Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Nová cesta ruského plynu na jih Evropy

Stanislav Kliment
25.2.2016   Vaše věc
Gazprom, italská společnost Edison a řecká DEPA podepsaly memorandum o dodávkách plynu z Ruska přes Černé moře a třetí země do Řecka a z Řecka do Itálie. S odvoláním na tiskovou zprávu ruské společnosti o tom informuje agentura Sputnik.

Dokument prý byl podepsán v zájmu realizace jižní trasy dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Podotýká se rovněž, že k realizaci tohoto záměru hodlají strany maximálně využít výsledků prací, vykonaných společnostmi Edison a DEPA v rámci projektu ITGI Poseidon. „Obrození projektu ITGI Poseidon posiluje energetickou bezpečnost Evropy díky tomu, že se objeví nová trasa dodávek plynu. Současně zvyšuje úlohu Řecka jako významného koridoru pro dodávky plynu z různých zdrojů,"zhodnotil podpis generální tajemník řeckého ministerstva zahraničí pro mezinárodní ekonomické vztahy Theodoros Kitsakos. Hlavní výkonný ředitel společnosti Edison SpA Marc Benayoun dodal, že potenciální projekt nové trasy dodávek, při jehož realizaci bude v plné míře dodrženo zákonodárství Evropské unie, zvýší spolehlivost zásobování Itálie plynem a kromě toho upevní její úlohu jako významného plynového centra jižní Evropy.

16 komentářů :

 1. Nebude to konkurence plynovodu z Turecka nebo Syrie, alias stredniho vychodu? Aby se nerozcilil strycek Sam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putka je kanon stara se a až komunisté z ČINY otevřou tu hadrovu stezku můžou jít ceny prdů do nebes a tobě umrzne pindik.

   Vymazat
 2. Rusáci ty svoje prdy prostě musí do vyspělé Evropy cpát stůj co stůj anebo spíš o tom rádi sní. Ale jo, cena je úrovni, kdy se to vyplatí, je otázka jestli Puťka spol. na tom neprodělají kalhoty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně sprosté, i opačný, než kladný názor je možné napsat slušně, ale to již patří ke kultuře zastávající názory kladné k politice a konání USA, které zabíjejí lidi po celém světě s odůvodněním, že jde o demokracii, takže demokracie pod světovou vládou USA změnila svůj smysl a teď je to synonymum vražd a zabíjení v méně USSA...

   Vymazat
  2. Postoje rusofobů jsou stále směšnější. To josu lidé, kteří vůbec nerozumí otmu, o co se hraje, ale svoje 'moudra' musí trousit za každou cenu. Za každým štěkajícím pejskem má hcodit páníček, a jejich exkrementy uklízet. Ale kdo to uklidí po vás, anonyme 0:02? Váš páníček uklízí nerad!

   Vymazat
  3. Kdyby jsi nebyl tak jednoduchý a jednobuněčný tvor 0:02, tak by jsi se dozvěděl, že tu výstavbu bude dělat Itálie a Řecko a Rusko to udělá jen po terminál. Pokud ale nerozumíš psanému textu, tvoje smůla, co ale chtít po havloidovi.

   Vymazat
  4. Timhle jsi chtel dokazat, jak jsi blbej? Nevim, co jineho z tveho prostoducheho vypotku vyvodit.

   Vymazat
 3. Pokud to nebude postaveno a plyn nepoteče, tak nic není jisté. Proč? Američané vynakládají nadměrné úsilí co možná nejvíce rozeštvat Evropu proti Rusku a znemožnit jakýkoliv obchod, který by zajistil Evropě a Rusku obchodní a ekonomický rozvoj. Svědectví? Plynovod měl již vést do Bulharska a na nátlak USA a EÚ Bulharsko odmítlo tento plynovod i přes to, že pro Bulharsko b y to mělo obrovský ekonomický přínos. Další varianta byla přes Turecko. Ale sami vidíme, že na příkaz USA turecké stíhačky sestřelily Ruské letadlo a na dlouho tak Američani zajistili konec rozvíjejícím se ekonomickým vztahům Ruska a Turecka. Další možnost byla taky přes Řecko, ale v Řecku je nejsilnější armáda podřízena opět USA, takže je jasné, že tudy taky cesta nepovede. USA mají za cíl Evropu totálně rozložit a nedovolit ekonomické vztahy s Ruskem ač by byly jakkoliv výhodné. Dalším krokem, je dostat všechny státy kolem hranic Ruska do NATO s cílem v příhodné situaci vojensky zaútočit na Rusko. Že to není možné? Ale je, stačí se podívat na všechny ty státy na světě, kdy již Američani rozsévali svojí demokracii. Tak to bude i s Ruskem. Příčina? Rusko se odmítá podřídit vládě USA, odmítá odevzdat nerostné bohatství Americkým firmám, v OSN se zastává států jako Sýrie, nemístně kritizuje USA za zvěrstva spáchané v Jugoslávii a Líbii, a tak dále. je tady přímá paralela, že plán Barbarosa 2 je již přípraven a čeká se jenom na vhodnou chvíli. Ta už skoro nastala, když se Američani už už chystali obsadit se svými raketami namířenými na Moskvu, Krym, ale v poslední chvíli jim to Rusové překazili. S tím Amici nepočítali. O to bude útok Barbarosa 2 zuřivější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 0:07: Nejspis mate pravdu. Ale jsem si jist ze at bude Barbarossa 2 jakkoliv zurivy tak uz nebude (a po tom VSEM uz ani nemuze byt) prekvapivym uderem. Bude to posledni pocin druhu homo "sapiens" v tomhle koute nasi galaxie. Ale ta uSSacka zver je neceho takoveho nejspis schopna - jsou to proste nadlidi jak nam ten jejich kaspar rekl (kroutic ruce statum ktere se nepodridi jejich hruzovlade).

