Reklama

.

.

pátek 26. února 2016

NATO byla konstatována neschopnost čelit Rusku ve východní Evropě


26. 2. 2016     zdroj a zde
Experti NATO připravili zprávu o bojeschopnosti Severoatlantické aliance, v níž byla konstatována nepřipravenost čelit Rusku ve východní Evropě. Informuje o tom list The Financial Times. Dokument připravila skupina expertů, mezi nimiž je bývalý generální tajemník organizace Jaap de Choop Scheffer, bývalý zástupce vrchního velitele sjednocených ozbrojených sil NATO v Evropě generál Richard Shirreff a také předseda vojenského výboru aliance admirál Giampaolo di Paola.


Ve zprávě se zdůrazňuje, že vojska klíčových členů NATO trpí chronickým nedostatkem financování"a "kritickým deficitem připravenosti". Z 31 vrtulníků Tiger německého letectva je pouze deset připraveno k použití a ze 406 bojových vozidel pěchoty Marder pouze 280. Ostatními členy aliance nebylo nevyvinuto dostatečné úsilí pro změnu jejich obranné pozice ve východním směru, poznamenává The Financial Times.

"Pro Velkou Británii bude rozvinutí brigády, natož divize ve stavu stálé pohotovosti velmi vážným problémem", podotknul Shirreff.

25. února vrchní velitel sil NATO v Evropě americký generál Filip Bridlav prohlásil, že země, pokud to bude nutné, je připravena "bojovat a zvítězit" nad Ruskem v Evropě. Předseda Výboru velitelů štábů Ozbrojených sil USA, Joseph Dunford zase zdůraznil, že "pokud se Rusko střetne s NATO, střetne se s celým potenciálem aliance, se všemi 28 členskými zeměmi".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Komu pořád to NATO vyhrožuje??Onijenom Kecají jak nejsou připraveni bojovat s Ruskem. Já jsem si nevšimla že by chtěli Rusko bojovat v evrope? Rusi tedy nechtějí bojovat vůbec nikde. At už ta Amerika jde do kytek MAGOŘI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Osobně nevidím, jak nás Česko Rusko ohrožuje, čím nám vyhrožuje, co od nás žádá natolik, že je ochotno za to nás uchvátit. Spíš se domnívám, že jsme pro Rusáky, jako stát, čím dál méně zajímavější, jejich trhy se zaměřují jinam a připadá mi, že výhružky Rusku např. ústy českého(!) politika Schwarzenberga nebo Kalouska, jak se jim nedáme a jak s nimi zatočíme(opravdu nevím proč a za co z pohledu našeho státu)působí jako kopání mravence do slona.
   M.Radikowski

   Vymazat
  2. NATO by chtělo Rusko porazit neamerickými vojsky na neamerickém území, co nejdále od USA, tak jsou s Rusů popííp, ale zároveň by chtěli rozbít vše funkční aby to mohli ovládnout

   Přitom to mají přes moře do Ruska kousek

   Vymazat
  3. Ona východní Evropa stejně jednou pošle NATO k čertu. Pomalu konečně začíná chápat co je zač a komu slouží.

   Vymazat
  4. Celá ta protiRuská propaganda NATO je dílem Idiotů pro Idioty a veškeré debaty ovčanstva i většiny langšádlovitých politiků to jen potvzují.

   Vymazat
  5. Války se vedou od nejdávnějšího pradávna o zdroje.
   Rusko všechno má, kromě bezpečí. Budeme-li se na něj vojensky tlačit, přinutíme ho k útoku. Pak se mu ovšem asi těžko ubráníme, i když máme přesilu.
   PB

   Vymazat
 2. Z vyjádření generality NATO je zřejmé, že málokterý z nich ví, že válka se nevyhrává na mapách, ale v terénu. Před bitvou to vždy "vypadá" na nesporné vítězství..... Ale ty konce, vítěz bere vše ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se na tu NATOparu podíváte, zjistíte, že nikdo z nich opravdovou válku nikdy nevyhrál, pokud tedy pominu holywoodské vítězné vřavy.

