Reklama

.

.

středa 24. února 2016

Nová odhalení amerického špiclování

Jan Urbach
23.2.2016 Vaše věc

Portál WikiLeaks dnes zveřejnil další tajné materiály, které svědčí o tom, že americká Národní bezpečnostní agentura odposlouchávala přední světové politiky. Konkrétně se jedná o Angelu Merkelovou, Silvio Berlusconiho, Nicolase Sarkozyho i Pan Ki-muna. V Itálii případ chtějí vyšetřovat jako součást mezinárodního spiknutí na odstranění premiéra Berlusconiho.

Na stránkách WikiLeaks se uvádí, že NBA odposlouchávala schůzky generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna s federální kancléřkou SRN Angelou Merkelovou, izraelského premiéra Benjamina Netanjahua s tehdejším italským premiérem Silviem Berlusconim, a svého času také rozhovory francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho s Merkelovou a Berlusconim. Američané také měli odposlouchávat jednání ministrů obchodu EU a Japonska na téma WTO. Podle WikiLeaks, v rozhovoru generálního tajemníka OSN s kancléřkou SRN šlo o boj se změnami klimatu, Netanjahu žádal Berlusconiho o pomoc v navázání kontaktu s prezidentem USA Barackem Obamou, a Sarkozy varoval Berlusconiho ohledně bídného stavu italské ekonomiky. Zpráva již vyvolala velkou nevoli v Itálii, kde zejména politici strany Vzhůru Itálie dlouhodobě vyjadřují názor, že S. Berlusconi musel z funkce premiéra odejít v důsledku mezinárodního spiknutí. Nyní požadují, aby italský parlament zřídil vyšetřovací komisi, protože odposlechy považují za útok na celou Itálii.

4 komentáře :

 1. Tohle odhalení je tak čerstvé, jako vědět, že i v únoru občas napadne sníh.
  Autor sáhl do pramenu, který je asi půl roku starý...

  OdpovědětVymazat
 2. už se ani nestřili pač jsou všichni bratři bratranci a sestry a setřenice jednim slovem mmafiozo jen berlusko ma podle odhadu dvacet levobočku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To konstatuješ,nebo závidíš.

   Vymazat
  2. Závidí, protože je impotentní.

   Vymazat