Reklama

.

.

pondělí 15. února 2016

O Brežněvovsky „omezené suverenitě“ východních zemí EU & jak lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn promeškal jedinečnou příležitost mlčet


Jiří Babača
15. 2. 2016
Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn měl v pondělí kacerovat země Visegrádské čtyřky (V4) v souvislosti s jejich zasedáním v Praze. Státníkům zemí V4 měl vzkázat, že by se tváří v tvář migrační krizi jejich země mohly stát „spolkem odpadlíků” zde. O co vlastně jde? Premiér ČR Bohuslav Sobotka po čase udělal správnou věc a svolal do Prahy zasedání V4 na které přizval zástupce Bulharska a Makedonie a to krátce před zasedáním Rady Evropy. Podle premiéra Bohuslava Sobotky je cílem setkání mimo jiné řešení migrační krize. Jinými slovy předmětem jednání V4 + 2 je vytvoření záložního plánu pro případ, že Turek nesplní své sliby, za výpalné ve výši 3 miliard(!) Eur nezastaví příval nelegálních migrantů do Evropy a současně Řekové nebudou plnit své závazky vyplývající ze statusu hraniční země Schengenu. Podstata Sobotkova plánu tkví v přehrazení migračního koridoru z Turecka do zemí EU na úrovni Bulharska a Makedonie. V podstatě nic mimořádného na co by za současné situace nepřišel a nebo alespoň nepochopil i řadový občan členské země EU. Jenže ouha, pro některé vrcholné politiky tzv. starých zemí EU i s celými štáby poradců je něco takového zjevně nad rámec jejich intelektuálních schopností. Patrně proto na místo konstruktivního jednání nad řešením z Prahy Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn své kolegy z Visegrádu pěkně po Brežněvovsku kaceruje a dává jim na srozuměnou, že nejsou žádnými plnohodnotnými členskými zeměmi EU, ale jen východními koloniemi s omezenou suverenitou… a že když nebudeme tančit, jak se v Bruselu/Berlíně píská, tak že bychom se brzy také mohli stát „spolkem odpadlíků”.

Poněkud pikantní na celé věci je skutečnost, že Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn měl v minulém roce příležitost předvést své schopnosti řešit migrační krizi. Jeho výsledky pak vidíme ve statistikách. Počet nelegálních migrantů v zemích EU za druhé pololetí, kdy jeho země předsedala EU, nejenže neklesl, ale naopak rapidně vzrostl! O rizicích této situace jsme se přitom mohli před nedávnem přesvědčit Paříži či samotném Bruselu. O Kolíně nad Rýnem ani nemluvě. Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn tak slovy Jacquese Chiraca „promeškal jedinečnou příležitost mlčet“.

Na výroku Lucemburského ministra zahraničí Jean Asselborna stojí za pozornost rovněž samotné označení „ODPADLÍCI“ pro státy V4. Odpadlíky totiž nazývají netolerantní fanatičtí vyznavači Koránu z Daeše (ISIL) všechny muslimy, kteří nevyznávají podle nich tu jedinou správnou wahhábistickou verzi islámu, což řeší fyzickou likvidací dotyčného…

Z úst Lucemburského ministra zahraničí Jeansse Asselborna tak zavál oder zatuchlých Brežněvovských časů křížený se zápachem současných wahhábstických hrdlořezů z Daeše. Jestli toto má být ta pravá západní demokracie v praxi, tak děkuji, nechci.

19 komentářů :

 1. Bohužiaľ, Západ oprávnene na nás pozerá s dešpektom. Veď my už nevlastníme ani tie peniaze, čo máme nasporené v banke!!! Vodu z našich studní kupujeme od nich...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a vděčíme za to zplundrování a dělení našich zemí jen jim a své blbosti. Připravili nás o zemi a ekonomiku, jíž komunisté 44 let budovali, za 26 let jsou z toho cáry...

   Vymazat
  2. Ano stala se z nás jednoznačně kolonie. Blbých 20 a něco let.

   Vymazat
  3. Tak je načase vrazit západu pár facek a znovu si získat respekt, který nám náleží. Tečka.

   Vymazat
 2. Anonymní15. února 2016 21:57
  Ano máš pravdu, co mělo v ČR jakousi cenu, tak to vlastní západní magnáti. Ale i přesto se nás západní státy pořád bojí, protože lidé v ČR dokáží přemýšlet a když jde do tuhého, tak se dokážou semknout a bojovat v jednom šiku proti všem. Všichni ti na "Západě" jsou podělaní z toho, že se domluvíme s Bulhary a Makedonci a uzavřeme hranice mezi nimi a Řeckem. No a věřte tomu, že to by rozhodně nebyla pro západní státy žádná sranda. Tentokrát je třeba Bohuša Sobotkovic pochválit za perfektní počin (že by se konečně probudil a prozřel???). A co se týká nějakého Lucemburského ministra zahraničí Jeana Asselborna, tak ten ať si vykládá co chce, protože zrovna on je ten, který ve věci migrantů udělal velké ho..no, ač to bylo v jeho pravomoci. Ať se stará především o problémy Lucemburska a naše problémy ať nedchá řešit nás. Mirek.

