Reklama

.

.

sobota 27. února 2016

Obamovu pokrytectví věří snad už jen Američané


Lubomír Man
27. 2. 2016
Včera jsem ho viděl na obrazovce ČT. S výrazem velice vážným a jako by v hlubokém zamyšlení pronesl, že po uzavřeném příměří bojujících stran v Sýrii nepřipadá v úvahu, aby Sýrii vedl dál prezident Asad. Člověk, který prý neváhal střílet do vlastních lidí...


Možná mu tuhle uboze zahranou moralitku spolkli jeho běžní američtí spoluobčané, kteří dle někdejího ministra Reaganovy vlády Robertse patří (možná i díky tomu, že je vzdělal nejhorší světový školský systém), k nejnaivnějším a nejlehkověrnějším (most naive and most gullible), lidem na zeměkouli, ale rozhodně jí neuvěřili lidé informovaní. Těm totiž neušlo, že za Obamovou obsedantní nenávistí vůči Asadovi není skryto nic jiného, než obyčejná lidská msta. A to msta za to, že jedenkrát v životě nezatancoval Asad tak, jak mu Washington pískl, což mu největší velmoc světa nemůže pochopitelně nikdy odpustit.

A o co šlo a též dodnes jde? Jde o nerostné bohatství, ale nikoliv Sýrie, ale bohatství ležící od Sýrie na severovýchod, čili o nerostné bohatství Ruska. To leží vládě USA na žaludku tak těžce, jako by šlo o železnou rudu. Nejde ovšem o ruskou rudu, ale o ruskou ropu a plyn. A proč právě tyhle dva nerosty ve vlastnictví Ruska Washington tak úporně tíží? Inu proto, že by je za prvé a v případě nejideálnějším chtěl vlastnit sám, jak svými slovy o tom, že Rusko má nespravedlivě příliš mnoho nerostných surovin prozradila Madeleine Albrightová, a za druhé proto, že ruský plyn a ropa i s jejich už zbudovanými ropovody a plynovody do evropských zemí, jsou balvanem, který leží na cestě nejžhavější americké touhy, kterou je následující: rozseknout jakékoli hospodářské spojení Ruska s Evropou, spatřit Rusko konečně nejen od Evropy, ale i od světa dokonale odizolované, čili oslabené, a tedy zralé k tomu, aby už konečně dalo kalhoty dolů a ruce nahoru. Načež by Evropu začal plynem i ropou ( a to za správnou cenu), zásobovat konečný vítěz o postavení jediného světového hegemona - on, Washington sám.

A kde by tu ropu a hlavně ten plyn vzal?

Pokud by vyšla zmíněná alternativa s ruskými kalhotami dole, pak ze Sibiře, ale aby vyšla, bylo nutno udělat ještě něco před tím. A na to “před tím“ byl plán, nad kterým se i nejzasmušilejší proamerické srdce smálo. Země snad s největšími ložisky plynu na Středním východě – Katar – měl ve spolupráci s americkými firmami vybudovat přes území Sýrie a Turecka mohutný transkontinentální plynovod, který měl od tureckých hranic pokračovat dál a dál, do všech evropských zemí, až k břehům Atlantiku a Severního moře. Čímž by si ruský medvěd, pochopitelně, se svým sibiřským plynem mohl tak akorát utřít nos.

A tak se šlo na věc. V roce 2011 požádal Katar Asadovu sýrskou vládu, a to spíš v podobě ultimata než prosby, aby mu stavbu plynovodu přes své území povolila.

Ale ona to Sýrie, možná kvúli svému tradičně dobrému vztahu s Ruskem, odmítla. Což bylo vzhledem k tomu, jaké naděje vkládal do akce Washington, něco tak úděsně sprostého a neslýchaného, že z toho nemohlo rezultovat nic jiného, než jeho rozhodnutí zadupat opovážlivou syrskou vládu, a Asada zvlášť, co nejhlouběji do země.

