Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Obama dal přednost kubánským disidentům před Fidelem Castrem


19. 2. 2016    zdroj
Prezident USA Barak Obama neplánuje během návštěvy na Kubu v březnu setkání s vůdcem kubánské revoluce Fidelem Castrem, avšak projedná lidská práva s místními disidenty. Jak informuje Reuters, prohlásil to 18. února poradce prezidenta USA Baraka Obamy pro zahraniční politiku Ben Rhodes.


Jak podotknul Rhodes, v Obamově rozvrhu je pouze setkání s vůdcem Kuby, Fidelovým bratrem, Raulem Castrem. Zároveň poznamenal, že se během návštěvy prezident USA setká s politickými disidenty, s nimiž projedná dodržování lidských práv na Ostrově svobody.

18. února Obama oznámil, že má v úmyslu 21. a 22. března uskutečnit oficiální návštěvu Kuby. "Příští měsíci pojedu na Kubu, abych upevnil dosažený pokrok a napomohl úsilí za zlepšení života Kubánců", napsal v Twitteru. Kromě Kuby má Obama v úmyslu navštívit během latinoamerického turné Argentinu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

71 komentářů :

 1. Pokaždé, když USA chtějí rozvrátit zemi, začnou podporovat disidenty. U nás tomu po roce 1970 nebylo jinak. Stará taktika. Doufám, že Kastrové nebudou takoví hlupáci, aby jim na to skočili a dopadli jako Kaddáfí a jiní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američani mají velké zkušenosti s rozséváním americké demokracie po celém světě hlavně v teritoriu mezi Afganistánem a Lýbii takže na tomto území hodně dlouho tráva neporoste. Setkání se zločinci zavřenými na Kubě je přesně ten moment, který tady v ČSSR uskutečnil prezident Francie, který se setkal v 76 s disidenty, jinými slovy s agenty západních zemí, kteří po 17 listopadu 1989 jim odevzdali celou zemi včetně vody a vzduchu a pak Havel udělal obrovskou amnestii při které pustil samé disidenty jako vrahy, těžké zloděje a tím dokázal ke komu se současný režim hlásí. Obama na Kubě má v úmyslu to samé a to podpořit protistátní živly, které se budou snažit svrhnout pučem legitimní vládu Kuby a vyvolat na Kubě další Majdan. Pak už bude následovat jen samá demokracie ze strany USA, budou růst na Kubě Bordely, vrátí se mizérie která na Kubě byla za Batisty. My tomu budeme samozřejmě tleskat.

   Vymazat
  2. Stále mne mrzí, že jsem tehdy v mladistvém idiotství nechápal o co jde. Budiž takovým polehčující okolnosti, že jsme nikdy před tím nemohli poznat skutečnou podlost a věrolomnost tváře lžidemokracie.

   Vymazat
 2. Nejvyšší čas zorganizovat na Kubě nějaký Majdan. Klid, mír a nezávislost už tam mají moc dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moje řeč, všeho moc škodí, už se jim to musí zajídat

   Vymazat
 3. A tak to jsou v hajzlu - podej čertu prst a anglosaskou demokracií se ti odmění.

  OdpovědětVymazat
 4. Presne tak. I na Kube bude behem nekolika let demokracie a svoboda. A vy komunisti se samou zlosti pomocite a pokalite.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlouho jsem se tak nenasmál.

   Vymazat
  2. Co ho to zase popadlo. 20:59 nám jednou svůj 'příspěvek' nedopíše a skape od mrtvice nad klávesnicí.

   Vymazat
  3. 20:59- abyste se nedivil, až za pár let bude v USA, otevřená "komunistická diktatura", ti vnímavější ji vidí již teď. Vám to "dojde" později. Hlídejte si "zdravé svěrače".

   Vymazat
  4. Totalitní diktatura tam bude ale ne komunistická. Ta preferuje před ziskem lidi.