  OdpovědětVymazat
 3. Aspoň vidíte,jak na nás pohlížejí "demokracie ze
  západu".Kdejaká špína z ciziny si dovoluje porou-
  čet,co smíme a co ne.V takové EU nemáme co pohle-
  dávat a z tohoto podivného spolku urychleně vypad-
  nout.Neposlouchat ty zblblé eurohujery,že bychom
  na to doplatili.Není to pravda!Oni jen potřebují
  mít nad sebou nějakého pána,který jim rozkazuje.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Oni ti politici na západ od nás nebudou asi tak hloupí, jak si myslíme, ale mají své úkoly, které musí řešit. A nejsou od jejich voličů. A cílem není, aby EU vzkvétala. To je to, co my nedokážeme pochopit.
  Rád bych Sobotku konečně jednou za něco pochválil, ale bojím se, aby to nebyl jen pokus o rozbití nějaké možné separátní dohody, která by nedej bože omezila přísun nových vetřelců. A on přece v USA proškolen byl.
  Že by právě Sobotka neměl stejný úkol, jako jeho kolegové směrem na západ?
  Ti, kdo svět řídí, nejsou žádní lemplové a nic nenechávají náhodě.
  Vzpomeňme jen, jak McCain vlítnul do Bulharska, když už selhaly všechny pokusy, jak zakázat plynovod Jižní proud.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud Sobotka udělá správnou věc, tak jen proto, že se bude více bát nás než evropských politických elit.

   Vymazat
  2. pravda pravdoucí, pane vedoucí...

   Plešoun má na rukou mosaz z kliky shappirových dveří jako horník černé jizvy, a to co předvádí, je určitě jen blafák .. nejdříve se dohadují a v Bruselu sklapnou podpatky a kromě Fica a Pšonskej to všichni podepíšou. A pak Plešoun řekne, že po poradě 4+2 v Bruseli zjistili že jsou v perdeli a nezbývá než podepsat, protože přece musíme být jednotní .. Rusák čeká na sebemenší chybu, aby tu uspořádal referendum, a vykradl Becherovku.

   Koloděj

   Vymazat
 5. Pane Sobotko !
  Vasi povinnosti a prioritnim snazenim musi byt suverenita ceskeho naroda ! Ta JE NEDOTKNUTELNA ! Kdo nema ceskou narodnost a ceske obcanstvi, tak na toto thema NEMA pravo vubec mluvit ! (Vcetne me !)

  Dokonce i Pepek Vyskoc s Putimi by mel v techto vecech daleko vetsi a dulezitejsi hlas, nez nejaky byrokrat z Lucemburska, ktery je mentalne na hranicich tuposti, kdyz toto nevi !

  Kazdy Cech ma pravo o techto vecech rozhodovat vice, nez ten hlupak v Bruselu.

  V pripade, ze Vas pomatena Merkerova terorizuje, vydira, vyhrozuje a znasilnuje proti vuli naroda a Vasi - REKNETE TO verejne ceskym obcanum a potom pozadejte o pomoc, Cinu, Rusko, kohokoliv, vcetne Eskymaku !

  Baba silena, zavadi diktaturu a usiluje o terorizovani Cechu v budoucnosti.

  Stavejte ploty vsude, nejen v Recku ! POCHLAPTE SE ! Nebojte se poslat kohokoliv v Bruselu do zadele na zaklade PROTIZAKONNEHO jednani Merkerove !

  Vy musite byt statnikem a ne obojetnikem. Musite byt chlap a ne YES MAN, nebo-li BROWN NOSER...
  Svolani V4 byl dobry napad !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane! On ale soudruh Sobotka má jiné poradce, než Vás! Bohužel!

   Vymazat
 6. Tento dement Asselborn sa len zaradil do celej plejády nás nehodných dementov z EÚ ako sú opilec Junker, fašisti Tusk,Schulz a pod.Takéto lekcie od stredoeuropanov by tieto prežraté osoby mali dostávať častejšie.

  OdpovědětVymazat
 7. Oni ti politici, V parlamentu v senátu, Europarlamentu, zejména v OSN jsou mimo realitu, existují loutkovodiči jejichž vůli převádějí do praxe.Hry na levou a pravou je oblbovák pro lidi.Proč si to myslím? Podívejte se, jak nadějně to vypadalo v Řecku

  OdpovědětVymazat
 8. Stále častěji si v poslední době kladu otázky:

  K čemu máme vlastně armádu?
  Jaký je její účel?

  ???????????????????????????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strasit v ramci NATO Rusov,nemecka Armada na starostlivost o migrantov.Je to na slaktrafenie.

   Vymazat
  2. V knize Povaha změny (editoval prof. Bárta) se píše, že ČR měla v L99O přes 2.500 tanků, nyní 123, ale jen 15 jich bylo modernizováno na dnešní úroveň techniky. S ostatní výbavou je to podobné, tak co by armáda mohla dokázat...

   Vymazat
 9. Jsme pro ně jen jejich kolonie,pracovní síly za 1/3 platy,žebrácké důchody.Zničili v tzv. východoevropských zemích zejména konkurenci-průmysl,zemědělství,rabují suroviny ,rabují obrovské sumy peněz-finance i prostřednictvím záměrně dlouhodobě znehodnocované Kč!Ten namyšlený blbeček z pidistátečku- Lucemburska by potřeboval pořádně přes držku,snad mu jí dají slimáci!Namyšlený ksindl ze západu,horší než byl ten z Kremlu!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 10. Pročítal jsem reakce na článek.Mám radost
  ,že názory jsou jednotné a rozumné.Jen tak dála hlavně vysvětlovat a ukazovat cestu.Na okraj- minulé roky ,říkám v novém režimu jsem jezdil po školeních a seminářích.Většina lidí byla vzdělaná a vysokoškoláci.Ale vždy školitelé se chovali, jak když jsme právě slezli se stromu. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 11. Spolek odpadlíků, říkáte, pane ministře? Ale to pro nás není nadávka ani urážka, ale vyjádření našeho přání. Nebo, že snad nehledíme na to co tomu řeknou ostatní členské země EU? No, že ony tak hledí na nás! Takže s tímto názorem běžte pěkně do EUdele.

  OdpovědětVymazat