A tak se šlo na věc znovu – a tentokrát už s flintou a s vírou, že nová syrská vláda, kterou ta flinta vybojuje, proti plynovodu přes Sýrii ani okem nemrkne. Neví se, jakou částku do zbudování protivládních band, ze kterých po čase vznikl Islamský stát, dal sám inspirátor akce Washington, ale Katar se společně se spřízněnými Saudy se zakládající částkou pochlubili - šlo o čtyři miliardy dolarů.

Takto motivován i financován začal tedy americký a katarskosaudský boj proti legální syrské vládě a proti jejímu legálnímu prezidentovi Asadovi. A řekněte: co měl ten dělat? Měl se snad útočníkům, koupeným za americké, katarské a saudskoarabské dolary vzdát, anebo měl právo střelbu na sebe opětovat?

Kteroužto otázkou se dostávám zpět k Obamobu pokrytectví, zmíněnému v titulku tohoto článku. Protože co by udělal on, kdyby cizí mocnost zorganizovala a zaplatila žoldáky, kteří by na jeho území a proti jeho legální vládě vojensky vystoupili? Střílel či nestřílel by do nich, stejně jako dnes střílí do svých placených nepřátel Asad?

Odpověď samozřejmě známe, a jediným štěstím Obamy je, že podobnou otázku si jeho nejnaivnější a nejlehkověrnější spoluobčané nepřipouštějí a nejspíš si říkají: Prezident nám tvrdí, že Asad je lotr, takže je to asi pravda. Jojo, pro našeho prezidenta je mravnost nade vše...

Mám dojem, že takovéto občany by si dnes přály mít všechny západní země. A současně se mi i zdá, že všechny též na zbudování takovéhoto občanstva dnes tvrdě a co nejusilovněji pracují. Ve všech oblastech, školstvím a kulturou pro mladé počínaje.

45 komentářů :

 1. Výborný postřeh, jen bych řekl, že to není z Obamovy hlavy, ale z hlav nejenom amerických oligarchů. Obama jen poslouchá jako hodný pejsek, stejně jako v USA každý jiný prezident.

  OdpovědětVymazat
 2. Výborný postřeh, jen bych řekl, že to není z Obamovy hlavy, ale z hlav nejenom amerických oligarchů. Obama jen poslouchá jako hodný pejsek, stejně jako v USA každý jiný prezident.

  OdpovědětVymazat
 3. To jak jsou američtí občané informováni potvrzuje to, že i za totáče když někdo v Americe líčil jak to u nás chodí, byl považován za agenta Moskvy. Spíše by uvěřili tomu že máme ženy společné pro všechny a že tady žereme děti a tak podobně. Prostě manipulace nejvyššího stupně. Jak je vidět propaganda jede na plné obrátky a když někdo řekne pravdu je to ruská propaganda.

  OdpovědětVymazat
 4. Vysvětleno "po lopatě" od A až do Zet!
  V Lybii zase vadil Kaddáfí, protože chtěl založit čistě africkou banku, která by financovala rozvoj všech afrických států. Znamenalo by to, že by africké státy nemusely žádat o úvěry MMF i s jejich "specifickými" podmínkami a nemravným úrokováním! Tím by se Africký kontinent stal celkově nezávislým na USA i EU, co se týká úvěrů! Ztráta finančního a tím pádem i politického vlivu byla pro USA a EU nemyslitelná!!! No a lybijské pokračování v praxi už známe z přímého přenosu.

