Reklama

.

.

neděle 21. února 2016

Něco o Asadovi – dost zajímavé

21.2.2016   Zvědavec

Asadovi jsou u moci od roku 1971 a jen zaráží, že před tím "hrozným terorem" utíkají Syřané až po roce 2012. Tak něco k tomu Asadovi, co ho USA a EU tak moc nechtějí... 
 • Asadova rodina patří k tolerantnímu islámu Alawidské orientace.
 • Syrské ženy mají stejná práva jako muži - na studium, zdravotnictví i vzdělávání ve všech oborech. Školství je na velmi vysoké úrovni.
 • V Sýrii nejsou ženy nuceny nosit burku. Šaría (islámské právo) je protiústavní.
 • Sýrie je jediná arabská země se sekulární ústavou a netoleruje islámská extremistická hnutí. 
 • Přes 10% syrského obyvatelstva patří k jedné z mnoha křesťanských denominací, ta je plně integrovaná v syrském politickém a společenském životě.
 • V ostatních arabských zemích má křesťanská populace méně než 1% v důsledku trvalého nepřátelství a teroru ze strany islámu.
 • Sýrie zakázala geneticky modifikované (GMO) plodiny, s uvedením, že toto rozhodnutí bylo učiněno za účelem "zachování lidského zdraví".
 • Sýrie je otevřena západní společnosti a kulturně jako žádná jiná arabská země.
 • V médiích a na vysokých školách se otevřeně diskutuje, jak ovlivnit globální mocenské elity. To znamená, že plně pochopili skutečnost, že skutečná moc Západu nespočívá v Bílém domě, ale spíše v komplexní a výkonné síti elitních think-tanků a v centrálních bankách.
 • V průběhu dějin bylo již zvoleno pět papežů syrského původu. Náboženská tolerance je v této oblasti unikátní.
 • Před současnou občanskou válkou byla Sýrie jedinou zemí Blízkého východu, které se podobné konflikty vyhýbaly.
 • Sýrie byla jedinou zemí, která pomohla veškerým iráckým uprchlíkům bez jakékoli sociální, politické nebo náboženské diskriminace.
 • V Sýrii se jasně a jednoznačně staví proti sionismu a vládě Izraele.
 • Po masivním nálezu ropy v syrských Golanských výšinách, okupovaných Izraelem od roku 1967, Netanjahu nedávno požádal Obamu, aby uznal anexi území. Aby Izrael upevnil své postavení, tak se rozbíhají plány na usazení 100.000 izraelských osadníků.

A dva nejdůležitější body:
 • Sýrie je jednou z mála zemí na Středním východě bez dluhů u Mezinárodního měnového fondu.
 • Sýrie je jediná středomořská země, která zůstává vlastníkem své ropné společnosti, se zásobou ropy 2,500 milionu barelů, vyhnula se privatizaci a ropa je v rukou pouze státních podniků.

Takže se zeptejme sami sebe, proč a kdo se pokouší svrhnout tuto vládu?

Dá se k tomu doplnit ještě toto: Stačí si v TV archivech ČT, v záložce CESTOMÁNIE, najít pořad o Sýrii. Natočeno to bylo tuším v roce 2002, již za vlády Bashira Asada. Jenže tenkrát ještě nebylo nařízeno mediím prezentovat jej tak, že to je diktátor, zločinec a tyran. Sýrie je v tomto pořadu prezentována jako doslova oáza společenské i náboženské snášenlivosti, v arabském světě doslova ráj.

Jak se najednou mohl tak změnit názor stejného media?

35 komentářů :

 1. Bohužel zablokováno:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095875447-cestomanie/299323231370017-syrie-tisic-a-jedna-tvar

  Dá se na to někde podívat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsem to,dokonce jsem to kdysi měl i na flešce,odpovídá to.Vítači by to nerozdýchali :-)

   Vymazat
  2. Cestománie z r.2002.Události od jara r.2011,po 48 letech vyjimečného stavu požadována změna.Režim začal likvidovat odpůrce,do dnešních dnů cca 280 000 obětí.Přes vše co se od počátku r.2011 do dnešních dní v Syrii dělo a děje Al Asad v dnešnim španělském tisku tvrdi, uprchlíci utekli kvůli špatným životním podmínkám a válce,nikoliv však před vládou!!! Chcete li informace zkuste www.syrskarevoluce.cz

   Vymazat
  3. Měla jsem to štěstí, že jsem před lety mohla s manželem v Sýrii pár let pracovat. Byli jsme několikrát i v sousedním Iráku a také Lybii. Když dnes vidím, co zločinná,lživá a vražedná politika Američanů,Britů,Francouzů a dalších přisluhovačů z těchto zemí udělala, chce mi zvracet.A právě Sýrie byla prototypem nádherné země v muslimském světě! Problémy, které tato země měla byly obdobné, jako naprosto ve všech státech celé planety!Pevně věřím že neúplatný a nezastrašitelný prezident Asad, kterého podporuje naprostá většina hrdinného národa, s pomocí Ruska, svoji zemi zachrání! Celé NATO je banda vrahů a zlodějů!

