Reklama

pondělí 8. února 2016

Neúchylná posila zpravodajství ČT


Lubomír Man
8. 2. 2016
Je nesmírnou posilou každé redakce sdělovacích prostředků, když do ní přijde člověk mladý, ale ideově už dohotovený, s hranami jak diamant pevnými a s plochami opracovanými do takové hutnosti a lesku, že na nich žádná nepřátelská idea nejen nedokáže přistát (o uchycení už vůbec není řeč), ale mají navíc i sílu nepřátelskou ideu přímo zneškodňovat. Jakmile totiž jejich oslňující lesk padne zlé ideji do očí, ta na okamžik zmrtví, zmámeně se otočí a pak už jen kouká, kde nechal tesař díru.


V praxi to pak vyhlíží asi takto: Pozvaný host moderátorovi Drahoňovskému právě vysvětluje, jak by se složitá mezinárodní zápletka dala co neschůdněji vyřešit. Ale moderátor sleduje jeho vývody zamračeně a stále zamračeněji (proboha, který idiot sem tohohle vyvrhele pozval?), až z něj posléze jako špunt z láhve vyrazí:„Ale nesmysl, takhle by to nešlo, to by přece pomohlo Rusku!“

Tím debata končí, host uzná, že uvedená okolnost, i když pro meritum věci absolutně nepodstatná, je aspoň na půdě ČT, momentálně reprezentované tímto nenávistníkem, neprůchodná – a zmlkne. Jak ostatně zmlkají desítky na toto místo omylem pozvaných vážených hostů, kteří se však poté bez výjimky loučí se svým účinkováním na obrazovce ČT pokornou frází: „Děkuji za pozvání.“

Člověk by čekal, že zvlášť mladý moderátor na tohle opáčí: „Děkuji, že jste mezi nás přišel.“, ale nic takového nečekejte nejen od Drahoňovského, ale i od žádného z jeho kolegů a kolegyň, protože ti už vždy v okamžiku loučení věnují pozornost něčemu úplně odlišnému. A slyší-li onen stále stejný podřízený dík hostů - stokrát a tisíckrát - může to s jejich psychikou udělat – a taky to občas dělá – pěknou paseku.

16 komentářů :

 1. doktor ČT nemá smysl komentovat, je to ztráta času

  OdpovědětSmazat
 2. V tomto případě použiji slova pana Zídka.Kdo jde do
  ČT v domění,že jde na na debatu,je méně inteligent-
  ní.Každý člověk ví,co ČT dělá a co sleduje.Pokud to
  neví,je hlupák.Hlupák je ten,kdo neví,ale nezeptá se.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Všichni ČT redaktoři, tito zapálení svazáci, by dnes měli apelovat zejména na mladé diváky, aby šli houfně skupovat akcie, jsou dnes přece neuvěřitelně levné. A protože americká (potažmo evropská) ekonomika je na stálém mediálním vzestupu, tak se jim tato koupě brzy vyplatí :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Slušní lidé by měli ČT bojkotovat a těchto zmanipulovaných diskusí se neúčastnit. Ať si redaktoři ČT "lížou uši "se svými soukmenovci .Obrovská ostuda , kam jsme to za 26 let"budování demokratické společnosti "
  dostali.K nové totalitě, která nemá obdoby !

  OdpovědětSmazat
 5. ČT už neposlochám, myslím tím zprávy a komentáře, a opravdu mi to nechybí.

  OdpovědětSmazat
 6. Na koho byste nadávali, nemít tady ČT?
  :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NA tebe, voe"

   Smazat
  2. Jednoduchá odpověď bez rozmyslu. A fakta: to co je na internetu je zřejmě jen ruská propaganda a není toho málo. Na ČT stále stejní lidé v diskuzích. Evropský kodex pro vysílání,nebo cenzura? Znáte někoho, kdo je s ČT zpravodajstvím spokojen? Ta arogance mladých redaktorů ČT, je to hnus.

   Smazat
 7. Na havloidy jako ty, sluníčkáři 18:52. Můžeš si tu propagandu ČT-džazíra platit, ale za své a tvůj emotikon naznačuje vše.

  OdpovědětSmazat
 8. ČT je celkom dobrá televízia. Na česko-slovenskom pomedzí má dobrý signál. Neraz ma zaujme zaujímavými programámi. Udržať si tento názor si žiada ovšem znančnú ostražitosť, aby človek omylom nepustil program spravodajskej redakcie. Taký odpor, alebo neschopnosť uplatňovať metódu kritického myslenia v tejto redakcii žial vrhá temný tieň na prácu ostatných.Je notoricky známe, že verejnoprávne média sú EK tolerované iba pri naplňaní a obhajobe línie EU. Keď sa ale preženie úsilovnosť, nadpráca pri jej realizácii, redaktori sú smiešni, nedôveryhodní, ich vplyv neustále klesá a je potom naozaj otázka, či na takú redakciu míňať peniaze poplatníkov.

  OdpovědětSmazat
 9. Zde je popisovan velmi SPATNY pristup k redaktorum !
  Navstevnik pozvany na besedu do TV pred narodem musi zacit
  rozhovor "kamaradsky" a to takhle !

  "Ty drz HUBU indoktrinovany prostitute ! TED MLUVIM JA !

  Tim padem je po besede, ale narod vas uvidi jako uslechtileho cloveka, nebo vas neuvidi vubec, coz je lepsi.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Za socdemo jsem si myslel, že rozhlas, televize a noviny jsou opravdu v rukou fanatických soudruhů a že lžou od rána do večera. Dnes uznávám, že jsem se mýlil. Média jsou ještě fantičtější a na rozdíl od médií dob dávno minulých, která občas říkala pravdu (jak jsem oněkud pozdě zjistil) ta dnenší lžou tak, že už to ani více nejde.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Mane, s prominutím, tak na tu bednu furt nečumte a vypněte ji.

  OdpovědětSmazat
 12. VIDEO: Česká televize učí děti, že nikáby jsou skvělá věc. Sněhurka zřejmě nestačila. Ještě dnes odhlašte koncesionářské poplatky!

  http://aeronet.cz/news/video-ceska-televize-uci-deti-ze-nikaby-jsou-skvela-vec-snehurka-zrejme-nestacila-jeste-dnes-odhlaste-koncesionarske-poplatky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je také projev demokracie. Můžete sledovat tisíce TV programú, ale poplatky platíte té jediné, kterou sleduje stále méně lidí. Proč jí musíme platit - pro propagandu vlády? Proč nemůžeme zaplatit pouze za přenosové trasy? Ostatek dle našeho rozhodnutí.To by bylo alespoň spravedlivé.

   Smazat
 13. Pravda ale je, že i v ČT narazíte na perlu. Minulý týden můj manžel (který má rád lékařské knihy, pořady i svoje choroby) sledoval pořad DoktorKA s Kateřinou Cajthamlovou. Jako druhý byl oddíl o zácpě. I promítli dva velké rentgeny zácpy, povstal gastroenterolog a pravil : to je ODS. A následně vysvětlil hihňajícímu se publiku, že se jedná o Obstrukční Defekační Syndrom. A dočkal se i potlesku! A já se smála tak, že jsem ani nemohla přestat...
  Z čehož plyne poučení, že i v ČT se můžete dozvědět něco nového.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.