  OdpovědětVymazat
 5. je to z hlav zidovskych vladcu usa! lidi v usa nejsou informovani pravdive o deni ve svete!cnn, fox, abc, cbs i nbc, lzou podobne jako vsechna media v cr!!!tam jsou tak "heavy braiwashed", ze skutecne veri tomu, cim jsou krmeni!!!a kdyz slysite odpoved us vojaka v iraku: proc jste tady odpoved: prisli jsme bojovat za nasi svobodu,
  tak tady netreba "comment"! a oni veri i oficialnim verzim treba o 9/11, ap. zkratka amerika by jim preci nelhala,ne?!!!
  no, a na druhe strane, prevazna vetsina amiku ma v prdeli nejake deni v evrope nebo nekde na strednim vychode! nekteri nevi ani kde to je!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Well, to vypadá jako postřeh (pravdivý) od člověka, který tam buď dlouho žil, nebo žije. Ještě bych dodal, že proti tomu, jak těm chudákům vymývají (kým asi vlastněná?) média mozky, byli bolševici absolutní diletanti. Am I right?

   Vymazat
  2. @18:30, yap u right, mam tam odkrouceny 3 a pul dekady a procitl jsem velmi brzy kdo ridi usa, hlavne pak pri pracovnim pomeru u usarmy(civilnim), no ted se toulam chvili tam a pak zase onde nejlepe do tepla
   amik

   Vymazat
 6. Takže smlouva o neútočení je k ničemu,aspoň pro Evropu a BV.Je to jen propaganda pro domácí plebs.Jak píše nade mnou,je to všechno z hlav židovských vládců,Obama musí poslouchat a říkat jenom to co mu předloží,aby prohlásil.Lze vycítit,že nás nečeká nic příjemného od USA.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento arcilhář Obama je nejspíše nejlépe placený mluvčí na světě!

  OdpovědětVymazat
 8. Jo, to tak oni dělají s železnou pravidelností. Že totiž z kohokoliv, kdo není povolným, udělají před veřejností ztělesnění zla.
  Takže, pokud jej pak i zločinně odstraní, lid se svým dokonale promytým (s)vědomím si ještě s pocitem vděku oddechne.
  A nic té mašinerii dnešních minotaurů není svaté. I Krista by dnes opět ukřižovali. Jako padoucha. Jsem si totiž jist, že by také nebyl po vůli.
  Už to kterýsi US prezident (či polit. činovník) hodně dávno i odtušil, že se při pomyšlení na to, že Bůh je spravedlivý, třese o osud té predátorské země ...

  OdpovědětVymazat
 9. chyba Saudi žiaden plyn na vývoz nemajú - spotrebujú ho - svoj - sami komplet, a to s tým Katarom tiež nie je len tak, aj to by bolo problematické - ono toiž plyn a ropa je na Golanských výšinách - a to už trocha inak -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty Golany,dodnes od r.67 okupované židem,by mu po rozpadu Sýrie,spadly do klína a vo to taky gou....prostě ať děláš,co děláš vždycky u každýho kurestva narazíš na žida,ať je to s migranty,ze Sýrií,nebo na Ukrajině a nebo v Rusku....

   Vymazat
 10. Výborně vystižené pane Manne.Za tím vším stojí lidé stejného etnika jako za všemi velkými a barevnými revolucemi v historii,oběma svět.válkami a lidé stejného etnika chtějí vyvolat i 3.svět.válku v rámci depopulace planety potažmo její konečné ovládnutí.Je to šílené ale je to tak.Tato sekta dědičných degenerátů kteří ovládají jak USA,tak EU a Izrael se nezastaví před ničím.K smrti nenávidí Rusko a vše Slovanské a odnepaměti to chtěli zničit.Ovšem Putin jim do toho hodil vidle a tak to zkouší jinak Ukrajina,Turecko,ale stále to nejde a nepude.Panickou hrůzu mají z toho.aby se nespojila Evropa s Ruskem,neboť moc dobře vědí že Rusko má narozdíl od usa,Evropě co nabídnout.Proto chtějí opět Evropu postavit proti Rusku.Usa a Izrael zahltili planetu zlem v té nejhorší jeho formě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qEPUiBb3ngA

   Vymazat
  2. Skvělé video-ti Ukrajinští patrioti, chcípající za ně po tisících,snad ani nemají mozky.....