   Vymazat
  2. OSV NABÍZÍ HNED PRIMA ŘEŠENÍ

   Dát vyrobit odznaky EU Army a rozkázat vojsku,aby si ho připli zezadu na radiovkové čepice.Dat ty borce nastoupit a zavelet čapky zadkem obrátit.
   Pak přečist tento papír.

   VOJÁCI DNES ZAŽIVÁTE OKAMŽIK PRAVDY.VELENÍ PŘEBÍRÁ GENERALISSIMUS PUTIN.
   Důvodem je zrušení NATO.Našim partnerům v USA došly prachy na udržování základen a probíhá akce AMI GO HOME.Německo se z okupovaného vazala stalo svobodným státem.
   PRÁVĚ SE TAM PŘIPRAVUJE ÚSTAVA,NAMÍSTO PROVIZORIIA ZZ.

   Vymazat
 3. dnes to NATO má černé na bílém, přesto již 26 let Ruskou federaci provokují.
  A ministr Stopnický měl minulý týden připravených 100(Jednosto) vojáků na odjezd na východní hranici NATO.

  OdpovědětVymazat
 4. Nedivím se hlavně Pobalťanům, že mají strach, aby zase zpátky neměli měnu, která má vývoj podobný jako
  http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=RUB&view=5Y

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepa Einstein Vyskoč zase v akci s jeho grafy? Ještě by rádi měli to, co kdysi.
   http://www.zvedavec.org/vezkratce/9928/

   Vymazat
 5. Když Západ dlouho a naivně předpokládal, že Rusko směřuje k tomu stát se standardní zemí. Vrcholem naivity byl Obamův "reset". Jak se říká, čiň čertu dobře peklem se ti odmění. Teď je dost pozdě narychlo něco budovat. NATO se nejspíš rozpadne, ten východ a obecně vše na východ od Šumavy je proti Rusku opravdu nehájitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 16:46 To je dobře, že se Rusko nestalo standardní zemí podle západních stanardů (agrese, lži, homosvazky,korupce, vláda bzcenného dolaru.....)

   Vymazat
 6. Stropnický a jeho zbrojnoši jsou akorát k smíchu :-) :-) :-) :-) :-) :-) . Jako herec nebyl špatný .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ani dobrý, prostě komediant je stále...

   Vymazat
 7. No, mam takový dojem, že ti emerický generálové budou proti Rusku bojovat sami. Kolem sebe nikde žádné bojové nadšení, žádné hurá neslyším. Zato už je spusta lidí v případě průseru připravena odjet i s rodinami k našim východním bratřím. Se Svobodou za svobodu!

  OdpovědětVymazat
 8. Tolik penez spolklo to bajecne NATO a kdyz ma byt konecne uzitecne a poprve vlastne branit tak je neschopne... myslel jsem ze NATO je giganticka armada plna profiku a nejdokonalejsich zbrani a ouha ... tak kde jsou ty penize..?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady asi ani tak nejde, kolik to stálo, ale kolik se na tom vydělalo.
   A pokud to stálo moc a státy se zadlužily, tak je to zase jenom dobře, neboť na dluzích lichváři vládnoucí světu zase vydělávají. Takže je vše v nejlepším pořádku - tento svět je nejlepší ze všech světů. Pro někoho. A my? my nemáme do toho co mluvit. Proto přece ve volbách schvalujeme toho, kdo bude vládnout, aby si tam mohl čtyři roky dělat, co chce.
   PB

   Vymazat
 9. Jen další dávka zloby a (lži)propagandy do žil lido obecného. Jinak mediální konstrukt k promývání hlav.
  Narozdíl od západních mocipánů zhoufovaných v NATO Rusko totiž nemá důvod, proč by s námi vedlo válku.
  Pokud ovšem nebude zločinně napadeno, což reálně hrozí!
  Důvodů k tomu má ten Západ jistě víc než dost ...