   Vymazat
  5. omyl 20:59 my se nepochčijem ale ty si připrav ten svůj hemeroidovej anál protože zbytek života strávíš na qvantanámu v přátelském kruhu amerických bukvic ::oo)))))

   Vymazat
  6. Kdo byl na Kubě tak ví,že tam návrat starých časů nehrozí.Současní disidenti jsou zanedbatelná skupina a kolaboranti, jako jsou u nás tam nehrozí.Dle mého názoru naopak se duch Kuby projeví v Jižních státech USA a povede to k odtržení.

   Vymazat
 5. Takto jednají všichni v té západní demokracii.Jen
  si vzpomeňte na Mitteranda,když tu byl údajně na
  státní návštěvě.Zřejmě nevědí,co je státní návštěva.
  Nakonec od Obamy,který neví jestli se narodil nebo
  vyskytl(prý nemá rodný list) se nedá nic dobrého
  očekávat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rodný list měl, jenže ouha, padělaný. Chudák paní úřednice co na to náhodou přišla už je po smrti (letecké neštěstí malého letadla, 1 mrtvý ostatní přežili). :(

   Vymazat
 6. Kubo, Kubo, nebuď hloupá, to nejsou kamarádi, to jsou Jezinky. Vemte je přez prsty ihned, jak je k vám budou strkat. A udělejte to i za nás!!!

  OdpovědětVymazat
 7. 20 59 už Vás vidím , jak jdete s kverem za Uralem a bojujete za amíky.

  OdpovědětVymazat
 8. kubánci nejsou blbí a pamatují si co jsou usáci za hajzly a nebudou si je pouštět k tělu ještě že žije starej Fidel a může je včas varovat a povolit Rusům základnu na umravnění těch zkurvysynů !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám obavu, že jejich mladí jsou stejní jako u nás. Historie jde mimo ně a staří pamětníci toho už moc nezmůžou. Mladé lákají jen prachy a nové vymoženosti, a také neúcta - mohou si říkat, co chtějí a komu chtějí, to je pro ně ta správná demokracie.

   Vymazat
  2. Stejně jako u nás, kdy většina lidí nezažila kapitalistický ráj legálních podvodů, svobody slova se všemi lžemi a se zamlčováním podstatných skutečností, s nezaměstnaností a bezdomovectvím. To bylo pak snadná nás oblbnout a obelhat.

   Vymazat
 9. Obama je normální zbabělec, poslušnej posera a černá svině. Údajně je to muslim. Myslím že i jeho volba prezidentem byla nějak zmanipulovaná. Měl vyprodukovat totální rozvrat světa, aby se to pak mohlo účelově svést na černou svini - my nic,my muzikanti. S tou Kubou - to je jejich metoda cukru a biče. Navnadí důvěřivé Kubánce nějakým šolícháním vztahů a zrušením sankcí, jen aby mohli nalézt do jejich země a politiky, a hned potom tam začnou koketovat s disidenským póvlem, oslní tu sebranku prachama, následně vypukne "povstání lidu proti diktátorské vládě", útoky na vládu, zabíjení, ničení. Jenže jestli to ta černá svině rozjede ještě i na Kubě než bude konec jeho mandátu, poserou si tím všechno, protože to dělají už celému světu na očích - každý už jasně vidí, co je to za zmrdy.Proto taky to má za úkol ještě ten černej pitomec Obama - budou z toho profitovat, ale všechno na něj svedou, a možná ho i poženou před popravčí četu na důkaz, jak jsou jako správní, a budou si tou komedií zase chtít získat světové politické mínění na svou stranu. Mediální sráče získají snadno. Třeba toho černýho zmetka vyhodí za letu z letadla, jako vyhodili toho osvobozenýho pitomýho Afričana, chudinku Patrice Lumumbu, taky naletěl na jejich cukrový žvásty, a když jako prezident začal uskutečňovat jejich "svobodu" ale domorodý lid byl nasraný, elegantně se ho zbavili. Jú es ej - je sebranka tak hnusná, že není možné volit slova, která by tu svoloč dokázala přesně pojmenovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bezva napsaný souhlas slova pro jejich pojmenování ještě nejsou ve slovníku je to světovej odpad určený do izolace !!