   Vymazat
  2. Nejsem si jist, zdali v případě napadení Ruska NATO, bude slepenec NATO natolik bojeschopný. Věřím, že značná část vojáků NATO by reagovala přinejmenším se značnou nechutí na tuto válku. Vítězslav Bilko

   Vymazat
  3. 1:15 USA se snaží o to, aby NATO napadlo Rusko. Přestože většina občanů Evropy si to nepřeje.
   Špatné je zejména to, že bojištěm má být byla Evropa. USA udělají maximum, aby jejich území bylo opět války uchráněno.
   V tomto úsilí (pravděpodobně marném, jak plyne z možností současné válečné techniky) jim nejspíš ani nezbydou síly na ochranu území Evropy. Internet poskytuje vysoký nadbytek podkladů k závěru, že chtějí zničit jak Rusko, tak Evropu.

   Perličky z tisku ze včerejška:
   " USA jsou připraveny „bojovat a porazit“ Rusko v Evropě, bude-li to třeba, prohlásil velitel ozbrojených sil Severoatlantické aliance v Evropě, generál Philip Breedlove "

   " „Jsme připraveni, bude-li to potřeba, bojovat a zvítězit," řekl Breedlove na zasedání výboru pro ozbrojené síly sněmovny reprezentantů USA, na kterém se posuzují opatření na odpor „ruské agresi" v Evropě. "

   A další, už úplné nesmysly:
   "Rovněž prohlásil, že Rusko „učinilo volbu ve prospěch toho, aby se stalo nepřítelem" USA a Organizace Severoatlantické aliance (NATO), a nyní ohrožuje Evropu.
   V projevu na zasedání výboru pro ozbrojené síly sněmovny reprezentantů amerického Kongresu obvinil Rusko z pokusu o „přepsání pravidel" všeobecně uznaných vztahů na světové aréně. Rusko pohlíží na USA a NATO „ jako na organizace, jež omezují jeho snahy," míní Breedlove, který stojí v čele Evropského velení amerických ozbrojených sil. "

   Takoví tedy inteligenti nám dělají války. Takovými se nechají stamiliony obyčejných evropanů vyprovokovat aby se vzájemně povraždili?
   Nebude to nakonec tak, že "značná část vojáků" hned úvodem postřílí své velení?

   Putin nelže, ví co říká a tak i jedná: „Před padesáti lety mě leningradská ulice naučila jedno pravidlo: pokud je boj nevyhnutelný, je třeba udeřit jako první.“ Předvedl to na Krymu a zachránil tak důležité ruské základny. Zrovna tak působí v Sýrii aby zabránil budoucím problémům Ruska s teroristy. Bude s nimi raději bojovat na jejich území, než na území Ruska.
   O jednom tedy nepochybuji. V případě globálního konfliktu lehne popelem první Amerika. Když už ne my evropani, tak Rusi určitě rozeznají kdo je hlavním agresorem. Dřiv musela válka postupovat přes nejbližší sousedící státy, dnes rakety dovolí libovolné pořadí.
   Děda.

   Vymazat
  4. Souhlasím s vámi Dědo ve všem co píšete, jen bych ještě připomněl jednoho blba a tím je Stoltenberg, ten perlí taky jako tento hňup a štve všechny proti Rusku. Ti však ví, jak se mají zařídit a nevěří hnUSÁkum ani pozdrav.

   Vymazat
  5. Všimněte si, že USA hodlají porazit Rusko na území Evropy - opět úvaha o válce mimo teritorium USA. Ale to je v současné době zcela hloupá úvaha, pokud z pověření USA nebude válčit s Ruskem tzv, z pověření vojska NATO ze zemí Evropy + Turecko, aby to bylo jako bez viny USA. Ale radiace si nevybírá a v každém případě by odvetné útoky směřovaly nejen na jeskyní komplexy v Norsku, základny NATO ve všech státech Evropy a v Turecku, na základny USA mimo Evropy a samozřejmě na citlivá místa USA - Kalifornie (k vyvolání zemětřesení v oblasti zlomů zemské kůry), Jellowstonský národní park (centrum sopečné činnosti), vojenské objekty, vojenskou a související výrobní infrastrukturu, řídící centra kosmického výzkumu atd.
   Divím se těm nadšencům USA, jak nadšeně hýkají když se "jestřábi" USA a NATO ozvou včetně toho našeho vlezdop.delky Pavla.
   Volič-Vilč

   Vymazat
  6. Uvědomte si,že rusko má lidovou armádu ale NATO má pouze žoldáky a ti vždy nebyli úspěšní :-)

   Vymazat
 4. Tak k tomu vám něco řeknu:
  Dostanou zákaz od šéfa zeměkoule, jako dostalo Turecko a Bulharsko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna Bulharsko šlo plakat k Rusům,že to oni nikdy nechtěli odmítnoutstavbu plynovodu :-)

   Vymazat