   Vymazat
  4. Ja tomu opravdu nerozumím, opravdu tady někdo naznačuje a nebo snad tvrdí, že je v Sýrii, Lýbii, Iráku, lépe než když jsme tam my západ buďto přímo protizákonně vtrhli, intervenovali a nebo nelegálně podporovali ozbrojené CIZINCE, kteří tu danou zemi , samozřejmě, že čistě nezištně, "demokratizovali" většinou ve jménu Alaha???
   Opravdu tady někdo takový je?????

   Vymazat
  5. Anonymní21. února 2016 22:41
   Není to to samé ale podobný pořad ČT.

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/210411030400418/obsah/110040-syrie-damasek/

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/206411030400205/obsah/96273-irak-a-syrie-mensinove-souziti

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/210411000100217/obsah/103992-syrie-opatrne-sblizovani-se-zapadem

   Veškeré pořady na ČT týkající se uspořádání a života v Syrii byly zablokovány. Něco málo je na Objektivu.

   Vymazat
  6. Ještě doplnění.

   https://www.youtube.com/watch?v=9WMID5bSW00

   https://www.youtube.com/watch?v=xOctigjDO0I

   https://www.youtube.com/watch?v=u2MVhCU3J-s

   Vymazat
  7. Sýrie je jednou z mála zemí na Středním východě bez dluhů u Mezinárodního měnového fondu.
   Sýrie je jediná středomořská země, která zůstává vlastníkem své ropné společnosti, se zásobou ropy 2,500 milionu barelů, vyhnula se privatizaci a ropa je v rukou pouze státních podniků.

   Takže se zeptejme sami sebe, proč a kdo se pokouší svrhnout tuto vládu?
   Ano. Tohle je ten hlavní důvod......

   Vymazat
 2. Stejná kravina už tu byla cca před měsícem.
  V zásobách těžitelné ropy je Sýrie až na 34. místě na světě, těsně před Mongolskem.

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves

  Zkuste si vymyslet nějaké jiné "nedůležitější body" proč chce někdo údajně svrhnout Asada, bando rudohnědých idiotů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba finanční samosatnost, bez MMF, do zdroje na který se odvoláváš, strkají informace tobě podobné trubky, nikoho neurážej, nevíš kdo se rozzlobí, že ?

   Vymazat
  2. Ty modrožltý povalač. Pozri si na Google earth sýriu. Trochu si to zväčši a zapni si panoramio. Klikni si na fotky ako si Syrania žili asi tak pred desiatimi rokmi. Niečo hodne podobné taliansku alebo chorvátsku. A teba by ani neošťali.

   Vymazat
  3. 0:20

   Ty vymatlaný imbecile, tady máš fakta:
   HDP na osobu v dolarech roce 2005:

   Syrie.....1510
   Itálie...32100

   A od toho se samozřejmě odvíjí i životní úroveň.

   Tolik k tvým idiotským blábolům.
   A teď si zase běž prohlížet fotky.

   Vymazat
  4. Ty vymatlaný modrožltý povalač. Ty zrejme rozumieš len tabulkám a HDP ale už vôbec nechápeš aký má vzťah HDP (čo je len štatistický údaj a velmi nepresný) ku skutočnej životnej úrovni a pocitu spokojnosti v krajine. V krajine ako je USA, čo je najbohatšia krajina na svete (údajne) aj podľa toho tvojho HDP je 50 milioónov ľudí na žobračenkách, alebo nejakou formou zahrnutých v sociálnej sieti podpory pre chudobných. To v sýrii nikdy neexistovalo a nikto nikdy hladom netrpel a nebol odkázaný na žobračenky.
   Len rychlokvasený MBK tvojho idiotského formátu v kravate môže zaujať takýto postoj. Ale poplacaj sa po pleci aký si macher, ako všetkomu najlepšie rozumieš a ešte tu uraz zopár ľudí a hne´d sa ti bude lepšie dýchať, ty úbožiak.