   Vymazat
  2. Stejný jak pohádka o Smolíčkovi pacholíčkovi, když jezinky prosily, aby ohřát jenom prstíčky mohly. Přesně podlé tý pohádky se zločinci z USA chovají. V těch pohádkách byla pravda a moudro.

   Vymazat
 10. Rudohnědí idioti,

  Kubánci se maj tak strašně "dobře", že jich z 10 milionového ostrova "svobody" celý milion riskovalo život aby přeplavali na Floridu. Stejně jako ti Syřani, Afghánci, Iráčani atd., do Evropy. To je více než výmluvné. Dnes má každá kubánská rodina nějakého člena který jí z USA posílá dolary a tím je udržuje při životě.
  Tak dopadají všichni komunisti. Na Kubě, ve Venezuele, v KLDR. To je přírodní zákon. Vy jste tak nedopadli jen proto, že vám byla většinou odebrána moc. A dnes si, vy idioti, můžete ne vaší zásluhou užívat výdobytků o kterých se průměrnému Kubánci ani nesnilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím chceš říci, ty podělanej idiote, že lidi v Afghanistánu, Iráku, Lybii, Syrii a všude, kam vtrhla noha amerického zmetka, si žijí jako prase v žitě? Kdo byl na Kubě, velice chválil tamní život, jak jsou tam lidi veselí a pohodoví, i když žijí prostě - o žádné vydržované rodině od americkýho zmrda neví, a kdo že ty kubánský rodiny vydržuje? Z padesáti milionů amerických socek, které jsou zcela závislé na potravinových lístcích - ty že Kubánce vydržujou? A proč ty blbej žvanile si američtí zmrdi nevydržujou svoje socky? A jak že to špatně dopadli komunisti ty hovado? Podívej se do Strakovky do parlamentu, do ˇUřadu vlády, do Senátu, do všech státních a polostátních podniků, Úřadů pro odhalování zločinů komunizmu, a dalších stupidních sračkovitých státních trafik - tam všude jsou bývalí komouši, schramstli všechen majetek, kterej jsme jim my bezpartijní za 40 let vybudovali,a daří se jim, že by se ti z toho dělaly mžitky před očima. Jsou z nich dnes posraní miliardáři a milionáři - všichni obrzloději. Tak to dopadli ti komunisti docela dobře - ne? To jim hezky vylepšila život smečka disidentů, které taky vydržovali prasáci z jú es ej, pak tady začala "revoluce" a přivlastnili si celý náš stát - typický americký model převratů v cizích zemích. Nebo jejich parchanti - bývalých komoušů.Samej hvězda, celebrita, novinář, advokát, exekutor, - zkrátka samej šmejd. Kdybys raději přestal psát ty blbý sračky - jsi skutečně blbej jak daleko vidíš a ještě za roh. Nám tady nadáváš komunistů,ačkoliv tady jsou jen lidi bezpartijní, kteří tu komunistickou břečku museli odsrat, a zbohatlíkům z komunistických hnízd a bývalým komoušům, kteří dnes lezou USA do prdele, se klaníš - jsi úplně obyčejnej blbec. Střelenej jak zákon káže. Nejspíš víš o tom reálně hovno, nejspíš ti v devadesátým teklo mlíko po bradě, a máš od medií vymytou bliznu ty šmejde. Nadávej si doma svojí rodině - nikdo není pro tebe rudohnědej jen proto, že se nám nelíbí zlodějny, podvody, ročně 200 spáchaných vražd, a bordel tak obrovskej, kterej z minulosti neznáme. Neznáme nic takovýho, co je tady dnes, stali jsme se nesvéprávnou západní kolonií, díky takovým zmrdům jako jsi ty - tobě se líbí žít jako otrok v kolonii? A jestli toto zotročení naší země zprostředkovali šmejdi z jú es ej tím, že podplatili tady ty správný svině, už jen za to by tato odporná lidská břečka měla skončit na stromech a v pankejtech podél silnic - jsou to odpadlíci z normální, slušný společnosti - zkrátka odpad. Jako ty.

