Reklama

.

.

úterý 23. února 2016

Někteří lidé nechtějí slyšet o míru, volají po krvi a války berou jako fotbalová utkání! (video s Putinem prohlášení k míru)

Ladislav Kašuka
23.2.2016   blog idnes
Ať jde o konflikt v Sýrii, nebo jinde, celá řada lidí co nikdy nepoznala hrůzy války, volá po krvi a větší eskalaci násilí, sedíce zadky na gauči, s pusou plnou mastných brambůrek a s ovladačem od televize v upocené dlani!Každý pokus o diplomatické řešení v zahraničí vedených válek je těmito „gaučobojovníky“ jednohlasně s hlasitým řevem odsuzován a odmítán a jediné řešení je pro takové „hrdiny“ naprosté zničení nepřítele a nejlépe následná invaze do všech zemí, které se angažovali na jiné straně, než si ten, nebo onen „gaučobojovník“ vybral, a kterým fandí až do úplného konce (ovšem jejich konce, nikoli jeho). Pokud se nezadaří a někdo přece jen vyjedná příměří, nebo dokonce mír, to nevadí! Někde ve světě se nějací jiní lidé určitě mlátí klacky po hlavách, střílejí po sobě z automatů, nebo na sebe házejí bomby, takže „jedeme dál“!

Těmto fanouškům násilí a krve nestačí jako ostatním „normálním“ lidem nějaká ta akce a násilí v akčních, nebo hororových filmech a nevítají mírová urovnání světových konfliktů. Volají po opravdových válkách, po opravdové krvi, po opravdových obětech z řad vojáků, civilistů, žen a dětí a doslova jako zvířata vyjí nadšením, když to vypadá, že se konflikt zvětšuje, nebo se do něj zapojují noví hráči!

Takový „gaučohrdina“ svírající v ochablé vzrušením se třesoucí ručce ovladač od velkoplošné televize by nejraději, aby Rusko poslalo rakety na USA, nebo naopak Američané provedli jaderný útok proti Ruské federaci (to podle strany, kterou si gaučohrdina vybral). Takové nějaké podle nich nejspíše pidikonflikty jako je třeba nyní v Sýrii jim asi nestačí a tak jen třesou, aby se Američané náhodou nakonec na něčem nedohodli s Ruskem a místo, aby se báli, že Turecko se Saudy vstoupí do konfliktu a zmaří jednání o příměří, tak se těší na to, že Rusko tureckou armádu spálí na prach, nebo naopak na to, že Turci svrhnou Asada a zaženou Rusy!

Nikoho z těchto „gaučohrdinů“ nezajímá, kolik by to stálo lidských životů! Normální člověk přece vždy bere násilí a válku jen jako poslední možnost, když se nedá věc vyřešit jinak! Jenže Evropané již nevědí co je to válka! Pamětníci válek v Evropě již téměř všichni zemřeli a současný Evropan se cítí znuděný a vymýšlí jak udělat svět podle něj „zajímavějším a akčnějším“!

Možnost, že by mohl skončit konflikt v Sýrii a tato země by se mohla rozdělit na části, ve kterých by v klidu mohli žít Alavité s křesťany a ateisty a v další třeba Kurdové a ve třetí sunnité co, nechtějí žít ani s jednou z ostatních skupin pohromadě kvůli jejich víře, jim připadá jako nudný konec o ničem, vždyť výsledkem, by nebyla žádná velká řežba, ale jen „nudný mír“ a to přece „gaučohrdinové“ nemohou připustit!

Nejspíše mají ovšem smůlu, protože Vladimír Putin patří k lidem, kteří si přejí především mír a férové podmínky pro všechny - viz video s jeho prohlášením:

https://www.youtube.com/watch?v=QJQTnhWXNZA&feature=share

13 komentářů :

 1. Zmizel článek i s diskuzí, takže nejenom na facebooku, ale už i tady. Přestaňte si v redakci podrážet nohy a nemažte si navzájem články vložené před předáním směny. Mírotvůrce promluvil. Vladimir Putin oznamuje světu příměří v Sýrii (video) http://www.novarepublika.cz/2016/02/mirotvurce-promluvil-vladimir-putin.html?showComment=1456234754141#c1979475947489174810

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme mírotvůrče a zachránče celého křesťanského světa, vyznamenaný Petrovým stolcem medailí Anděla - mírotvůrce, spravedlnosti, solidarity a ochrany. Naději přinášející Rusko zůstalo posledním nositelem evropské civilizace a křesťanských hodnot.