   Vymazat
 11. Očividně už Obama není tolik VE FUNKCI prezidenta, jako V ROLI prezidenta.

  Když si vzpomenu, že mu na první inauguraci zazpíval už tehdy skoro devadesátiletý Pete Seeger, ikona té jiné a lepší a doufejme stále živé Ameriky, chlap, jehož integritu respektovali i poctiví pravičáci, cítím k tomu "šmokovi" upřímnou nenávist.

  Nemá žádnou omluvu v tom, že by byl omezený, málo vzdělaný jako Reagan nebo GWB. Salónní kovoboj Reagan je proti němu suverénní osobnost a chlap. Je to stejný ksindl bezpáteřná jako u nás bývali třeba normalizační kariéristi. Kdoví, při své inteligenci a relativním mládí třeba ještě v budoucnu obšťastní Američaby i zbytek světa nějakým přemetem a vysvětlí, jak to vlastně všechno myslel dobře. Bůh mu odpusť (a nám přej, abychom ještě tak za dvacet let měli myšlenky na to, dělat si na netu šoufky z nějakých jeho pamětí, a neměli spíš na starosti sběr zmutovaných bobulí a obranu jeskyně).

  V.Ratata

  OdpovědětVymazat
 12. Nevěřte všemu.USA přeci bránily Assada před ...kým?
  Já jsem to snad všechno spletl.Oni jen vytvořili
  umírněnou opozici,která stínala lidem hlavy ve ve-
  jném a přímém přenosu.Tak!A jak to vlastně všechno
  bylo?To by byla ruská propaganda.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to co Ohava řekl je nejen pokrytectví ale i nebetyčná drzost představitele státu, který prosazuje "demokracii, svobodu a lidská právaů ve světě a všude kam vkročí tekou potoky krve.Konečně je velmi dobře známá jeho výhružka: .... musíme zakroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme aby dělaly".Co mají co společného takové výhružky s "demokracii, lidskými právy či svobodou"? To on už asi ani neví co plácá.Ohava je jen směšná bezmocná figurka v rukou oligarchů a zločinců, kteří jej pomohli dostat do Bílého domu.

  OdpovědětVymazat
 14. Vy HURVINCI !
  Ja mam Ameriku RAD ! A president Ronald Reagan byl nejlepsi president v dejinach Ameriky ! Byl nejlepsim recnikem, ktery se kdy narodil a mel rad Cechy z emigracni vlny 1948 ! Zval je do Washingtonu na vecere a udelal z nich tajne poradce !

  Poslal jsem mu v dopisech informace o jizni Africe a 2x me odpovedel.
  Pristimu presidentu Ameriky, Donaldu Trumpovi, budu psat take, a kazde vase zcestne mentalni UPRDNUTI mu poreferuji poctive a pravdomluvne !

  Pan Lubomir Man je sice muj oblibeny pisatel , ale protoze nema zajem o tanecni zabavy v Tennessee, tak ma milne predstavy o nasi dokonalosti a velikosti nasi inteligence - kterou vidi z dalky zmensene.

  A ted do pozoru Hurvinci - a zpivejte se mnou !
  Oh, say ! Can you see by the the dawn's early light
  What so proudly we heiled at the twiligh's last gleaming.
  atd. atd. !
  A naucte se tancit po americku ! Sporadane !

  Cowboys dance Country show. (na youtube)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku!
   Ty jsi zase pil to burgundský červený!
   dej si za mně skleničku na Trumpa a vyspi se !
   pa jituš

   Vymazat
  2. hele Spejble nebud tak dlouho na slunci a redukuj to cerveny jak rika jitus!! hhh

   Vymazat
  3. Ten matěj to nemá z červenýho,ale z těch jedovatejch chcanek,stejně agresivních,jako Američani,s nápisem coca cola....