   Vymazat
  2. Pro A 23:33 - Pravda, bez komoušských zmetků v řadě vyšších funkcí včetně Stb., kteří chtěli být a stali se antikomunisty, demokraty a hojně kapitalisty, by stupidní klíče-zvonění nic nezmohlo. Diskutovat se šmejdem (A22:47) který má v srdci, v duši i v hlavě usazené, zakotvené ZLO, nemá žádný smysl. ZLO vítězí na planetě zemi jak všude vidno a se zlem nelze ani diskutovat, ani vyjednávat. Tihle smetáci oddaní zlu (A 22:47), s pomatenými sluníčkáři jsou nezbytnou podporou zla. Bez nich by to nešlo tak hladce, ani tak snadno nefungovalo.

   Vymazat
  3. 23:33- se vyjadřuje expresivně ale přesně. K trollovi i obecně. "Lidé", kteří "podělali" komunismus(normální lidskou touhu) vládnou i nyní(jejich děti). Podělají i "demokracii" za méně než 40 let.

   Vymazat
  4. Uklidnete se, komunisticka lejna.
   Nebyt kapitalismu, Ameriky a demokracie, jste uz davno po smrti.
   Jen si vyhledejte, jakeho veku se dozivaji lide v Rusku nebo Severni Koreji.

   Vymazat
  5. Meleš pořád ty stejný sračky a pořád dokola jak mlejnek,kterej natočil kníže Poserplína a další vychlastanci ala chcíplej Veškrna!!!!

   Vymazat
  6. A pořád s ním diskutujete a pořád. Nepoučitelní.

   Vymazat
  7. Poznámka k výpotku blba 5:38 - za Putinova prezidentování se průměrný věk Rusů rok od roku prodlužuje. Asi kvalitnější život, ne?!

   Vymazat
 11. Chce to na Kubě svrhnout "diktátora" jako v Libyi a budou se mít stejně dobře:)))

  OdpovědětVymazat
 12. Malej kubánskej "majdánek" a za 10 let jim nebude patřit ani vzduch.

  OdpovědětVymazat
 13. I já mám obavu, že kubánci dopadnou jako my. Socialismus byl zlatou klecí, kde jsme si naivně žili jako prasata v žitě a při tom obdivovali západní zboží a styl života. Jenže všechno bylo jinak. Soudruzi nám zase tak moc ve všem nelhali, jak se dnes ukazuje. Západ není tak skvělý, jak jsme snili. Ano mají moc hezkých věcí a svobodu tu ale ve skkutečnosti nemají. Nemohou nic změnit. Mohou demonstrovat. Ale k čemu? Nic tím nezmění. A my jsme na tom stejně. Někteří pohádkově zbohatli, ale většina zchudla. K moci se nedostali slušní a milí lidé, ale banda, která dělá všechno možné, jen ne něco pro vlastní lid. Volič? To je jen prázdné slovo. Svoboda? Ta také není. Média vlastní skupinka lidí s určitým názorem a jiný tam nemá šanci prorazit. A to se týká i věřejnoprávních médií. I když mají být pro všchny názory otevřená, tak melou jen ten jeden. Při vstupu do EU bylo referendum, protože poznali, že se jim podařilo oblbnout lid. Ale do NATO vstoupili bez referenda. Chtěli aby NATO ochránilo jejich nakradené majetky a hlavně moc. Kdyby se u nás něco strhlo, tak počítám se stejnou bratrskou pomocí jako v roce 1968. Kubánci, proboha, nechtějte být cizinci ve své zemi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni komančové udelali obrovskou chybu že ty lidi na západ nepoušteli,oni by se totiš většinou rychle vratili,když by videli že na stehnou životni uroven musej makat třikrat tolik co doma!!!Komančove byli proste sami proti sobě.Mel tu bejt Jugo model,ale to by tu nesmeli vladnout Moskevšti otroci,ktere dnes vystřidali ty slouhové Nata a Eu!!