  OdpovědětVymazat
 10. Potřebujeme s Ruskem obchodovat a ne na něj střílet. Rusko není nepřítel. Do tohoto kšeftu s váma nejdem. Závazky nezávazky! Vroce 1938 jsme taky marně doufali, že Anglie a Francie dodrží své závazky! Jestli pak se alespoň zastyděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy se nezastyděli, ani se neomluvili.

   Vymazat
 11. Mapka na začátku článku je dost užitečná ilustrace. Je vidět, že východní Evropa byla nárazníkovým pásem v režii SSSR/Ruska, dneska je to to samé, pouze obráceně, režii opačné strany. Zatím to není dokonalé, US radar tady není a chybí základny s cizími vojsky.
  A to agresívní Rusko? to je bezesporu vynikající a určitě užitečná věc, zbrojní průmysl čekají zlaté časy! A jak jsem četl v jedné knížce z roku 1936, která se takovými věcmi zabývala: když lidem nestačí hračičky, tak dostanou flintičky.

  OdpovědětVymazat
 12. Od Putina ani iné nie je možné očakávať.Assadové vojska boli pred historickým víťazstvom mohli dobiť Allepo,bitka o Allepo bola zrovnateľná z bitkou o Stalingrad. Putin začal tárať nezmysli o prímerí ale o aké prímerie mu ide ,keď nikto okrem neho oň nestojí,je otázne či to vôbec myslel s tým prímerím vážne, lebo ak by to bolo tak potom je choromyseľný.Naše média Putina ignorovali,prečo to neviem.Už to by mal niekto Putinovi povedať,že západné média ,ním vyhlásené prímerie ignorovali,to niečo naznačuje,že západ jeho návrhy neberie vážne lebo chce vojnu.Putin spamätaj sa predsa musíš vidieť,počuť čo sa deje na Ukrajine , v Sýrií.Čo všetko pravicoví hrdlorezi v USA a v EU vyhlasujú,že chcú vojnu,lebo si im zadal na to príčinu, myslia si,že si slabí že nebudeš schopný reagovať na útok vojsk NATO na Rusko.To čo robíš nezabraní vojne ,možno ju to oddiali ale o to bude ničivejšia a hroznejšia.Pravicový vyznávači a vyzývatelia k vojne majú zatemnený mozog nemyslia na nič iné len na víťazstvo nad Ruskom , tak ako v roku 1941 keď začiatkom leta 1941 došlo k dejinnej udalosti,ktorá mala rozhodujúci vplyv na priebeh 2. svetovej vojny. Dňa 22.6.1941 v skorých ranných hodinách fašistické Nemecko,napadlo ZSSR,Nemecko malo pod kontrolou takmer celú Európu,presne tak ako ju máju teraz USA prostredníctvom EU. Plán BARBAROSSA I. nevyšiel,preto bol pripravený plán BARBAROSSA II. Plán BARBAROSSA II.bude hroznou katastrofou pre celé ľudstvo a najmä pre Európu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná by stálo za to se nejprve seznámit se skutečností a až pak tárať o tom, co Putin netuší. Ono příměří se jaksi netýká Islámského státu ani Fronty an-Nusrá (syrský rebranding Al-Kajdy). A naši spolehliví spojenci v šíření islamistického násilí... ehm, ehm, vlastně jsem chtěl napsat svobody a demokracie Saudská Arábie a Turecko hodlají do té srandy přihodit ještě protiletadlové rakety, nejspíše proto, aby si islamističtí hrdlořezové mohli snadněji sestřelit pár dalších civilních letadel.
   http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/americane-maji-plan-b-selze-li-primeri-v-syrii-saudove-chtej/r~5a9783acdb9d11e5aa720025900fea04/