   Vymazat
 15. doktor hudry,hudry,hudry...
  já jsem velká hrozná myš,
  hadry kosti papíry
  natahám si do díry....

  OdpovědětVymazat
 16. Víte pane, který si řikáte Nick Honolulu, jestli Reagan jako americký president a ta čarodějnice Thatcherova jako britská premiérka, to jest ti, kteří naši matičku Zem šťouchli na neoliberální /omylem jsem napsal neodebilní - to by snad bylo lepší adjektivum/ zcestí, tak já jsem turecký svatý.

  OdpovědětVymazat
 17. Také se mi to s tím plynovodem a ropovodem nezdá, mohli to přece vést přes Irák, nebo po dně Středozemního moře. Rusko tímto způsobem také obešlo Polsko. Bude v tom ještě něco jiného, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Tady ale silně narazili. Šlechetné je, že ti nejmenovaní kteří se přihlásí k příměří si mohou zachránit krk.

  OdpovědětVymazat
 18. Pani Prazska vlastovko !
  Moje snahy o ozdraveni vnitropoliticke situace v Americe konci 15 brezna. V breznu jsou u nas (Florida) primary (volby presidenta). Nas stat ma 246 representantu za Demokraty a pouze 99 za Republikany ! Jenze WINNER TAKE ALL. (Vitezovi bude patrit vse.) Republikani jsou nejednotni a rozdeleni.

  Na Donalda Trumpa je tak FANATICKY - NEGATIVNI hon, jaky jsem nikdy nevidel, za tech 48 +/- let na nikoho, ani v jizni Africe ani v Americe.

  Oni se ho BOJI, jako cert krize. V pripade, ze to prohraje, tak bude vse ve starych kolejich, ale ZHORSENE !

  V pripade jeho vyhry, ceka Ameriku ocistny vnitrni boj a zmeny.
  To nejde vubec popsat, ty tuny sracek, kterymi prodejna media na neho utoci. Ja uz jsem to prestal cist.

  Zatim neni nic ztraceno, vydrzi-li nervy Donalda Trumpa to nekonecne lopatovani kakancu na jeho osobnost.

  (Objednal jsem si drawing board a budu si malovat OPICE, abych se odreagoval.
  Dovolite mi potom otazky ohledne michani barev ? Jake barvy pouzivate ?)
  nick honolulu - stoupenec Donalda Trumpa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Nicku!
   zadej mi barvy ,techniku poradím!!!
   Co se týče Trumpa -to víš,že se ho bojí!
   Oni nemají již vůbec žádnou autoritu
   a respekt !U nás v Čechách tyto dvě důležité vůdčí vlastnosti politici takè nemají a lidi z nich dělají svým výsměchem tragické figury!
   V Rakousku je to to samé...vůbec je neberou vážně!Jsou to kašpaři a tajtrdlíci z pimperlové
   komédie (jako je to v té písničce o Škrholovi)
   no nic,počkáme,jak to dopadne!
   pozdravy letí!
   jituš

   Vymazat
 19. Amerika vsech vekovych skupin a barev "propada hluboke" melencholii, ze vy Cesi mate o ni tak spatne mineni. (I kdyz 90 % z nich NEVI, kde to Cesko je ? Nebo, co to je ?)
  Podivejte se na ten smutek - a ty co nerozumi anglicky chci informovat, ze je to RASISTICKE ..
  Yamboo - Oh Suzanna LIVE. (YouTube)

  honolulu - spokojeny "nestastnik".

  OdpovědětVymazat
 20. Vazeny pane Lubomire Mane !
  Je treba se sklonit v obdivu pred nasi dlouholetou superiorni kulturou, ktera je ukotvena v davnoveku 18-teho stoleti.
  Nase dynamicka zeme, mela vzdy dostatek lidi s prukopnickym duchem a proto kazdy z nas Amiku povazuje za samozrejme, ze jsme stredem svetove pozornosti a zavisti.