   Vymazat
  5. Imbecile, na "žebračenku" má v USA nárok každý s přijmem nižším než 1000 dolarů měsíčně. To je víc kolik vydělá průměrný Syřan za rok.

   Ty slovenský kokote, desetitisíce Slováků odjeli pracovat do USA, kolik jich jelo do Sýrie? na Kubu? Do Ruska? Tak vypadá hlsovýní lidí nohama v praxi, debile. Nech si ty tvoje slabomyslné idiotské keci na schůzi vaší komunistické buňky.

   Mě je úplně trap

   Vymazat
  6. s debilem trollem 23:28 se nemá cenu přít. Je totálně vypatlanej (VŠE Praha?) Debile trolle ještě jsi zapoměl na Big Mac index. To je jistě taky jeden z důležitých ukazatelů životní úrovně viď?

   Vymazat
  7. Takže: HDP v USA tvoří z 60% fiktivní výnosy z podvodných finančních spekulací! USA téměř nic nevyrábí, kromě zbraní,pochopitelně, dále pár aut a několik dalších drobností. USA přežívá hlavně kradením přírodního bohatství ostatních zemí.Proto potřebuje války a ovládnutí světa. Zotročovat postupně všechny země a dostávat se stále blíže a blíže k těm "nejzajímavějším", a už jsme u hranic třeba Iránu a dokonce Ruska,že? Stačilo rozvrátit a podmanit si Ukrajinu,a armáda USA už operuje na hranicích Ruska. Už má 80 vojenských základen po světě! Lybii,Irák,atd. už ovládají, Sýrie překáží,navíc její bohatství vůbec není zanedbatelné... a zloděj Izrael by musel vrátit Golany, že...?

   Vymazat
  8. Syrie je nepřítel z jednoho důvodu a z toho samýho duvodu mu rusko pomáhá, a to je plynovod který naplánoval katar aa jeho Saudský kamarádi, měl vést přes syrii a turecko do evropy, jenže assad řekl NE. no aproto se orzjela barevná revoluce která skončila občanskou válkou kdy západ podporuje terroristy a Assad se snaží udržet zemi. Rusko mu pomáhá z důvodu získání vlivu na středním východě a taky právě pro to aby se plynovod nestavěl, omezil by rusku obchody s evropou.

   Vymazat
  9. Jenom k tomu HDP. USA započítávají do HDP i výnosy ze zločinu, z drog, prostituci a podobné věci. To je to slavné HDP USA!

   Vymazat
 3. Starší německý dokument o Sýrii je zde:
  https://www.youtube.com/watch?v=iRfSfH4kv5A

  OdpovědětVymazat
 4. Jsou u moci uz od roku 1971, ale nejde o diktaturu. Tenhle web ridi naprosti idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. A já ještě dodám, že nějakých 15% Asadových Alawitů vládlo 75 procentům Sunnitů. A to velmi tvrdou rukou.
   Sunnité podle těchto blbečků všichni jistě Asada milují a volili ho nadšeně v "demokratických" volbách. Do dá rozum.

   Asadovi naprosto vyhovuje, že všechny Sunnity vylifruje do Evropa, Turecka, všude jinde. A celá Sýrie hezky zbyde jen pro jeho poskoky. No neber to.
   Diky Asade! Díky Rusáčci kteří mu v tom pomáháte!

   Vymazat
  2. 1:17 jaký Rusáci ty pako!To jako Asad začal válku proti sobě kde mu šlo o život,jen aby vyhnal část muslimů do Evropy a Rusové mu na to skočili a zainvestovali do toho miliony za armádu?To je na uzavřené oddělení.Tomu nemůže věřit ani retardovanej,dvakrát přejetej křeček, který je po dvojitý lobotomii.Je mi vás proamerických sluníček upřímě!!!líto.

   Vymazat
  3. Přesně jste dění v Sýrii popsal.Ano,Al Asad začal válku proti vlastním lidem.Ano,uprchlíci v EU jsou jeho zásluhou.Ano,RF investuje do armády krátkozrace miliony v Sýrii na úkor vlastních lidí i když mají zkušenost,konflikt se silou neurovná,jen si jak se říkà náserou do bot.