   Vymazat
  2. Petr Novák - No nevím, socialismus byl zlatou klecí jen pro někoho. Že by si tu v tý době lidi žili jak prasata v žitě, to bych rozhodně neřekl. Alespoň v mým okolí se nikdo podobný nevyskytoval.
   p

   Vymazat
  3. 10:30

   Ale všichni měli tak nějak stejné hovno. Schopný pracant i lenivý budižkničemu Novák. A tak Novák nemusel závidět. A tom to celé je.

   Vymazat
  4. 10:43 - Taky mám ten pocit.
   p

   Vymazat
  5. Petr Novák má pravdu. Natvrdlí budižkničemové musí hned označovat za budižkničemu každého, kdo napíše pravdu. Bezdomovci nebyli, ani nezaměstnaní, ani zadlužený stát až po uši. Ani okradení o celoživotní úspory. A manažeři, když něco zkurvili nedostávali milionové padáky.
   A o tom to všechno je. Pokuste se přemýšlet.

   Vymazat
  6. 12:43 Jasně. Akorát, že jsme všichni měli holou prdel.
   p

   Vymazat
  7. A střechu nad hlavou a práci i perspektivu slušného života (bez dnešních vážných hrozeb) pro potomky.
   Taková holá prdel, při současných multi-kulty vyhlídkách, rozhodně není málo.

   Vymazat
  8. Pro 10.30 , 10.43 : Jestli hovno je byt ,chata , auto , televize, chladnička , děti bez finančních problémů, dovolené u Černého moře , pohoda v práci , kvalitní potraviny , kvalitní ošacení , žádné dluhy , tak proč ne !!! Co mají lidi dnes ?

   Vymazat
  9. Dnes mají strach. Strach o práci, strach z války, strach z agresivní záplavy imigrantů, strach z budoucnosti. Strach z toho, jak budou žít jejich potomci. Strach, to mají lidé co sledují současné dění, oprávněný strach z války, to mají ti lidé dnes.

   Vymazat
  10. A tenhle strach vyvolává obrovskou, nesmiřitelnou třídní nenávist. Od okamžiku, kdy tato nenávist poleví, se začne rodit současné dění vyvolávající strach a jsme tam, kde jsme.

   Vymazat
 14. Tak k tomu vám něco řeknu. V 60 letech USA dolo do Turecka jaderné zbraně. Chruščov se nakrkl a dal je na Kubu. USA z Turecka ty rakety stáhli a Chruščov za to z Kuby. A to je celé. Teď USA mají bobáky, aby z důvodu, že jsou kolem RF stovky základen, nenacpali zbraně zase na Kubu, která je 600 km od Floridy. To je celé. I když RF na to dnes již kaká. Jedna ponorka nahradí celou základnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu. V našich médiích se ale mluví jen o jaderných zbraních na Kubě a o Turecku se mlčí. Na to si dali novináři bobříka mlčení. Shodou okolností je to základna Incirlik, kde sedí američan už celou věčnost a jaderné zbraně tam jsou prý i nyní.

   Vymazat
  2. A tak to s těmi demokratickými super zločinci je stále. Stále něco zkoušejí a diví se, když druhý udělá v reakci to samé. NATO - Varšavská smlouva. Základna v Turecku - základna na Kubě. Sebemenší ústupek zločincům - hrozí katastrofou. Šmejdi z USA se s ničím nespokojí a chtějí stále víc. Poslušná EU je jim málo - šup tam imigranty.Až už budou mít úplně všechno, to teprve bude mela, z toho co si dalšího vymyslí. Nikdy nebudou spokojeni. NIKDY.