  Proto vam doporucuji nase tradicni tanecni zabavy na ktere Vas zvala uz minule
  devcata v Tennessee..

  Rednex - The Way I Mate - HD (na YouTube)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku!
   S těma opicema se mi to moc líbí !
   Já je taky namaluju!!!!propřemýšlím pozice
   a napíši Ti,jak to bude vypadat a jaké opice jsem zvolila!!:-)
   Ty jsi ,Nicku, studnice inspirace!!!!
   pa jituš

   Vymazat
 21. Asi je nad síly tohto plesnivého dědka Mana si zapamatovat, že Roberts nikdy, ale opravdu nikdy nebyl ministrem v žádné Reaganově vládě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. So what, chytráku, je opravdu rozdíl mezi ministrem a náměstkem, ale to snad mění něco na věci? Kdo jsi ty, nulo?

   Vymazat
 22. Má to jednu chybičku. Soudruh Man asi nikdy neviděl mapu. Plynovod do Evropy z Kataru vůbec nemusel jít přes Sýrii. Man tedy evidentně blafuje a jeho ubozí a nevzdělaní čtenáři mu to žerou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plesnivej je tvůj fotr Poserplína,ty nevzdělaná ubohá kurvo!!!!!

   Vymazat
  2. Aha, Pepa iPhone Vyskoč nastoupil. Ty ubohý a nevzdělaný trolle, zadej si to do Googlu, je tam toho plno, šašku.

   Vymazat
 23. Oni tomu Amaričané věří, protože tomu chtějí věřit, zkrátka se těm Američanům líbí, když mohou zabíjet ve světě, koho se jim zlíbí, krást to, co se jim líbí, a nutit lidi, aby na ně pracovali. Nejde tedy o naivnost, jde zde o vědomou přetváčku. K této americké filosofiy je nutno mít nulový charakter, žádný lidský pocit pro fér play, žádný soucit s druhým a nutnou dávku bezohlednosti. A všech těchto vlstností obni mají neúrekom, a k tomu ještě tu svoji americkou držku usmátou s dotazem "How are you?" Tož, jen se podívejte na ten ksicht Shapira. Je třeba si uvědomit, že my svým národním charakterem patříme jinam, bohužel Havel s pomocí izraelského agenta Gorbačova nás prodali jako starý děvky právě pod nadvládu USA, ale je nutno přežit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni tomu amíci věří a všechna ta kurestva podporují,protože z buzerace celýho světa žijí jejich bohatí i ti chudí...,bez toho by museli zařezávat daleko intenzivněji a nemohli by živit tolik parazitů a to takovým způsobem,jak to vídáme občas na IT.
   V USA je statisticky každý 150.obyvatel tak vyžranej,že váží nad 200 kg...Už jste někdy za svůj život viděli na vlastní oči takový lidský prase s 2x překročenou jateční váhou někde u nás,nebo jinde v Evropě !?!?
   To se může stát jen tam,kde čtvrtina národa už 3.generaci kromě bordelu nedělá nic a aby náhodou nevymyslela revoluci,nebo něco podobného,tak z nich ve školách dělají idioty a vše potřebné k jejich mrzkému a zahálčivému vegetování jim vláda nakrade jinde anebo nakoupí za falešné,ničím nepodložené dolary vnucované pod pohrůžkou války....Ale i to postupně končí,proto ten gigantický dluh a hysterie tamních obřezaných mocipánů....A zapomeňte na to vy naivkové,že to nějakej uřvanej šašek s příčeskem změní!!!
   To si všichni mysleli i o tom rachytickým negrovi,co mu smrdí z huby a teď mu nemůžou z nasranosti přijít na jméno....

