mě poznáte, tak já vás donutím až k pláči." je to nepresne - Švejku vy mě ještě neznáte, ale až vy mě poznáte, tak spoznáte že mne vlastně neznáte, já vás donutím až k pláči." slováci s magyarmi dospeli k pragmatickému poznaniu, že je nutné začať spolupracovať, zároveň na Slovensku nevidno žiadnu snahu o spojenie sa s Českom, je dobre tak, ako je, vaši politici a naši sú úplne inde, zahľadenosť na Nemecko nám chýba, Nemecko nemá na Slovensku takú pozíciu ako v Česku, a USA nedokážu na Slovensku presadiť svoju politiku nasadzovania bábok, tak ako v Česku, no a Turecko - boj nezačína počtom vojakov, ale odhodlaním vojaka zomrieť za ideu, a tá v Turecku chýba, každý hľadí na prázdne hotely, na prázdne peňaženky - a na kopu migrantov ktorý majú peniaze - tím sa otovrili oči, keď prišli do EU a zistili, že "blahobyt" je založený na tvrdej práci za 500 euro - u nás a aj u vás v čistom, zbytok je len reklama v TV - čo by sme si mohli kúpiť, keby sme si vzali pôžičku, ta tak

  OdpovědětSmazat
 7. Jak jsem to napsal jinde.
  Už se to tvrdě připravuje na válku v Evropě,USA posiluje všechny základny voj.zařízením.Do toho ještě ten Polský prezident,ať Polsko rychle vyzbrojí raketami proti Rusku,že to prý ochrání Polsko.Je to jasný záměr USA přečíslit několikanásobně Ruské rakety v domnění,že určitě několik jích dolítne na cíl.

  OdpovědětSmazat
 8. Kotel v Aleppu může být mnohanásobně větší kotel na Ukrajině v Debalcevu, kde ukrajinská armáda byla povstalci poražena na hlavu. Vytvářet zničující kotle se ruská armáda naučila u Staligradu a jinde během II. světové války.Ale v Aleppu až islamistům dojde zásobování, elektřina a pod. by se měl umožnit ústup do Turecka, aby se nemuselo bojovat o každý dům. Turci ať si s nimi poradí, příslušníky al-Núsrá a al-Kajdá, když už je předtím proti vládě podporovali. Jen aby je nevypustili do Evropy, jak je jejich oblíbeným zvykem.-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kvuli tomu vypuštění do Evropy to je!
   "Dračí zub" byl zaset ve Versaillské smlouvě, když Francie pochopila, že je pro ni Německo neporazitelné. Prosadila tam, že do armády může přijímat i vojáky z kolonií, aby se počty obyvatel "vyrovnaly".
   Od té doby se do Francie ženou lidé odkudkoli, jen ať jich je víc než Němců / A furt není, i když počtu hlasů v EU parlamentu to neodpovídá/.
   Němky odmítají rodit 10 dětí, populace stárne, a tak i oni začali nahánět lidi, i když se zpožděním, sjednocení Německa jim moc nepomohlo...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.