   Vymazat
 15. USA chtějí tímto způsobem začít připravovat půdu pro státní převrat . Scénář se stále stejný opakuje.Kuba má s USA dostatek špatných zkušeností, takže doufám že si ty americké agenty CIA, kteří budou chtít na Kubě rozvinout svoji destrukční činnost ohlídají.
  Z dementního vyjadřování anonyma z 9:20 a 9:28 vyplývá,že si USA najímají na svou kampaň šíření lží,pomluv, urážek a dezinformací stále hloupější a omezenější spolupracovníky což je dobře , protože tím odpuzují slušné lidi a dělají tak USA medvědí službu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunisto, asi máš dlouhý vedení, ale skončili jste, jasný? Konečná, goodbye, auf wiedersehen, adios, do svidanija,... Chápeš? Neštěkne po vás ani pes

   Proč nechceš nachat Kubánce aby si o svém osudu rozhodli sami ve svobodných volbách, ty rudohnědé prase? Máš strach že by šmejdy jako jsi ty, kteří je desítky let utlačovali, nakopali do prdele?

   Vymazat
  2. Protože demokraté pod vedením USA raději podporují IS, než aby nechali Syřany, aby si o svém osudu rozhodli sami ve svobodných volbách, ty fašistické prase. Občané na Krymu drtivou vetšinou sami rozhodli a zase se to "demokratickým" fašounům nelíbí.

   Vymazat
  3. 10:37 Dlouhý vedení máš ty. Proto tady stále opruzuješ s komunisty, že už skončili. A máš bobky, že tomu tak není. Komunisté jsou nezničitelní, stejně jako jejich ideje proti vykořisťování dělného lidu. Právem se bojíte šmejdi.

   Vymazat
 16. Omlouvám se a opravuji:Z dementního vyjádření anonyma z 9:20 a 10:07

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry, jen pro moje info, ty ses někdy naživo potkal s někým, koho si USA najímají na svou kampaň šíření lží, ..atd..?

   Vymazat
  2. Červené kartičky z ambasády USA - USA strkají rypák do cizích zemí. To tvoje info si najdi na internetu je tam toho víc než dost. Sorráči.

   Vymazat
 17. Šmarjá, co to je za vzteklej magor 9,20. Bacha, ať ti nepraskne cévka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to jsi měl upozornit s. Ransdorfa.

   Vymazat
  2. A ty knížecího papínka!:-))) Má to za pár,chudáka už nemůžou pustit z Hluboký aby nepodělal celou Prahu;-)))))

   Vymazat
  3. Přidej smajlíků a vykřičníků, rudohnědý debílku.

   Vymazat
  4. Proč?Mně to pro zábavu stačí!!!!!;-))))))Pablbe Chujmeroviči;-))))

   Vymazat
 18. No, co si to neříct, žít život obyčejného Kubánce na Kubě bychom nechtěli asi nikdo, že. Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik jsi toho tím životem obyčejného Kubánce na Kubě prožil, že tak zasvěceně mudruješ?

   Vymazat
  2. Přečti si cestopis Lenky Procházkové o Kubě a pak teprv Petře mudruj. Na Kubě se žije na volnoběh, kvůli životu a ne kvůli hromadění věcí, kvůli mamonu a odírání svých bližních. Marek

   Vymazat
 19. Bůh ochraňuj Kubu před něčím takovým, jako jsou jůesesej!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Na Kubě bude svoboda a demokracie až tam zase kolem měst vzniknou chudinské smumy a budou žebrat hladové otrhané děti jako ve většině amerických zemích !!

  OdpovědětVymazat
 21. Co bychom si povídali,dopadne to Kubě tak,jako u nás,všechno bude vlastnit Americký kapitál a Kubánci budou dělat na ještě větší zloděje.Možná si někteří pamatují Batistu,ale těm starešinům mládež nevěří.

  OdpovědětVymazat
 22. Na Kubě se budou mít bezdomovci a žebráci mnohem lépe, než u nás. Pan Werich říkal, že tam kde je teplo, se jim žije lépe a když se kouknu z okna, tak to bude pravda. Demokracie tolik Kubánců nepozabíjí, i když drogy a hazard také nelze podcenit "a to se vyplatí". :)

  OdpovědětVymazat
 23. Kubánci si koledujú o Majdan, kde vkročí amík, tam vypuknú nepokoje

  OdpovědětVymazat
 24. Vůbec bych si ho nevšímal, ať si vezme Ohamba na letišti taxíka a jede si kam chce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pořádná blbost v každém ohledu.

   Vymazat