   Vymazat
  4. Anonymové, co dělají z Assada hrozného diktátora zapomínají (nebo spíš zamlčují), že v Sýrii jako první začali střílet pouštní Beduíni, protože jim vyschla tradiční pastevní místa v poušti (změna klimatu). Assadova vláda odpověděla jak se patří. Ale to už byly připravené armády "dobrovolných bojovníků za svobodu a demokracii" se stálým měsíčním platem a s výzbrojí z USA, Saudské, Tureck a Izraele.

   Vymazat
  5. Moc se mi líbí, jak "demokratičtí" trollové, co nenávidí Asada a Rusko si sami serou na hlavu. Syrská armáda s Kurdy, Peršany, Hizbaláhem a Rusy vítězí. Od blba Erdogana se odvrací i americká administrativa i baba Merkelová, ale trollíci si sní své vlhké blouznivé sny o tom, jak vyhrávají ti jejich uřezávači hlav. Pražský lumpenkavárna ztrácí zbytky osudnosti! Marek

   Vymazat
 5. Pro 23:28
  V souvislosti s protiruskou politikou se jedná o náhradu ruských surovin těmi z arabského poloostrova. Aby se černé zlato změnilo v to skutečné, je nutno ho nejdříve někam dopravit a prodat. A protože trubky by musely vést přes Sýrii a Asad s tím nesouhlasil, bylo nutno ho odstranit.

  OdpovědětVymazat
 6. Trochu odbočím od tématu Assada, něco o autizmu.
  Trpí jím stále častěji velmi malé děti. Roste podezření, že jde o následek zánětu mozku vyskytujícího se po očkování. V USA prý je již postižen každý osmdesátý chlapec. Na ČRo2 jsem před pár dny slyšel pořad o tom, jak trpí nejbližší okolí postižených.
  Mezi staršími ročníky u nás byl autizmus dosud naprosto ojedinělý. Ale i to jakoby se v poslední době mění. Taky to pozorujete? Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ( 4:53, s nímž zcela souhlasím, mě o chvilku předběhl. Chtěl jsem být v pořadí před ním. Děda.)

   Vymazat
  2. Dědo!za nás autizmus nebyl znán.Jsem ročník 73 a bylo nás ve třídě 40.A tříd bylo A až G (komunisti tenkrát na rychlovku postavili panelovou školu která funguje dodnes,přesto že to byla nouzovka)Nikdo z nás nebyl nemocný a slova jako alergie jsme neznali natož autizmus.Jediné ,,nemoci"byli zranění ze sportu a vši,protože jsme jako děti nebyli rasisti a hráli si s cikánama.To co je dnes je hrůza,každé dítě má nějakou poruchu a spousta si jich psychologové vymýšlejí.Npř.porucha se soustředit,tak tu u nás soudružka třídní léčila poškolním běháním okolo školy a léčba měla uspěšnost jako v Lurdech.

   Vymazat
  3. Dědo,
   Priceton má už dost starou studii,která prokazuje, že strava obsahující GMO způsobuje poškození nervové soustavy a reprodukčního mechanismu. Laboratoře MIT zjistily, že pole GMO ovlivňují vznik autismu. Z těchto důvodů řada zemí (Švýcarsko, Irsko, Sýrie a další) zakázali GMO na svém území. GMO osiva produkuje firma Monsanto, USA. Lze dohledat na NWO Opozition.
   Ivana
   Ivana

   Vymazat
  4. Autoři knihy 'Doba jedová' uvádějí, že v podezření jsou umělá sladidla, především aspartam! Pavel P.

   Vymazat
  5. Ano, souhlasím s Vámi zcela. Vím o tom dost. Pro 6:43, hyperaktivita má původ z min. 90% ve vadné výživě. Atd.
   --------
   (K odbočení na autizmus mě inspirovaly příspěvky 22.2.2016 0:56 a 1:17)
   Zdravím, Děda.

   Vymazat
  6. Dědo, máte pravdu. Jsou to projevy jistého umanutí s velkou dávkou idiocie. To by mohl být autismus. Pavel P.

   Vymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=hkwxdmkvWds&feature=player_detailpage

  OdpovědětVymazat
 8. Asad byl zvolen ve volbách ,děsí mě debilita hnědého havloidního fašistického dobytka to špína je na úrovni hitlerjugend , USA fašismus vyvolaly války v několika státech , založily islámský terorismus ,a tyhle bestie jsou otevřeně na straně alkajdy, islámských teroristů , to ani nejsou lidé ,ale lidská špína
  200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek http://olser.cz/9947/200-let/
  USA jsou obludný fašistický zločinný režim, světový okupant a zakladatel desítek teroristických organizací,

  OdpovědětVymazat