   Vymazat
 24. Kdysi Hitler formuloval jednu poučku, že vítěze se nikdo neptá, zkrátka vítěz se nemusí zpovídat poraženému, zdali jednal podle dohodnutých pravidel, tudíž lež a podraz mu projede. Tak, jak ti zasraní Američané budou stále více a více prohrávat ve světě svoje války, tak se stále více a více slušní lidí ve světě bude ptát, aby tito zasranci zdůvodnili ty statisíce mrtvých, které svou invazí přinesli. Ano, svět se mění k lepšímu a pokud jednou bude nějaký soud národů, tak Američané budou muset být držení ve skleněné kleci jako Eichman u Židů v Izaeli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni za to obyčejní Američaní nemůžou, v podstatě to jsou jednoduší ale dobří lidé. Bohužel tito už ve své zemi nevládnou a jsou jim denně silně vymývány mozky. Ta propaganda tam je příšerná. Před soudem národů by měli sedět ti jejich vládci, tj. neocons. Nick Honolulu to určitě potvrdí.

   Vymazat
 25. hloupost nikoho neomlouvá. S Němci to bylo stejné za druhé světové války. Slíbili jim nová území, nakrást židovský majetek, farmy na východě se slovanskými otroky, nabídli jim německý sen o jejich nadčlověčství a oni souhlasili a hromadně volili Hitlera. Po válce se potom snažili tvářit jako pitomci, kteří nic netušili a dnes se dokonce snaží vzbudit lítost nad sebou. Já si myslím, že Američané hrají stejnou roli jako Němci - pitomců a budou ji hrát do té doby, dokud z toho budou těžit. Vzpomenu jen na případ vesnice My Lai, o tomto případu přece všichni v USA museli vědět, a s nikým to nezatřáslo? Znovu si to přečtěte, http://www.history.com/topics/vietnam-war/my-lai-massacre nebyla by vám jako Američanovi hanba s osobním závazkem, že toto už nesmím nidky připustit? Asi ano, už těch zku...ne, my jsme Slované, oni Anglosasi. Podívejte se, ptal jsem se kdysi svého tátu, jestli bylo obecně známo, co se děje v koncentráčních táborech. On říkal, samozřejmě, tušilo se to, ale bylo nebezpečné se v tom hrabat. Pár lidí se vrátilo z koncentráku (třeba čeští studenti z vysokých škol byli postupně propouštěni)ale měli o tom zakázáno od Němců mluvit pod pohrůžkou, že se tam znovu vrátí. Ale mluvili před známými, a ti zase před dalšími známými atd. Byl už přece tenkrát také rozhlas. Pravdou je to, že tenkrát ani Angličané a USA neměli zájem, aby se tyto informace z koncentráků ventilovali v průběhu války ven rozhlasem. Byli přece zodpovědni za její vyvolání a potřebovali vyhrát další volby. Kdyby nenapadlo Japonsko USA a Němci nevyhlásili USA válku, tak by nikdy USA do války nevstoupilo, ale asi ano, a to chvíli, kdy už SSSR stálo na polské hranici, to by byl fofr. Bylo by to jako se Sýrií. Takže vedělo se/ví se, jenže jako jokra v kapse je potřeba si nechat potom ten údiv, "já přece nic netušil".

  OdpovědětVymazat
 26. Panove, ziji zde vetsinu zivota a ujistuji vas, ze Amerika je jina, nez ji vidite ve svych zkreslenych predstavach.
  Je daleko lepsi i kdyz potrebuje v necem opravit.

  Americane to vi, ze je neco spatneho v jejich zahranicni politice, ktera je zmanipulovana Neocony pro skupinu specialnich zajmu. (Vy jste manipulovani take, a daleko vice nez Americane.)

  Snaha o zmenu je opravdova a je to nejlepe videt na volebnim boji o kazdy stat ! Tato fain zeme je rozdelena na priznivce Donalda Trumpa, ktery usiluje o zmeny, a to nejen v zahranicni politice, ale i ve zdravotnictvi, skolstvi, immigracni politice, (kterou chce mit pod kontrolou), ekonomii, atd... A na jeho odpurce , kteri chteji vse postaru. Hlas Ameriky byl proste ukraden a Donald Trump ho chce zpet.

