Reklama

.

.

středa 24. února 2016

Naši občané se rádi pohybují ve virtuální realitě

Jiří Paroubek
24.2.2016   Vaše věc
Podle průzkumů veřejného mínění prováděného ve všech 28 zemích EU agenturou Eurobarometer, jsou občané ČR jediní z občanů všech dalších zemí EU, kteří jsou nespokojeni s členstvím v EU.
Ani britští občané, kteří mají zanedlouho v referendu hlasovat o setrvání Velké Británie v EU, se tedy nedívají na věc tak skepticky jako čeští občané.
České politické scéně, s výjimkou zcela zprofanovaného Kalouska, chybí odvaha, se postavit za projekt, který je největším mírovým projektem v dějinách lidstva, díky němuž na území evropských států, které jsou členy unie, nedochází již desítky let k žádným konfliktům vážnějšího rázu, tím méně ozbrojeného charakteru. To je zlom v dějinách Evropy.

EU, nejprve její jádro s postupně nabalovanými členskými státy, dosáhla za dobu své existence významného zvýšení životní úrovně lidí. To, že je v EU byrokracie a že mnoho rozhodnutí Evropské komise a Evropského parlamentu provází technokratismus, je zřejmé.

Osobně však dávám přednost kvalifikovaným technokratickým řešením před nekvalifikovanými řešeními politických diletantů, která byla typická zejména pro předchozí vládu P. Nečase. A pár příkladů bychom jistě našli i v působení současné české vlády.

85 % českých občanů se také obává Islámského státu (IS). Bát se ve střední Evropě IS, to je jako bát se čarodějnice. Čarodějnice ani IS zřejmě nikdy nepřijdou.

Tím netvrdím, že IS není nebezpečný v Sýrii a v Iráku a že nestojí za atentáty v mnoha zemích. O to více je však potřeba uplatňovat kvalifikovanou a promyšlenou politiku v rozvojovém světě.

Země NATO v tomto roce vyházejí ze svých rozpočtů cca 1 bilion dolarů na zbrojení, na vojenské výdaje. Jsou to peníze vyhozené z okna. Kdyby šla alespoň desetina těchto peněz do investic na podporu projektů potřebných k záchraně životního prostředí v oblasti afrického Sahelu, kde se rozšiřuje poušť, kde mizí možnosti výdělku pro lidi, kde lidi situace nutí, aby se v budoucnu po statisících či milionech dali do pohybu do nové vlny stěhování národů, bylo by to lepší. Zájmem Západu je jistě to, aby tito lidé zůstali na místě, tam, kde žijí. Aby měli přijatelné životní podmínky, včetně životního prostředí, a zejména dostatek vody. Pokud toto nebude řešeno, bude stát Západ za pár let před mnohem větším problémem, než v současné době představuje destabilizace Sýrie a Iráku.

20 komentářů :

 1. Jiří Paroubek je zřejmě "šťastný člověk" když se odváží tvrdit, že "bát se ve střední Evropě IS, to je jako bát se čarodějnice". Srovnávat Islámský stát, postavení na ideologii Islámu, s čarodějnicemi je dost "hloupé". Zřejmě toho o ideologii Islámu moc neví nebo ani nechce vědět. Bohužel, není sám ...... Marťani jim, ale i nám, rozhodně nepomohou !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. oprava : ..postavený na ideologii ...

   Vymazat
  2. NEZÁVISLÉ HNUTÍ HzNR,KTERÉ MÁ V PROGRAMU JEN JEDINÝ BOD.POMOCI VŠEM POLITIKŮM ZVÍTĚZIT VE VOLBÁCH, RADÍ

   našemu oblíbenému PAROUBKOVI,aby si nešlapal po štěstí.Ohlupen NEOLIBERÁLNÍMI PROPAGANDOU nevidí,že ISLÁM NENÍ ŽÁDNÉ NÁBOŽENSTVÍ,ale IS,tedy Islamský stát. KORÁN,který k nám přicházi s jeho středověkým nereformovatelným vydáním obsahuje sbírku přikazů,jež mají formu zákonů šarija.Ty musí muslimové propagovat a dodržovat tam,kde vkroči jejich noha CELÝ ŽIVOT,jinak budou ALLAHEM POTRESTÁNI. Tak na otázku,co si představují pod pojmem MILOSRDENSTVÍ odpovídají,že nebudeme zabíjet křestany dnes, ale později,až JICH bude více.Někdo si myslí,že přece musejí vědět,že je v EU plati křestané,tedy nevěřicí psi,

   Tak pane POLITIKU,co myslíte,že na to odpovídají.

   TO NEJSOU PENÍZE KŘESTANŮ TO JSOU PENÍZE OD ALLAHA.

   Nechtějte po nás,abychom to sdělili MY vašim voličům co nám kážete,mohlo by se stát,že hlasy určené pro vás by se naráz ocitly,při volbách U NÁS.

   Ono je tu ještě jedno řešení.Politici,kteři propagují rozflákání našeho státu by tomu mohli zabránit tím,že by šli milosrdenství EU kázat přimo do jejich močé

   TEN ISLÁM TOTIŽ NENÍ REFORMOVATELNÝ ZVNĚJŠKU,JAK SI TO PŘESTAVUJE MUTTI MERKEL,ALE JEN ZVNITŘKU KORÁNU.Ovšem to Korán pod trestem smrti zakazuje,proto doporučujeme,aby jste tam poslal RADĚJI celou ČSSD

   Vymazat
  3. A vy něco o ideologii Islámu víte ? Islám ale není politická strana ani občanské hnutí.To je životní systém ověřený staletími.