   Vymazat
  2. 18:04 Doporučuji shlédnout druhou polovinu rozhovoru a potom teprve psát ...
   http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=416
   Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 22.02.2016

   Vymazat
 13. V područí SSSR jsme byli 40 let.Do kolika válek nás
  SSSR zavlekl?V NATO jsme 10 let.Do kolika válek nás
  mírové NATO zatáhlo za těch 10let?Je to nějaký nepo-
  měr mezi nimi.NATO v něm nevychází jako vítěz.Takže
  nám snad někdo řekne,jak nás to Rusko ohrožuje.Ale
  asi doufám špatně.Je to tajné,aby lidé nepanikaři-
  li.Jako zatajují všechny informace o nebezpečí.Jen
  tu o Rusku asi za nebezpečnou nepovažují.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 14. Rusko nikdy války nezačíná ale zakončuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michal Masopust26. února 2016 23:48

   ....ale zakončuje a to tak, že z agresora udělá hromadu trosek a v jeho hlavním městě na budově tzv. "kancléřství", resp. toho, co z něj ještě zbylo, vztyčuje svojí státní vlajku!!
   Jistý čalounický oberpsychopat z Braunau am Inn by o tom mohl dlouho, předlouho povídat, ó jeminé?!!! :-D

   Vymazat
  2. Jsem dnes na straně Ruska, ale musím vás opravit. Nebyla to vždy pravda - 1. finská válka - začali sověti a dostali na prdel, do Afghánistánu v roce 1979 také 'vstoupili na pozvání' jako první a po pár letech museli s nepořízenou 'ukončit válku' a odtáhnout! Polské tažení v roce 1919-20 také nedopadlo pro sověty slavně. Takže bych to negeneralizoval. Marek

   Vymazat
  3. A v kolika demokraticky rozpoutaných válkách dostala na prdel ussa?Bylo jich nepoměrně víc!!!!!!

   Vymazat
  4. 4:36 - No, oni to finsko nechtěli anektovat, chtěli od Finska jenom kus pobřeží u Leningradu, chtěli to vyměnit za méně zajímavé území, Finové nechtěli, tak je SSSR musel přinutit vojensky. Nebylo to pravda spravedlivé, ale pomohlo jim to pak asi vyhrát válku.
   V tom Afghánistánu také nebylo cílem zničit tu zemi, ale podpořit vládu. Vláda se ukázala být v islámské přesile izolovaná, bylo by nutné vyvraždit všechny radikální mohamedány, ztráty nebyly smysluplné, tak to odpískali.

   7:45 - bohužel musím říct, že USA války neprohrávají. Oni mají svoje cíle, které si plní. Že na tom stát chudne, to je nezajímá, jisté kruhy na tom bohatnou. Oni vlastně vůbec nechtějí zvítězit a odejít. Oni potřebují rozložit, aby tam mohli trvale zůstat.
   PB

   Vymazat
  5. O to směšnější je stočlený kontingent, který posílá ten náš šašek, aby porazil ruskou armádu. Vojáci já bych tam nejel. To není Vaše válka.

   Vymazat
 15. OSTRAVACI OTAZKA PRO VAS JAK JE MOŽNE ŽE ZMRD BAKALA JEŠTĚ ŽIJE VY HO BUDETE VOLIT ZA PREZIDENTA ?? NEBO CO ?? STAČI SESTAVIT MALE KOMANDO A PROVEST DEMONSTRATIVNÍ POPRAVU TOHO HAJZLA A OSTATNI SI DAJU SNAD POZOR KURVY ZASRANE !!!!!!!§

  OdpovědětVymazat
 16. no grazli nutno nicit.Stalin kdyz umrel zustal 2 x oblek a holinky a nic.A tyto nici nas vsekny.Tisk CR zahranici.Voda zahranici banky zahranici vse kaput.uz nic neni

  OdpovědětVymazat