Reklama

.

.

sobota 20. února 2016

NATO nepodpoří Turecko v případě konfliktu s Ruskem


20. 2. 2016     zdroj
Severoatlantická aliance je zavázána postavit se za spojence pouze v případě přímého otevřeného útoku. Severoatlantická aliance se nebude angažovat ve prospěch Turecka při eskalaci konfliktu s Ruskou federací. Toto 19. února prohlásil ministerský předseda Lucemburska Jean Asselborn, píše Der Spiegel.


Premiér zdůraznil, že vojenský blok NATO se nehodlá podílet na eskalaci turecko-ruského konfliktu, jak si to přeje Ankara. Asselborn zdůraznil, že vlády všech členských států NATO zastávají jednotné řešení dané otázky.

"Členské země aliance nesmí být zataženy do eskalace konfliktu Turecka s Ruskem. Podle zakládajícího dokumentu NATO se záruky vzájemné obrany vztahují pouze na případ otevřeného útoku", zdůraznil ministerský předseda Lucemburska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Jasně že ne, potřebují válku s Ruskem v zastoupení. Turky podpořili v sestřelení ruského letadla, podporují jeho válečnické choutky neschválením rezuluce RB, teď ještě znovu rozjedou Ukrajinu. Západní propaganda už delší dobu jede v režimu válečné propagandy. Divím se Rusům, a děkuji jim za to, že jsou zatím rozumní. Snad jim to vydrží, hraje se o čas. O čas, který zbývá lidstvu.

  OdpovědětVymazat
 2. Do finále se půjde, až zas vytáhnou nad Ukrajinou sestřelné letadlo.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to mi hlava nebere!NATO je i Turecko-bohužel.Jeden z členských států,který válčí bůh ví jak dlouho s Kurdy na Syrském území,podporujete,DAEŠ,chová se agresorsky,vlastně to jsou vrazi za podpory NATO!Tak co je to za spolek?Stále dráždí hada bosou nohou!Amík agresor,NATO agresor,tak opravdu jenom díky Putinovi a jeho týmu a jejich spojenců je zatím mír.Ale co s podlým chováním vedení NATO,USA a EU?Co se lží a propagandou proti Rusku?Bojím se,že nadvláda nad světem je nezvratná za každou cenu a jakýmkoliv způsobem!

  OdpovědětVymazat
 4. Na to, co by NATO zvládnou mělo, na to se mu morálky a rozumu nedostává. Ani jeho vůdci už nevědí co znamená slovo "obranný".
  Naproti tomu nepochybuji, že elegantně zvládne i situaci, kdy například jeden jeho člen zaútočí na druhého. Dnes už je možné všechno.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. Jak je známo, na summitu G-20 v australském Brisbane měl Putin čtyřhodinovou schůzku s Angelou Merkelovou, během které mu řekla: “Vladimíre, no tak, Vy jen blafujete, nemáte síly na to přetahovat se s Amerikou. Vaše rakety prostě do Ameriky nedoletí.” Na to ruský lídr, po tříminutové pauze s pohledem na kancléřku, vytáhl z aktovky v Pentagonu vytvořený a potvrzený hlavami hlavních evropských států – členů NATO – plán “Barbarossa-2” (naše rozvědka se vynasnažila).

  Podle plánu se Rusko dělí na zóny vlivu a okupuje se vojsky NATO v klíčových centrech. “Je to váš podpis?” – zeptal se merkantilního andílka. Rozčílená, zrudla a kývla. “Tak, tedy, může být, že do Ameriky nedoletí. Ale na základny USA na území Německa doletí přesně, to vám garantuji. No, možná se další desítka raket netrefí a místo na základny spadnou v Mnichově nebo ve Frankfurtu, podle toho jak to dopadne.”

  Tetičce se po těch slovech udělalo špatně a schůzka byla ukončena. Putin odletěl z Brisbane předčasně, po téhle schůzce ho nepozvali na společnou snídani. A tak problémy se zdravím kancléřky zůstávají. Stejně jako s jednotou vládnoucí koalice v Německu ..

  Zdroj: http://pavel-sviridov.livejournal.com/283997.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud je to pravda, je to zajímavé, ale byl bych opatrný. Křídlaté rakety ani americké, ani ruské přes Atlantik nedoletí, ale balistické rakety jsou už od 60. let bez problémů schopny za oceán doletět. A to snad ví i ta zrůda Merkel. Takže nevím, zda je informace pravdivá. Na internetu byly informace věrohodnější, které říkají, že Putin Merklovou i Hollanda loni v Moskvě přesvědčil, že případná válka na Ukrajině by přerostla ve válku v celé Evropě a došlo by i na taktické jaderné zbraně, a to odstrašilo ty dvě loutky mít podobné úmysly.

   Vymazat
 6. Začíná poslední dějství tragikomedie, NATO se vyprazdňuje a z prdele mu leze Recep Tayyip Erdogan ! Jenom není jisté, jestli jako sračka, nebo jako klasické hovno.Každopádně o smrad nebude nouze!