   Vymazat
  4. 11.10 SPÍŠE JE TO SYSTÉM PŘICHÁZEJÍCÍ ZE STŘEDOVĚKU BEDŘICHU.

   jak se zdá mohl by jste za IS jít hned pojovat,protože nelze dávat senochrupovi rozumy,bude totiž vždy vchtát seno.

   Vymazat
 2. No to je asi pravda, ale na druhou stranu - jak by na tom vydělali banksteři a těch dvaašedesát, co má majetku víc jak polovina lidstva? Takže celá slavná "Západní kultůra" se na celou afriku vys**re", protože tam nemaj pracháči akcie a na páchání dobra nejsou stavěný. My budeme mít svou válku na Ukrajině, kousek od hranic v Arábii, "trochu teroru" u nás doma, spoustu chudoby a plný parlamenty tlučhubů. Máme vlády odborníků, jak jsme chtěli, králíkárny pro lidi se nestaví, takže všichni sou zadlužený u bank za úvěry na bydlení, trochu - jedním bio přispějeme solárním baronům, trochu čtvrt bio dáme tučným prelátům, necháme si spočítat odběry elektriky podle jističů a to už náís od peněz dočistí úplně a bude vymalováno. Cinkali sme? Cinkali, tak sme si vycinkali pořádně přes držky a dobře nám tak.

  OdpovědětVymazat
 3. je to šúúúús.... hoďte na něj síť

  OdpovědětVymazat
 4. Bojím se za svá vnoučata a další potomky. Sama se toho snad nedožiju, ale při způsobu rozmnožování to vážně vypadá tak, že za několik generací dojde k islamizaci Evropy. To není dobrá vyhlídka.Ani nezáleží na tom, kolik uprchlíků přijmeme, když je Evropa bez hranic. Až jim bude jinde těsno, přijdou i sem.Rozumní se možná vrátí domů, ostatní zůstanou.

  OdpovědětVymazat
 5. EU je utopistický projekt, protože zájmy východní a západní Evropy jsou nejen nekompatibilní, ale jsou v přímém rozporu.
  Východ měl radikálně jiné představy o Evropské unii a teď přišlo vystřízlivění.

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím se všemi předřečníky. Ten článek je úplný žvást. P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. "největším mírovým projektem v dějinách lidstva"
  to je fór ne? Co bombardování Jugoslávie? Podpora fašistický chunty a bestiální vraždění civilistů na Ukrajině? Ukradení Kosova? Státy EU se podílely na všech dobyvačných válkách za posledních 25 let.

  OdpovědětVymazat
 8. Kam zmizela anketa z novinek.cz - Jste pro vystoupení z EU, kde bylo 75% lidí pro???

  Asi se jim hodně stáhly zadky, tak to odstranili!

  OdpovědětVymazat
 9. EU je sice skvělý projekt, ale ta realizace tak nějak jde čím dál tím víc jinudy a jinam. Jak praví přísloví - cesta do pekel je dlážděna samými dobrými úmysly. Centrum aparát v Bruselu) bobtná neuvěřitelným tempem, řeší hlavně drahé ptákoviny a stále více podléhá vedení Německem.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Paroubku, řekl bych, že ve virtuální realitě žijete vy. Působení ISIL v Evropě už započalo. A to, zda dopadneme jako Lybie, Irák, Sýrie Ukajina,Jugoslavie, atp nezávisí na nás, ale na tom, zda to budou chtít USA. Naše jediná správná cesta je vystoupit ze zločineckých organizací EU a NATO a úzce spolupracovat s naším nejpřirozenějším spojencem Ruskem v rámci EAES i ODKB.

  OdpovědětVymazat
 11. Myslím, že se pan Paroubek pohyboval též ve virtuální naivitě.Sobotka dosáhl horších výsledků a nepodlehl naivitě , že by měl odstoupit a drží se postu jak čert kříže.

  OdpovědětVymazat
 12. Další politik,u něhož je mi jasné, že je pro mě nevolitelným. Pane Paroubku, chcete-li žít v protektorátu, nikdo vám nebrání odstěhovat se do Německa a užívat si místní multi-kulti. Tvrdit, že EU,jež se nás již delší dobu snaží đotlačit do války proti Rusku,zabránilo nějaké válce, může jen blbec. Vám zřejmě unikla debata v německé TV, v níž vaší bruselští soudruzi tvrdili, že dluhy států se řeší válkami a že neexistují žádné národy, ale pouze jediný národ, evropský národ. Víte, my jsme Češi a chceme jimi zůstat, nechceme se stát světle hnědými primi tipy a muslimy. Rovněž nechceme bojovat za vaše koryta, vaše dluhy a umírat, abychom pomohli smazat dluhy státu, jež jstě vy vytvořili vaší špatnou prací a podílením se na rozkradení státního majetku. Vy jste jen další vlastizrádce a kolaborant. Do politiky se nevracejte, jste nevolitelnou politickou mrtvolou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:52 Stručně, jasně ,výstižně.

   Vymazat
  2. primitivy...

   Vymazat
  3. .... a jak má uživit rodinu!? Důchody ze zisku ČEZ to asi nebudou.

   Vymazat
  4. nevěřím tomu co čtu. Z jaké planety sestoupil on mezi prostý lid, a v jaké realitě žije on?

   Vymazat