   Vymazat
  2. Omlouvám se, ale video jsem tam dal podruhé, dostal jsme od čtenářů vynadáno, tak jsem nechal původní a svůj příspěvek jsme stáhl. Bohužel i s diskusí, jinak to nejde udělat.

   Vymazat
 2. Na Vás pane Kašuka mi ten článek přijde mimořádně blbý....A to Vás čtu obvykle velmi rád....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věčná sláva vojevůdci Vladimíru Putinovi a generalissimu Bašáru al-Asadovi.

   Vymazat
  2. Co na to říká Jidáš Wollner? Byl jsem nakupovat v OBI a z jejich nabídky provazů by si vybral.

   Vymazat
  3. 16:33 Troška vcítění a představivosti by neškodila. Takový mudrlat (gaučohrdina), dokáže rozpálit člověka do běla. Člověk ulevující si napsáním článku, napíše článek, který se může, vyjmutý z kontextu dění, zdát mimořádně blbý. Mě se až tak blbý rozhodně nejeví. V tomto smyslu Ladislavovi dost rozumím.Takových různých diskuzních příspěvků od rádobyhrdinů na gauči, kteří snadno Ladislava Kašuku namíchnou, je dost a dost. Zkuste se nad tím zamyslet. L.P.

   Vymazat
 3. Naco dělit Syrii na kousky,když tam všichni žili pohromadě ke vší spokojenosti do té doby,než nějací ti vaši gaučohrdinové z ušácka vše poslali do kopru,zrovna tak jako bývalou Jugoslávii , kde ani po letech není jasno,ale zřejmě to tak "někomu" vyhovuje !

  OdpovědětVymazat
 4. Faktem je, že spousta ukrajinských rodin může Putinovi líbat ruce, za to, že ukončil novoruskou protiofenzívu opolčenců v okamžiku, kdy již úspěšně osvobozovali kyjevskou bandou okupovaná území a naopak spousta ruských rodin mu bude spílat, kvůli tomu, že jsou následkem téhož dosud vystaveni represím banderovců a kyjevského režimu, v důsledku čehož se DNR a LNR staly takřka neživotaschopné (bez Ukrajinou okupovaných území a měst jako Mariupol, Oděsa, Dněpropetrovsk, Kramatorsk, Slavjansk, Kosťantynivka, Artemivsk, Družkivka, atd.). Dokonce i v Debalcevu byl Ukrajincům umožněn volný odchod bez zbraní, což se ovšem Porošenko a velení armády pokusilo zneužít a před řadovými vojáky utajit, aby nemuseli ohlásit před celým světem kapitulaci.

  OdpovědětVymazat
 5. Obamík dostal bobík z vojenské invaze Turecka jakožto státu NATO do Sýrie, tak raději uzavřel příměří. Které skupiny své nepravidelné armády v Sýrii bude chtít americký prezident navždy eliminovat nebo naopak přejmenováním dostat z obklíčení se teprve uvidí.

  OdpovědětVymazat
 6. Ó můj Bože. Nespáchají nakonec presstituté a čtk, čt a čro suita (blesk a nóva) po vzoru nacistických pohlavárů sebepoškození? Před tím nebo potom, co tito veřejnoprávní a poplatného hlavního proudu Streicherové budou jménem fanatičky Heleny Tymošenko Langšádlové po boku TOP09 Klerofašistů a nadstandardních vést jadernou válkou s Ruskem za nepotrestání svých zločinů proti míru, proti lidskosti a válečných trestných činů?

  OdpovědětVymazat
 7. Je třeba sestavit seznam těchto hrdinů.V případě
  vypuknutí války je poslat do první linie.Hrdinství
  je okamžitě přejde.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seznam netřeba, "hrdinové", pokud tak již neučinili, se jistě přihlásí do první linie sami. Už si určitě zakoupili zateplenou výstroj, němečtí vojáci od Stalingradu by jim mohli "povídat" ....

   Vymazat