  OdpovědětVymazat
 7. Ti naši rozvědčíci, co slepě kopírují atlantické myšlení, se aktivizují. Už zase se mi pokušel jakýsi charvát dostat do domu. Vždycky shoří na profesní neznalosti.
  Jaksi se zapomíná, že je jich menšina a v případě války se to bude odvíjet jako ve Švejkovi. Zatím je podpora obyvatelstva 1A, to je jasné.

  OdpovědětVymazat
 8. Chtějí Rusku připravit další Afghánistán a to dvojmo. Myslím že na Ukrajině se začne utočit téměř současně s útokem Turecka. NATO zapomnělo na dvě věci, moderní Ruská armáda není ta Sovětská a v obou konfliktech jdou armády a lid ,,domorodců "s Rusama které berou za osvoboditele.Na Ukrajině dokonce takzvaní povstalci mluví všichni Rusky.NATO si uřízne parádní ostudou a zvýší prestiž a moc Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pražák.
   Naprosto souhlasím a píši i jinde,musí to být něco většího,aby Rusko nevědělo co dřív.
   To Turecko a S.Arábie,je jasné,na Ukrajině se to vyvíjí stejně,ale musí tam být dostatek cizích vojáků,domorodci toho mají plné zuby a moc se jim nechce bojovat.Přichází do úvahy,jak píši jiní,snad příchozí mladí muslimové,podobají se hodně Ruským muslimům.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. No jo, něco většího... Který pak NATO klucí jsou bojechtiví? Koho pošle NATO do první line? A kdyby snad zahnali Rusko do pasti, tak to pak začnou padat bombičky, silný, atomový.
   Naštěstí je Rus nebude házet blízko fronty, ty poletí dále na Západ. To bude mela.
   Sorry za to mazání, napřed nějaký překlepy a pak jsem se nemohl trefit...

   Vymazat
 9. Nevím, zda ukrajinská armáda je ještě schopna jakékoliv akce. Podle mnohých zpráv je zcela demotivovaná a rozložená. Nebyli schopni porazit ani domobranu na malém území východní Ukrajiny. Jak by tedy asi dopadl střet s ruskou armádou? Turci by asi válku chtěli, Američané samozřejmě také, ale samo Turecko, bez podpory NATO do toho snad nepůjde. Pokud je však Erdogan a spol. stejný psychopat, jako např. naši kolaboranti (Štětina, Langšádlová, Stropnický atd.), či havlistické instituce (ČT, TV Nova), tak je to úplně jedno, na názoru občanů ani vedení armády nezáleží, hlavně, když poteče krev a hodně se toho zničí, aby elity USA mohly vydělat další miliardy, jako koneckonců v každé válce v minulosti.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Erdogan byl jeste nedavno velky spojenec Ruska. Kde slapl Putler do lejna, ze nema zadne kamarady ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty máš evidentně vývod tlustého střeva do dutiny lebeční. Proto bliješ ty americký sračky, zachráněnej potrate !

   Vymazat
  2. Ty máš evidentně vývod tlustého střevy do dutiny lebeční. Proto bliješ ty americký sračky !

   Vymazat
  3. 9:35 Píšeš bludy ale ty nemáš žádné kamarády protože jsi velice omezený sebevědomý blbec, (nejhorší varianta blba), se kterým se nikdo nechce bavit a kterému se každý vyhýbá.

   Vymazat
 12. Na tom obrázku som nas nenašiel (vlajka SR). Hurááá mi už niesme v NATO!

  OdpovědětVymazat
 13. NATO je naprosto k hovnu!

  OdpovědětVymazat
 14. Turecko se zoufale snaží zatáhnout NATO do svých sporů s Ruskem. Začalo to tím sestřelením ruského letadla kdy hned žádali NATO o podporu, pak při každém údajném přeletu ruského letadla nad jeho územím. Teď vojensky intervenuje v Iráku a dělostřelecky ze svého území ostřeluje syrské území, což je agrese sama o sobě a opět se dovolává NATO. Protože do NATO patříme i my, jen naprostý blázen by se mohl připojit k agresivní politice a pokusům o územní expanzi Turecka, či do jeho občanské války s Kurdy. Erdoganův sultanát již ohrožuje i NATO.

  OdpovědětVymazat
 15. Jedna věc je to, co vytrubují do médií (na uklidnění poddaných, ale i nepřítele), druhá věc jsou reálné kroky, které se v tichosti připravují v zákulisí ! A rozhodně to není nic hezkého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stroupežnického nová hra na vojáčky se stovkou českých žoldáků na východě spíše potvrzuje ty zákulisní přípravy.

   Vymazat
 16. ANO. A proto i OSN odmítla ruskou rezol

  OdpovědětVymazat
 17. Plán Barbarossa 2. Opět přepadení Ruska po vzoru Hitlera vypracováno v Pentagonu.

  OdpovědětVymazat
 18. Už je to tady, máme co jsme chtěli - A ŽIVÍ BUDOU ZÁVIDĚT MRTVÝM.
  Každý příznivec zločinných USA má svůj malinkatý podíl.

  OdpovědětVymazat
 19. Ještě že tu máme spoustu mladých mužů, kteří za zájmy aliance NATO půjdou pokládat své životy. To jediné nás může zachránit. Staří a zkušenější totiž na nějaké zájmy aliance NATO z vysoka dlabou.

  OdpovědětVymazat