  (Podobne jako byl ukraden hlas Zidum v New Yorku - za ktere mluvi Zioniste. Oni se vsak brani demonstracemi. Vy se nebranite vubec.)

  To, ze Donald Trump ma ZATIM velky naskok svedci o tom, ze Amerika je politicky zdrava a ma stejne zivotni hodnoty jako mate vy !

  Americane jsou vyborni pracovnici, ve svych oborech ! Maji organizacni smysl. Jsou kamaradsti a maji smysl for FAIR PLAY.
  A NEmaji radi Islam ! Z toho co se deje v Nemecku jsou zdeseni..

  Vy Cesi jste meli velke stesti, ze jste zvolili presidenta Zemana, ktery vidi Islam stejne, jako Donald Trump a ne pomatena Merkerova.

  Amerika je zemepisne velmi krasna a VELKA, proto Americane jsou zahledeni do sebe. Oni nemaji zajem o male zeme, kterych je po svete 150, ale velmi dobre znaji svuj stat.

  Vase placici srdce ohledne "okradani Indianu" je takova hloupost, jako kdyby nekdo napsal, jak vy Cesi okradate Cikany.

  Mate proplachnute makuvky INDOKTRINACNIMI srackami s doby Klementa Gottwalda.. Chcete-li studovat dejiny Ameriky, tak musite mit informace ze vsech stran.
  Treba potom prijdete na to, proc Amerika nechtela jit do valky (WW I & WW II) v Evrope.

  Kdyz utracite hromadu penez na zajezdy do Thaiska, Egypta a toulate se po vsech prdelakovech, tak by jste misto toho meli projet Ameriku od rohu k rohu. Uvidite, ze je to moc fain zeme, ktera je stejnou obeti Neoconu, jako jste Vy.
  Take uvidite, ze mnozi z vas jsou myslenim Americane.
  (Musite vsak byt schopni se s nimi domluvit.)

  nick honolulu - ktery pravdomluvnosti rozsiruje vas obzor.
  (Koncim musim z domu.)
  OdpovědětVymazat
 27. Nelze přece s lidmi manipulovat tak, jak se to děje v USA, v době kdy je internet. My Češí, ano, mnoho věcí se nám nelíbí v politice, jsme pohodlní jít do ulic a protestoval proti této vládě, ale my kromě nějakých pucáků do Iráku a Afganistanu nedodáváme vojáky, kteří tam vraždí civilisty, my jsem jen ti, co přísluhuji a moc neprotestují, ale my Češi nejsme vrazi, jako občané USA.Věřím, že kdyby se začali chovat naši vojáci v Afganistanu tak, jako se chovají vojaci USA, že budou plné náměstí protestujících. Poněvadž pamatuji demonstrace proti válce ve Vietnamu v USA, snažil jsem se jednou hájit občany USA, ze oni prece protestovali proti valce ve Vietnemu, oni prece nejsou tak spatni, ten clovek, ktery znal americkou mentalitu rika, pozor, oni neprotestovali proti tomu, ze tam Americane vrazdi vietnamske vesnicany, oni protestovali proti tomu, ze tam jiz zahynulo spousta Americanu, a v tom je ten rozil. Od te doby USA vzdy hledaji nekoho, kdo za ne bude vrazdit a take umirat viz. ISIL a proto maji doma klid. Toz takto.Snim svuj klobouk, jestli Trump zvitezi ve volbach.

  OdpovědětVymazat
 28. Vše co je v tomto článku si zapište do svých mozků.Děkuji Vám pane Man.Jste bojovník na pravém místě.Skláním se před Vámi.Snad jednou Vám budu moci podat ruku.Každý z nás musí všemi možnými prostředky bojovat za Mír.
  Nevědomost panuje mezi námi-otevřete oči-

  OdpovědětVymazat